TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 17:55 #702838

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Pogoda cudna, aż chce się na dworku popracować. Od 12 do 16 pościemniałam.
Posiałam niskią aksamitkę i wysokie białe, cynie i nagietki. Potem z córką położyłam na dwóch ścieżkach w warzywniku czarną folię od chwastów.
I finito. Mała wróciła jak czarna ziemia z dworku to od razu do kąpieli zagoniłam. Sama też skorzystałam. W tzw. międzyczasie jak się kąpała zmontowałam pomidorową i ugotowałam makaron. Wcięła wszystko co do ostatniej makaronowej okruszynki. :dance:
I tak się pidżamujemy wczesnowieczornie.
A głowa to mnie tak boli od tych skoków ciśnienia, że zamieniłabym się z chęcią.
Szczerze to jak wychodzę na dwór to jest tyle pracy, że nie wiem co najpierw ogarniać.
Jak robię jedno to mi szkoda, że coś innego nie zaczęte nawet. Ot, jak zaległości sobie człowiek porobi to potem nie ma jak nadążyć.
A dziś nawet nie zajrzałyśmy z Julcią do pracy domowej z przedszkola :dry:
Zaczęte rondo straszy, za to zakupione roślinki zasadzone. A ziemię to się kiedyś wywiezie, wyrówna, obłoży kamieniami żeby nie rozsypywał się wysoki rant z piachu. Mówi się trudno.
Golteria pełzająca pomiędzy hortensją
20200405_1400582.jpg


20200405_1401022.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2020 19:54 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Miragoral, Betula, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 19:50 #702859

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Pogoda piękna. Zaszalałem dziś na działce do 18 i teraz padam z nóg.
Cieszę się że udało się rozbić bryły i uszykować miejsce pod arbuzy i melony (ok 80m2).


IMG_20200406_115943.jpg


Na zdjęciu nie widać dokładnie ile było roboty (z lewej dokończyłem po południ że teraz wszystko wygląda jak z prawej strony zdjęcia). Wyniosłem 20 wiader 20l, korzeni i darni (działka pierwszy raz uprawiana, przedtem rosły krzaki i zielsko).
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2020 19:51 przez brodus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Miragoral, lucysia, Betula, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 20:00 #702862

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79661
Widzę, że dziś "padam z nóg" jest popularną frazą. :lol:
Może nie do końca padam, ale też popracowałam w ogrodzie z cztery godziny - tylko że to lekka praca, żadne tam oddarnianie czy karczowanie żywopłotu... Faktycznie było tak ciepło, że po chwili wahania ściągnęłam sweter - w samym t-shircie pracowałam prawie do szóstej wieczór. Posadziłam dzisiejszą dostawę cebul liliowych (z Wild Lily - piękne i ogromne), ale głównie zabawiałam się hortensjami ogrodowymi, po ubiegłotygodniowych mrozach nocnych prawie wszystkie krzaki wymagały mocnego przycięcia. W zaciszny kącie posadziłam do gruntu rosnące dotąd w donicy drzewko figowe - ryzyk-fizyk.
Sucho i u mnie - na koniec prawie godzinę podlewałam rabaty. A deszczu w prognozach absolutnie nie widać.
Z życzeniami spokojnego wieczoru zostawiam szeroko otwarte przez słońce tulipany Toronto.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Miragoral, lucysia, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 20:58 #702872

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51916
No to ja nie napiszę, że padam z nóg, tylko że nogi wchodzą mi tam gdzie się kończą, albo zaczynają :think: ;) Było ciepło i słonecznie. Wiatr wiał, ale nie był już taki lodowaty. Posadziłam sałaty i groszek cukrowy. Na razie na grządkach nic nie wysiewam, bo sucho :( Później przerobiłam 11 kg mięsa na kiełbasę, bo jutro chcę wędzić. W tak zwanym międzyczasie zajmowałam się rozsadami. Na koniec dnia zachciało mi się placuszków :crazy:

20200406_202021.jpg

Spokojnej nocy, jutro znowu piękny dzień :garden1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, lucysia, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Rzepka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 21:17 #702880

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Apetyczne wyglądają :eek3: , cóż to za placuszki?
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 21:19 #702882

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Nie padam z nóg, ale ta pogoda mnie wykańcza = mam problemy "z działaniem". Za duże skoki temperatury (noc +3, dzień 35 słońce, 25 cień) no i wiatr. W końcu nie zrobiłam, tego, co miałam za miar, ale trochę podlałam, powiesiłam 2 budki dla ptaków (dostałam od zaprzyjaźnionego leśnika):
P4066369.jpg


Psy szukały cienia:
P4066310.jpg


A tu sikora uboga wydziobuje wełnę z psiego koca:
P4066351.jpg


Księżyc jest piękny:
P4066368.jpg


I zachód słońca też:
P4066383.jpg


Wszystko na raz rozkwita narcyzy:
P4066316.jpg


i posadzone niedawno krokusiki (w skrzyni z liliami):
P4066319.jpg
.

Dobranoc
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 21:24 #702883

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Janinko, co to za placuszki?
Czyżby był w nich groszek??

Małgosiu, piękne zdjęcia.

Pozdrawiam Irena
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2020 21:29 przez Rzepka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 06 Kwi 2020 21:27 #702885

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51916
Przylepa wrote:
Apetyczne wyglądają :eek3: , cóż to za placuszki?
Całkiem zwykłe :) Mąka, jajko, jogurt, Jalapeno, por, groszek i sól. Wymieszane i upieczone. Dobór składników dowolny. U mnie wszystko jak zawsze na oko :silly:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2020 21:28 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Łatka, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Rzepka, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 06:12 #702928

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Dzień dobry we wtorek!

U mnie już jest 9 stopni, powoli wstaje słońce, będzie piękny i słoneczny dzień.

Niestety wczoraj nic nie zrobiłam, leżałam z bólem głowy, ale dzisiaj jest lepiej, więc coś tam podłubię.

Sucho bardzo i trzeba podlewać.

Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 07:57 #702934

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41841
Nocka z temperatura 7,6*C.Poranek w pełnym słoneczku a termometr teraz wskazuje 22,3*C na słonecznym balkonie,a w cieniu tylko 12*.Najgorsze to brak deszczu.Spokojnego i pracusiowatego dnia. :rotfl1: :coffe: :coffe: :bye: :bye:
001-314.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, bastis, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 08:24 #702939

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2050
  • Otrzymane dziękuję: 11103
Przymrozkom mówię goodbye :teach:
Aktualnie +8°C, czyste niebo, zapowiada się kolejny, piękny dzień
Udanego "wtorkowania"
pozdrawiam :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 08:47 #702943

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Też wczoraj popracowałam w ogrodzie. Temperatura zapowiadanych osiemnastu stopni nie osiągnęła. Było 16°C, ale w słońcu tak ciepło, że pracowałam w t-shircie.
Posadziłam rozsady szpinaku, bobu i pak-choi. Praca trochę mi się przeciągnęła z powodu czarnego "potwora", który co chwila szturchał mnie, by go głaskać, lizał po policzku, albo usiłował ułożyć swoje 30 kilo na moich kolanach. Tak, praca w ogrodzie z namolnym psem nie jest łatwa :)
Dziś ciąg dalszy wysadzania rozsad: resztka groszku, jarmuż i kalarepa. Muszę też dosiać rzodkiewki i sałaty.
Zapowiadana temperatura na dziś to 21°C. Oby.
Miłego i pracowitego dnia wszystkim życzę :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 09:53 #702950

  • edek86
  • edek86's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 696
  • Otrzymane dziękuję: 1431
Miała być nocka na plusie a byl lekki przymrozek i pod folia zmarzły mi cale palety cynii :placze:
Już drugi raz w tym roku wysiewałem, pierwsze wybiegły bo nie było ich gdzie trzymać z powodu mrozów, drugi rzut pierwszy raz zostawiony na noc pod folia i po kwiatach. Trzeci raz nie wysiewam :hammer:
Pozdrawiam, Michał
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 11:41 #702962

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1737
  • Otrzymane dziękuję: 12749
Słońce świeci. Wiatr umiarkowany. W cieniu 17 stopni powyżej zera.
Rozsadzone w sobotę poziomki zaczynają kwitnąć.




DSC05536.jpg




Dobrego dzionka :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Łatka, CHI, Betula, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 12:16 #702967

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Cieplutko, słoneczko grzeje ale jest silny wiatr, na szczęście nie lodowaty. Fajnie pracuje się w ogrodzie tylko "fryzura" w opłakanym stanie
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 13:05 #702975

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Taką "pomocnicę" mam, wygrzewa się na słoneczku :)
IMG_20200407_130049.jpg


Pozdrawiam Irena

Nie wiem, dlaczego w tym wątku trzykrotnie mi się wgrywa, naprawdę nie mam czkawki :oops:
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2020 15:08 przez Rzepka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, CHI, Betula, jurek49, pszczolka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 13:17 #702980

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51916
Przerwa na kawę. Jest ciepło, jak na razie 16* w cieniu. Dosyć mocno wieje, ale można wytrzymać. Wiatr we włosach mi nie przeszkadza, bo odkąd je obcięłam, to mam spokój :happy: . Groszek Telefon posadzony, kiełbasa się wędzi. Po kawce chyba będę rozwoziła na rabatki kompost. Potem pewnie padnę :supr:

65504CF1-FCD5-43BF-A448-6049359AFCCF.jpeg


AA8BE7E4-A38D-4E20-9480-AC06FAFDF98B.jpeg

Miłego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 14:43 #702988

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
U mnie teraz 22 stopnie :eek3: Wczoraj było 20.Jest pięknie,ale sucho.Dzisiaj będzie podlewanie.Rano podlewałam wszystko w pojemnikach.Mam tego tyle,że trochę to trwało.
Wyłożyłam jeszcze kolejne sałaty na waciki.Powinnam już posiać pierwsze ogórki,bo w poprzednim sezonie zrobiłam tak 4 kwietnia,ale nie mam gdzie .Poczekam jeszcze odrobinę,bo coś słyszę o przymrozkach.
Wczoraj byłam na działce u rodziców.Oczywiście są przybici,trochę tym wszystkim podłamani.Co chwilę musiałam się odsuwać,bo jakoś trudno im było zachować dystans.Zresztą dlatego też umówiłam się na zewnątrz.Przechodziła obok parka z psem i głupio się uśmiechali widząc mnie w rękawiczkach :jeez: Doszłam do wniosku,że w małych miastach ludzie ignorują zalecenia i zakazy.Nie chcę krakać,ale przy takiej pogodzie jak dziś może być dużo gorzej. Uważajcie na siebie :hearts:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, bastis, Nimfa, JaNina, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.651 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum