TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Cze 2021 22:14 #766718

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19875
  • Otrzymane dziękuję: 82818
Aniu - ja nie wykopuję żadnychcebul, w moim gąszczu grzebanie zawsze kończy się fatalnie.
To nie jest polecane dla wszystkich cebulowych, ale na pewno nie wykopuj narcyzów, spokojnie mogą rosnąć latami wszelkie tulipany "botaniczne" (są to hybrydy oczywiście, ale na bazie gatunków dzikich), lilie - no i drobnica, typu krokusy, szafirki, irysy żyłkowane.

Robię jak Janka - jak mi coś "zanika", szukam ciekawych cebulek i dosadzam w wolne miejsce. W zależności od funduszy - kierując się albo gustem, albo raczej ceną, a gustem przy okazji ;) .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Zygowa, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Cze 2021 22:20 #766721

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Bardzo dziękuję :kiss3:
Pozostanę wobec tego przy wykopkach tulipanów, a skoro jeszcze mówimy o zakupach, to - nie powiem - mam w planach jesienne buszowanie wśród tulipanowych cudów.
Czy powinnam stworzyć wykopanym cebulom szczególne warunki przechowywania ? Np. jak daliom ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Cze 2021 22:53 #766722

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19875
  • Otrzymane dziękuję: 82818
Wystarczy, że będą w suchym, nienasłonecznionym miejscu. W czymkolwiek w sensie naczynia (albo w siatce) - bez piasku itepe.
Zwierzę się, że przypadkowo wykopane, przeważnie przybyszowe cebulki tulipanów trzymam w starej doniczce pod schodami tarasowymi ;) . Do września.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 07:07 #766732

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7065
  • Otrzymane dziękuję: 43295
Witam w gorący poniedziałkowy poranek.Aktualnie na liczniku jest 24,6*C.Zaliczam :coffe: i szybko choć na godzinkę do ogrodu.Później ma być żar jak z rożna. :coffe: :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye: :) :)

001-529.jpg

002-410.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, rozalia, bastis, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, malinaa, JaKasiula, Mejra, Leszek1

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 07:40 #766738

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 720
  • Otrzymane dziękuję: 4342
Witajcie w poniedziałkowy ukrop, na termometr nie patrzę żeby się nie stresować ale jest gorąco. Od 5;30 popylam po ogrodzie jak mały samochodzik teraz koniec, jeszcze tylko śniadanie i kawa pod parasolem i do wieczora nie wychodzę z domu.
Dobrego dzionka i uważajcie na siebie :)

DSC_0596.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, malinaa, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 08:00 #766739

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8209
  • Otrzymane dziękuję: 54104
Teraz są najdłuższe dni w roku. Przyjemnie się wczoraj siedziało na tarasie z lampką wina. Było przyjemnie ciepło i dłuuuuuugo jasno. Zrobiłam też oprysk na ZZ. Ja zaczynam Revusem.
Dzisiaj w nocy mają nadejść opady. Ciekawe czy coś podleje.
W ciągu dnia jednak dalej lenistwo, bo jak w takim skwarze pracować, a niebo za oknem błękitne, więc na termometrze znowu będzie powyżej 30*
Przyjemnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2021 08:01 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, malinaa, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 10:59 #766757

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Nad ranem odnotowałam temperaturę 29 stopni - w mieszkaniu :jeez:
Na zewnątrz, w okolicach godziny 6 było "jedynie" 25*, a obecnie ... bez komentarza....więc wszyscy staramy się cierpliwie przeczekać ten amok.
Zastanawiam się nad pewnym "wynalazkiem" dostępnym w tej chwili w sklepach, a mianowicie nad matą chłodzącą dla zwierzaków. Podobno mata wypełniona tajemniczym żelem, w kontakcie z ciężarem ciała psa/kota, zaczyna chłodzić, ale nie mam pojęcia, na jakiej zasadzie to działa ?
Póki co biegam ze zraszaczem i spryskuję domowe biedaki, choć nie wszystkie są chętne na opryski ;-)

Na pomidorowym liściu pojawiło się "przedszkole" ...



Uratować nas może tylko wielka porcja lodów lub mrożona kawa/herbata - pozdrawiam chłodniutko :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2021 11:01 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, bastis, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, brodus, Kapka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 12:23 #766760

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19875
  • Otrzymane dziękuję: 82818
Aniu, tę matę zdaje się trzeba najpierw samemu schłodzić - w lodówce.
Ale może myślimy o różnych przedmiotach.

Co do pogody - ja tam nie staram się przeczekać, tylko ładuję wewnętrzny akumulatorek ciepełkiem i słoneczkiem.

Choć fakt, w niedzielę miałam chwilę z mroczkami przed oczami, zrobiliśmy po południu spacer około półtorej godziny, bez pitnej wody, głupio - kółko wokół wsi, co jest równoznaczne z powrotem ostro pod górkę. Ciągnąc dwa burki na smyczach (parły enty raz do strumienia), w sumie ponad 30 kg, nie czułam się komfortowo.
We Wrocławiu Niemiec przebąkiwał o burzy, ale ją odwołał na dziś, wąż znowu będzie w robocie.
Rano ( 7.30) było 24, teraz głupie 30 B)

Wokół mojego domu kwitnie las jaśminowców, tych zwykłych, a u mnie - odmianowy, nie wiem, jaki. Wszystkie szaleńczo pachną, zapach napływa chmurami przez okna.
Jak się nie cieszyć?



Ps. Jaki pan, taki pies (ogrodnika) :lol:

Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2021 13:08 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bastis, Nimfa, JaNina, Zygowa, Bea612, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 12:48 #766762

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Anusia, nie chcę opisywać konkretnej firmy, ale wspominałam o macie, której nie trzeba wstępnie schładzać w lodówce. Ponoć żel wypełniający matę sam uaktywnia się pod ciężarem ciała zwierzaka - i zastanawia mnie zasada jego działania.

Czekam na tę burzę jak chyba nigdy przedtem - to najgorszy kondycyjnie dzień, jaki mi się przydarzył, a ponieważ nie lubię siedzenia "na czterech literach" ( inna forma aktywności nie wchodzi w rachubę ) i na dodatek mam wolne, to nie pozostaje mi nic innego, jak czytanie - nie myślę przynajmniej o smażących się w słońcu roślinach na działce. :jeez:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Kapka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 14:25 #766769

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19875
  • Otrzymane dziękuję: 82818
Czyżby jednak coś szło od zachodu?



Tylko nie grad, proszę...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Kapka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 14:43 #766770

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8209
  • Otrzymane dziękuję: 54104
Niedobrze to wygląda :jeez:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 14:50 #766771

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7065
  • Otrzymane dziękuję: 43295
Burza idzie bokiem u mnie pada i pizga jak w kiele...m.Słychać grzmoty ale jest czym oddychać. :fly: :fly: ;) ;) :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Kapka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 14:56 #766772

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Dmuchajcie kochani, dmuchajcie w kierunku Poznania - przyjmę KAŻDĄ kroplę deszczu ...
Może i u nas jest szansa na orzeźwienie, bo na niebie budują się piętrowe, białe chmury i zdarzają się porywy wiatru.
Cokolwiek jednak by się działo, życzę wszystkim, aby ominął Was pogodowy kataklizm .
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Krecik stary, Łatka, Marianna, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 15:00 #766773

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 9036
Gorąco, upalnie
Na zachodzie trochę poleje:
11.png




DSCN0925.jpg


DSCN0927.jpg


DSCN0928.jpg


DSCN0935.jpg


DSCN0936.jpg


DSCN0938.jpg


DSCN0940.jpg
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, brodus, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 16:18 #766778

  • jaknieja
  • jaknieja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 1832
Na południu upały. Opróżniłam już wszystkie beczki z deszczówką- w sumie 1500l wody. Od kilku dni chmury nadciągają na zmianę raz z południa, raz ze wschodu. Niosą ze sobą porywisty wiatr i... to wszystko. Na ostatniej prostej zmieniają kierunek i lecą sobie popadać do sąsiednich miejscowości. Frustrujące :mad2:
Edyta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 18:13 #766804

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 397
  • Otrzymane dziękuję: 4133
Witam po urlopie.
Chyba Łatka napisala, ze w koncu pochodzimy z Afryki i powinnismy sie cieszyc z ciepelka. Ja raczej pochodze w prostej lini od tych co nie mogli wytrzymac i ruszyli na polnoc ;)
To jak dla mnie zbyt wiele

IMG_20210618_194007.jpg


Z przyjemnoscia wrocilem do Tromsø i przy 14 st moje cialo znow fukcjonuje jak trzeba B)
Dla odmmiany wrzucam pare fotek z ojczyzny, gdzie staralem sie nacieszyc oko egzotycznymi juz dla mnie widokami
Powloczylem sie troche po roznych laso-parkach


b.jpg


d.jpg


e.jpg



Bardzo inwazyjny, choc piekny rdestowiec


f.jpg


g.jpg



korzenie oddechowe cyprysnika blotnego


h.jpg



nieznany mi krzew


i.jpg



gody zaskroncow


IMG_20210614_155651.jpg


IMG_20210614_155827.jpg


pola

1-2.jpg


2-2.jpg


3.jpg


nawet trawnik pod blokiem moze ladnie wygladac

IMG_20210619_160324.jpg


Nie udalo mi sie uwiecznic bliskich spotkan z dzikami, jeleniami i borskukiem. Zaliczylem tez niesamowity koncert kumakow na stawie. Wyjazd udany B)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2021 18:23 przez gregon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Baptysja, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, MARRY, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 18:36 #766807

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7065
  • Otrzymane dziękuję: 43295
U mnie już po deszczu choć od 4 godzin nie ma słoneczka.Jest duszno i dalej gorąco.Deszcz na chwilę trochę oczyściła atmosferę.Spadło 11,5l/1m2 deszczu.Dziś i jutro nie ma podlewania. :dance: :dance: :bye: :bye: :) :)
008-60.jpg

011-21.jpg

009-43.jpg

012-17.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Adasiowa, Łatka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Bobka, gregon, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Cze 2021 19:27 #766812

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 800
  • Otrzymane dziękuję: 5171
U mnie pada mocno od conajmniej pół godziny. Była też burza, na szczęście prócz zalanych okien nic złego się nie wydarzyło.
Staram się przewietrzyć dom, otwieram co się da.
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.897 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum