TEMAT: Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 06 Lis 2016 02:10 #509516

• przemek_be
  • przemek_be's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1
Ależ piękne karpy z Peonymax! :) Zupełnie jak te, które kupiłem z Niemiec ze szkółki blumengarten Andrea Köttner. Swoją drogą polecam tą szkółkę, sporo odmian, wiele niedostępnych u nas. Przesyłka jest droga (17 euro), ale jeśli ktoś ma znajomych z którymi mógłby się podzielić kosztami, to nie jest tak źle ;) Oby tylko wasze odmiany się zgadzały, bo nabrałem ochoty na trzy kolejne piwonie, pewnie już ostatnie w moim ogrodzie z racji braku miejsca :dry: Na wiosnę postaram się też wstawić zdjęcia swoich (daj Boże) kwitnących piwoni, bo zdjęć karp z całej tej radości zapomniałem zrobić :P
Pozdrawiam, Przemek ;)

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Gru 2016 18:32 #513622

• gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 349
w końcowych dniach listopada kupiłam z pudła w K-dzie (znanym markecie) cztery nowości z min. 3 dużymi kłami za 5zł/sztuka - dziwnym trafem, na drugi dzień z 6 -ciu pudeł nie było żadnego!
sama jestem ciekawa co z nich się pojawi wiosną (o ile wyjdą) - przy każdej bylinie umieściłam ku pamięci (mojej oczywiście) ilustrację z nazwą

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 22 Sty 2017 14:53 #518865

• Klio
  • Klio's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 242
Czy ktoś z Was kupował kiedyś piwonie w Wielkiej Brytanii?(interesuje mnie zgodność odmianowa i wielkość sadzonek)
Krystyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 22 Sty 2017 20:16 #518909

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 402
Witaj Małgosiu (gogi_s) :dance:
ja też w tym samym markecie nabyłam 4 odmiany Sorbet, Adolphe Rousseau, Raspberry Sundae i Jadwigę :flower1: . U mnie jeszcze były 4 inne odmiany ale tamte już miałam wcześniej. Sadzonki takie sobie :flower: . Też jestem bardzo ciekawa czy coś z nich będzie bo sadzone dość późno :garden1: . Ale do wiosny już niedaleko..... Sadząc podsypałam granulowanych gówienek, zabezpieczyłam przed mrozem. Z wiosną będziemy wymieniać informacje czy i co nam z tych sadzonek wyrosło :flower2:
Pozdrawiam
Katarzyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Cze 2017 23:19 #547863

• malami
  • malami's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2
Możecie się pochwalić jak kwitną piwonie z Peonymax? Chciałam wiedzieć czy jest zgodność odmianowa

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 12 Cze 2017 03:47 #547873

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 402
Kiki wrote:
Witaj Małgosiu (gogi_s) :dance:
ja też w tym samym markecie nabyłam 4 odmiany Sorbet, Adolphe Rousseau, Raspberry Sundae i Jadwigę :flower1: . U mnie jeszcze były 4 inne odmiany ale tamte już miałam wcześniej. Sadzonki takie sobie :flower: . Też jestem bardzo ciekawa czy coś z nich będzie bo sadzone dość późno :garden1: . Ale do wiosny już niedaleko..... Sadząc podsypałam granulowanych gówienek, zabezpieczyłam przed mrozem. Z wiosną będziemy wymieniać informacje czy i co nam z tych sadzonek wyrosło :flower2:

Zgodnie z obietnicą melduję, że wszystkie cztery nawet ładnie przeżyły zimę, dwie miały pączki ale ściął je majowy mróz. Tak więc na ewentualną zgodność odmianową :) muszę poczekać do następnej wiosny :garden1:
Pozdrawiam
Katarzyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 14 Cze 2017 15:51 #548394

• minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 333
Dostałem dzisiaj przesyłkę od swiat-roslin.shoper (to moje pierwsze zakupy w tym sklepie)
z 2 piwoniami Bartzella i 1 imperatą cylindryczną:
20170614_140202800x450.jpg

20170614_140522800x450.jpg

20170614_140850800x450.jpg

Zamówienie z 11.06.2017 czyli czas dostawy, niecałe 3 dni.
Przesyłka dobrze zapakowana, rośliny dotarły w całości.
Pozdrawiam.

Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 24 Cze 2017 06:37 #550492

• ostróżka
  • ostróżka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 74
Malami-piwonie z Peony Max -całkowita zgodność odmianowa,zakwitły wszystkie kilkoma kwiatami.
Halina
Za tę wiadomość podziękował(a): romantroc11

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 24 Cze 2017 18:26 #550543

• Azalia
  • Azalia's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 17
U mnie również wszystkie piwonie kupione jesienią w PeonyMax zakwitły kilkoma kwiatami /jedna nawet dziesięcioma/ i wszystkie są zgodne odmianowo.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 30 Cze 2017 22:50 #552147

• malami
  • malami's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2
dziękuję, zrobię i ja tam zakupy :lol:

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 07 Lip 2017 11:34 #553558

• FestivaMaxima
  • FestivaMaxima's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 5
malami wrote:
Możecie się pochwalić jak kwitną piwonie z Peonymax? Chciałam wiedzieć czy jest zgodność odmianowa
U mnie kwitną pięknie, z ponad 20 sadzonek posadzonych jesienią wszystkie miały pąki.Była jedna niezgodność, dostałam zwrot pieniędzy i piękne przeprosiny

Wygenerowano w 0.247 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum