TEMAT: Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 06 Lis 2016 02:10 #509516

• przemek_be
  • przemek_be's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2
Ależ piękne karpy z Peonymax! :) Zupełnie jak te, które kupiłem z Niemiec ze szkółki blumengarten Andrea Köttner. Swoją drogą polecam tą szkółkę, sporo odmian, wiele niedostępnych u nas. Przesyłka jest droga (17 euro), ale jeśli ktoś ma znajomych z którymi mógłby się podzielić kosztami, to nie jest tak źle ;) Oby tylko wasze odmiany się zgadzały, bo nabrałem ochoty na trzy kolejne piwonie, pewnie już ostatnie w moim ogrodzie z racji braku miejsca :dry: Na wiosnę postaram się też wstawić zdjęcia swoich (daj Boże) kwitnących piwoni, bo zdjęć karp z całej tej radości zapomniałem zrobić :P
Pozdrawiam, Przemek ;)

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Gru 2016 18:32 #513622

• gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 367
w końcowych dniach listopada kupiłam z pudła w K-dzie (znanym markecie) cztery nowości z min. 3 dużymi kłami za 5zł/sztuka - dziwnym trafem, na drugi dzień z 6 -ciu pudeł nie było żadnego!
sama jestem ciekawa co z nich się pojawi wiosną (o ile wyjdą) - przy każdej bylinie umieściłam ku pamięci (mojej oczywiście) ilustrację z nazwą

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 22 Sty 2017 14:53 #518865

• Klio
  • Klio's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 262
Czy ktoś z Was kupował kiedyś piwonie w Wielkiej Brytanii?(interesuje mnie zgodność odmianowa i wielkość sadzonek)
Krystyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 22 Sty 2017 20:16 #518909

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Małgosiu (gogi_s) :dance:
ja też w tym samym markecie nabyłam 4 odmiany Sorbet, Adolphe Rousseau, Raspberry Sundae i Jadwigę :flower1: . U mnie jeszcze były 4 inne odmiany ale tamte już miałam wcześniej. Sadzonki takie sobie :flower: . Też jestem bardzo ciekawa czy coś z nich będzie bo sadzone dość późno :garden1: . Ale do wiosny już niedaleko..... Sadząc podsypałam granulowanych gówienek, zabezpieczyłam przed mrozem. Z wiosną będziemy wymieniać informacje czy i co nam z tych sadzonek wyrosło :flower2:
Pozdrawiam
Katarzyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Cze 2017 23:19 #547863

• malami
  • malami's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 4
Możecie się pochwalić jak kwitną piwonie z Peonymax? Chciałam wiedzieć czy jest zgodność odmianowa

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 12 Cze 2017 03:47 #547873

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
Kiki wrote:
Witaj Małgosiu (gogi_s) :dance:
ja też w tym samym markecie nabyłam 4 odmiany Sorbet, Adolphe Rousseau, Raspberry Sundae i Jadwigę :flower1: . U mnie jeszcze były 4 inne odmiany ale tamte już miałam wcześniej. Sadzonki takie sobie :flower: . Też jestem bardzo ciekawa czy coś z nich będzie bo sadzone dość późno :garden1: . Ale do wiosny już niedaleko..... Sadząc podsypałam granulowanych gówienek, zabezpieczyłam przed mrozem. Z wiosną będziemy wymieniać informacje czy i co nam z tych sadzonek wyrosło :flower2:

Zgodnie z obietnicą melduję, że wszystkie cztery nawet ładnie przeżyły zimę, dwie miały pączki ale ściął je majowy mróz. Tak więc na ewentualną zgodność odmianową :) muszę poczekać do następnej wiosny :garden1:
Pozdrawiam
Katarzyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 14 Cze 2017 15:51 #548394

• minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 663
Dostałem dzisiaj przesyłkę od swiat-roslin.shoper (to moje pierwsze zakupy w tym sklepie)
z 2 piwoniami Bartzella i 1 imperatą cylindryczną:
20170614_140202800x450.jpg

20170614_140522800x450.jpg

20170614_140850800x450.jpg

Zamówienie z 11.06.2017 czyli czas dostawy, niecałe 3 dni.
Przesyłka dobrze zapakowana, rośliny dotarły w całości.
Pozdrawiam.

Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 24 Cze 2017 06:37 #550492

• ostróżka
  • ostróżka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 78
Malami-piwonie z Peony Max -całkowita zgodność odmianowa,zakwitły wszystkie kilkoma kwiatami.
Halina
Za tę wiadomość podziękował(a): romantroc11

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 24 Cze 2017 18:26 #550543

• Azalia
  • Azalia's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 19
U mnie również wszystkie piwonie kupione jesienią w PeonyMax zakwitły kilkoma kwiatami /jedna nawet dziesięcioma/ i wszystkie są zgodne odmianowo.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 30 Cze 2017 22:50 #552147

• malami
  • malami's Avatar
  • Senior Boarder
dziękuję, zrobię i ja tam zakupy :lol:

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 07 Lip 2017 11:34 #553558

• FestivaMaxima
  • FestivaMaxima's Avatar
  • Fresh Boarder
malami wrote:
Możecie się pochwalić jak kwitną piwonie z Peonymax? Chciałam wiedzieć czy jest zgodność odmianowa
U mnie kwitną pięknie, z ponad 20 sadzonek posadzonych jesienią wszystkie miały pąki.Była jedna niezgodność, dostałam zwrot pieniędzy i piękne przeprosiny

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 03 Lut 2018 22:48 #587541

• jasia22
  • jasia22's Avatar
FestivaMaxima wrote:
malami wrote:
U mnie kwitną pięknie, z ponad 20 sadzonek posadzonych jesienią wszystkie miały pąki.Była jedna niezgodność, dostałam zwrot pieniędzy i piękne przeprosiny

Mam od kilku lat różne, spore doświadczenia z zakupem piwonii u nas i zagranicą, np. w Niemczech i raz w Sarasto Stauden w Austrii. W kraju kupuję u Peonia 4 z All i szkółka Bilscy. Był Podstolec Marek z All oraz jesienią 2016 Peony Max.I najbardziej zaskoczyły mnie sadzonki Peony Max w sezonie 2017, bo nie zakwitła ani jedna z 7 posadzonych w jesieni 2016 roku. Za to niemieckie wszystkie dały jeden, dwa kwiaty. Tłumaczę sobie tą sytuację z Peony max , ze sadzonki były duże ale młode i nie zawiązały silnych pąków kwiatowych.Również wiem , ze sadzonka wcale nie powinna byc za duża oczkowo, wystarczy 3 - 4, ale korzenie powinny być sporo grube, wykarmione i pochodzić z no choć 3- 4 letniej matecznej rośliny .A najlepiej jak U pani Wejgert podrosnąć sadzonkom w nowym miejscu samym. Aż dojrzeja do kwitnienia. Wszystkie wymienione sadzonki firm były posadzone obok siebie, więc miały podobne warunki? Nie umiem sobie racjonalnie wyjaśnic zjawiska, mimo sporego doświadczenia, a sadzonki pani Eweliny Wejgert tez duże dają początkowo jeden, dwa kwiaty, az się dobrze ukorzeni latami.Czy ktoś ma podobne jak ja doświadczenie z piwoniami Peony Max? Tak więc nie znam sprawy odmianowości,pewnie pomyłki mogą się zdarzyć, choć u Bilskich I u Niemców nie miałam tego ani razu.
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2018 23:00 przez jasia22.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 03 Lut 2018 23:23 #587543

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
W zeszłym roku kupiłam u Bilskich sadzonkę Francoise Ortegat. Sadzonka była mikroskopijna i padła. Reklamacji nie uznano.
Pozdrawiam
Katarzyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Lut 2018 23:09 #587724

• jasia22
  • jasia22's Avatar
FestivaMaxima wrote:

Piszesz pięknie, to znaczy proszę dokładnie jak i po jakim czasie, bo ja tego sie chce bardzo dowiedzieć ! MOje od niej nie kwitły w rok pózniej. Zaraz, dopiero rozumiem ten zwrot jako, ze miały sadzonki zakupione pąki pędowe, ale nikt nie pisze czy zakwitły w następnym sezonie po posadzeniu jesienią minionego roku ? Nic nie wynika , jakiego stanu są sadzonki rok pózniej , czy wydają pędy zakończone kwiatem? Pytam i proszę o wiadomośc po jakim okresie zakwitły sadzonki od Peony max, bo moje doświadczenie mówi, ze sadzonki Wejgertowej, Bilskich i zagraniczne zakwit zaraz w następnym sezonie, jednym kwiatem ale mogłam ustalić czy to włąściwa odmiana!
A teraz sadzonki pani Peny max porównane do pudełka napoiku Ice Tea, są korzenami spichrzowymi małe i czyżby tylko znajomi jej ludzie dostawali lepsze rozmiarowo piwonie? By piwonia zakwitła jako sadzonka musi byc, powtarzam, dojrzała do wypuszczenia pędu z kwiatem! Również piszę, ze nie mam żle rozumianego interesu w zaniżaniu oceny piwonii pani Moniki Cz. ale osobiście przekonałam się, ze nie poleciłabym jej innym piwoniarzom i jej sadzonek.

Może maja 5 pąków ale co z tego, skoro malutkie korzenie spichrzowe, młode nie dadzą wcześnie kwiatu. Trzecie zdjęcie pokazuje dopuszczalne grube korzenie, ta sadzonka może dałaby kwiat, ale dwie pierwsze , nie ma o cyzm mówić.

14628176_610579292446852_2141476497_n.jpg

14697046_610579329113515_441169954_n.jpg

14793768_610579235780191_1863069707_n.jpg
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2018 23:15 przez jasia22. Powód: dodanie

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 07 Lut 2018 17:02 #588186

• Azalia
  • Azalia's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 19
Witam.
Pisałam już kilka postów wczesniej, że moje piwonie z PeonyMax kupione późną jesienią 2016 roku zakwitły wiosną 2017 roku, niektóre kilkoma, a jedna nawet 10 kwiatami.Podobnie miałam przez kilka sezonów z piwoniami od pana Marka Podstolca, mimo że sadzonki od niego były mniejsze i nie kwitły tak obficie. Wszystkie tez były zgodne odmianowo. Natomiast rzadko zdarzało się w ciągu 15 lat zakupu piwonii, aby kwitły wszystkie sadzonki od Bilskich, niektóre nawet nie przeżyły, choć to pewnie wina mojej mokrej działki, a nie sprzedawcy. Cóż, kwestia warunków uprawy, a może szczęścia? Od Eweliny Wejgert w ostatnich latach sadzonki są rzeczywiście dorodne i kwitną też w najbliższym sezonie po zakupie.
Zaznaczam, że nie jestem znajomą żadnego z tych sprzedawców.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): babaewa

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 24 Lut 2018 07:51 #591448

• gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 367
a czy możecie wypowiedzieć się na temat zgodności odmianowej piwonii z pi-ma?
w internecie krążą różne, często sprzeczne informacje, dlatego mnie interesuje Wasza obserwacja i spostrzeżenia nt. ww. roślin

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 25 Lut 2018 00:04 #591631

• babaewa
  • babaewa's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1435
Nie jestem znawcą piwoni ale wg. mnie są to przyzwoite sadzonki. Na kwiat trzeba nieraz poczekać dwa czy trzy sezony ,ale twoje są rozwojowe i jeśli nawet nie zakwitną w tym sezonie to w przyszłym będzie już ładna kępa.Co do wielkości korzeni,nie ma normy że wszystkie odmiany mają takie same korzenie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Kiki

Wygenerowano w 0.179 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum