TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 19 Maj 2021 21:55 #762526

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8209
  • Otrzymane dziękuję: 54105
Karinko i dopiero teraz o tym piszesz :woohoo: Jak mój kręgosłup pęka na pół :jeez: Trochę poczytałam o fosforanie żelaza i muszę powiedzieć, że wygląda to obiecująco :)
Wróciłam z polowania. Tego :mad2: wcale nie ubywa. Ile tego może być :cry2:
Muszę jednak napisać, że jest bardzo przyjemnie. Nie jest za ciepło, bo 12*, ale brak wiatru powoduje, że jest komfortowo.
Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, pouder, koma, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 07:19 #762540

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
facelia dzwonkowata - tak było na paczce z nasionami :)))

noc zimna.... spadło do 4 stopni
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 07:29 #762547

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3780
  • Otrzymane dziękuję: 31895
Ranek z temp.9 stopni.Świeci słońce, wieje silny wiatr.Mają być przelotne opady,podobnie jak wczoraj-dzień był bardzo słoneczny,dopiero póżnym popołudniem zachmurzyło się i popadało.


20210519_140443.jpg



Wszystkie rozsady już w gruncie,teraz czas na pielenie.Po tych opadach zielsko do kostek.


20210519_173806.jpg


20210518_165647.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 08:29 #762555

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19880
  • Otrzymane dziękuję: 82840
Wczoraj znowu chmury nad moim ogrodem tylko straszyły, spadło może tyle wody, co z kropidła. Natomiast troszkę podlało mnie w Wojsławicach, gdzie wybrałam się dla rododendronów. Serdecznie polecam, mimo że kwitną dopiero najwcześniejsze.



Najlepiej nie w weekend, jak ktoś ma możliwość.

A dziś bardzo, bardzo słoneczny ranek, obiektywnie zimno, bo tylko 6 o, w słońcu przyjemniutko.
Niemiec skorygował prognozę - na lepszą. Od jutra dwójka z przodu.
No zobaczymy.

Zapach na dziś - lekko egzotyczny, mandarynka kupiona w chwili słabości. Na razie tylko kwitnie i pachnie, może tym razem uda mi się utrzymać ją przy życiu.

Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 11:07 #762578

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7067
  • Otrzymane dziękuję: 43307
Pogoda od trzech dni jest niezmienna.Nocki w granicach +10*.Poranki słonecznie,mocno wiejący zimny wiaterek.Potem słoneczko na przemian z chmurkami i małe opady deszczu w słońcu.W zasadzie dziś jeszcze nie padało a deszczyk jest tak ok.godz.16.Spardzałem drzewka i tak brzoskwinie są ,wiśnie są,śliwki są i jabłka też już się zawiązują. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :)

001-509.jpg

002-393.jpg

004-219.jpg

006-106.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2021 11:20 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, bastis, Nimfa, JaNina, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 11:19 #762579

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15758
  • Otrzymane dziękuję: 53063
Następny " prezent " dla ogrodników kręci się nad Wyspami Brytyjskimi i zdąża w naszym kierunku. Oczywiście, jakżeby inaczej- ściąga arktyczne powietrze po swojej zachodniej stronie.


IMG_28801.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, rozalia, Marlenka, bastis, Nimfa, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 11:23 #762581

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 720
  • Otrzymane dziękuję: 4342
Kurcze, a już tak fajnie optymistycznie się zrobiło.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Nimfa, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 19:21 #762610

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 9036
Nie ma jednego normalnego, spokojnego dnia bez deszczu i silnego wiatru :crazy:

Rośnie rozsada ogórków- Krak i SL, słabiej kiełkują nasiona dyni, ale 6 sadzonek jest ;)

Od jutra zaczynam hartowanie papryki słodkiej, z pomidorami jest słabo, ale coś się tam ruszyły. Jak się ta pogoda nie poprawi to ciężko widzę ten rok, jest już wszystko opóźnione.

Dolistnie nawiozłem wysadzone dalie, prysnąłem także cynie i aksamitki- te jeszcze są w doniczkach, ale też myślę je niedługo wysadzać.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 19:33 #762611

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
2 dni sprzątam dom. Dopiero wyszłam na dwór :crazy:
A tu niespodzianka, groszek zaczął kwitnąć :dance:
20210520_190654_HDR.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2021 19:37 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, bastis, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 20:48 #762617

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 4765
Rodzina kurza dziś w nocy się powiększyła.
IMG_20210520_201909.jpg

Będą warzywa rosły :rotfl1:
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Łatka, rozalia, lucysia, bastis, Nimfa, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 21:18 #762624

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15758
  • Otrzymane dziękuję: 53063
Proszę popatrzeć na rozkład temperatur w Europie na godzinę 21. Widać szlak zimnego powietrza raz za razem ściąganego przez niekończące się niże podążające od zachodu w naszym kierunku.

Berlin- 9,7 *
Kopenhaga - 6,6 *
Hamburg - 8,9 *
Monachium - 7,6 *
Praga - 7,8 *
Sofia - 7,0 *
Wiedeń - 7,6 *

I nie będzie lepiej, bo już w niedzielę następny niż pojawi się nad Wyspami Brytyjskimi :hammer:


IMG_28821.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Kasionek, bastis, Nimfa, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 21:23 #762625

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
Myślę że długotrwałe prognozy to takie trochę wróżenie z fusów ale coś słyszałam że czerwiec ma być chłodny więc kolorowo nie będzie.
Martyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 21:57 #762632

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15758
  • Otrzymane dziękuję: 53063
Poobserwuj na bieżąco mapy satelitarne, to nie będą Ci potrzebne prognozy. Oto aktualna mapa satelitarna z 21.50 . Widać na niej, że niż znad Wysp Brytyjskich, bodajże 10-ty już w trakcie miesiąca zaczyna się zbliżać do naszej zachodniej granicy. Oznacza to ponowne opady i chłód.


IMG_28841.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula, tysia25

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 22:12 #762635

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3558
  • Otrzymane dziękuję: 7706
Wracając do ślimaków . Przez 2 czy 3 lata używałem fosforanu żelaza jak i metaldehydu ale ten drugi sypałem na ścieżkach i przykrywałem deskami, takie 2 w 1. W tym roku nie mam najmniejszego problemu z bezdomnymi , mimo, że z 2 stron działki nieużytki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, tysia25

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 20 Maj 2021 23:12 #762641

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6182
  • Otrzymane dziękuję: 29114
Jak ja napisałam o Pełzakolu, to odzew był inny, choć forum to samo. Teraz to już jestem skołowana, używać tego środka czy nie? Dobrze, że Janka pisze, że ma też tego od groma, bo inaczej złożyłabym to na karb mojego nieformalnego "porządku" albo "porządku inaczej". Makabra ile może być oślizłych obcych :supr3:

Jak czytam Wasze posty, to ja chyba mieszkam na innym kontynencie. Noce zimne, około 6 stopni przed wschodem słońca. Po chłodnej nocy rano padało, ale na szczęście mało. Potem chmury się trochę rozproszyły i słońce pojawiało się i znikało, a że jest już wysoko, to ogrzało powietrze i w słońcu było bardzo przyjemnie, ale lodowaty i zimny wiatr z NW obniżał temperaturę. Wystawiłam papryki na taras do hartowania. O 16.30 wyszłam do ogrodu z myślą, że z brzegu zasadzę jakieś selery i kapusty. O 17.30 ciemna chmura, sprawdzam radar - niewielka, myślę sobie wiosenny deszczyk paprykom dobrze zrobi. I co, jak zaczęło napieprzać, najpierw deszcz bardzo gruby z wiatrem, a w końcu grad, niewielki jak groszek, ale skuteczny. Teraz mam w ogródku podziurawione rośliny przez ślimaki, a na balkonie przez grad, najbardziej ucierpiały bakłażany, bo mają duże liście. Po deszczu zrobiła się zimnica i tak już zostało, teraz 6 stopni na wys. 2 m na ścianie, a w grządkach stan wyjściowy jak po katastrofalnych opadach deszczu z przełomu tygodnia, padało pół godziny, ale za to jak. U mnie glina, więc jak się idzie po ogrodzie, to słychać jak poniżej poziomu gruntu stoi woda i pod naciskiem stóp tam we wnętrzu chlupocze. Nic nie rośnie (oprócz ślimaków), bo za mokro, nawet groszkowi się nie podoba. Dawno powinnam sobie dać spokój, ale człowiek głupi ma nadzieję, że to się zmieni.

Mam pytanie do osób, które mają szklarnię z poliwęglanu komorowego, czy też jest wymagany fundament tak jak przy szklarni ze szkła, poliwęglan jest lekki, więc może nie trzeba fundamentu?

Edit: Wczoraj w Archangielsku było 26 stopni, zupełnie ta pogoda stoi na głowie.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2021 23:55 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Nimfa, Termaj, del, Prządka, ewakatarzyna, Kapka, Bobka, czarna2066, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Maj 2021 06:11 #762651

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6823
  • Otrzymane dziękuję: 25089
WitaM o poranku na wsi +7 i słonecznie ,lekki
wiaterek .Jest nadzieja na ładny dzień ,w prognozie +19 .
Niestety wciąż zimno warzywa siedzą jak zamurowane ,ogórki nie cchcą
wzejść,trzeba myśleć chyba o kupnie rozsad 5 szt kupiłam .
Spokojnego weekendu i wymarzonej pogody :wink2: .



6166a35c-d463-4993-8a17-1adc198248a1.jpg


IMG-20210518-WA0006.jpg
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2021 06:12 przez Bobka.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Maj 2021 07:42 #762661

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 720
  • Otrzymane dziękuję: 4342
Dzisiaj termometr pokazuje +10*, ma być 19* i co najważniejsze ma nie padać, a co z tego wyjdzie to zobaczymy.
dobrego dzionka i owocnych prac w ogrodzie :)
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Nimfa, JaNina, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 21 Maj 2021 07:43 #762662

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7067
  • Otrzymane dziękuję: 43307
Alu nie jest potrzebny fundament pod poliwęglan jako taki.Namiot sam się utrzyma.Wykonanie fundamentu podwyższy jednak namiot co ma duże znaczenie tak dla wysokości roślin jak i utrzymania odpowiedniej wilgotności.Ja nie mam fundamentu i uważam to za duży błąd,ze swojej strony. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2021 07:43 przez Krecik stary. Powód: poprawki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, bastis, Nimfa, JaNina, Termaj, Prządka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.913 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum