TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. X

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:00 #724345

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41997
Nocka ciepła,poranek wita w pełnym słońcu.Jest bezwietrznie ,gorąco i robi się duszno.Na słońcu jest 36,4*C a w cieniu 26*.W słońcu roślinki już podwiędnięte.Wszystkim spokojnej niedzieli. :bye: :bye: :bravo: :bravo: :coffe: :coffe:
Ta hortensja mocno zmarzła wiosną i na razie ma tylko 1 kwiatek,choć odbudowała swoje gałązki w spory krzaczek.
003-232.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, _Nika_, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:19 #724346

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3685
  • Otrzymane dziękuję: 19620
Nika, zgadzam się z Tobą, też zazdroszczę tym, co lubią upały. Ja ich nie znoszę. W takie gorące dni najchętniej leżałabym i nic nie robila :coffe:, na szczęście jadę na moją wieś, tam upały są mniej męczące.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, _Nika_, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:25 #724348

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1744
  • Otrzymane dziękuję: 12775
Niebo maźnięte paroma chmurkami. W cieniu termometr pokazuje 24 stopnie.
Wiatr delikatnie porusza listkami jarzębin. Kilka rośnie przed moimi oknami.
Ogórki z działeczki córki przerobione na bieżące potrzeby. Kilka zostawiłam na mizerię.

Ja mieszkam na parterze. W takie upały jak dziś da się u nas wytrzymać.
U mojej córki na czwartym piętrze patelnia. Dlatego całą rodzinką tak chętnie wyjeżdżają na działkę, gdzie postawili mały murowany domek.


Moje zawilce w pąkach. U sąsiadki pełnia kwitnienia.


DSC_0106-a.jpg



Miłej niedzieli :coffe: :comp: :drink1: :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2020 09:28 przez ewakatarzyna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, _Nika_, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:26 #724349

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1408
  • Otrzymane dziękuję: 11169
Bosko! Gorąco. Ogród się podlewa, dojrzewają maliny i pomidory w większej ilości :) Zapowiada się leniwa niedziela, przyda się :)

DSCN6149.jpg


DSCN6178.jpg


DSCN6152.jpg


DSCN6151.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, koma, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:35 #724351

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6149
  • Otrzymane dziękuję: 22433
Witam z upałem za oknem :wink2: temperatura w nasłonecznionym miejscu na balkonie +50 podziałka w Mai się skończyła :supr3:
20200809_093504.jpg

Wszystkim chłodniejszego dnia :drink1: z owoców i chłodnej wody nie piwa nie :hearts:

IMG-20200808-WA0022.jpg

:happy:

IMG-20200808-WA0033.jpg
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, koma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, _Nika_, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:36 #724352

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7857
  • Otrzymane dziękuję: 52074
Kiedyś byłam najszczęśliwsza w lecie, jak mogłam sobie plackiem poleżeć pod palącym słońcem. Z czasem jednak moja miłość do upałów zaczęła maleć. Mam szczęśliwie usytuowany dom. Ganeczek od zachodu, więc teraz jest tam bardzo przyjemnie. Natomiast taras od wschodu. Teraz na nim jest patelnia, ale po południu już spokojnie można posiedzieć.
Klimatyzacja to bardzo dobra rzecz, pod warunkiem, że używa się jej z głową. Śpi się komfortowo w czasie takiej pogody. O dziwo, nawet koty wolą spać jak są gorące noce w sypialni przy włączonej klimatyzacji.
Teraz mamy 25* i bezchmurne niebo. Będzie ciepło i to nawet bardzo.
Wczoraj wymyślałam nowe dodatki do cukinii. Niestety nie mam jeszcze ani pomidorów, ani papryki :jeez: , więc kombinuję z samą cukinią. Do każdego słoika dałam coś innego, ale w każdym jest ostra papryczka, czosnek i ziarna kolendry. A dodatkowo po kolei dodałam: pieprz syczuański, tymianek, rozmaryn, nasiona fenkułu, ziele kozieradki, nasiona lubczyku. Ciekawe co będzie mi najbardziej smakować :) lub nie smakować :happy: .

35641ECE-0FC9-4FE0-A0C7-359D59627F1E.jpeg


Zrobiłam też cukinie z buraczkami

34CCEBC0-A7CD-46E5-B333-CD5D2B94BA04.jpeg

Wszystko w zalewie octowej.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2020 09:38 przez JaNina.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:49 #724357

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1014
  • Otrzymane dziękuję: 3721
W nocy najchłodniej było o 5:13, bo 16 C. Teraz mamy 23,2 C.
JaNina, ta cukinia wygląda ciekawie. Przepis czy na oko?
Ja lubię upał, ale jak już dojdę na działkę :D w mieszkaniu założyliśmy w tym roku rolety zewnętrzne. Jeszcze budynek się nie nagrzał, ale chyba to była dobra inwestycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, bietkae, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, _Nika_, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:52 #724359

  • _Nika_
  • _Nika_'s Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 192
  • Otrzymane dziękuję: 958
JaKasiula, tak prawdę mówiąc, to zdemaskowałaś moje plany ;) dzisiaj właśnie planuję leżeć i nic nie robić, żeby się nie przegrzewać :lol:

Ewakatarzyna myślałam o jakiejś działce, takiej pod domek letniskowo-weekendowy, ale niestety za drogi biznes. A z działki na RODos się wyleczyłam jak poczytałam tu na forum o kradzieżach. Nie wytrzymałabym nerwowo, gdyby mi ktoś kradł owoce, o które tyle czasu się troszczyłam. Na balkonie są bezpieczne.

JaNina nasze mieszkanie ma okna północ-południe, latem jest ciężko od cieplejszej strony, ale za to jeśli zima jest słoneczna pokój nagrzewa się bez użycia kaloryfera :)
Gdybym miała domek, to teraz pewnie bym siedziała w chłodniutkiej piwnicy :lol:

Gałązka-tylko dzięki roletom zewnętrznym jakoś żyjemy w tym upale, u nas o 5 było 20,5 stopnia, masakra.
Pozdrawiam,
Nika
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2020 09:53 przez _Nika_.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, bietkae, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:52 #724360

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7857
  • Otrzymane dziękuję: 52074
Bobka wrote:
Wszystkim chłodniejszego dnia :drink1: z owoców i chłodnej wody nie piwa nie :hearts:
Bogusiu, stanowczo protestuję :happy: Piwko domowej roboty, na taki upał, jest jak najbardziej wskazane.

BDED5B48-3FFB-4D3C-B190-98E1900E8FF4.jpeg

Pyszne i aromatyczne,.. Nawet osoby, które zrzekały się, że piwa nie lubią, u nas chętnie wypijają szklaneczkę, a nawet kufelek :happy4:
Co ciekawe po wypiciu tego piwa można chuchać na prawo i lewo, bo nie ma tego „piwnego odoru”. Jednak kierowcom i wypoczywającym nad wodą polecam soczek :idea1:
Spokojnej niedzieli :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, bietkae, koma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 09:56 #724361

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7857
  • Otrzymane dziękuję: 52074
gałązka wrote:
JaNina, ta cukinia wygląda ciekawie. Przepis czy na oko?
Na razie na oko, ale jak smaki będą ciekawe, to opracuję przepisy :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, bietkae, koma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 10:09 #724363

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Permanentny niedoczas... Cały czas coś mi się .... (komplikuje) :mad2:

Józiu zdrowiej, "połamańcy" zrastajcie się jak najszybciej.

W cieniu 27, w słońcu na ścianie 48 - to lubię. Gdyby jeszcze nie trzeba było pracować. I tak przy niedzieli trochę zwolniłam - dopiero pierwsza kawa...

U mnie jest wspaniale: pod brzozami mam cień, na polankach słońce, co się chce. A w domku chłodno. Kanadyjczyk szkieletowy, sami stawialiśmy. Jeszcze nie skończony, ale to szczegół.

Żniwa - cała noc pracowały kombajny, po Zalewie się niosło. No ale rzepaki i zboża gotowe:
Owies - jakby ktoś nie poznał :supr:
P8063660.jpg


Ludzi na Zaporze Pilchowickiej i przy moście tłumy.
Most
P8063670.jpg

chyba uratowaliśmy. Dziękuję Wszystkim :thanks:
Teraz tylko musimy dopilnować, aby obietnice o przywróceniu trasy 284 zostały zrealizowane.

Z ciekawostek na szybko:
kupiłam takiego "czupurka" - i nikt nie wie, co to jest. Tzn nie wiedzieli w Centrum Ogrodniczym (mimo, ze szukali) i ja też poległam. No i nie mam czasu.
P8083753.jpg

Iglaste, żywica pachnie jak żywica (=raczej nie tuja). Wynalazek. Po przejrzeniu tego, co mam wyszło mi, że nie wiem. Cypryśnik? nie bardzo Szydlica? To samo.

Kiedyś wstawię do "oznaczania iglastych", ale może Ktoś wie od razu.

No i czas lilii. Są fantastyczne, zapach się niesie.
P8083773.jpg


I też "zagwozdka" - chyba pomyłka, bo nie mogę znaleźć w zamówieniach, a szukałam:
P8083778.jpg

Żółta, pełna, pachnąca. Zdjęcie nie oddaje koloru. Bardziej żółta.

Spokojnego dnia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, bietkae, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 10:11 #724364

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2063
  • Otrzymane dziękuję: 11237
:bye: :coffe:
Dzień dobry niedzielne,
Nic nowego :devil1: czy to piątek, czy niedziela - pogoda taka sama
Obecnie już +24,7°C :woohoo: , bezwietrznie, niebo lekko zasnute chmurkami :dance:
Maksimum na dzisiaj +32°C.

Historyczne dane -

najwyższa temperatura, +36°C (1992r)
najniższa temperatura, +11°C (1995r)
W poprzednich 30 latach tego dnia padało 21 na 30 razy
Najwyższe zanotowane opady 1,6 cm w 2007r


20200809.jpg


Miłej niedzieli :flower1:
:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, bietkae, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 10:35 #724367

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7857
  • Otrzymane dziękuję: 52074
CHI wrote:
Z ciekawostek na szybko:
kupiłam takiego "czupurka" - i nikt nie wie, co to jest. Tzn nie wiedzieli w Centrum Ogrodniczym (mimo, ze szukali) i ja też poległam. No i nie mam czasu.
P8083753.jpg

Iglaste, żywica pachnie jak żywica (=raczej nie tuja). Wynalazek. Po przejrzeniu tego, co mam wyszło mi, że nie wiem. Cypryśnik? nie bardzo Szydlica? To samo.
Małgosiu, może sprawdź to rosliny-ozdobne.sudety.it/roslina?id=210
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2020 11:01 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 11:04 #724371

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1408
  • Otrzymane dziękuję: 11169
CHI. Wynalazek, o który pytasz, to tuja filiformis. Mam ją 8 lat. Można ciąć, powoli przyrasta. Kupiona malutka, teraz ma u nas ponad dwa metry.

DSCN6180.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 11:20 #724374

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
W pogodzie od wczoraj nic nowego, czyli "powtórka z rozrywki". Gorąc, który jedni lubią, inni nie, a niektórzy muszą siedzieć w 'norze' ze względu na zdrowie.

Małgosiu, może to jedna z odmian "cypryśnika groszkowego". Np taka: skleprabata.pl/cyprysik-groszkowy-wawel-p-37.html

Miłego świętowania.

Tajemniczyogrd.2.jpg
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2020 12:18 przez Baptysja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, bietkae, koma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 12:17 #724395

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79759
CHI wrote:

Ludzi na Zaporze Pilchowickiej i przy moście tłumy.
Most
P8063670.jpg

chyba uratowaliśmy. Dziękuję Wszystkim :thanks:
Teraz tylko musimy dopilnować, aby obietnice o przywróceniu trasy 284 zostały zrealizowane.

Linia podlega wojewodzie dolnośląskiemu - tam trzeba naciskać.
Dla "nietutejszych" dodam, że ta linia byłaby może nie tyle ważna dla komunikacji "lokalsów", ile właśnie dla turystów - wspaniałe widoki i generalnie "Dziki Zachód" ;) W innych krajach widokowe linie kolejowe są
podstawą biznesu turystycznego.
CHI wrote:
[...] chyba pomyłka, bo nie mogę znaleźć w zamówieniach, a szukałam:
P8083778.jpg

Małgoniu, pełna złota lilia to Exotic Sun - jakby Pani częściej mnie odwiedzała, to by Pani zapoznała się z nią "w realu" :funnyface: Tyle, że teraz już "po kompocie" ścięłam już Słonkom głowy... Chciałabym, by mi przysyłano takie pomyłki.
Nimfa wrote:
Bosko! Gorąco.

U mnie też! Irenko, od razu czuję się mniejszym dziwadłem :lol:
Miedzy dziewiątą a jedenastą odwalony dłuższy spacerek stokami Grabowca, coś 6-7 km, ostro pod górkę, do - nomen omen - Patelni -


- na szczyt Grabowca



- i drogą drzewiarzy do domku. Teraz rozmyślam nad obiadkiem, głównie - co do pieczonego gęsiego biustu... prócz porządnego primitivo oczywiście. :drink1:

To może dla ochłody coś błękitnego?

Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2020 12:18 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 12:21 #724397

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 6665
Ciepło,ciepło,upalnie...chmurki się przewalają...
Odpoczywamy...

20200809_120753.jpg


20200809_120855.jpg



Udanej niedzieli... :)
Załączniki:
Pozdrawiam,Anka
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2020 12:22 przez Mejra.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Krecik stary, CHI, Betula, bietkae, koma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 09 Sie 2020 12:38 #724403

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6149
  • Otrzymane dziękuję: 22433
Janinko przepis nam tu dawaj :coffe: :yummi: Ty masz tyle ich że pisz książkę naprawdę .Podziwiam takie osoby z taką pasją w tworzeniu nowych smaków ,połączeń ja kocham jeść ,degustować ,ale wymyślać jakoś nie mam smykałki.
Szukam w Polsce piwa angielskiego Guinness, ale nie spotkałam ,wszystko to nieudolne podróby :wink2:
A wpis o piwku to była prowokacja wiedziałam ,że ktoś zareaguje :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, bietkae, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.720 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum