TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 18:29 #699105

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
kolejny piękny słoneczny dzień z lekkim wiaterkiem i temperaturą 14*. W domu trudno wysiedzieć więc w ogrodzie uporządkowałam rabatę z kwiatami.Wyprowadziłam też na pierwszy wiosenny spacer zimowane papryki

20200317_110330.jpg


spokojnego wieczoru
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 18:54 #699115

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79421
Agnieszko - ja tam się nie znam, ale zapewne donice z papryką zajmują więcej miejsca od rozsady. ;)
We Wrocławiu szaleństwo - cały dzień bez jednej chmurki, temperatura doszła do 19/20 stopni ( zależy od termometru). Oczywiście w cieniu - w słońcu dużo więcej. Roznegliżowani spacerowicze. Kwitną na całego forsycje, dzikie śliwy,a widziałam też magnolię w różowych pąkach - na szczęście nie swoją, bo z niedzieli na poniedziałek ma być spory spadek temperatury.
W ogrodzie zrobiłam niewiele, lecz udało mi się przynajmniej podlać powojniki nadmanganianem przeciw uwiądowi...a że mam ich trochę, chwila zeszła.
Janeczko, łączę się w bólu, dokładnie takie same nory mam wszędzie w ogrodzie karkonoskim. W dodatku nie bardzo mając jak eksmitować te gryzonie, dorobiłam sobie ideologię, że nornice były tam pierwsze, więc muszę się do nich dostosować :silly:
Z dzisiejszego poranka:





Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 19:11 #699120

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Dzisiaj cały dzień mocno wiało, mimo że dość ciepło bo 12* to czasami było nieprzyjemnie. Większość dnia w ogrodzie, jutro pada to plecy odpoczną. W planach wyczyszczenie pasa lawendy z trawy, rośnie taka cienka i wysoka, ciężka do wyrwania. Najgorzej jak wejdzie w róże.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 19:43 #699136

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2661
  • Otrzymane dziękuję: 17521
Wczoraj był piękny, ciepły dzień, taki prawdziwie wiosenny. :)
Dzisiaj niby ciepło, słonecznie, ale wiał dość mocny wiatr. Dwa dni udało się popracować w ogrodzie.
Wysiałam marchew, pietruszkę i koper, wsadziłam dymkę, rozsadę rzodkiewki i kilka sałat. :)
Od jutra, jak pogoda pozwoli, dalszy ciąg sprzątania ogrodu.
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 19:44 #699137

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7813
  • Otrzymane dziękuję: 51709
Pewnie nor miałabym mniej, jakby szanowne towarzystwo zabrało się do roboty, a nie do opalania brzucha :angry:

20200318_140551.jpg

Ciekawe kiedy się domyśli, że zawsze będzie blady na brzuchu :laugh1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 19:46 #699139

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 8116
Na Mazowszu tak ciepło jak u Łatki we Wrocławiu nie było. Temperatura max. 16 stopni, rano bez wietrznie, w dzień wiało, by nad wieczorem ledwie dmuchało.

Zauważyłem zalążki kwiatów u migdałka. Forsycjom jeszcze trochę brakuje.

Z ziemi wychodzą floksy, brunera. Szykuję rozsadę gailardii, do podkiełkowania trafiły nasiona rącznika. Do podkiełkowania trafiły także ostatnie nasiona pomidorów.

Kolejny raz obiecuję sobie, że w następnym roku trzeba ograniczyć liczę odmian, ale to jak groch o ścianę.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, rychu44, Łatka, rozalia, pouder, Pestka, koma, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 20:02 #699146

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Szczypiorek wrote:
Super te papryki

Rozumiem, że z ubiegłego roku?
Chciałabym przezimować w tym roku papryki, nie musiałaby robić rozsady i choć trochę miejsca miałabym więcej.

Jak to zrobić?
Agnieszko nie wszystkie papryki nadają się do zimowania ,najlepiej zimują capsicum chinense. Zimą trzeba im zapewnić chłodną miejscówkę ,w mieszkaniu na parapecie jest im za gorąco.Ja je trzymam na klatce schodowej gdzie jest ok 15*. Na roślinach pozostawiam owoce tak do stycznia i słabo podlewam.W tym roku wcześniej zaczęły wegetację ,więc przycięłam je dużo wcześniej bo już w połowie lutego (zwykle miesiąc później). Od początku marca już je dokarmiam.Ładnie się zieleniły ,a papryczka Basket of Fire już ma owoce.Zimy tym razem nie przeżyła SCOTCH BONNET .To była jej trzecia zima. Była już taka piękna.
Załączniki:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2020 20:17 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 20:09 #699148

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Rano przymrozek - na szczęście na zewnątrz mojego lasu, na polance przy domku było 0.
Potem było tak:
P3183574.jpg


Najgorzej, że brzoskwinie zaczynają kwitnąć:
P3183576.jpg


A Ani "Niemiec" - straszy -4, -7 22 i 23.03. Szkoda...
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 18 Mar 2020 20:09 #699149

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Korzystajmy z ładnej pogody bo z soboty na niedziele.

Screenshot2020-03-1820-04-48.jpg

temperatury na wysokości 2m

edit W dzień cieplej :)
Piotr :)
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2020 20:15 przez podjadek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, rozalia, pouder, CHI, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 06:43 #699186

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Aniu

Myślałam o przezimowaniu góra trzech sztuk papryki ostrej, a wysiałam że 20, bo jak nie wzejdzie to będzie szkoda.

A jak muszą mieć tak 15 stopni to mam gdzie trzymać i nie jest to mój parapet.

Odnośnie pogody

Wstaje słońce, ale są i chmury, na szczęście nie wieje.

W szklarni 10 stopni, sadzonki mają się dobrze.
Zapowiadają ochłodzenie, więc w ramach gimnastyki będzie bieganie ze skrzyneczkami.

Dzisiaj plany kulinarne, ale i muszę ostatecznie rozpatrzeć się co i gdzie jeszcze wysiać.

Miłego dnia
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, rychu44, Łatka, CHI, Betula, Pestka, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 06:47 #699187

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1783
  • Otrzymane dziękuję: 7590
+7,w nocy padał deszcz, bo chodniki są mokre. Niebo zachmurzone, bezwietrznie. Poproszę o więcej słońca. Krokusy fioletowe kończą kwitnienie .
20200311_125658.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 07:06 #699191

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Szaro, buro i ponuro... nie wyjdę do ogrodu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, rozalia, CHI, Pestka, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 07:41 #699196

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Nocka ciepła,a termometr o godz.5 wskazywał 10,2*(C.Poranek z lekka zachmurzony,od południa widoczne są przejaśnienia.Teraz jest 12,8*C.Powschodziły kiełkowane w rulonie pomidorki koktailowe.Z wcześniejszych na jednej Adorze są pąki.Jest to pomidor ciemny z nasion z pomidora sklepowego.Zobaczymy co dalej.Rzodkiewka w gruncie wczoraj się pokazała jak i co raz więcej jest dymki sadzonej grupowo.Krokusy już w stanie spoczynku.Wszystkim miłego dnia.

001-308.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 08:50 #699209

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2042
  • Otrzymane dziękuję: 11009
Aktualnie + 10°C, pochmurno, choć widzę, że słońce zaczyna przebijać się przez chmury.
W planach - wizyta na działce + wysiew pomidorów
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2020 09:17 przez Mirek19.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Pestka, koma, JaNina, anaka, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 09:26 #699212

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Wczoraj było bardzo ciepło,prawie 18 stopni.Słońce grzało,ale trochę powiewał chłodny wiatr.Wysiałam aksamitki,kolejne pomidorki wykiełkowały i poszły do kubków.Sałaty też.Trochę poplewiłam w truskawkach,czosnku i cebulce ozimej.Upiekłam też bułki na zamówienie M. do twarożku i naszej siedmiolatki.
100_4458.jpg

Dzisiaj słońce walczy z chmurami,teraz 11 stopni.Trudne dni,bo wahania temperatur są niebezpieczne ,łatwo się spocić.Nadal męczy mnie lekki kaszel :jeez: .Uważajcie na siebie.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 10:43 #699221

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12733
Słońce co jakiś czas chowa się za niewielkimi chmurami.
Teraz jest 15 stopni powyżej zera. Umiarkowany wiatr.
Wcozraj dopiero zdjęłam kaptury z hortensji. Dwie się chyba pod nimi udusiły?




Spokojnego dnia :flower1: :bye:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, rozalia, Betula, Pestka, koma, JaNina, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 11:07 #699222

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
A u mnie ciężko jednoznacznie stwierdzić. Termometr w zegarku pokazuje 15 stopni, samochód 16,5 pod domem 18(!), na Internecie 13 twierdzą, że być powinno... I komu wierzyć? Ja zamierzam ubrać się w polar i idę na działkę. Dobrze, że mam pod domem. Ludzi brak. Ci, co chodzą nieśmiało ulicami boją się oddychać. Straszne. A ja zamierzam w tym tygodniu albo w następnym posadzić czereśnię, już 3 raz, chyba mnie nie lubią (!)... Posadziłam już czosnek, cebulę, posiałam marchew, pietruszkę rzodkiewkę, sałatę i buraki (sic!). Te ostatnie mam świadomość, że za wcześnie, ale trudno. Tak mi się chce, że najwyżej pocierpię jak zmarzną.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, rozalia, pouder, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 19 Mar 2020 11:25 #699225

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7813
  • Otrzymane dziękuję: 51709
Jest ciepło, bo 16* w cieniu, od zachodniej strony domu, więc tam jeszcze dzisiaj słońce nie operowało. Trochę się snuję po domu i ogrodzie, bo jednak jeszcze jestem słaba. Coś tam jednak robię :huh:
Ciekawe wyposażenie ogrodnika :)

E63C6DA5-ADB5-430C-94AE-106A2D275234.jpeg

Szef kazał dokładnie, to będzie dokładnie :idea1:
Miłego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2020 11:26 przez JaNina.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.659 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum