TEMAT: Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2023 19:59 #822786

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2438
  • Otrzymane dziękuję: 9223
Bożenko tam nie kupowałam, ale jak szukasz tanich piwonii, to w niewiele wyższej cenie są podstawowe odmiany w szkółce Bilskich. Tańsze sadzonki są 2-3 oczkowe. Ja tam kupowałam i te mniejsze i większe sadzonki i one miały więcej oczek niż deklaruje sprzedawca i w pierwszym roku już pokazały pojedyncze kwiaty. To jest szkółkarz, a nie hurtownik, to zawsze ma lepszy towar. I przy pierwszych zakupach miałam rabat. Tylko trzeba się doczytać na stronie jak go zdobyć.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala, bozenak


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2023 20:27 #822790

  • Darotca
  • Darotca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 480
bozenak - piwonii w tym sklepie nie kupowałam, ale swego czasu skusiłam się na róże - niestety, te które przeżyły nie były podobne do zdjęć z oferty.
Pozdrawiam Dorota
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2023 20:30 przez Darotca. Powód: brak adresata
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, jagodka27, Babcia Ala, bozenak

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2023 20:59 #822795

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Bożenko, a ja tak z innej mańki... Przemyśl jeszcze, czy na pewno jednorodna aleja z peonii to to, o co Ci chodzi... Nie chcę Cię jakoś zniechęcać, ale u nas na jednej działce ludzie mają właśnie taki peoniowy szpaler. W czasie kwitnienia wygląda pięknie, ale przez resztę roku jest, szczerze mówiąc, mało atrakcyjny. Jeśli nie chcesz robić kolekcji, to może jednak inne byliny lepiej by się sprawdziły?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, bietkae, jagodka27, bozenak

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2023 21:27 #822800

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2438
  • Otrzymane dziękuję: 9223
W wątku o aranżacjach Perełka pokazuje fajny szpaler z piwoniami w roli głównej, ale nie jedynej. Są tam też inne rośliny, które zdobią, gdy piwonie stoją tylko w liściach.
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2023 21:30 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, jagodka27

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 10 Lut 2023 18:31 #823103

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Chciałabym podzielić się informacją, że u Królika są jeszcze piwonie z chłodni, dość mocno przecenione. Nie żeby specjalne rarytasy lub wielkie karpy, lecz za 10 zł zaszalałam i zaryzykowałam taką:



Trzeci "kieł" trochę uszkodzony, a ma to być Scarlett O'Hara.
Teraz na stronie "z wysyłką natychmiastową" jest jeszcze 5 odmian.
Piwonię dołożyłam do koszyka z cebulami hippeastrum na prezent.
Czekam na odwilż, która ma nadejść niebawem. Wtedy chyba zakopię do ziemi tę karpę i jeszcze jedną z piwnicy.
A, dostałam jako gratis znośną cebulę lilii, podobno Pretty Woman.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, bietkae, jagodka27, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 10 Lut 2023 21:25 #823120

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2438
  • Otrzymane dziękuję: 9223
To że królikowe są niezgodne, to bym jeszcze przeżyła, ale podobno na kwitnienie czeka się latami, hmmm, może to jest jakaś motywacja, by długo żyć :devil1: .
Trzeba jednak przyznać, że taki milutki kiełek jako zapowiedź wiosny, chwyta za serce. :hearts:
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, bietkae, jagodka27, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Lut 2023 08:24 #823133

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Jolu, to prawda, ale prócz nas są na forum osoby dysponujące dużymi przestrzeniami w nowych/ na nowo urządzanych ogrodach oraz długim oczekiwanym okresem przeżycia. Jak komuś potrzeba do obsadzenia szpaleru kilkadziesiąt sztuk, być może szuka tańszych.
Co do zgodności - rzut monetą, albo się zgadza z etykietką, albo nie. :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, bietkae, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Lut 2023 10:29 #823140

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Nie jest aż tak źle z tym Królikiem... Kupiłam dwa lata temu kilka piwonii z tych super wyprzedaży, w ubiegłym roku część już zakwitła i - niespodzianka! - były zgodne.
Jestem tym trzecim przypadkiem ;) - nie kolekcjonuję, nie mam dużo miejsca, ale po prostu nie mogę się oprzeć wyprzedażom - no, taki feler! A oczekiwanym... staram się nie przejmować przesadnie, w końcu nigdy nic nie wiadomo, mogę równie dobrze dożyć honorowej emerytury, jak i wpaść jutro pod samochód. :tongue2:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, bietkae, MARRY, Jaedda, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Lut 2023 11:02 #823143

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5675
  • Otrzymane dziękuję: 26894
Czyli "Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie." Gandhi Mahatma
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, bietkae, MARRY, Mandorla

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Lut 2023 11:15 #823148

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Dokładnie :) No, może peonie akurat tu nie pasują, ale to wkalkulowane ryzyko ;)
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, bietkae, MARRY, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 12 Lut 2023 12:31 #823268

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2438
  • Otrzymane dziękuję: 9223
Mandorla wrote:
Nie jest aż tak źle z tym Królikiem... Kupiłam dwa lata temu kilka piwonii z tych super wyprzedaży, w ubiegłym roku część już zakwitła i - niespodzianka! - były zgodne.
A to miła wiadomość. Co prawda teraz już nic nie wypatrzyłam dla siebie, ale w przyszłości, kto wie? Sadźmy kwiaty, a pod samochody nie wpadajmy. :P

Ja natomiast zastanawiam się nad ofertą tzw.mix u tych najbardziej polecanych producentów piwonii (PeonyMax, Paeony World). Co roku mają w ofercie trochę korzeni w tzw. miksie, czyli nieoznaczone odmianowo, za małe pieniądze. Sa to w zasadzie odmianowe piwonie, tylko takie, które przypadkiem się posadziły na kwaterze z jakąś konkretnie uprawianą tam rośliną. I jeśli podczas kwitnienia okazuje się, że w łanie tej konkretnej piwonii zakwitło coś pomyłkowego, to tej pomyłki już nie oznaczają, tylko wrzucają do miksa. Ostatnio takie miksy chodziły po 15 zł. Czyli za cenę korzonka z marketu można mieć porządne korzenie od producenta, tylko trzeba potem oznaczyć sobie odmianę, o ile dla kogoś jest to ważne.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jaedda

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 12 Lut 2023 12:37 #823271

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Owszem, tylko że ja chcę żółte, kremowe, no, ewentualnie morelowe...a nie majtkowe na przykład.
Nie chodzi o "zmarnowane" 15 zł, tylko o miejsce, o miejsce słoneczne. :(
Ziemia rozmarzła, wykopałam ciut głębszy dołek i wsadziłam tam domniemaną Panienkę Scarlet, bo już chciała wyjść poza stadium "różowy ząbek".
A jak się okaże, że i płatki ma tym kolorze, wypad za płot :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, dana581958, Jaedda, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 12 Lut 2023 16:44 #823290

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1694
  • Otrzymane dziękuję: 7671
Może nie ten wątek ale u mnie niestety wszystko w piwnicy jeszcze bo na polku tak:

16762166680572406970874128062755.jpg

Piwonie od Królika poczekają w doniczce. Co jakiś czas tylko powiększam kopczyk nad kiełkiem.
Aniu Łatko wolałabym już wiosnę taką jak jest u Ciebie bo u nas...ehhh
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2023 17:47 przez jagodka27.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, dana581958, Jaedda, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Mar 2023 12:33 #825535

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2438
  • Otrzymane dziękuję: 9223
Wczoraj przyjechały do mnie karpy od Bilskich. Powiem tak: nie ma się do czego przyczepić, ale w stosunku do zakupów jesiennych sadzonki mniejsze. Jednak wyglądają zdrowo i zadeklarowana ilość oczek jest. Jedną kupiłam w doniczce i to będzie chyba strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o zakupy wiosenne. Sadzonka dobrze przekorzeniona, a to przy wiosennym terminie sadzenia jest o wiele lepsze dla rośliny, niż takie gołe kłącza bez młodych korzonków.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 11 Mar 2023 12:46 #825540

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2258
  • Otrzymane dziękuję: 8393
Też dostałam o Bilskich i sadzonka jest ekstra, tak jak Jolu piszesz, nie zrobiłam zdjęcia bo zapomniałam w amoku sadzenia, ale też dostałam od Barcikowskich i tutaj nie polecam, olbrzymia doniczka a w niej korzonek nie ma 10 cm. i śladowy pąk, jak zakwitnie to już będę miała demencje i nic mnie nie będzie cieszyło, zatem muszę kupić drugą taką samą. Ostatecznie trzeba się trzymać sprawdzonych hodowców i koniec.
MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Kwi 2023 19:24 #828162

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
A ja dostałam prezent od króliczka. :happy4:



Tym razem pochwalę Peony Max. To Salmon Chiffon z "oferty wiosennej", przyszła bardzo szybko (6 dni? :think: ) i może nie widać na zdjęciu, ale o-grom- na. Miałam miejsce (to był wyjątkowo "zakup kontrolowany" :P ), bo wywaliłam dwudziestoletni płożący jałowiec, kompletnie nieozdobny. I ta karpa zajęła większość uwolnionej przestrzeni.
Jak widać, są dwa pączki kwiatowe, choć nie wiem, czy mają szanse?
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, jagodka27, Bea612, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 02 Gru 2023 16:11 #846527

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2438
  • Otrzymane dziękuję: 9223
Jakby ktoś zatęsknił za piwoniami, to już jutro rusza mikołajkowa sprzedaż w PeonyMax. To jest zawsze fajna akcja, bo są promocje i na wysyłkę nie czeka się długo.
Ja w każdym razie zamierzam coś dokupić. Już wcześniej przygotowałam 3 miejsca, okryłam grubo liśćmi i agrowłókniną, żeby nie zamarzło i zamierzam od razu sadzić w grunt. Zresztą za tydzień podobno ocieplenie.

Z ostatniej chwili, dla tych, co nie korzystają z FB kopiuję tekst, który zamieściła tam pani Monika:

Kochani!
Oferta wystartuje jutro w godzinach popołudniowych. Będzie trwała
„dobry” tydzień.
Przy zakupach od 250 zł w koszyku będzie czekał na Was kupon na zniżkę 20%
Są 3 dni na zapłatę za zamówienie, po tym terminie zamowienie zostanie anulowane. Krótki termin jest spowodowany tym, że oferta trwa kilka dni.
Wysyłki będziemy starali się wysyłać na bieżąco po zaksięgowaniu wpłaty.
Do zamówień do 100 zł, będą doliczane koszty pakowania w wysokości 10 zł ( taki zapis wchodzi na stałe).
Sklep będzie jutro rano wyłączony, żebym mogła sprawdzić czy wszystko działa oraz żebym uzupełniła ofertę.
Zapraszam serdecznie
Wasza Mikołajka.
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 02 Gru 2023 16:41 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, jagodka27, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 03 Gru 2023 09:23 #846557

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Jolu, ja to rozumiem, że zniżki będą dopiero, jak naładujesz koszyk na 250 zł i więcej. Nie mam konta fejsbukowego, więc informacje czerpię tylko z strony sprzedawcy. Tyle forsy nie mogę teraz przeznaczyć na rośliny.
Nie, żebym miała miejsce na kolejną piwonię... :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, jagodka27, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.287 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum