TEMAT: Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 26 Sie 2021 18:40 #775145

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19028
  • Otrzymane dziękuję: 78189
Paulino, nakręciłam się na Salmon Dream, przez Mateusza. :rotfl1:

Poza tym chciałabym taką naprawdę czerwoną ITOH - Scarlet Heaven, ale tę to zamówię z cebulkami wiosennymi w LG.
Za tę wiadomość podziękował(a): mataan, Kornik


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 26 Sie 2021 18:51 #775149

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2852
Łatka wrote:

Poza tym chciałabym taką naprawdę czerwoną ITOH - Scarlet Heaven, ale tę to zamówię z cebulkami wiosennymi w LG.
Unique.jpg

Piekna jest Scartlet H, druga Itoh czerwona to Unique
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2021 20:36 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, ewakatarzyna, brodus, Bobka

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 26 Sie 2021 23:27 #775182

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2852
Fafka wrote:
Bardzo ciekawe te zagraniczne oferty, ale nie na moją kieszeń. Co ja zrobię, że najbardziej wpadły mi w oko te w okolicy stu i więcej euro. :eek3:
To ja w tym roku patriotycznie podejdę do zakupu piwonii i wesprę polskie szkółki. A i tam nieraz trzeba mocno wynicować kieszenie. :silly: Jednak piwonie są tego warte. :happy:


Jolu , także kupuję starsze odmiany i one są w niższej cenie, ale nie zawsze dostępne , bo wraca na nie moda czyli w ogrodzie piwonie rodowe. Nowe formy nie stoją długo w wazonie i nie pachną, wręcz czasami przeciwnie maja nieprzyjemny zapach. Polscy piwoniarze także maja wysokie ceny np. Monika Czupińska czy Rafał Gorząłka i Ewelina Wajgert. Dobre sadzonki w przystępnej cenie ma szkółka Czwarno.Zapewne cos dla siebie znajdziesz, miłych poszukiwań. :flower1:
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2022 14:24 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 19 Paź 2021 20:22 #779431

  • Shalina
  • Shalina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Otrzymane dziękuję: 160
W ubiegłym tygodniu przyszły kłącza od P.Moniki, kupuję u niej już trzeci sezon :wink2:



20211014_114423.jpg
Pozdrawiam Halina
Ostatnio zmieniany: 19 Paź 2021 20:25 przez Shalina.
Za tę wiadomość podziękował(a): waga65, ewakatarzyna, Bobka

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 19 Paź 2021 20:41 #779433

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Halinko :hug: :hug: witaj :flower1: cieszę się ,że tutaj jesteś :hug:
Tak mignęłaś mi i jesteś :) :hug:
A karpy przepiękne ,zazdroszczę pozytywnie piwonii .
Ze 4 sezony chyba czekałam by mi zakwitły ,dwie zakwitły ,reszta gdzieś przepadła .
Boję się je przesadzić by znów parę sezonów czekać .Nawet nie wiem kiedy najlepiej przesadzać hm :dry:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 19 Paź 2021 21:18 #779440

  • Shalina
  • Shalina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Otrzymane dziękuję: 160
Witaj Bogusiu i dziękuję :hearts: :hug:
Ten sezon jeżeli chodzi o piwonie miałam wyjątkowo kiepski, sporo nie kwitło, a jeżeli to słabo. W części sama się do tego przyczyniłam, ponieważ dziesięć musiałam przesadzić wczesną wiosną i wiadomo, że kwiatów już nie było, ciekawe na jak długo się obraziły? :think:Trzeci sezon kupuję u P.Moniki i pomimo że sadzone koniec listopada czy pierwsze koniec grudnia w czerwcu już kwitły.Mam pierwsze kupione u innego dostawcy to trzy jeszcze nie zakwitły, ale Armani zakwitła w tym sezonie na którą warto było czekać :flower2:
Z tego co inni piszą to najlepiej przesadzać koniec sierpnia lub początkiem września.

Armani - szkoda tylko, że kolor nieco przekłamany

20210620_085841.jpg


20210618_193622.jpg


20210620_060803.jpg


20210620_085624.jpg
Pozdrawiam Halina
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, whitedame, Łatka, CHI, ewakatarzyna, Bobka

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 22 Paź 2021 21:34 #779673

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8617
Shalina wrote:
W ubiegłym tygodniu przyszły kłącza od P.Moniki, kupuję u niej już trzeci sezon :wink2:

Godne zakupy :woohoo: A "Pastelelegance' to chyba dostałaś spod lady :P , bo w ofercie nie widziałam. Nawet boję się zapytac o cenę, bo to rarytas nad rarytasy.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Shalina

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 25 Paź 2021 08:58 #779876

  • Shalina
  • Shalina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Otrzymane dziękuję: 160
Jolu dziękuję :flower2: U Moniki, na te trudno dostępne karpy piwonii trzeba robić zakupy 1 stycznia, a ceny widoczne są po zalogowniu :wink2: Tutaj raczej nie mogę podać, chyba że na priv :flower1:
Pozdrawiam Halina
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 25 Paź 2021 16:45 #779897

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19028
  • Otrzymane dziękuję: 78189
Fafka wrote:
A "Pastelelegance' to chyba dostałaś spod lady :P , bo w ofercie nie widziałam. Nawet boję się zapytac o cenę, bo to rarytas nad rarytasy.

Ja popatrzyłam - i znalazłam z ceną u Bilskich, ale z taką, że myślałam, że mi się piątki w oczach rozdwoiły. :supr3: :supr3: :supr3:

Dziś odebrałam przesyłkę z Wild Lily, wraz z też nie tanią -jak dla mnie - Scarlet Heaven. O ile cebule super, to jestem odrobinę rozczarowana rozmiarem karpy. Na resztce "pnia" są niby oczka w deklarowanej ilości, ale takie...mikre.
A może ta ITOH tak ma?
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2021 08:33 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Shalina

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 30 Paź 2021 06:22 #780304

  • Shalina
  • Shalina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Otrzymane dziękuję: 160
Aniu widziałam tą cenę, też nie na moją kieszeń. :(
Czy masz może zdjęcie karpy piwonii Scarlet Heaven z LW? Mam tą piwonię, dzisiaj przeszukam zdjęcia to może znajdę zdjęcie tej karpy. :)
Pozdrawiam Halina

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 30 Paź 2021 08:44 #780311

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19028
  • Otrzymane dziękuję: 78189
Halinko, niestety nie mogę spełnić Twojej prośby - nie robiłam zdjęć,bo nie miałam zamiaru reklamować ani nic z tych rzeczy.
Na piwoniach znam się średnio, tym bardziej na międzysekcyjnych, nie wiem, jak wygląda sadzonka idealna. Moja miała chyba trzy lub cztery lekko przycięte "bulwy", czy jak tam się te podziemne części nazywają, połączone wspólnym pędem, a na nim, owszem, deklarowana ilość oczek, z tym, że wielkości łebka takiej kolorowej szpilki. Może tak ma być?

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 10 Lis 2021 01:32 #781448

  • mataan
  • mataan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 459
  • Otrzymane dziękuję: 1207
Łatka wrote:
Paulino, nakręciłam się na Salmon Dream, przez Mateusza. :rotfl1:
:happy: I jak, Aniu, skusiłaś się? ;)

Ja, tradycyjnie już, zamówiłem u p. Czupińskich (PeonyMax). Kolejny raz jestem bardzo zadowolony z jakości sadzonek. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na piękne kwiaty B)
Mateusz
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2021 01:42 przez mataan.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kornik

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Sty 2023 11:37 #820010

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8617
Zima to czas planowania nowych nasadzeń i rodzą się pytania, gdzie kupić wymarzone rośliny.
Niekwestionowanym królem w piwoniowym zakupowym światku jest, co rusz wspominany tu, sklep PeonyMax. Od nowego roku mają już ofertę na jesień 2023, ale dla niecierpliwych pojawi się gratka. W drugiej połowie stycznia wystawią ofertę zimową (wiosenną?) w jakby drugim sklepie tej firmy i zamówienia będą wysyłane na bieżąco. Zimy mamy jakie mamy, to być może da się jeszcze sadzić do gruntu, a jak nie, można zadoniczkować. Kłącza od p.Moniki słyną z wielkości i tego, że kwitną w pierszym roku po posadzeniu.
Ja to już właściwie nie myślę, czy warto, tylko chodzę po ogrodzie i kombinuję, gdzie by tu coś dosadzić :jeez: :P
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, dana581958, Marlenka, MARRY, jagodka27, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Sty 2023 13:33 #820014

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19028
  • Otrzymane dziękuję: 78189
Fajna wiadomość - choć trochę niebezpieczna. :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, dana581958, MARRY, jagodka27, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Sty 2023 17:15 #820038

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Jola, extra wiadomość.
Tylko, że mnie na dzień dzisiejszy boli głowa od myślenia, gdzie mam wepchnąć 6 piwonii z tego sklepu, które leżą przysypane ziemią w garażu - z oferty mikołajkowej. :think: Niestety, jak na razie pomysł - gdzie jest miejsce na nie - poszedł na spacer i zapomniał do mnie wrócić. :P Na dodatek kolejne 3 przyjdą jesienią, ale do tego czasu to może spłynie na mnie olśnienie w kwestii miejsca dla nich. :idea2:
No przecież muszę cos wykombinować...
Pozdrawiam. Ewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, jagodka27, Jaedda, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 03 Lut 2023 12:13 #822574

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8617
Dzisiaj przyjechało moje wiosenne zamówienie z PeonyMAX. Ogólnie jestem zadowolona.

20230203_090250.jpg
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, jagodka27, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2023 14:33 #822752

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8617
Od połowy lutego bedzie dostępna oferta p.Gorzołki, firma Paeony World z Opolszczyzny. Rośliny są podobnie wysokiej jakości jak w PeonyMAX, zamówienia robi się od pojawienia oferty jakoś tak do jesieni. Wysyłka od października. Mają ciekawe odmiany, jak zwykle te rzadsze w niewielkich ilościach, więc kto zamówi pierwszy ten lepszy. :) Jak do tej pory oferty były bez zdjęć, więc trzeba samemu szukać, albo już wcześniej mieć upatrzone typy (o ile zależy nam na unikatowych odmianach) i jeśli musimy się spieszyć. Trochę to skomplikowane. Ciekawe jak będzie w tym roku. W sezonie zakupowym są dość aktywni na FB.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Babcia Ala

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2023 17:42 #822775

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 189
A czy ktoś kupował peonie w Świat Kwiatów? Nie zależy mi na super odmianowych - po prostu mam aleję do wysadzenia i wymyśliłam peonie a tam mają jakieś tanie to mogłabym kupić sporą ilość. Pytanie tylko, czy coś by z nich urosło?
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.392 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum