TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 07:28 #705648

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42092
U mnie też bez przymrozku,a termometr o godz.5 wskazywał +6,8*C.Poranek słoneczny,drzewa stoją prościutko,no i niebo niestety bezchmurne.Teraz jest 11,2*C i temperatura rośnie b.szybko.Liczę już na bezmrozowe noce i poranki.Tradycyjnie kwiatki balkonowe powieszę przed 1 Maja.Do tych skrzynek dojdą 3 donice wiszące w tym dwie również z pelargoniami i jedna z komarzycą. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:

IMG_20200421_092410779.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 08:42 #705651

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19340
  • Otrzymane dziękuję: 80063
Potwierdzam wszystko, co napisał Józek - pełne słońce, ani chmureczki. Wyekspediowane na taras drzewko cytrynowe zniosło noc na zewnątrz z godnością, więc musiało być kilka stopni na plusie. Teraz w słońcu całkiem ciepło, nawet dla mnie.

Jeśli idzie o deszcz, perspektywy żadne w najbliższej dekadzie, jeśli pokropi, to jak dobrodziej kropidłem.

Józiu, moje zimowane pelargonie stoją na tarasie od dobrej chwili, zniosły szok wywołany nieporównanie większą ilością światła i już wypuszczają normalne, ciemne liście, zamiast zimowych bladawców.

Janeczko, fajne te Twoje papugi - może znajdziesz chwilę, by zrobić im zbliżenie i wstawić w wątku tulipanowym? Innych też tam zapraszam, mam wrażenie, jakby w tym roku tulipany nikomu nie kwitły - a to kompletny absurd.
Trochę moich zostawiam - może kogoś zachęcę do robienia zdjęć tym pięknościom ulotnym?



Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2020 08:57 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 08:50 #705653

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
galka68 wrote:
U nas tona Bialorusi, mieszkam w Minsku, dzialke mam 70 km od domu .

Bardzo dobrze władasz polskim :) Klimat macie podobny do naszego bieguna zimna czyli suwalszczyzny? Czy raczej większy wpływ klimatu kontynentalnego znad Rosji, czyli owszem zimą zimno, ale lato gorące?
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2020 08:58 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Pestka, galka68, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 08:57 #705654

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Łatka wrote:
Innych też tam zapraszam, mam wrażenie, jakby w tym roku tulipany nikomu nie kwitły - a to kompletny absurd.

Ale u mnie naprawdę jeszcze nic nie kwitnie. Wychodzi na to, że mam same późne. Będę to musiała naprawić przy jesiennych zakupach. Jak widać warto brać pod uwagę nie tylko wygląd, ale i termin kwitnienia.
Tylko Jan Paweł II zaczyna kwitnienie. Obfocę i wrzucę.

Dostałam gazetkę, a właściwie książeczkę reklamową z Obi. Jest w niej informacja, że dostępne są cebulki czosnku niedźwiedziego (7,49zł), kłącza chrzanu (8,49zł) i szparagów odm. Backlim i Gijnlim (9,99zł). Nie wiem czy dotyczy to wszystkich sklepów, czy tylko wybranych.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2020 09:05 przez Betula.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 09:11 #705657

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2076
  • Otrzymane dziękuję: 11373
Witalski :bye:
Od kilku dni podobny scenariusz pogodowy
Noc na niewielkim plusie, aktualnie +7°C, rześkie powietrze i błękitne niebo,
Prognoza na dziś +20°C, opadów nie widać :(
93856672_220439179233819_6731056893566910464_n.jpg
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 09:31 #705661

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3935
  • Otrzymane dziękuję: 21045
galka68 wrote:
U nas to na Bialorusi, mieszkam w Minsku, dzialke mam 70 km od domu .

Super, że piszesz na Forum :bye: - zasięg Forum rozszerza się na wschód :dance:

Ula niezła kartka - chyba sobie druknę i powieszę nad biurkiem.

Aniu - trochę kwitnie tulipanów, trochę focę, ale wstawiać to już nie mam kiedy. Z przedwczoraj:

P4212018.jpg

Nie pamiętam, że go tam sadziłam...

Dziś 11-stej odbędzie się otwarcie platformy widokowej Złoty Widok w Szklarskiej Porębie.
Jest to część większego projektu który ma pokazać turystom najpiękniejsze widoki w mieście pod Szrenicą. Transmisję z otwarcia punktu widokowego na Złotym Widoku będzie można zobaczyć o godzinie 11-stej na profilach facebookowych Szklarskiej Poręby i Muzyczne Radio Info. Platforma będzie dostępna dla turystów ale z zachowaniem reżimu epidemicznego - mówi Agnieszka Rozenek, kierownik referatu promocji w Szklarskiej Porębie.

W nocy bez przymrozku, teraz +14, słońce i sucho.
Odmeldowuję się i znikam.
Spokojnego dnia.
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2020 09:33 przez CHI.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 09:49 #705665

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Piękny słoneczny i ciepły poranek,już teraz na słoneczku 24*. Ptaki radośnie śpiewają od świtu w ogrodach.
A za oknem mam taki widok kwitnącej czereśni.

IMG_20200423_090722.jpg


spokojnego dnia i dbajcie o siebie :bye:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 10:04 #705666

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1746
  • Otrzymane dziękuję: 12783
Noc bez przymrozku. Teraz jest 14 stopni powyżej zera.W ciągu dnia temperatura ma osiągnąć 19 stopni.
Znowu nie zanosi się na deszcz. Dobrze, że wiatr trochę ucichł.
Wczoraj wreszcie przepikowałam bazylię, pietruszkę naciową i lwią paszczę.




miegodniakawa.jpg
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 16:18 #705685

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 959
  • Otrzymane dziękuję: 4518
Noc 5 rano -1* :mad2: , a teraz ciepło 24 * . :bravo: Wooody . :placze:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 20:08 #705724

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 874
  • Otrzymane dziękuję: 5184
Wczoraj piękna pogoda, chociaż z rana się chmurzyło. Intensywne prace na działce. Pielenie ogrodu kwiatowego. Potworna susza. W dzień słońce i wiatr, a noce chłodne. Ostatnia z lekkim przymrozkiem. Zapowiadano na dziś deszcz. Niestety słońce prażyło. Teraz zagonki z warzywami wyścieliłam zrębkami. Trochę utrzymują wilgoć. Niedługo pokażę zdjęcia tych grządek.
Chciałam już wysadzić pomidory w tunelu, ale się wstrzymuję ze względu na niskie nocne temperatury. W tunelu dołki pod pomidory już zrobione zgodnie z zaleceniami Mietka. Może w sobotę wysadzę 4 sadzonki, które już są zahartowane. Na razie rosną rzodkiewki, sałata, rozsada kapusty, jarmużu i szpinaku. wszystko z rozsady.

20200422_123038.jpg
20200422_123046.jpg


20200422_123216.jpg
20200422_123053.jpg


Królik już powędrował na wieś. Siedzi na razie w prowizorycznym ogrodzeniu i koniecznie chce wyrwać się na wolność. Wczoraj mu się udało, ale chyba żałował, bo znalazł się miedzy psami (na szczęście za ogrodzeniem) a kotką, która na niego się zasadzała. Na szczęście mąż go znalazł zanim kotka go zaatakowała. Siedział jak trusia i dał się wziąć mężowi na ręce, chociaż tego nie lubi.

20200421_171740.jpg


pozdrawiam Mirka
Załączniki:
Pozdrawiam
Mirka
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2020 20:12 przez Miragoral.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, Pestka, bastis, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Kwi 2020 20:27 #705729

  • Daro65
  • Daro65's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 447
  • Otrzymane dziękuję: 924
CHI wrote:

Czy ja je powinnam traktować jak "zwierzęta domowe czy drób ozdobny". Zdjęcie z 1 m...

Jak podlewać rośliny nad którymi mają gniazdo? No bo nie od góry...

W moim ogrodzie od kilkudziesięciu lat gniazdują dzikie ptaki. Wróble, sikory, szpaki, swego czasu bociany etc etc. Fotografowałem je z radością, ale zdecydowanie NIE należy zaglądać do gniazd. CHI :)

Pozdrowienia
Darek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 24 Kwi 2020 05:26 #705764

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Witam, już piątek, ale mi ten tydzień leci,,,,,

5 stopni od rana, na horyzoncie wstaje słońce, będzie ciepło. Podobno dzisiaj ma przelotnie padać, zobaczymy,,,

Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Marlenka, Betula, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 24 Kwi 2020 07:47 #705777

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42092
Nocka można by powiedzieć lekko ciepła.O godz.5 00 termometr wskazał +8,6*C.Poranek słoneczny i na razie nie ma wiatru.Temperatura szybko rośnie na obu termometrach.Całą tę ciepłą atmosferę psuje fakt,że nie ma deszczu,a nawet P.Kret rano nie zapowiedział jakichś większych opadów.Rozsada cynii i aksamitek wśród sałat i pomidorków,niebawem zostanie wysadzona do gruntu.

004-144.jpg

003-199.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2020 07:48 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Betula, Pestka, bastis, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 24 Kwi 2020 08:29 #705783

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19340
  • Otrzymane dziękuję: 80063
Ładne te Twoje cynie, Józiu! Część mojej rozsady zmarnowała się po przepikowaniu - czort wie, dlaczego, w innej doniczce rosną zdrowo. Traktowane identycznie. :crazy: Na razie tylko biegam z "flancami", jak mawiała moja babcia, rano na taras, wieczorem z powrotem do kuchni.
Owszem, ciepło, ale niebo nie tak lazurowe, jak w ostatnich dniach, bez chmur, tylko jakby przydymione. Powiedziałabym - jak przed burzą, ale nie wierzę w żadne deszcze.
Moja prognoza jakiekolwiek przewiduje...za dwa tygodnie. A tak dalekosiężne przepowiednie to jednak palcem po wodzie, że tak się wyrażę.
Wczoraj udało mi się zachęcić kilka osób do podzielenia się swoimi kwitnieniami tulipanów w wątku tematycznym :thanks: - może zwabię kogoś i do narcyzów?
Na zachętę zostawiam z weekendowymi pozdrowieniami moje narcyzy tazetta Geranium

Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2020 08:30 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Agus, Betula, Pestka, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 24 Kwi 2020 08:41 #705785

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42092
Aniu!!!
Ten zestaw cynii i aksamitek był wysiany po raz drugi.Pierwsze sadzonki pewnej nocy wszystkie zmarzły w namiocie. :( :( :coffe: :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 24 Kwi 2020 09:03 #705788

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2076
  • Otrzymane dziękuję: 11373
witam piątkowo :bye:


Noc na plusie, aktualnie +10°C,niebo zachmurzone, ale ciepło jest
Gdzie ten deszcz ?

94220700_558829318172355_152320491166629888_n1.jpg


Miłego dnia Wszystkim
:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Agus, Betula, Pestka, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 24 Kwi 2020 09:10 #705790

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 866
  • Otrzymane dziękuję: 6083
W oczekiwaniu na deszcz.
Prognozy na przyszłość są u nas zachęcające. Oto zrzuty ekranu z dzisiaj na 45 dni. :)


prognoza24.04.2020r.jpg




prognoza24.04.2020r.1jpg.jpg



Pozdrawiam. :bye:
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, Betula, Pestka, najemnik, bastis, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 24 Kwi 2020 09:35 #705793

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Nie chcę być złym prorokiem, ale prognozy długoterminowe zawsze były obarczone dużym ryzykiem błędu. A teraz, gdy nie ma danych z czujników samolotów z powodu wstrzymania ruchu lotniczego to bardziej przypomina wróżenie z fusów.
Według przedwczorajszych i wczorajszych prognoz tv dziś miało padać nad całą Polską, a radarowa mapa pokazuje tylko niewielkie opady nad pomorzem zach. pogodynka.pl/polska/radary
Skoro nie sprawdza się prognoza na następny dzień, to długoterminowa też się raczej nie sprawdzi.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2020 09:37 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, Pestka, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.832 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum