TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Cze 2021 11:51 #764871

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1529
  • Otrzymane dziękuję: 8141
I tu jest włśnie problem że nie mogę napisać że leniuchowałe a wręcz przeciwnie, wciąż w biegu i brak czasu i jak tak pomyślę to jedyne chwile spokoju t o właśnie te prace ogrodowe, fizycznie już dla mnie trochę meczące ale psychicznie dające właśnie radość i wytchnienie. :kiss3:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Cze 2021 12:06 #764872

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8209
  • Otrzymane dziękuję: 54105
Mam tak samo. Roboty w ogrodzie nie do przerobienia, ale jak teraz przy chwil odpoczynku przy soczku z własnych owoców, rozglądam się po tych swoich włościach, to chwilowo kręgosłup jakby mniej bolał :happy:
Sadziłam dzisiaj okrę i to już ostatnie rozsady jakie były. Resztę niewykorzystanych sadzonek dałam sąsiadce, jest początkującą ogrodniczką, więc jej się przydają.
Słońce przypalało mi plecy, pot spływał ze skroni, ale narzekać nie będę :whistle: Nareszcie jest ciepło i nie ma co marudzić :) Nawet w cieniu jest przyjemnie.

83E8418F-4734-42F5-9E36-FD95AD0F29C2.jpeg

Spokojnego pracowito/leniwego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Cze 2021 12:48 #764874

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Witam wszystkich ;)

Zapowiada się kolejny gorący dzień :whistle: Aktualnie w cieniu około 28°C. Bezchmurnie niebo i tylko lekki wiaterek.

Strasznie ciężko siedzieć w domu w taką pogodę :pinch: Mam nadzieję, że jeszcze że 2-3 dni i w końcu będę mogła zacząć wysadzać pomidory do gruntu :jeez:

Pod moją nieobecność ślimaki zrobiły sobie stołówkę na grządce ogórkowej i fasolowej :hammer:
Babcia mnie poinformowała, że grządki zostały wyczyszczone do ostatniej łodyżki :mad2: Jak dobrze, że nadmiar rozsad został na balkonie i mam co wysadzić :whistle:

Alu, mimo że ja mam glinę tylko na połowie ogrodu to też jest u mnie tragicznie. Pomidory jeszcze w kubkach, papryka i bakłażany to samo. Korzeniowe nie wzeszły, a buraczki wszamały gołębie :hammer: Kapusta i kalarepa pewnie już mają "motylkowych" gości, a ja mam zakaz pracy na ogrodzie do którego i tam mam daleko :sad2: Pomidory w tunelu jeszcze nie podwiązane :hammer:
W tym sezonie, chyba nie dane mi będzie cieszyć się własnymi plonami :placze:

Mimo wszystko wysadzę rozsady i wysieję wszystko raz jeszcze :flower:

Miłego dnia :hug:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Cze 2021 13:13 #764875

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6177
  • Otrzymane dziękuję: 29104
Naprodukowałam sobie rozsady papryki, bo żal było wyrzucać, a tu pogoda mnie docisnęła w tym roku bardziej niż w zeszłym. Beata przyjęłam taką strategię: sadzę wszystkiego po trochu, tj. trochę kapusty, selerów, sałat, jeden rządek lub dwa buraków, pory, etc. i potem znowu oborot i od nowa, jak któreś będą już zasadzone całe, to dochodzą ciepłoluby, które się hartują. Jak nie zrobię wszystkiego, to będę może miała wszystkiego po trochu. Pomidory na tym cieple mam cały czas omdlałe, chociaż nie mają sucho, ostre papryki bardzo zmarniały od zimna na tarasie, teraz tam jest ukrop, wczoraj przetasowywałam całe towarzystwo, by im ulżyć od upału, dyniowate w fazie wypuszczania pierwszego liścia właściwego, nie wszystko skiełkowało. Wiem, że lepiej w głowie mieć, to już mam, tamto też, to teraz to, ale w ten sposób, może dojść do sytuacji, że będę mieć tylko kapustę, tą w główkach nie w banknotach :silly:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, koma, Jaedda, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, czarna2066, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Cze 2021 13:57 #764877

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
U mnie z braku miejsca też rozsad jest "po trochu" :) Kalarepy około 15 szt. kapusty także, pora wczesnego ciut więcej :rotfl1:
Korzeniowych na tą chwilę zupełny brak, fasolki szparagowej był jeden rządek, ogórków 3 rzędy, więc dość mało i trzeba będzie dosiewać bo nie ma ani jednej sztuki. Selera mam całe 10 sztuk :happy4:

Papryki ostrej 15 szt. na balkonie, słodkiej około 50-55 szt (z czego 14 idzie do tunelu). Pomidory: do folii trafiło 22szt.
A do gruntu? Tu przyznaje się bez bicia, że czeka 55 szt do wysadzenia :rotfl1:
Część pewnie trafi do donic (Dwarfy).

Niestety, pomidorów i papryki nie jestem w stanie sobie odmówić :ouch:
Na wysadzenie czeka jeszcze dynia szara i cukinia po jednym krzaczku oraz tykwa- 1 szt na nasiona. Arbuzy w tym roku mam bardzo marne, ale i tak trafią na grządkę :oops:
Pracy na kilka dni :crazy: a na deser- zielsko do kostek :hammer:
I zbliżający się sezon truskawkowy z zagwarantowaną pobudką o godzinie 2:15, codziennie :jeez:
Dobrze, że ta wirusówka dopadła mnie teraz, a nie za tydzień, dwa :silly:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2021 14:10 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Cze 2021 21:11 #764924

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15758
  • Otrzymane dziękuję: 53062
fb.watch/5_a63e1-hj/

Wystarczy wyobrazić sobie w tej sytuacji własny ogródek ! :club2:
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2021 21:12 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, bastis, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 08:15 #764948

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 720
  • Otrzymane dziękuję: 4342
Zmian w pogodzie nie ma, słonko świeci na bezchmurnym niebie, temperatura 20* i ledwie wyczuwalny wiaterek. Dobrze że się pozbierałam o 6 i poszłam do ogrodu, teraz zasłużona kawusia :coffe:
Dobrego dnia i oby omijały nas takie "przyjemności" jak z filmiku Miecia :)
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, koma, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 08:21 #764949

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19876
  • Otrzymane dziękuję: 82827
Jest pięknie.
Niebieściutko nad głową, od rana przyjemne 17 stopni w cieniu, co się przekłada na możliwość siedzenia w t-shircie w słońcu - i :coffe:
Troszkę wieje - wiatr ze słońcem wysuszają całą wodę wylaną wieczorem kwiatom. A na horyzoncie deszczu nie widać.

Ula, dziękuję w imieniu LoS za komplementy, Lady przesyła Ci z specjalną dedykacją rumiany pączek:



Ale on jeszcze niezbyt pachnie, na dziś wybrałam jako perfumę inną austinkę, Olivia Rose:

Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2021 08:22 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, koma, Jaedda, bastis, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 08:31 #764950

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 720
  • Otrzymane dziękuję: 4342
Aniu dziękuję :kiss3: napisz jak wysoko rośnie ta "damulka", bo to co piszą na stronie producenta to jedno a rzeczywistość lubi zaskoczyć.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 08:49 #764952

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7066
  • Otrzymane dziękuję: 43304
Piękne słoneczko,orzeźwiający wiaterek taki poranek mnie przywitał.Niebo jest czyściutkie i oby tak pozostało do wieczora.Dziś następne polowanie na wilki w namiocie i wyrywanie pojedynczych chwastów.Spokojnego dnia życzę dla wszystkich. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :)

002-404.jpg


To "Dzieci Warszawy"Jakoś wykaraskał się i są to nowe odrosty.
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2021 10:14 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, koma, Jaedda, bastis, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 09:13 #764953

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3779
  • Otrzymane dziękuję: 31892
U mnie również,kolejny bardzo słoneczny dzień.W cieniu na termometrze 24 stopnie.Żle znoszę upały,więc praca w warzywniku od wczesnych godz.rannych.Po wypieleniu kilku grządek,podwiązaniu części pomidorów,czas na drugą kawę.
Na rabatach kwiatowych coraz więcej kolorów.


20210608_083616.jpg



Piwonia,która chyba po 2 lub 3 latach od posadzenia zakwitła.


20210608_083503.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, MARRY, bastis, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 10:33 #764957

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19876
  • Otrzymane dziękuję: 82827
Marysiu, śliczna piwonia to prawdopodobnie Coral Charme. Zasługuje na imię, prawda?

Uleczko, mój egzemplarz ma chyba pięć lat i dość szybko (jak na angielkę ) zaczął budować spory krzew, sięga mi prawie do ramienia (mam 164 cm). Być może nie powiedział ostatniego słowa.
Tak w ogóle zapraszam do naszego "kółka różanego", a wątek LoS jest TU, tamże zdjęcia olbrzymich krzewów z Kew Gardens, no ale wiadomo - inny klimat jednak.

Coraz cieplej, już 22 stopnie, w cieniu rzecz jasna.
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2021 10:33 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 11:35 #764966

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1798
  • Otrzymane dziękuję: 13152
W cieniu 25 stopni. Chmurzy się i wzmaga się wiatr.


Sadzonki sałat, które kilka dni temu wyniosłam na balkon, coś podżera w nocy :hammer:



DSC_1366.jpg



Dobrego dzionka :hug: :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, bastis, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 19:00 #765005

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Ciepło, nawet bardzo. Teraz 25°w cieniu. Niegroźne chmury co jakiś czas przesłaniają słońce.
Powoli odchwaszczam grządki :jeez:, chociaż jak dla mnie do tej roboty mogłoby być z 5 stopni mniej. Najważniejsze, ze warzywka rosną :dance:
IMG_20210608_154730.jpg

Maluch, ale to dwarf. Pomidory tego typu mam pierwszy raz i już mi się podobają :wink4:
IMG_20210606_142200-3.jpg


IMG_20210606_114201-2.jpg

Spokojnego wieczoru :bye:
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2021 19:34 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, bastis, kunegunda45, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 22:30 #765046

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Kubki wymyte odkażone . Moczyły się w wodzie do której wcześniej włożyłem pływak z tabletką basenową . Pięknie usuwa wszystkie patogeny i glony .

WP_20210608_15_29_12_Pro.jpg


WP_20210608_15_29_23_Pro.jpg


Kto chce sadzić w przyszłym roku rosady do kubków jednorazowych radzę zaopatrzyć się już , wchodzi dyrektywa unijna o jednorazówkach
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Evien, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Cze 2021 23:03 #765048

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1040
  • Otrzymane dziękuję: 3799
20210608_212820.jpg

Wszyscy sypią niebieskie granulki. Żab nie mam na stories.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Evien, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 09 Cze 2021 05:09 #765052

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6822
  • Otrzymane dziękuję: 25088
Dzień dobry :coffe: poranek śliczny słoneczko za oknem .Będzie piękny dzień .
Juz jest +14 .
Pięknego dnia wszystkim . :)

DSC03244.jpg


Pierwsze kwitnienie jak cieszy :flower1:

DSC03252.jpg
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 09 Cze 2021 07:30 #765067

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7066
  • Otrzymane dziękuję: 43304
Witam wszystkich w słoneczny poranek,choć słoneczko jakby za mgłą.Jest ciepło a termometr w tej chwili wskazuje 20,2*C.Póki co nie jest za gorąco zabieram się za plewienie. :bye: :bye: :coffe: :coffe:

003-313.jpg

005-152.jpg
moje dżdżownice również swoje podwórko maja ukwiecone.
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bastis, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.962 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum