TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 18 Wrz 2021 19:29 #776818

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Kasiu, nie wiem. Oczy mi się zaświeciły jak zobaczyłam na straganie karteczkę "majeranek bylinowy". Sprzedawca potwierdził, że zimuje. Do tej pory się nie spotkałam, nie wiem czy wierzyć, ale jutro posadzę na działce. Późną jesienią zabezpieczę liśćmi, słomą i zakryję butlą. Zobaczymy wiosną :garden1:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 19 Wrz 2021 11:57 #776845

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Chłodno. Zaledwie 10 stopni.
Silny wiatr. Na szczęście przestało padać.


DSC01502.jpg



Dobrego dnia :hug: :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 19 Wrz 2021 13:54 #776856

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3648
  • Otrzymane dziękuję: 19363
Na termometrze 7°.Na szczęście już nie leje tylko od czasu do czasu mży.
Udało mi się zebrać dynie i cukinie.
IMG_20210919_112333-2.jpg

a nawet znalazłam kilka ogórków
IMG_20210919_111728.jpg

Już tęsknię za wiosną .
Ciepełka :bye:
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 19 Wrz 2021 16:20 #776872

  • Stasunia
  • Stasunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 314
  • Otrzymane dziękuję: 575
Brrr.zimno
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 19 Wrz 2021 16:56 #776881

  • Pysiu
  • Pysiu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 305
Cześć Józek,
jak przerabiasz szpinak irański? Może jakiś przepisik byś przesłał.Wyrosło toto i szkoda zmarnować, ponieważ idą przymrozki.
Pozdrawiam cieplutko z zimnej Warmii ( 9stC)
Mieszkaniec Warmii
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 19 Wrz 2021 17:11 #776883

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Witam szpinak używamy do bezpośredniego spożycia.Większe zbiory małżonka miksuje i do zamrażarki. :bye: :bye: :bye: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Kapka, Pysiu, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 19 Wrz 2021 19:39 #776899

  • Kapka
  • Kapka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 293
  • Otrzymane dziękuję: 2259
20210919_141430.jpg

Józiu , trzeba ten szpinak miksować ? Myślałam że można jak zwykły użyć. Też oglądam krzaczek i jakoś na tym się kończy.
Pogoda dzisiaj znośna, 13 stopni i bez deszczu. Trzy dni ma być takie , z ogródka sprzątnąć dynie planuje .
Ostatnio zmieniany: 19 Wrz 2021 19:53 przez Kapka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 19 Wrz 2021 20:29 #776911

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Z tego co mi powiedziała małżonka wynika,że miksowany szpinak zajmuje mniej miejsca w zamrażarce.Przechowujemy go w pojemniczkach po jakichś sałatkach. :bye: :bye: :bye: :) :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Kapka, Pysiu, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 20 Wrz 2021 08:41 #776941

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51130
Wczoraj miałam dom pełen gości. To miało być spotkanie ogrodowe i ze względu na temperaturę zaczynało się już o godzinie 13*. Obiad dało się przygotować w piecu chlebowym i na grillu, ale zjeść postanowiliśmy w domu. Za szybko by wszystko wystygło :unsure:
Później na rozgrzewkę herbatka z samowara

58670837-C46A-40A8-A902-315B9AE5AC24.jpeg

I sezon ogrodowych przyjęć na ten rok, chyba zamknięty :sad2:
Dzisiaj jak wstałam, to odpaliłam CO. Niby w domu zimno nie jest, bo 23*, ale tak jakoś wilgotno. Jak się kaloryfery zagrzały, to od razu zrobiło się przyjemniej.
Za oknem szaro, buro i ponuro. Temperatura 9*. Może coś da się dzisiaj zrobić w ogrodzie :)
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Marlenka, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 20 Wrz 2021 08:56 #776944

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19028
  • Otrzymane dziękuję: 78191
U mnie też buras totalny i podobna temperatura, o siódmej rano tylko 9 stopni. Trudno przywyknąć. Gdyby nie zielone liście, można by pomyśleć, że listopad :(


JaNina wrote:
Dzisiaj jak wstałam, to odpaliłam CO.

Zrobiłam tak wczoraj, kilka pralek prania po wakacyjnych włóczęgach, a nic nie chce schnąć.

Niemiec co prawda plecie coś o istotnym ociepleniu pod koniec miesiąca - ale to bardzo odległe wróżenie z fusów...Oby nie było przymrozków, jak podobno na północnym wschodzie. Dalie w pełni rozkwitu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, rozalia, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 20 Wrz 2021 12:37 #776954

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Wczoraj buszowałem w lubuskich lasach.Wspólnie z żoną uzbieraliśmy 2 koszyki.Najwięcej podgrzybków,troche kozaków czarnych no i kilka prawdziwków.Grzyby ogólnie to starsze egzemplarze młodych brak.Wygląda,że letni wysyp minął.Aha najwięcej było zbierających. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye: :) :)

001-566.jpg

002-443.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 20 Wrz 2021 14:38 #776962

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
Przepraszam, że tutaj, ale pewnie tu najszybciej ktoś odpowie. Czy warto jeszcze teraz zasilić pory i selery? No takiej nędzy to ja jeszcze nie miałam. Prawdę mówiąc jakoś niespecjalnie je nawoziłam w sezonie. Na start dostały nalewkę z obornika krowiego.
Zimno, 14*C, ale za to tylko raz padało :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 20 Wrz 2021 19:23 #776999

  • Kapka
  • Kapka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 293
  • Otrzymane dziękuję: 2259
Józiu , gdzie byłeś? Ja dzisiaj zrobiłam objazd po lasach w moim rejonie i kiepsko z grzybami.
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2021 19:24 przez Kapka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 20 Wrz 2021 19:49 #777005

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Byłem na trasie Żary-Przewóz.W ub.roku kosiłem tu borowiki takie słoikowe.W tym sezonie wcześniej nie mogłem jechać a ten tydzień był końcówką letniego wysypu.Ale jeszcze powinny być. :bye: :bye: :bye: :) :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 20 Wrz 2021 21:24 #777015

  • Kapka
  • Kapka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 293
  • Otrzymane dziękuję: 2259
Aż tam nie byłam , w stronę Brodów było sporo prawdziwków ubiegłym tygodniu .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 21 Wrz 2021 01:41 #777021

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5542
  • Otrzymane dziękuję: 26107
gałązka wrote:
Przepraszam, że tutaj, ale pewnie tu najszybciej ktoś odpowie. Czy warto jeszcze teraz zasilić pory i selery? No takiej nędzy to ja jeszcze nie miałam. Prawdę mówiąc jakoś niespecjalnie je nawoziłam w sezonie. Na start dostały nalewkę z obornika krowiego.
Zimno, 14*C, ale za to tylko raz padało :P

Gałązka, jaka będzie pogoda tego nie wie nikt. Jeśli nie zamierzasz ich w najbliższym czasie wyjmować z ziemi, to ja bym zasiliła. Sama swoje zasilałam po hektolitrach wody z nieba początkiem września, bo woda opadowa wypłukała cały azot z gleby, widziałam to między innymi po wilcu, który dostał białych liści na nowych przyrostach, a nie jest odmianą typu variegata. "Kawałek" sierpnia był tak zimny, że niektóre selery uległy u mnie jarowizacji, a potem jeszcze mokro, choć to nieadekwatne określenie, bo spadło 100 l/1 m2 w ciągu 48 godzin. Daj im coś, bo jeśli dużo u Ciebie padało, to woda opadowa wypłukała azot z gleby, a jedne i drugie lubią dobrze zjeść.

Po wiośnie, której nie było, obecna pogoda jest podwójnie do bani. Jeszcze nie zdążyłam się nacieszyć słońcem, a już je stale zasłaniają bure, ciemne chmury; mglisto, dżdżysto, deszczowo. Padało w czwartek, spadło 20 litrów /1 m2, a z wtorku na środę ma być powtórka :jeez:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2021 01:52 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 21 Wrz 2021 08:02 #777030

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Poranek minął z temperaturą 10,2*C.Teraz jest bezwietrznie a termometr wskazuje 12,1*C.Jest chłodno.Słoneczko się pokazuje ale i też są chmury.Przejaśnienia widoczne są od strony południowej.Wszystkim życzę(sobie też) spokojnego i w miarę ciepłego dnia. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo: ;) ;)

013-18.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bastis, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIV 21 Wrz 2021 08:10 #777031

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51130
U mnie na termometrze za oknem, przed godziną, były marne 4*. Teraz, tak jak u Józka, słoneczko nieśmiało zaczyna przyświecać. Wczoraj miałam wielkie chęci porobić coś w ogrodzie, ale jednak skończyło się tylko na chęciach :oops: Spać przez cały dzień mi się chciało, więc o 21 byłam już łóżku :woohoo:
Może dzisiaj będzie lepiej :)
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.599 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum