TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach część XI

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 22 Wrz 2020 13:05 #729151

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 377
  • Otrzymane dziękuję: 3886
Witam.
Na polnocy zrobilo sie ekstremalnie. Wczoraj na lokalnej pogodynce 4 rozne ostrzezenia. Po drodze widzialem m.in. osuwiska i zdmuchnieta z drogi ciezarowke. Wczoraj po poludniu kilka km od Tromsø przeszla potezna burza z piorunami, a w nocy przez caly region przewalil sie sztorm. Pada lokalnie po 100mm w ciagu doby. Linia sniegu na pobliskich gorach systematycznie sie obniza. Dzis dodatkowo pojawil sie grad.
Warzywnik radzi sobie zadziwiajaco dobrze


P92220261.jpg


P9222020.jpg


Rowniez na rabacie kwiatowej przybywa kolorow



P9212009.jpg


P9212013.jpg


P9212015.jpg


Jest swiatelko w tunelu. Od soboty ma sie dlugoterminowo wypogodzic z temp do 12st w ciagu dnia.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2020 13:09 przez gregon.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 22 Wrz 2020 13:59 #729160

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Już niewiele zostało do Połoniny Wetlińskiej.

WP_20200922_13_49_05_Pro.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 22 Wrz 2020 18:26 #729172

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Drogie Ludki, przepraszam, że wcinam w wątek pogodowy inny temat, ale będę bardzo wdzięczna za rzut okiem w wolnej chwili przy małej czarnej na przykład :coffe:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...iennych-bylin#729170

Wodę na kawkę już nastawiłam :happy:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 22 Wrz 2020 18:31 #729173

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3685
  • Otrzymane dziękuję: 19630
Dzień był bardzo przyjemny :hearts:
Słoneczko, delikatny wiaterek, 22°.
Po pracy trochę w ogrodzie podziałałam . W końcu udało mi się uporządkować miejsce po pomidorach i posiać żyto na zielony nawóz.
Tu, gdzie rosły ogórki jest już całkiem ładne
IMG_20200922_153239.jpg

Spulchniłam ziemię między rzędami warzyw, które jeszcze rosną. No i popodlewałam. Niestety, jest bardzo sucho. :sad2: Liczę na zapowiadany pod koniec tygodnia deszcz.
Zerwałam trochę warzyw. Nie są może imponujących rozmiarów, ale na zupę i do pochrupania wystarczy. Poza tym są moje :hearts: "tymi ręcami" wychodowane
IMG_20200922_153903.jpg

Udanego wieczoru i spokojnej nocy :bye:
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2020 18:52 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 22 Wrz 2020 21:10 #729194

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19281
  • Otrzymane dziękuję: 79793
Dobry wieczór!
Wreszcie siadłam (lepiej powiedzieć: zwaliłam się) przed komputer po całym dniu ostrego odgruzowywania domu i ogrodu...cóż, za trzy tygodnie włóczenia się po Europie trzeba zapłacić i tę cenę.
We Wrocławiu ostatni dzień kalendarzowego lata przecudny, naprawdę jak w Okcytanii - a temperatura nawet chyba wyższa, bo podobno po południu doszła do 27 o. Wieczór już bardziej rześki, ale jednak ponad +17. rosnący sierp księżyca, nawet w mieście widać co większe gwiazdy na bezchmurnym niebie. Tylko kręgosłup po milionie skłonów się na mnie obraził.
Zapachów w ogrodzie zastałam jak na lekarstwo - zostawiam więc choć całusa na dobranoc- bagienny hibiskus Sultry Kiss:



Zwykle o tej porze już po hibiskusach, ale w tym roku wszystko ma poślizg.
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2020 22:14 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 22 Wrz 2020 22:01 #729200

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1014
  • Otrzymane dziękuję: 3721
W ciągu dnia 25 C a teraz jeszcze 14,5. Szkoda, że nadchodzi zmiana pogody. Pocieszające, że już początek października zmienia się w aplikacji na taką ok 20 C, bo wskazywała 14 i deszcz. Jeszcze mam sporo roboty, dziś wyrwałam 3 wiadra macierzanki. Muszę jakoś przearanżować rabatkę. A pomysłu brak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, CHI, JaNina, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 03:38 #729211

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51135
Jesień przywita nas w weekend niezłym prysznicem. Oto mapa opadów. pl.sat24.com/pl/forecastimages
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 07:07 #729216

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7866
  • Otrzymane dziękuję: 52117
Bardzo się cieszę na ten deszcz, bo w październiku mam w planach parodniowy wypad na grzyby :)
W warzywniku piękna, jak na razie pogoda. Trochę mocno wieje, ale przynajmniej nie jest za ciepło podczas pracy. Wczoraj zlikwidowałam uprawę pomidorów i fasolki. Musiałam podlać paprykę i bakłażany. Miały już sucho, a do jutra owoce mogą jeszcze powisieć. Dzisiaj znowu porządki w warzywniku, a wieczorem dalsze katalogowanie nasion papryki.
Moja tania siła robocza w akcji :hearts:

CC69F163-E434-431E-A8B1-4240F82A517F.jpeg

Miłego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 07:24 #729220

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3685
  • Otrzymane dziękuję: 19630
Witam wszystkich :bye:
Kolejny piękny dzień się zapowiada. Słonecznie, bezwietrznie, na razie 12°.
Bardzo czekam na zapowiadane opady. W warzywniku posiałam żyto na zielony nawóz, kilka roślin czeka na posadzenie, ale to wszystko potrzebuje deszczu.
Dzisiaj bardzo napięty grafik mam. Muszę upiec chleb, załatwić sprawę urzędową i jeszcze w drodze do pracy szkółkę zamierzam odwiedzić. Mam niesamowitą wewnętrzną potrzebę zakupienia nowych roslin :devil1:
Udanej środy :happy4:
IMG_20190922_153819.jpg
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2020 07:34 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 08:56 #729227

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19281
  • Otrzymane dziękuję: 79793
JaKasiula wrote:
Mam niesamowitą wewnętrzną potrzebę zakupienia nowych roslin :devil1:

Och, to chyba, Kasiu, jakiś wyjątek w tym gronie. :rotfl1:

Ledwie przyjechałam, a robiąc podstawowe zakupy celem napełnienia lodówki po podróży całkiem przypadkowo kupiłam kilka paczek cebul w Lidlu. Mocno przebrane, ale na dnie kartonu znalazłam moje ulubione irysy żyłkowane, i to rzadką odmianę. Przecież czekały specjalnie na mnie, no nie? :lol:

We Wrocławiu chyba ostatni prawdziwie letni dzień, słonecznie i od rana dość ciepło, teraz 15 o. Ale na zachodnim horyzoncie już widać watowate chmurki...

Deszcz przyda się i u mnie, mimo wczorajszego lania wody na potęgę dopiero solidna polewaczka z góry nawodni rośliny, jak trzeba.

Zapach na dziś - The Generous Gardner, kilka kwiatków czekało na mnie, siejąc woń mirry.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Marlenka, CHI, bietkae, Nimfa, JaNina, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 09:22 #729229

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6914
  • Otrzymane dziękuję: 42008
Ciepła nocka już za nami,a termometr o godz.6 wskazywał 15,5*C.Poranek słoneczny,również ciepły.Aktualna temperatura wynosi 24*C i szybko rośnie.Wiaterek w górnych partiach drzew ledwie porusza czubkami.Jest fajnie i znów będzie gorąco.Aktualnie b.ładnie rosną i kwitną jeszcze pelargonie zwisające.Wczoraj niestety cynie skończyły swój żywot.Brak deszczu dał się im we znaki.Dziś usunięte zostaną aksamitki również uszkodzone przez suszę.Wszystkim spokojnego dnia.

003-246.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 09:29 #729230

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2065
  • Otrzymane dziękuję: 11255
:bye: :coffe:
Berek,
Kolejna ciepła noc,
Dominuje kolor żółty i niebieski, aktualnie +20,1°C, lekki wiaterek
Maksimum na dzisiaj +26°C,

Historyczne dane -

najwyższa temperatura, +24°C (2003r)
najniższa temperatura, +4°C (2014r)
W poprzednich 30 latach tego dnia padało 15 na 30 razy
Najwyższe zanotowane opady 0,8 cm w (2017r)

20200923.jpg

Miłego dnia :flower1:
:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 10:19 #729234

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1744
  • Otrzymane dziękuję: 12779
W cieniu 20 stopni. Lekki wiaterek. Bezchmurne niebo.
Od niedzieli synoptycy prognozują znaczne ochłodzenie ;)

Wczoraj posadziłam w jednym koszyczku 5 cebulek narcyza Geranium i 10 krokusa Blue Sky.
Nie mam pojęcia czy te kwiaty można ze sobą mieszać ;) Mam jeszcze sporo cebul do wsadzenia.


W naszym mieście nie brakuje "małych ogródków" przy blokach.
Mój jest mniejszy niż ten na zdjęciu. I co zauważyłam, u mnie jest jeszcze trochę gołej ziemi.
Tak nie może być :crazy:


DSC_0047-a.jpg


Dobrego dzionka :coffe: :garden: :flower1: :bye:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 12:14 #729241

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3685
  • Otrzymane dziękuję: 19630
Zakupy zrobione :happy4:
I w markecie, i w szkółce.
IMG_20200923_110525.jpg

Żółwik dostał ostatnią szansę, małemu diabełków też dałam się skusić :devil1: :rotfl1:
Piękny dzień :cool3:
Wam też życzę takiego :bye:
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 13:38 #729245

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19281
  • Otrzymane dziękuję: 79793
ewakatarzyna wrote:

Wczoraj posadziłam w jednym koszyczku 5 cebulek narcyza Geranium i 10 krokusa Blue Sky.
Nie mam pojęcia czy te kwiaty można ze sobą mieszać ;) Mam jeszcze sporo cebul do wsadzenia.

Można, można, jak najbardziej. Krokusy przekwitną, to będą cieszyć narcyzy. Geranium śliczna odmiana, wielokwiatowa, dobry wybór.

Ziemia nie może zostać goła, jak to tak... :lol:
Z grubsza uporządkowałam kwiaty, teraz czeka mnie walka z :garden: .
Mokra, długa nad kostkę trawa, tragedia... :jeez: A muszę to zrobić, bo w kolejnych dniach będzie coraz gorzej, i z pogodą, i z wysokością zielonego.
Chmurzy się coraz bardziej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Marlenka, bietkae, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 14:29 #729249

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2001
  • Otrzymane dziękuję: 11415
U mnie ok. 25 stopni, wcześniej na jutro zapowiadano opady więc miałam czyścić trawnik. Deszcz przełożono na piątek więc trawnik jutro a dzisiaj ponownie gary tj. robienie soku z winogron :angry: Mam już dość robienia przetworów bo wczoraj robiłam bardzo ostry sos pomidorowo paprykowy nawet nie dla siebie bo nie lubię takich diadelskich. Sos robiłam do małych słoiczków m.innymi po musztardzie czy małych dżemach. W sumie wyszło ich 21 sztuk więc nieco się ,,naciapałam''. Słoiki pojadą do Niemiec. Wstawiam zdjęcie moich winogron na soki :(


winogron.jpg
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2020 18:56 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Marlenka, Nimfa, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 15:14 #729251

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30088
Noc znacznie cieplejsza od poprzednich-8 stopni.W ciągu dnia na bezchmurnym niebie świeci słońce,temp.w cieniu 24 stopnie.
Dalej prace ogrodowe,których końca nie widać.Wykopana pietruszka,niestety słaba w tym roku,ale jest i na moje potrzeby wystarczy.Oczywiście największe do połowy zjedzone przez nornice.Mam już umyte i suszą się na włoszczyznę warzywa-liście selera,pietruszki,pora i lubczyku.Jeszcze tylko wiązanie w pęczki,do zamrażarki i na całą zimę wystarczy do zup,sosów itp.


20200923_122839.jpg


20200923_144418.jpg


Stado żurawi,którym "zawdzięczam "spanie przy zamkniętych oknach.


20200922_175851.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2020 16:13 przez koma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, Nimfa, Zygowa, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, gregon, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 23 Wrz 2020 16:27 #729257

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1261
  • Otrzymane dziękuję: 8207
Powiem wam, że dla mnie jest za ciepło jak na tą porę roku. W tej chwili koło 26 stopni.

Wczoraj zrobiłem kolejną partię papryki marynowanej z własnej uprawy, tym razem 7 słoików 0,6-0,7l.

Zaczynają kwitnąć dalie z sadzonek zielnych późniejszej odmiany. Pojawiły się owoce na dyni ozdobnej. Deszcz przyda się zasianemu zbożu, a także poplonom.


DSCN0704.jpg

astry bylinowe

DSCN0709.jpg

rącznik

DSCN0695.jpg

rudbekia żółta

DSCN0697.jpg

rudbekia dwubarwna


DSCN0706.jpg

gailardia

Aniu jeśli chciałabyś nasiona rudbekii, gailardii, jeżówki, pysznogłówki to chętnie wyślę.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2020 18:06 przez najemnik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, CHI, Zygowa, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, gregon, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.519 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum