TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 15:02 #702990

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Anaka nie wiem jak jest w małych miastach ale je mieszkam na zapyziałej wsi i do trochę większej wsi jeżdżę na podstawowe zakupy i tutaj ludzie stosują do zasad wzorowo, zarówno w sklepach jak i innych przestrzeniach publicznych. Problem robi się w weekendy kiedy letnicy przyjeżdżają do swoich domków i zaczynają się rodzinne spacery. Tutaj ludzie też mają małe dzieci ale one nie wychodzą poza własne podwórko. Osobiście uważam, że nie ważne gdzie kto mieszka tylko co ma w głowie, a ludzi nieodpowiedzialnych można spotkać wszędzie.
Tak czy siak zachowajmy zdrowy rozsądek i nie narażajmy siebie i innych :hearts: .
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, jurek49, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 15:20 #702991

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Do niektórych nie dociera jak powinni się zachować. U mnie w dużym mieście już dziś widzałem ludzi siędzących na ławkach po 4, urządzających pogaduszki w bramach (3 osoby), ludzi w kolejkach rozmawiających w grupkach w odległości 0,5m.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 15:25 #702992

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Wracając do działki.
Piękna pogoda ale dziś czasu nie miałem i byłem tylko w godzinach 9-13. Dokończyłem siać 1kg grochu na poplon, posiałem buraczki i przygotowałem miejsce na pierwsze 9 szt arbuza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 15:39 #702994

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
Macie rację ,każdy powinien myśleć o sobie jak o żródle tego wirusa i unikać innych,by tego nie rozprzestrzeniać.Chodziło mi o to,że w niektórych miastach ,szczególnie mniejszych ludzie czują się dalecy od tego wszystkiego,bezpieczni.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 16:32 #703003

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
brodus wrote:
U mnie w dużym mieście już dziś widzałem ludzi siędzących na ławkach po 4, urządzających pogaduszki w bramach (3 osoby), ludzi w kolejkach rozmawiających w grupkach w odległości 0,5m.

Taka przyjemność może kosztować od 3 do 30tys zł. W Krakowie kary za jazdę na rowerze, siedzenie na ławce w parku, spacer w kilka osób wyniosły w weekend 12 tys zł od osoby. Więc warto się pilnować,bo oprócz tego, że to odpowiedzialne zachowanie, to pozwala też zaoszczędzić kłopotów :)
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2020 16:57 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 17:22 #703009

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Takie kary solą, że człowiek czuje się wygrany jak w Lotto.
Kary są dotkliwe i dobrze. Ludzie są bezmyślni niestety. I jeszcze narzekają że w domu siedzą.
Moja trójka wydana na dechy to jak 2 rodzinne spacery. I to z groźbą przywleczenia wirusa do domu.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 20:13 #703027

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79757
We Wrocławiu wczesnym popołudniem termometr pokazywał 23o. W cieniu, oczywiście. To już jest coś.
Powynosiłam na taras wszystko, co się da - pelargonie, oleander, nawet cytrynowe drzewko. Jakby co, będę ewakuować, donica stoi tuż przy drzwiach, tylko waży tonę. Zrobiłam tak, bo znowu była oblepiona misecznikami, a nie sposób takiego grzmota opryskać wewnątrz.
To prawda, że bardzo sucho - mimo wczorajszego podlewania pod cieniuteńką zwilżoną warstewką istny beton z mojej gliny. Dziś powtórka z lania wody.
Wieczór piękny, cichy, pogodny i relatywnie ciepły.



Janinko, śliczne maluszki tulipanowe - jakieś kaumanniana zapewne, ale pamiętasz odmianę? Zapraszam do wątku tulipanowego, jakoś wiatr tam tylko hula...
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2020 20:17 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, CHI, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 07 Kwi 2020 22:17 #703053

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11164
Przy pięknej pogodzie spędziłam dzień bardzo pracowicie. Każdego roku w tym czasie miałam już zrobioną świąteczną rozpiskę i przygotowania do świąt szły pełną parą. W tym roku też jest rozpiska, ale dotyczy tylko ogrodu. Jest inaczej i ogród jest wielkim dobrodziejstwem. Cieszę się, że mam wiele rozsad, którymi mam czas się zająć. Dzisiaj większość wysadzona do gruntu - szpinak, rzodkiewka, kapusta chińska, kalarepka, sałaty, jarmuż, cebula. Jutro wysiew kwiatów bezpośrednio na rabaty. Cieszę się, bo dzisiaj też za pomocą mojej drugiej pary rąk ;) został intensywnie przycięty żywopłot sąsiada, który u nas na znacznej długości jest podporą dla powojników. :) Z naszej strony jest gładki i prosty, a u sąsiada poducha :) Cieszą kwiaty, nie zrywam :)

ywopot7.04.jpg


hiacynt7.04.jpg


tulipan7.04.jpg


muscari7.04.jpg


widoliwa7.04.jpg
Ogród - mój optymizm.
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2020 22:18 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 05:33 #703076

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Witam

Dzisiaj Wielka Środa

W ogóle nie czuję tegorocznych świąt.

W tej chwili 6 stopni na plusie, na horyzoncie czerwone niebo wstającego słońca.

Dzisiaj kolejny ciepły dzień, wczoraj sąsiadka w szortach i koszulce na ramionkach, wczesne lato.

Wczoraj wielką radość, obudziły się nasionka pomidora barry's crazzy cherry.
Długo, nawet bardzo długo nie chciały się obudzić, a to ulubiony pomidorek mojego chrześniaka.

Spokoju, miłych prac ogrodniczych i tych z sadzonkami, trzymajcie się
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 05:55 #703077

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7654
-2 za oknem, wczorajszy ostry wiatr już to zapowiadał. Kolejny dzień zapowiada się słoneczny. Mnie kusi wysadzenie kilka pomidorów w szklarni. Mam ich więcej, To nawet jak padną wymienię. Ja też nie czuję świąt. Z dziećmi rozmawiam na odległość. Chronią mnie,robią zakupy zostawiając na schodach. Wczoraj odbierając telefon od kuriera dezynfekowałam ją i dzwonek do drzwi. Zaczyna mnie to denerwować ale trzeba to przetrzymać. Trzymajcie się zdrowo.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Krecik stary, CHI, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 06:04 #703079

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Miałam dziś wyjątkowo pojechać do pracy, nie wszystko mogę zrobić w domu i ... autko po wielu dniach stania nie odpaliło. Z jednej strony załamka... ale ptaszki śpiewają i widzę, że będzie piękny, słoneczny dzień. W tej chwili O na termometrze.
Jagody kamczackie już z pączkami, borówka dopiero straruje:

jagibor.jpg


Rozsady na parapetach i w szklarni, a tu pierwsze zasiewy - pietruszka:

pietruszka.jpg


Nimfa - czy w nocy nie masz temperatury na minusie? Mam ładną rozsadę kalarepy i jarmużu, ale się boję imnych nocy.
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2020 06:11 przez XYZ.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 07:25 #703083

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41986
Wieczór ciepły 17,6*C.Nocka iście letnia ,o godz.2 termometr wskazywał 14,9*.Poranek słoneczny z temperaturą 9,8. Aktualnie jest 11,9.Dziś dzień będzie bardzo ciepły.Drzewa stoją spokojnie.Wszystkim spokojnego dnia ,jeśli takowy jest możliwy. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :coffe: :coffe: Nie ma jak to po sąsiedzku. :rotfl1: :rotfl1:


Po raz trzeci próbuję wstawić zdjęcia i niestety nie wchodzą.Może tym razem? :bad-idea: :bad-idea:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2020 09:58 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, rozalia, CHI, bastis, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 08:36 #703093

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2062
  • Otrzymane dziękuję: 11223
Noc zdecydowanie na plusie,
Aktualnie już +10°C, rześkie powietrze, czyste niebo.
Rozsady papryk już hartują się na balkonie... :)
Miłego środowania ;)
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Łatka, rozalia, bastis, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 08:39 #703094

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Ciepły, słoneczny poranek. Noc też była ciepła. Sporo pracy w ogrodzie i w domu, chociaż tegoroczne Święta będą bardzo dziwne i w sumie smutne. Takich Świąt nie było nawet w stanie wojennym. Trzymajcie się i dbajcie o siebie :hearts:

Józek trening czyni mistrza, próbuj do skutku, w końcu się uda :)
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, koma, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 08:41 #703095

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21033
Wczoraj było upalnie. Rozkwita lub budzi się do życia coraz więcej roślin.
Coś takiego mi się pokazało:
P4070051.jpg

Co to może być? Wiem co sadziłam, nawet mam znaczniki, ale jakoś mi nie pasuje ;-) .

P4070038.jpg


P4070075.jpg


P4070082.jpg


Wieczór był prawdziwie letni - można było siąść przed domem i popatrzeć na księżyc:
P4070096.jpg


Dziś zapowiada się to samo.
Spokojnego dnia.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 09:08 #703100

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1741
  • Otrzymane dziękuję: 12774
Pełnia - człowieka nosi!
Też nie czuje świąt. Na dodatek na stare lata mogę trafić na trzy lata do więzienia :crazy:
Zapowiada się piękny, słoneczny i ciepły dzień. Wiatr delikatnie porusza gałązkami drzew.
Muszę podlać roślinki, bo ziemia sucha jak pieprz.



gdziekawusia.jpg
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Jan4, Łatka, rozalia, CHI, Betula, koma, Azbi, Zielona, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 09:57 #703111

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Dziś znowu piękny dzień, pobudki o 6 rano to teraz przyjemność, bo ptaszki i słoneczko skutecznie poprawiają humor. Z niecierpliwością czekam na święta, bo będzie można pojechać na działkę - w tą sobotę (11 kwietnia) puszczają u nas na ogrodzie wodę. Susza jak diabli, chyba pora zacząć modlić się o deszcz ;-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Betula, koma, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 08 Kwi 2020 10:04 #703113

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41986
Ula sprawdziłem i chyba to jedno zdjęcie jest zaczarowane ,bo inne wchodzą normalnie. :bye: :bye: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.878 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum