TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 20 Cze 2017 21:53 #549801

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Aniuteż miałam wrażenie że mają za mało wody, ale jakieś takie dziwne są te liście twarde gdyby miały za mało wody to pewnie by były miękkie takie zwiędnięte a one są twarde jak tektura. Co do środków to w sumie przypadek cóż poradzić, butle mam pochowane tylko dziś pryskałam PW bo w weekend nie miałam za bardzo jak, więc pryskałam część wczoraj część dziś. Zazwyczaj koncentrat PW z krochmalem i płynem łącze w domu a z deszczówką na działce. NO i tak się stało jak się stało :oops: Ale zasada bhp zachowana i nie krzyczcie już na mnie ;)
Dziękuję Mietkuzdam relację jak im się polepszy jak nie też :flower2:
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2017 21:54 przez Agusiak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 21 Cze 2017 09:37 #549862

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Nie wiem czy dobry Florovit kupiłam, tylko taki u mnie dostępny www.florovit.pl/hobby/produkty/florovit-nawoz-uniwersalny1. Mietka pewnie już nie ma :(, to może inni znający się podpowiedzą
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 21 Cze 2017 10:06 #549868

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7654
Ja też taki mam i używam do nawożenia dolistnego zgodnie z instrukcją.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 21 Cze 2017 10:55 #549880

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Agusia o sztywnych zwiniętych liściach: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...16?start=2808#476727
Pozdrawiam, Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 21 Cze 2017 11:04 #549882

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
U mnie raczej odwrotnie było sucho, podlewałam raz w tygodniu minimalną ilością wody bo musiałam ją dowieźć więc nie sądzę żeby była to przyczyna zbyt dużej wilgotności, już raczej z suszy ale zrobię tak jak napisał mi Mietek tylko czytam opis stosowania stężenia Florovitu i mam wątpliwość czy nie za dużo mam go rozrobić. Mietek powiedział 10 ml/1 l wody a na opakowaniu piszą 5 ml/2 l wody. Wiem że podał mi dobrze bo jakieś uzasadnienie tego na pewno jest ale ciekawość nie daje mi spokoju ;)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marysia80

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 21 Cze 2017 17:04 #549939

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6914
  • Otrzymane dziękuję: 42008
Agnieszko florovit uniwersalny do oprysku zawsze stosowałem u siebie w podwójnej i większej dawce.Nigdy nie popaliłem żadnych roślin. :garden1: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 21 Cze 2017 21:46 #549999

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Dzięki Józiu :flower2: będę spać spokojnie, zrobiłam jak Mietek radził, mam nadzieje że u niego wszystko dobrze.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 21 Cze 2017 23:26 #550030

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Tu masz ulotkę www.florovit.pl/uploads/2010_15_florovit_uniwersalny.pdf
I dawkowanie jest 1 litr na 100-200 l wody czyli 10 ml/1-2 litry wody. A w przypadku np. selera stężenie dwu-trzykrotnie większe.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 07:54 #550064

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Dziękuję chłopaki za dobre rady :)Mam pytanie bo wczoraj mi to umknęło, znalazłam na dwóch pomidorach liście które wyjątkowo mi się nie podobały, a mianowicie na ich spodniej cześć były takie brązowe kropki przypominające rdzę u malwy, może macie pomysł co to takiego bo szukam i na nic nie mogę trafić. Liście oberwałam, przez pożar nie zrobiłam zdjęcia więc nie mam czym udokumentować.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 15:15 #550129

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51135
Agusiak wrote:
Wiem że podał mi dobrze bo jakieś uzasadnienie tego na pewno jest ale ciekawość nie daje mi spokoju ;)

Prosto od producenta: :)
Sporządzić roztwór z 1 l Florovitu + 100-200 l wody


www.florovit.pl/uploads/Florovit_plynny_...ny_grudzien_2012.pdf


Czemu dajesz się nabierać na takie proste chwyty marketingowe. Niejeden pomyśli jak spojrzy na opakowanie : - o rany ! Jaki wydajny nawóz ?!

I o to chodzi.

Ja i Józiu piszemy zazwyczaj to, co sprawdziliśmy osobiście . Poza tym trzeba uruchomić swój kalkulator i przeliczyć. Skoro nawóz zawiera 2 % azotu i 3 % potasu to znaczy, że 1 mililitr tego nawozu zawiera 20 mg azotu i 30 mg potasu. 10 ml zawiera więc odpowiednio : 200 i 300 mg. To bez mała roztwór do fertygacji a skądinąd wiadomo, że do oprysku stosuje się stężenia większe niż do fertygacji.


Ciekawi mnie dlaczego, ci co kładą skórki z bananów pod pomidory i inne badziewia, nie są tacy dociekliwi, co do skutków swojej radosnej twórczości.
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2017 15:20 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, otojolka, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 15:24 #550132

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Wróciłeś :flower2: mam nadzieję że u ciebie wszystko ok.
Wiem że dobrze radzicie ale czasami żeby coś zastosować i zrobić to dobrze muszę to zrozumieć a producenci lubią wprowadzać w błąd. Kiedyś oglądałam program w którym jeden z milionerów mówił że nie bierze się za biznes którego nie rozumie ;) Mam nadzieję że kiedyś pojmę ten świat i też zostanę milionerem :)
Dziękuję za radę :)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 15:26 #550133

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51135
Powiedzieli mi,że szpital jet dla chorych ludzi, i wykopali :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mikar, Krecik stary, leszek0921, Jan4, otojolka, patrycja, Zarta, serwisant, Mamma, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 15:26 #550134

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
:rotfl1: :happy:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 15:51 #550136

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16735
Pomodoro, dobrze,że wszystko ok. Tak trzymać :dance: W końcu zdrowie jest najważniejsze.
A wracając do pomidorów. Coś niepokojącego się dzieje jednym krzaku.
Liście suche na końcówkach i jakieś dziwne kropki, ale najbardziej niepokoi mnie łodyżka przy owocach. Co to jest?
20170622_144555.jpg


20170622_144602.jpg


20170622_144643.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 16:09 #550143

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51135
Te zmiany wyglądają na szarą pleśń.

u.osu.edu/hightunneldiseasefacts/tomato-...-grey-mold/advanced/
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 16:23 #550145

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16735
Pryskam na przemian raz w tygodniu: OW, PW i HT. Co jeszcze włączyć?
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 16:35 #550151

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51135
Gdzie te pomidory rosną ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2017 16:38 #550153

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16735
Pod folią i zmiany zauważyłam tylko na jednym krzaki.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.764 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum