TEMAT: Identyfikacje odmian i pytania o NN

Identyfikacje odmian i pytania o NN 26 Cze 2016 22:33 #484855

• MaciekMM
  • MaciekMM's Avatar
  • Junior Boarder
  • MitsuManiak, BonsaiManiak
  • Otrzymane dziękuję: 16
A może ktoś będzie wiedział jaka to odmiana Azalki?
Załączniki:
Pozdrawiam Maciek

Azalia - ogrodowa czy doniczkowa?? 26 Mar 2017 11:09 #531485

• milox79
  • milox79's Avatar
  • Fresh Boarder
To azalia doniczkowa zresztą bardzo piękna. Jeśli będzie cały czas tak wyglądała to super, nie widzę potrzeby przenoszenia jej do ogrodu. Jednak podejrzewam, że z czasem będzie rosła coraz słabiej, dlatego wraz z końcem maja (kiedy nie będzie groźby nocnych przymrozków), wysadziłabym ją do ogrodu do półcienia i kwaśnej ziemi+ osypałabym korą sosnową, dokładnie tak jak lubią azalie ogrodowe . Jak się zaklimatyzuje podsiałabym nawozem do azalii. Trzeba też pamiętać o regularnym podlewaniu. Azalie lubią wilgotną glebę. Trzeba też pamiętać, żeby jesienią wsadzić ją do doniczki i przezimować w domu itd. Ja sama miałam kiedyś taką azalię i w ogródku rosła i kwitła znacznie chętniej niż w domu. Ostatecznie nornica mi ją "podniosła" i azalia niestety padła :(

Azalia - ogrodowa czy doniczkowa?? 05 Maj 2017 20:30 #539524

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7085
W ogrodzie botanicznym jakiś miesiąc temu w pierwszym tygodniu kwietnia) podziwiałam różanecznik, który miał kwiaty intensywnie czerwone, niemal czarne. Pokrój krzaka jest dośc rozlazły, ale wczesne kwitnienie i kolor podbiły moje serce :) A paseczek z nazwą niestety zbielał całkowicie i nic nie dało się odczytać.

Nie mam fotki z okresu kwitnienia, po 3 tygodniach, czyli na początku maja krzak ten wyglądał tak:

rozanecznik-nn-czerwony.jpg

Może ktoś będzie wiedział z jakiej grupy rododendronów jest ten krzew?
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2017 20:31 przez Hiacynta.

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.093 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum