Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2018

Wątek powitalny 2018 13 Maj 2018 13:34 #605966

  • Malwka
  • Malwka's Avatar
Dzień dobry :)

Dziś Niedziela więc odpoczynek od prac ogrodowych, choć ciągnie jak magnes :) To, że jestem uzależniona od sadzenia to wiem, ale nie wiem czy można być uzależnionym od wyrywania chwastów? Bo ja uwielbiam je wyrywać, jakieś moje małe ogrodnicze skrzywienie :)

pozdrawiam
Malwina
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2018 13 Maj 2018 14:52 #605969

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Wojtek i trafiłem na to forum w poszukiwaniu porad i inspiracji do mojego nowego ogrodu (buduje dom). :) Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o dziedzinę ogrodniczą, ale mam nadzieję, że z waszą pomocą nie dość, że zyskam niezbędną wiedzę, to również stworzę ogród marzeń, którego każdy mi pozazdrości. Osobiście denerwują mnie teksty typu "ogród robi się na końcu, dopiero po wprowadzeniu do domu", dlatego na przekór wszystkim chcę go zacząć tworzyć już teraz. :club2: Obecnie przed moim domem stworzyłem trzypoziomowy mur oporowy, który chciałbym aby był "żywy" przez cały rok (do tego założę osobny wątek z opisem i prośbami o pomoc). W troszkę odleglejszej przyszłości planuję stworzenie małego wodospadu z strumyczkiem przecinającym ścieżkę do domu, a więc i kładką - wówczas również będę potrzebować pomocy w zagospodarowaniu obrzeża jak również w doborze roślin wodnych, chyba że do tej pory zdążę sam nabyć odpowiednią wiedzę na ten temat, a forum to wciągnie mnie tak bardzo, że będę spędzał na nim każdą wolną chwilę (mam taką nadzieję). :teach:

Pozdrawiam :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 13 Maj 2018 20:38 #606042

  • jarekcda
  • jarekcda's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Otrzymane dziękuję: 21
Witam wszystkich fanów roślin!
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 16 Maj 2018 22:12 #606692

  • SzalonaOgrodniczka
  • SzalonaOgrodniczka's Avatar
Witam serdecznie wszystkich "zielonych" pasjonatów. Od wielu lat wkładam całe moje serce w przydomowy ogród. Ciągle coś w nim zmieniam i udoskonalam. Ostatnio zakochałam się w różanecznikach. Szukam wiedzy o ich uprawie i zdjęć, które byłyby dla mnie inspiracją. Poza uprawą roślin, sporo czasu poświęcam na utrzymanie w dobrym stanie oczka z małą kaskadą wodną. W ogrodowych pracach często pomaga mi Czaruś - mały biały pies, który nie odstępuje mnie nawet na krok i dzielnie wspiera, szczególnie przy podlewanie ogródka ;). Chętnie obejrzę zdjęcia Waszych ogrodów i psich pomocników (jeśli takich macie).
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 16 Maj 2018 23:30 #606703

  • 1izabelka1
  • 1izabelka1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witam wszystkich :) Często powtarzam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i choć chciało by się napisać, że na forum trafiłam''przez przypadek'' to jednak wiem, że przypadek to nie jest ponieważ, iż, znajdę tu chyba wszystko w jednym miejscu gdzie wcześniej ''latałam'' po tysiącu różnych stronek i stroneczek w poszukiwaniu informacji na tematy warzywne czego efektem był ból głowy. To będzie mój pierwszy rok z warzywami za pewne będzie eksperymentalny bo ogarnąć co koło czego ma rosnąć graniczy w tej chwili z cudem. To moja pierwsza wiosna po przeprowadzce sprzedałam poprzedni dom z małą działką i zakupiłam domek na wsi z około hektarem ziemi, od paru lat pomagam psiakom schroniskowym/ czekają w domowych warunkach na nowe domki/ i to właśnie z myślą o nich zdecydowałam się na ten hardcorowy krok, żeby miały więcej miejsca do biegania, chociaż też i dla siebie, gonitwa ludzi w mieście,spaliny i wieczny warkot samochodów już dawno dał mi się we znaki. Teraz wiosna lato to tak jak na wczasach, gorzej trochę zimą ale cóż, coś za coś. Także miejsca jest tyle, że i psiaki się wybiegają i na ogródek miejsce się znajdzie tak więc, czytam, skrzętnie notuje i wprowadzam w czyn moją nową pasję warzywną, chociaż naleweczki też się robią :) Coś tam już posadzone jest co z tego wyrośnie czas pokaże. A to moje nowe miejsce na ziemi
DSCF4558.jpg
''Nic nie dzieje się bez przyczyny''
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka

Wątek powitalny 2018 17 Maj 2018 00:12 #606706

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
W grupie raźniej. Wiec witam Cię Izabelo i zapraszam do naszych wątków. Szukaj czytaj, pytaj. Na pewno pomozemy, a i sami tez oczekujemy pomocy. wiec zapraszam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): 1izabelka1

Wątek powitalny 2018 17 Maj 2018 07:25 #606714

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
I ja spieszę z powitaniem nowej forumowiczki - Izuniu , witaj w naszych progach :), a ponieważ psy i warzywa to także mój ulubiony duet, to tym bardziej mi miło, że zdecydowałaś się do nas dołączyć.
W tak pięknym i urokliwym miejscu z pewnością Twoje życie będzie spełnieniem wszystkich marzeń, czego życzę z całego serca i serdecznie zapraszam do odwiedzin Oazowych wątków.
Pozdrawiam cieplutko !
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): 1izabelka1

Wątek powitalny 2018 17 Maj 2018 07:33 #606715

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79599
I ja witam wszystkich - lecz nie kryję, że jako chyba najbardziej psiozakręcona w Oazie (Aniu Adasiowa - wybacz, że się rozpycham, dobrze, ex aequo z Tobą)- z szczególną radością przeczytałam powitalne wpisy Izy i Szalonej Ogrodniczki. Tak, są tu tacy, co mają "pomocników", są i tacy, którym nieobojętny jest los naszych mniejszych braci, w tym szczekających.
Dlatego pozwolę sobie zaprosić Was również do wątków pomocowych.
Ale najpierw rozgośćcie się - i zostańcie.
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2018 12:55 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, SzalonaOgrodniczka, 1izabelka1

Wątek powitalny 2018 17 Maj 2018 11:46 #606775

  • 1izabelka1
  • 1izabelka1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 18
Dziękuję za miłe powitanie :) Tematy na forum wciągam jak spaghetti i tak jak o 22 idę już w objęcia morfeusza/ bardziej ranny ptaszek niż sowa/ tak od dwóch dni siedzę jak zaklęta do 24. Cieszy także to, że jest jeszcze forum które jest na bieżąco aktywne, bardziej kameralna atmosfera niż na fb które kojarzy mi się z ulicznym gwarem, korzystam bo mam psiaki szukające domów ale bardziej mi odpowiada właśnie taka oaza. ''Pomocników'' mam kilku z czego jedna bardzo ambitna i niecierpliwa przesadziła mi dużo wcześniej sadzonki pomidorów z parapetu na podłogę, nie przyjęły się :wink4: nie ma czasu na nowe więc ryneczek trzeba było odwiedzić i portfel otworzyć,już posadzone niech rosną zdrowo. Jeszcze raz dzięki za powitanie idę buszować po tematach bo wiedza ma zerowa.
''Nic nie dzieje się bez przyczyny''
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 19 Maj 2018 13:47 #607190

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Witam wszystkich :) Od dłuższego czasu podczytuję Forum i w końcu przyszedł czas żeby się zarejestrować. Dopadła mnie choroba pomidorowa
a że trudno z nią walczyć to myślę że właśnie tu znajdę zrozumienie i pomoc.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 20 Maj 2018 20:39 #607415

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Witamy i zapraszamy do korzystania z forum :bye:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 22 Maj 2018 13:01 #607793

  • Saute
  • Saute's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 384
Witam wszystkich :) Mam na imię Andrzej i jestem nowy :)
Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Wątek powitalny 2018 22 Maj 2018 21:45 #607905

  • JaJoanna
  • JaJoanna's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 685
Coś tam wcześniej napisałam, ale się nie przywitałam...zrobię to teraz. Mam na imię Joanna, mieszkam na wschodzie Polski,właściwie na terenie prawie przygranicznym, dlatego trochę później w moim niewielkim ogrodzie wszystko zakwita, a czasem wiosna naprawdę długo się ociąga. Jeszcze kilka lat temu wokół mojego domu rosła trawa, ale w końcu geny obydwu babć i mamy się odezwały, złapałam za łopatę i pazurki i grzebię. Bardzo lubię róże i byliny. Nie mam zbyt wiele czasu, bo jestem mamą trzech chłopaków, co prawda podrośniętych i pracuję. Bardzo mi spodobała Oaza,bo nie ma tutaj takiego...tłoku i wątków ciągnących się po tysiąc stron. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Joanna
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2018 21:46 przez JaJoanna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, broja

Wątek powitalny 2018 22 Maj 2018 22:28 #607931

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj Joanno, zauważyłam Cię wcześnie mialam zagadać, ale tak zeszło. Miło ze wpadłaś tu i powiedziałaś coś o sobie.Więc zapraszam do bylin , do róz, pokazuj swoje skarby ciekawi jesteśmy. Witam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaJoanna

Wątek powitalny 2018 24 Maj 2018 18:23 #608363

  • roksi22
  • roksi22's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 16
Witam wszystkich forumowiczów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, słowikowo

Wątek powitalny 2018 26 Maj 2018 12:31 #608712

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witam serdecznie wszystkich ''świeżaków'' forumowych. :bye: Rozgośćcie się. Zapraszam. :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 30 Maj 2018 08:20 #609488

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witam wszystkich forumowiczów oglądajcie, podczytujcie i zakładajcie własne wątki zawsze to nowe ogrody i my od was się czegoś nauczymy i podpatrzymy małe co nie co. :bye:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 03 Cze 2018 14:36 #610531

  • Daros
  • Daros's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Otrzymane dziękuję: 115
Dzień dobry.
Serdecznie witam Wszystkich forumowiczów. W poszukiwaniu informacji związanych z ogrodem natrafiłem na to forum i od pewnego czasu tutaj poszukuję wyjaśnienia moich wątpliwości. Praca w ogrodzie jest dla mnie formą wypoczynku ale ideałem byłoby, by przynosiła jeszcze ona zadowalające efekty. Jestem pewien, że to co tutaj wyczytam w znacznym stopniu mi to ułatwi. Pozdrawiam i życzę radości z tego, co robicie w swoich ogrodach,
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.241 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum