TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 08:37 #705462

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52320
Jak wstałam o 6, to było lekko poniżej zera. Jechałam na zakupy i musiałam trochę skrobać szyby w aucie. Teraz jest już 8* i jak na razie nie wieje ten straszny wiatr.
Pierwszy raz byłam na zakupach w maseczce. Sama maseczka mi nie przeszkadza, ale parujące okulary już tak. Jak oddychałam bardzo spokojnie to na szczęście było ok, ale jak trzeba było podjąć niewielki wysiłek, to już mgła. Nie mogłam też wytrzeć sobie nosa :ohmy: , a jestem nieznacznie na coś uczulona i czasem mi z noska coś płynie :whistle: , ale jakoś dałam radę :happy:
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, CHI, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 08:39 #705463

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
CHI wrote:
Właśnie lecą - niesamowite, całe stada.

Pozazdrościć punktu obserwacyjnego. Ja niestety w w mieście, dużo świateł dookoła, więc raptem dwie widziałam. Za to o 22:04 przelatywało 28 satelit telekomunikacyjnych wystrzelonych przez Elona Muska. Leciały w jednej linii z zachodu na wschód, by zająć pozycje na orbicie. Fajny widok.
Nie zdążyłam napisać o tym na forum, bo mąż mi w ostatniej chwili powiedział :(
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Pestka, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 08:44 #705464

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
galka68 wrote:
A u nas ciagle na minusie

Wpisz proszę w profilu miejsce, gdzie masz swój ogród. Nie musi być dokładnie, wystarczy powiat lub województwo, to wtedy będziemy wiedzieli, gdzie jest to "u nas".

Janinko! Ludzie piszą, że na okulary sprawdza się stary patent stosowany na lustra w łazience, żeby nie parowały, czyli przetarcie pianką do golenia. Osobiście nie testowałam, bo nie noszę okularów. A jakbym nawet chciała, to mąż od kiedy goli się maszynką nie używa pianki :)
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2020 08:49 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, Pestka, galka68, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 10:05 #705486

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 11244
Uff, pierwsza od dłuższego czasu noc na plusie. Nawet pochmurne niebo rano było zapowiadające deszcz, ale już się przetarło i słońce cieszy wystawioną rozsadę, podlaną z konewki. Coś mnie ostatnio wzięło na "dzikie" owocówki. Na razie cieszą kwiatami.
Wchodzących do domu muskać będzie Jabłoń Rajska Ola

DSCN4220.jpg


I dwie symetrycznie posadzone Świdośliwy Lamarckie

DSCN42192.jpg


DSCN4218.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, CHI, Betula, Pestka, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 10:15 #705493

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2076
  • Otrzymane dziękuję: 11373
:bye:
zapowiada się scenariusz podobny do dnia wczorajszego
Obecnie +4°C, słoneczne niebo, ale zimny, przenikliwy wiatr :(
Wciąż sucho :jeez:

93273962_662607071225749_6025656829286023168_n.jpg



Miłego środowania
:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, Pestka, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 10:18 #705496

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1746
  • Otrzymane dziękuję: 12783
Mam nadzieję, że u nas dzisiejszej nocy nie było przymrozku, bo usnęłam i nie nałożyłam pudła na hortensję.
Termometr na wschodnim oknie pokazuje 12 stopni powyżej zera. Muszę sobie sprawić termometr na południowe okno. Dziś wiatr trochę zelżał. Chmury na niebie malują przedziwne obrazy.




DSC058002.jpg




Dobrego dzionka :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, CHI, Betula, Pestka, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 10:34 #705511

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19340
  • Otrzymane dziękuję: 80063
Betula wrote:

Janinko! Ludzie piszą, że na okulary sprawdza się stary patent stosowany na lustra w łazience, żeby nie parowały, czyli przetarcie pianką do golenia.

No nie wiem, na pewno trzeba ostrożnie. Mam dość drogie szkła w okularach - i jedne już sobie zniszczyłam, ze trzy lata temu, znaczy - zniszczyła się powłoka antyrefleksowa, po użyciu jakiegoś detergentu do mycia. Może jest tu optometrysta i się wypowie?
Dla mnie okulary + zasłonięty nos = pewien problem. W dodatku dziś prawie dostałam ataku duszności w przychodni weterynaryjnej, gdzie było bardzo, bardzo ciepło (zwierzęta są rehabilitowane na bieżni wodnej) i musiałam pomóc fizjoterapeutce, w niewygodnej pozycji trzymając psa.
Mam mimo wieku sprawne serce i dość wydolne płuca, zaznaczam.

Noc spokojna, choć gwiazd nad wielkim miastem trudno uświadczyć - zazdroszczę Małgosi. O dziewiątej już +11, może w trakcie dnia będziemy mieć temperaturę z dwójką na miejscu dziesiątek.
Cieszmy się tulipanami - przy tych temperaturach podejrzewam, że w maju już ich nie będzie.
Strzępiaste Red Wings i Hamiltony przypadkowo stworzyły wrocławskie barwy.

Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2020 10:34 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, CHI, Betula, Pestka, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 11:29 #705531

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Nimfa wrote:
I dwie symetrycznie posadzone Świdośliwy Lamarckie

Jadłaś już z nich owoce? Słodkie?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Pestka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 11:47 #705532

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 11244
Nie, jeszcze nie jadłam. One są młode, mam je dopiero drugi rok, w ubiegłym miały po kilka kwiatków, a kupione były malutkie. Zainspirowały mnie ze względu na swoje bogactwo witaminowe. W opisach jest, że słodkie, soczyste i aromatyczne. Do tego skład bogatszy niż borówki. Pewnie wkrótce się przekonam.
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 11:51 #705533

  • Evien
  • Evien's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 584
  • Otrzymane dziękuję: 2580
Polecam, polecam, bardzo słodkie tylko trzeba okrywać siatką bo jeśli nie zbierzesz na czas to ptaki potrafią w jeden dzień
skonsumować wszystkie.

Ja wsadziłem w tym roku nową bo moją 8 letnią bóbr się zainteresował tej wiosny a tak się cieszyłem że przezimowała ładnie.
Łukasz
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 13:14 #705541

  • edek86
  • edek86's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 696
  • Otrzymane dziękuję: 1431
Kolejna noc z przymrozkiem -2*
Kiedy to się skończy??? W ostatnich latach zdarzały się pojedyncze dni z przymrozkami a w tym roku tragedia.
Nawet rozsady kwiatów nie można zawieźć pod folię bo wszystko zmarznie.
Oby tylko buraki nie uległy jarowizacji.
Pozdrawiam, Michał
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2020 13:15 przez edek86.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 14:40 #705548

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3935
  • Otrzymane dziękuję: 21045
Betula wrote:
CHI wrote:
Właśnie lecą - niesamowite, całe stada.

Pozazdrościć punktu obserwacyjnego. Ja niestety w w mieście, dużo świateł dookoła, więc raptem dwie widziałam. Za to o 22:04 przelatywało 28 satelit telekomunikacyjnych wystrzelonych przez Elona Muska. Leciały w jednej linii z zachodu na wschód, by zająć pozycje na orbicie. Fajny widok.
Nie zdążyłam napisać o tym na forum, bo mąż mi w ostatniej chwili powiedział :(

No to przepraszam za zmyłkę. Gwiazd nie widziałam, moja Przyjaciółka też, za to widziałam te satelity - faktycznie ponad 20, bo liczyłam... A myślałam, że to gwiazdy i zastanawiałam się, dlaczego nie spadają :devil1: :happy3: :happy4: ale doszłam do wniosku, że widać spadną dalej, a tu mi las zasłania... Najpierw myślałam, że samoloty, bo leciały "jakby w formacji", ale nie miały świateł i z za wysoko...

O 5-tej +4, o 7-mej +1,5...
Teraz + 25 w słońcu...

Wczorajszy nowy gołąbek:
P4212028.jpg


I nowe, pierwsze jajko:
P4212016.jpg


A to z dziś:
P4222057.jpg


Czy ja je powinnam traktować jak "zwierzęta domowe czy drób ozdobny". Zdjęcie z 1 m...

Jak podlewać rośliny nad którymi mają gniazdo? No bo nie od góry...


P4212013.jpg

Spokojnego dnia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, Pestka, aga, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 15:49 #705567

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Nimfa wrote:
Nie, jeszcze nie jadłam. One są młode, mam je dopiero drugi rok, w ubiegłym miały po kilka kwiatków, a kupione były malutkie.

Pytam, bo kiedyś spróbowałam owoców lamarckiej i były okropne, kwaśno gorzkie i byłam ciekawa czy to taki felerny egzemplarz, bo wszyscy te świdośliwy chwalą. A skoro Evien pisze, że słodkie to może to co próbowałam nie było lamarcką.
Więc dla pewności kupiłam odmiany Smoky i Bluemoon. Jedna zaowocowała już w następnym roku po posadzeniu i owoce ma pyszne.
CHI! Satelitami zrobiłaś mi dzień :)
Edek! U mnie prognozy temperaturę około 0°C przewidują tylko w sobotę. Po za tym ma być powyżej zera, choć nie zawsze na tyle wysoko by można było zostawić rozsady na zewnątrz. A przed nami jeszcze zimni ogrodnicy i zimna Zośka. Ciekawe jakie będą w tym roku.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2020 15:49 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 17:03 #705576

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1696
  • Otrzymane dziękuję: 10221
Janeczka, zakładam maseczkę pod same oczy, a na nią nakładam oprawki. Trochę mniej jest mgły ;) Gorzej, że akurat mi ciężko oddychać w masce.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2020 17:35 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, Pestka, JaNina, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 22 Kwi 2020 22:48 #705634

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Betula wrote:
galka68 wrote:
A u nas ciagle na minusie

Wpisz proszę w profilu miejsce, gdzie masz swój ogród. Nie musi być dokładnie, wystarczy powiat lub województwo, to wtedy będziemy wiedzieli, gdzie jest to "u nas".

Janinko! Ludzie piszą, że na okulary sprawdza się stary patent stosowany na lustra w łazience, żeby nie parowały, czyli przetarcie pianką do golenia. Osobiście nie testowałam, bo nie noszę okularów. A jakbym nawet chciała, to mąż od kiedy goli się maszynką nie używa pianki :)
Musze to naprawic z tym profilem. U nas tona Bialorusi, mieszkam w Minsku, dzialke mam 70 km od domu .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, bastis, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 05:29 #705642

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Witam

Już czwartek, bardzo szybko mija mi ten tydzień.

Miało być 6 stopni w nocy, a były tylko 3.

Wstaje kolejny słoneczny dzień i oczywiście czekam na deszcz.

Według najnowszych prognoz przelotnie ma padać zarówno w piątek jak i w sobotę.

Początek maja też podobno deszczowy.

Trzymajcie się zdrowo, pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 07:16 #705645

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52320
U nas na odwrót, miało być 0, a były +3*. Niebo na razie bezchmurne, lekki wiatr. Też czekam na deszcz, bo chcę wysadzić rozsady cebuli i pora. Nie jest u nas tak całkiem sucho, bo na początku marca zdrowo z nieba podlało, ale górna warstwa gleby już sucha jak pieprz.
Na kwietnikach kolorowo :)

8B085625-57EF-428C-8562-1CDC1D7911CF.jpeg


C7F349F7-4EC9-4035-A261-E217EFC12D86.jpeg

Powojnik alpejski tuż przed rozkwitem

E3B7AE9A-4D85-4511-A913-39DD467598D3.jpeg

Miłego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 07:17 #705646

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
W nocy był lekki przymrozek, teraz na bezchmurnym niebie świeci słoneczko, zapowiada się ładny dzień. Dobrego dnia dla wszystkich i dbajcie o siebie ludziki :)

a29d7a8a4107ed08e5af55313145f1fa.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.717 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum