TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 26 Sty 2021 22:26 #745027

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Jestem i tak jak napisałam w pewnym wątku będę narzekać. Padam ze zmęczenia, wczoraj wypchnęłyśmy vatowskie deklaracje i pliki, a dziś Pity-11 i inne takie tam.
Rano było dobrze przypudrowane śniegiem, w ciągu dnia stopniało, słońce pokazało się na 5 minut. Wieczorem świecił Księżyc i było -5, teraz pochmurno i -3.
Zima u nas jest za długa, nic nie zasiałam jeszcze, bo to wymaga umycia okien lub przynajmniej szyb i tylko rośliny są w stanie mnie do tego zmobilizować, a na razie za zimno i od 1 stycznia jestem w trybach machiny podatkowej. Nie wiem jak to wszystko ogarnę, nasion mam chyba na dwa kolejne wcielenia i jeszcze trochę, nic na razie nie zaplanowałam, wieczorem jestem zbyt zmęczona żeby myśleć. Muszę spakować nasiona na Targ Kwiatowy i dla kilku innych osób, bo mnie :club2:
Dla wszystkich maczek syberyjski z minionego lata :bye:
20190521_103619.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 26 Sty 2021 22:39 #745031

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1014
  • Otrzymane dziękuję: 3721
Babcia Ala, ja wysłałam deklaracje pit 11 i z tej radości wykasowałam historię wysyłek. I nie mam jak pobrać UPO. Takim geniuszem się okazałam sama ogarniając instalowanie podpisu kwalifikowanego. Robię to raz w roku, ale chora jestem potem przez tydzień bo każdego roku coś mi nie działa.
-1,5 C i bez śniegu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Mamma, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, czarna2066, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 26 Sty 2021 22:43 #745033

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Alu rozumiem :hug: Biedny M. jest już bardzo nerwowy. Dnia mu ciągle brakuje a szef każe odbierać nadgodziny, bo za dużo...:jeez:
Zdarzyły się już wypalenia zawodowe.
A ja... kiedyśmy 150% normy, praca...oby tylko jedna, zawsze na pełnych obrotach a teraz :hammer: dlaczego :placze:
Tyle co se pogadam...
Oby do wiosny...temp. ok.0*C. Śniegu tyle o ile.
Niektórym to dobrze i beztrosko.

IMG_20210125_124226939.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2021 22:46 przez Mamma.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 26 Sty 2021 22:52 #745035

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
gałązka wrote:
Babcia Ala, ja wysłałam deklaracje pit 11 i z tej radości wykasowałam historię wysyłek. I nie mam jak pobrać UPO. Takim geniuszem się okazałam sama ogarniając instalowanie podpisu kwalifikowanego. Robię to raz w roku, ale chora jestem potem przez tydzień bo każdego roku coś mi nie działa.
-1,5 C i bez śniegu.
Jak masz zapisane te pity, poślij korekty zaznaczając właśnie tylko ten kwadrat i pobierzesz UPO. Korektę zawsze możesz posłać, a przed terminem to już w ogóle nie masz się czego obawiać.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, CHI, ewakatarzyna, Szczypiorek, gałązka, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 26 Sty 2021 23:21 #745042

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Od wczoraj u mnie sypie śnieg. Temperatura znośna, około zera, ale cały dzień zawiewało drogi. Oczywiście ja jestem zasypana. Dziś wynosząc śmieci nabrałam w gumiaki, czyli do kolan. Nie ma wjazdu, wyjechać też nie wyjadę bo auto na kanale. Łopata dziś zapracowana. Moją drogę ekspresową często odśnieżały pługi. No cóż, oby do jutra. Ma być lepiej. :drink1:
Tylko, czy więcej śniegu, czy przyjdzie mróz? :think:
Wszędzie biało, czysto i pięknie. :)
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Łatka, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 26 Sty 2021 23:42 #745045

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Czy ktoś z Was wie co dzieje się z osobą o nicku ida74. Ostatni raz pisała 12 stycznia. Mam dla niej nasiona fasoli, o które prosiła. Pisałam do nie na pv o adres do wysyłki, ale się nie odzywa.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, CHI, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 26 Sty 2021 23:58 #745046

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Alu Ida mieszka kilka km ode mnie (3?).
Nie znam jej dokładnego adresu tylko miejscowość i jakieś dodatkowe informacje.
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale kiedyś pisała na forum,że dojeżdża na zabiegi/ konsultacje do lekarza i to dość daleko.

Może warto byłoby się jeszcze trochę wstrzymać. Ida z pewnością się odezwie jeśli będzie mogła :)
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Krecik stary, CHI, Zielona, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 08:46 #745054

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79744
We Wrocławiu dalszy ciąg zimy "typu atlantyckiego".
Wczoraj późnym wieczorem niespodzianie spadło w kwadrans około centymetra śniegu, przy temperaturze zbliżonej do zera coś tam jeszcze lezy w ogrodzie. Pewnie nie za długo. Podobno ma się wychylić słońce, na razie nie widać żadnych oznak takiego zjawiska, jednolita czasza ołowianych chmur.
Pozostaje słoneczko z parapetu:



Trzymajmy się, światła mimo wszystko coraz więcej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Baptysja, Krecik stary, CHI, Nimfa, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 09:00 #745058

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1741
  • Otrzymane dziękuję: 12774
Aktualnie termometr wskazuje 1 stopień poniżej zera.
Niebo zasnuły stalowe chmury. Wiatr targa gałązkami.
W domu nadal ciemno. Dopadł mnie leń do potęgi :hammer:


DSC_0311-a-2.jpg



Dobrego dnia :hug:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Baptysja, Krecik stary, Łatka, CHI, Nimfa, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 09:13 #745059

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6131
  • Otrzymane dziękuję: 22360
Witajcie i u mnie szaro buro i ponuro ,tylko śnieg w miasteczku leży jeszcze a termometr pokazuje -3 stopnie odczuwalna -6 .Do porządków pora się wziąć pomimo niechcieja,a na niego polecam żółte światła zapalone w całym domu tak robię :happy:
Spokojnego tygodnia Wszystkim życzę . :hearts:

20210127_091047.jpg


DSC001260-1.jpg


DSC001400.jpg

:coffe: :bye:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 09:14 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Krecik stary, Łatka, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 10:01 #745067

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41952
Było chwilkę słoneczko i już go nie ma.Termometr wskazuje 1,8*C na plusie.Poranek z lekkim przymrozkiem -0,5*.Warstwa śniegu zaledwie pokrywa podłoże.Cebula zimowa i czosnek dają radę ale jeszcze tej zimy nie były przysypane śniegiem całkowicie.Wiatr z lekka podwiewa i porusza czubkami drzew.Spokojnego dnia. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :) :)

001-455.jpg

002-350.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, rozalia, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 10:31 #745072

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
U mnie 1 na plusie, w nocy niewiele mniej, bez sniegu. Trochę wietrznie, niebo zachmurzone. Gdy jednego dnia było sporo na minusie ale bezwietrznie i słonecznie o wiele bardziej było przyjemnie przebywać na zewnątrz. Ale u mnie tak już jest, zimy w zimie coraz mniej.Byle do wiosny.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Krecik stary, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 14:06 #745101

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1193
  • Otrzymane dziękuję: 2301
Rano niespodzianka- spadło kilka cm śniegu. Temperatura plus/minus 0, czasem prze chmury błyska słoneczko.
Kolejna dostawa karmy dla dzikich ptaków, dzisiaj przyjechało 20 kg mieszanki ziaren a tej zimy skarmiłam już ponad 20 kg i parę kilo włoskich orzechów. Orzechy z własnego ogrodu i od siostry. Zawsze kiedy spadnie śnieg to jest większe "zapotrzebowanie" na ptasie jedzenie.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, CHI, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 14:53 #745104

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Jeden stopień na plusie.Dalej pada śnieg,ale nie tak obficie jak wczoraj.

Moja droga do sklepu w pobliskiej wiosce.


20210127_091734.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Krecik stary, CHI, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 27 Sty 2021 19:06 #745173

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21019
-5. Prawie Wilczy Księżyc z dziś:

P1275034.jpg


P1275037.jpg


Mam zaległości w Forum i w "rzeczywistości". Niestety "rzeczywistość" ma pierwszeństwo w nadrabianiu.


P1244739.jpg

Spokojnej nocy.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 28 Sty 2021 08:00 #745254

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
Wczorajszej nocy spadło około 5 cm śniegu i chociaż przykryło trochę grunt i rośliny. Obecnie - 7 stopni mrozu, bez wietrznie i zaczyna pokazywać się słoneczko.
Pozdrawiam Jurek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, Nimfa, JaNina, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 28 Sty 2021 08:03 #745255

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
W centralnej Polsce od rana -4, a teraz świeci mocno słońce.

Miłego dnia
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, jurek49, Nimfa, JaNina, anaka, Bea612, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 28 Sty 2021 08:05 #745256

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52022
Dzień powitał mnie słoneczkiem i temperaturą -5*. Wszystko przykryte biała kołderką, więc jest dobrze. Zdjęcie niestety wczorajsze

B4C36A0D-014A-48D6-B97C-EF8AC9111547.jpeg

Bo dzisiaj, żeby wstać i zrobić zdjęcie, musiałabym odtrącić zaloty, a taka to ja nie jestem :oops:

3090159A-499A-4B6A-9448-B94DC8709B6C.jpeg

Spokojnego i słonecznego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, Łatka, jurek49, Nimfa, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.532 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum