TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 08:05 #856504

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1256
  • Otrzymane dziękuję: 8146
Wczoraj ciepło, choć jeszcze czuć było chłodny wiatr, za wiatrem - upał. Dziś ma być ok. 26 stopni C.

Od wczoraj wystawiam pomidory do hartowania.

Wsadziłem wczoraj kolejne dalie, te podpędzone wsadzę po 15 V.

Pojawiła się poskrzypka na liliach.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, rozalia, MARRY, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 09:01 #856505

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2059
  • Otrzymane dziękuję: 11184
:bye:

Noc z dwucyfrowym wynikiem +11,2°C.
poranek z lekko przymglonym niebem, zapowiada się słoneczny dzień.
Do środy ma być pogodnie i tylko miejscami na północy i południu Polski może pojawić się trochę większe zachmurzenie oraz słabe opady deszczu. Koniec kwietnia w wielu regionach może przynieść temperaturę nawet 27 stopni.

Legnica, 28.04.2024 r.

20240428_leg.jpg


Udanej niedzieli !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, rozalia, MARRY, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 09:22 #856506

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2123
  • Otrzymane dziękuję: 10053
U mnie w nocy z poniedziałek na wtorek było -5. Cały ogród zniszczony. Resztę zeżarły sarny. Płakać mi się chce :placze:

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 09:30 #856507

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 507
  • Otrzymane dziękuję: 3484
Szafirku, musisz ogrodzić, ja borykałam się ze zwierzyną leśną kilka lat, w tym roku zagrodziłam i w końcu będę miała marchew, buraki i wszystko inne.
Zjadały nawet koper
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2024 10:17 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, rozalia, MARRY, najemnik, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 11:03 #856508

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6908
  • Otrzymane dziękuję: 41911
Poranek rozpoczął się z temperaturą 11,8*C.Nawet początkowo było słoneczko ale szybko się schowało.Trwało to ok.1,5 godz.Teraz znów świeci i grzeje ale jest lekko przymglone.Aktualna temperatura wynosi w słońcu 28,2* w cieniu 21*.Dość mocno podwiewa jednak chłodny wiaterek.Jutro swoje sadzonki wyprowadzam do namiotu. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

001-971.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2024 11:05 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, rozalia, MARRY, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 11:47 #856510

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 736
  • Otrzymane dziękuję: 4725
A ja nic nie wyprowadzam. Co najwyżej psa na spacer. Od soboty "Norweg" przewiduje pogorszenie pogody wraz ze spadkami poniżej zera. Więc większość rozdady siedzi nadal na parapetach.

Dziś mocno wieje i jest raczej zachmurzenie duże. Miało być ciepło, wyszło jak zwykle.
Wracam do garów.

Humor mi nie dopisuje.

Szafirku - trzymaj się jakoś...
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, rozalia, MARRY, najemnik, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 12:36 #856515

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52006
Szafirku :hug:
Moje rozsady przeniosę dzisiaj do inspektu, bo na strychu robi się za ciepło. Te niepokojące prognozy widziałam, ale jak odpalę ogrzewanie w inspektach na jedną noc, to nie zbankrutuję. Chyba :angry:
Jest ciepło, ale ten wiatr :jeez: Niebo całkowicie zachmurzone.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, rozalia, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Kwi 2024 18:57 #856523

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1852
  • Otrzymane dziękuję: 6175
W Gdańsku na termometrze było ponad 20 stopni,ale odczuwalna przez zimny wiatr dużo niższa. Słońce przymglone. Na razie pomidory stoją jeszcze na balkonie,ale trzeba będzie wnieść je do mieszkania, bo noc ma być chłodna. Nie wiem kiedy powędrują na stałe miejsce do szklarni, bo na Ventusky po długim weekendzie nocą cała Polska na niebiesko.
Sarny, jak nigdy przedtem zjadły kwiaty tarczownicy i hiacyntów. Na szczęście dziki ryją tylko na zewnątrz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, MARRY, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 29 Kwi 2024 06:30 #856550

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6129
  • Otrzymane dziękuję: 22340
:flower1: Miasto w lekkim słońcu .
Wieje silny ,zimny wiatr .
Piszą 12 stopni ,ale wiatr lodowaty .
Pomidorki zostawiłam na noc, zmarzły bardzo .
Jednak noce zimne .
Dobrego tygodnia zyczę pogodowo i zdrowotnie .

Zarośnięte pięknie przy bloku .
DSC09984.jpg

Ogród sąsiadki
DSC09982.jpg

Starsza pani ostatnio się w nim przewróciła -zawroty głowy .
Nie będzie komu go przejąć kiedyś .
Alstromerie niech trochę zmarzną :devil1:
DSC09981.jpg

:coffe:
:bye:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2024 06:40 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 29 Kwi 2024 07:41 #856552

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2059
  • Otrzymane dziękuję: 11184
:bye:

Kolejna ciepła noc z dwucyfrowym wynikiem +13,4°C.
poranek w kolorze żółto-niebieskim, lekki wiaterek, w prognozach brak opadów deszczu
Dzisiaj pogoda w całym kraju będzie już typowo letnia, a temperatury dojdą nawet do 25 stopni Celsjusza.
Przed nami dłuższy okres stabilnej, suchej i bardzo ciepłej pogody. Wiele wskazuje jednak na to, że w drugiej części majowego weekendu nadejdą zmiany i aura stanie się bardzo dynamiczna. Szczególnie uważać powinni wypoczywający w górach, gdzie możliwe są gwałtowne burze, gradobicia i ulewy.

Legnica, 29.04.2024 r.

20240429_leg.jpg


Słonecznego dnia !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 29 Kwi 2024 14:32 #856571

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6908
  • Otrzymane dziękuję: 41911
Wczorajszy wieczór był ciepły,nocka ciepła poranek o godz.5 30 z temperaturą 13,8* również ciepły.Rankiem podwiewał dość mocny wiaterek.Teraz jest spokojniej i gorąco.W tej chwili termometr wskazuje 26,4* w cieniu.Dziś wysadziłem kilkanaście pomidorków w namiocie,jutro pójdzie reszta.Wszystkim życzę ciepełka,deszczu w miłej majowej scenerii. :bye: :bye: :bravo: :bravo: :coffe: :coffe: :) :)

002-759.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Miragoral, MARRY, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 30 Kwi 2024 06:52 #856603

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2059
  • Otrzymane dziękuję: 11184
:bye:

Coraz cieplejsze noce, licznik pokazał +15,3°C.
Pomidory i papryki od dwóch dni spędzają noce na balkonie
Podobnie jak wczoraj, poranek słoneczny, bezwietrznie, maksimum na dzisiaj to +27°C.
Poczujemy się jak w lecie. Rozległe wyże pompują do Polski coraz gorętsze powietrze, dzięki czemu temperatura wystrzeli i lokalnie zbliży się do 30 st. C! Na dodatek na niebie powinno królować słońce.
W końcu nigdzie nie musimy się też obawiać przymrozków... :devil1:

Legnica, 30.04.2024 r.

20240430_leg.jpg


Udanej majówki !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Miragoral, MARRY, ewakatarzyna, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 30 Kwi 2024 13:35 #856621

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6908
  • Otrzymane dziękuję: 41911
Moje pomiddorki i papryka od wczoraj już w namiocie.Część została wysadzona na miejsca stałe i dziś dosadzę resztę.Paryka na razie w namiocie ale będzie rosła w gruncie. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 30 Kwi 2024 13:40 #856622

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6908
  • Otrzymane dziękuję: 41911
Moje pomiddorki i papryka od wczoraj już w namiocie.Część została wysadzona na miejsca stałe i dziś dosadzę resztę.Paryka na razie w namiocie ale będzie rosła w gruncie. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :) :)

001-972.jpg

002-760.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, vegetella, ewakatarzyna, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 01 Maj 2024 10:49 #856685

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1740
  • Otrzymane dziękuję: 12762
Na niebie ani jednej chmurki. 21 stopni. Wiatr umiarkowany. Jest pięknie!


Purple_pink_primrose_flowers_growing_in_the_garden.jpg


Miłego świętowania :flower1:
Pozdrawiam Ewa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum