TEMAT: Lilie 2020

Lilie 2019 31 Sty 2020 09:32 #690296

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1687
  • Otrzymane dziękuję: 7632
Ja dochodzę do pewności że najlepiej jednak rosną mi orientpety bo inne to rok - dwa i po nich. Ziemia widocznie ma nieodpowiednie ph albo co innego im nie pasuje.
A przy okazji jak rozmawiam z Mistrzem Liliowym mam pytanie: czy lilia tetraploidalna (wyczytałam że lilie z serii Pearl takie są), powinny być tatą czy mamą dla np trabkowych czy lilii longiflorum? A orienpety zapylą się tetraploidalnymi? Wyjdzie coś z tego?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Lilie 2019 31 Sty 2020 10:01 #690314

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Lilia longiflorum,nie należy do trąbkowych, ale do grupy longiflorum. Należy tam jeszcze L.formosanum i inne. Nie krzyżują się one z liliami innych grup, w naturalnych warunkach.Pearl,to chyba azjatyckie? Nie krzyżują się one z trąbkowymi. Tetraploidy azjatyckie,mogą krzyżować się z azjatyckimi diploidami i triploidami, ale trudno je do tego namówić. Czasem nasiennik rośnie,a okazuje się,że w środku są same plewy. Albo są nasionka,ale przecinka pod światło nie widać.Krzyżówka tetra i diploida ma dać dzieci tetra i di, ale,kto je odróżni?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, jagodka27

Lilie 2019 31 Sty 2020 14:32 #690349

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1687
  • Otrzymane dziękuję: 7632
Faktycznie nasiennik azjatyckiej Pearl był pusty.
Nawiasem mówiąc chciałoby się mieć orienpety żeby się zapylały i wydawały nasionka...
Temat został zablokowany.

Lilie 2019 31 Sty 2020 16:22 #690374

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Wystarczy mieć kilka orienpetów i pobawić się nimi. To te,które sprzedawane są jako lilie ,, drzewiaste,,
Przeważnie zapylam jedną lilię, pyłkami z kilku,równocześnie. Po prostu,biorę w palce 4 - 5 pylników,
i na znamię lilii matki,nakładam pyłek z wszystkich,które trzymam.Mam większą gwarancję,że nastąpi zapłodnienie,ale nie mam gwarancji, kto jest ojcem. Zresztą,jak to w życiu bywa,matka zawsze jest pewna.
KopiaNowe2008170.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, jagodka27, Szafirek, ofir, ewakatarzyna

Lilie 2019 08 Lut 2020 22:44 #692056

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Pojawił się nowy gracz/ przy i tak obszernym stole karcianym :garden:

cebulki-tomka.pl/pl/c/Cebulki-Lili/18

Szkoda tylko, że cebulki ma oklepane. Ale może ktoś coś dla siebie znajdzie. Można się z czasem pokusić o martagony jak komuś zabraknie :wink4:
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Kasionek, CHI, minohiki, ewakatarzyna

Lilie 2019 24 Lut 2020 17:07 #694955

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
A co tutaj tak cihco :paper:

Lidl 8.99 zł Pełno wszystkiego. Mieczyki/ 15 sztuk/ liliowce, dalie i inne pełno kartonów. Byliny, cebule i kłącza.

Lilie :


1-14.jpg



2-15.jpg



3-14.jpg



4-14.jpg


oraz są jeszcze lilie pixele/ zapomniałem zrobić zdjęcie.
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, minohiki, ewakatarzyna

Lilie 2019 24 Lut 2020 17:16 #694959

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2240
  • Otrzymane dziękuję: 8310
Robert, dobrze że mobilizujesz towarzystwo, mnie Benex przysłał lilie tydzień temu, pierwszy raz sadzę OT, zachęcona całym wątkiem i nakręceniem.

P1060775.jpg


Lilygarden jeszcze nie wysyła.
MARRY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, minohiki, Herbatnik, ewakatarzyna

Lilie 2019 24 Lut 2020 17:40 #694968

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Hight Tea jedna z najpiękniejszych odmian :) / duże lilie Benex wysyła ? Ja tak się zastanawiam , bo wszystkie te firmy mają wszystko to samo plus kilka lilii różnych które się nie powtarzają, a ja ich nie mam.
Robert
Temat został zablokowany.

Lilie 2019 24 Lut 2020 17:44 #694969

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Robert, a w Lidlu orientalne, ale opisane jakieś były? Bo jestem w górach, w dodatku nie swoich - i nie wiem, czy kogoś ubłagać, by mi zakupy zrobił, czy nie warto?
Temat został zablokowany.

Lilie 2019 24 Lut 2020 17:54 #694973

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
U mnie są dwa Lidle i w każdym było coś innego. Ja wziąłem pixele azjatyckie / 4 sztuki/ paczkę double sensation/ 3 sztuki/ oraz paczkę / 4 sztuki/ dwie czarne i dwie biało różowe azjatyckie. Jest jeszcze mix orientalny i mix azjatycki. Oraz z orientalnych był Muscadet oraz jakaś jeszcze biała. Cebule ładne duże. Pełno było mieczyków fantazyjne kolory/ 15 sztuk / i chyba /8 sztuk ? / oraz masę innych cebulek, dwa czy trzy liliowce/ 4.99 ? / irysy , dalie i inne kłącza i byliny kwiatowe niektórych to nawet nie wiedziałem, że takowe istnieją. Pełno kartonów. Seria Premium kosztuje 8.99 zł. Lilie po 3 lub 4 sztuki. Ładne.

Aniu może to być lilia orientalna pełna typu magic star ? Mogą to być inne z grupy Roselily. Liczyłem jeszcze na lilię Elodie ale nie było. Pixele są fajne. Czarna lilia też się przyda. Może coś jeszcze rzucą. Może coś jeszcze jest innego w innych Lidlach. Ja nie narzekam i jestem ogólnie zadowolony :yummi:
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, ewakatarzyna

Lilie 2019 24 Lut 2020 18:00 #694974

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2240
  • Otrzymane dziękuję: 8310
Benex mogę polecić, jak dotąd, duże zdrowe cebule, mają moją ulubioną Venezuele i jak zwykle trochę inne niż Lilygarden.
MARRY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Herbatnik, ewakatarzyna

Lilie 2019 24 Lut 2020 18:29 #694984

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16921
Zeszłoroczne cebule kupione w Lidlu, dały takie kwiaty

20190618_153649.jpg

Ta pasuje ale tej drugiej nie kupowałam.

WP_20190305_16_57_29_Pro.jpg


Pixele zakwitły tylko na biało.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, minohiki, MARRY, Herbatnik, ewakatarzyna

Lilie 2019 27 Lut 2020 20:13 #695561

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
W sklepach ruszyła już sprzedaż pełno gembo :) Powinni już dawno wysyłać w e-sklepach. Nie wiem na co czekają, jak towar mają już od dawna.


1a-2.jpg



2-16.jpg


3-15.jpg


4-15.jpg


5-11.jpg


6-10.jpg



Lilię azjatycką ,, Pieton '' chciałem już w tamtym sezonie. ,,Royal Kiss '' również chodziła mi po głowie. Lilia królewska zawsze się przyda, tym bardziej, że cebule duże i taniej niż w wysyłkowym. Cebulki duże lub bardzo duże, czasami wręcz giganty. Zapasy cynamonu również porobione. :wink4:
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, MARRY, ewakatarzyna

Lilie 2019 27 Lut 2020 21:14 #695582

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Robert gdzie masz taniej niż w necie? W marketach oszaleli z cenami. 2 regale (cebule byle jakie , rozsypane i raczej mniej niż średnie) w tesco więcej niż 10 zł... W castoramie i auchan jeszcze gorzej. Cebulki małe, a ceny duże.
Dobrze, że chociaż z liliami już sobie odpuściłam...
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2020 21:15 przez CHI.
Temat został zablokowany.

Lilie 2019 28 Lut 2020 17:43 #695678

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Magłosiu odpuściłaś sobie z liliami ? I ja mam w to uwierzyć :wink4: i co najważniejsze to Ty sama chcesz w to uwierzyć ? :rotfl1:
Sklep ogrodniczy sprowadzają od Jacka Wiśniewskiego Juniora. Lilia królewska 4,45 zł duża lub bardzo duża cebulka. Wszystkie te dziwaczki 2,95. Lilie trąbkowe 4,45. Lilie takie jak Conca ' Dor po niecałe 3 albo po 3 z groszami/ nie pamiętam dokładnie/ lilie OT- 4.99 - 5.45 duże lub bardzo duże cebule.
Piwonie wprost giganty pełno oczek, korzeń jak się patrzy. 8.99 zł. Orliki po 2.60 pięć odmian. Hosty, łubiny i coś jeszcze ma przyjść. Bardzo dobry gatunek i przystępne ceny. Jeżeli ktoś wpakuje się tak jak ja jak dopiero to przywiozą to naprawdę rozmiary robią wrażenie. Kiedyś przyjechałem to dopiero zaczęli metkować. Czekam i czekam jak ten sęp co krąży na pustyni bo wyczuł zdobycz :crazy: Ten co sprowadza zarobi, sklep również, to co się dziwić tym co bezpośrednio sprowadzają towar z Holandii i sprzedają po wysokich cenach. Przecież to przychodzi za parę groszy. Za handel wzięły się osoby które chyba pracują w Holandii i przywożą to całymi skrzynkami jak leci. Często w ogłoszeniach nie wiedzą co sprzedają/ gatunek/ odmiana/ liczą sobie niektórzy, inni sprzedają za parę gorszy jak leci aby dużo zamówić.
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, ewakatarzyna

Lilie 2019 28 Lut 2020 18:00 #695682

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Robercie - na szczęście nie ma u nas takiego ogrodnictwa :devil1:

A poza tym zamówiłam lilie, na jesień, u dr Andrzeja Bernera i chyba "ciut przegięłam". W każdym razie do jesieni MUSZĘ przygotować miejsce na TE lilie. Jak trochę przeschnie ściągam koparkę do przesadzania świerków, które na tym miejscu rosną :happy3: Na szczęście nie są za duże :-)
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2020 18:00 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Herbatnik, ewakatarzyna

Lilie 2019 28 Lut 2020 18:14 #695685

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
A ile Ty tam zamówiłaś ? 100. 200, 300, 500 ? 1000 sztuk ? A co to jest :rotfl1: Ja już gałęzie podciąłem daglezji zielonej żeby umieścić pod nią kilka sztuk lilii OT. Małgosiu pamiętaj lilii nigdy nie jest za dużo.
Do mnie już napisali z Lily Garden że paczka się kompletuje także w przyszłym tygodniu liczę na pocztę polską. Pazury już świerzbią :yummi: Liczę jeszcze, że coś przywiozą do stacjonarnych sklepów, liczę na totalne wyprzedaże w e-sklepach. Obecnie kładę kompost i przykrywam to wszystko trocinami.

Małgosiu ja już pogodziłem się z tym, że lekarz powiedział mi ,że jestem nienormalny. Ja do niego : powiedz mi panie coś czego ja nie wiem :rotfl1: A z tym przesadzaniem świerków to mnie prześcignęłaś, aż mi wstyd się zrobiło :rotfl1:
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, MARRY, ewakatarzyna

Lilie 2019 28 Lut 2020 19:00 #695692

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Orzesz :supr3: Skleroza... Do mnie też napisali, że szykują. Widać zamówiłam wcześniej, niż te u p. Andrzeja..
:ouch: Czy ja jeszcze gdzieś coć zamówiłam???

Robercie - lilii nigdy za dużo, róż nigdy za dużo, iglaków nigdy za dużo,, rododendronów nigdy za dużo, "wynalazków"nigdy za dużo... Pracy nigdy za dużo, tylko rąk za mało...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, Herbatnik, Szafirek, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.591 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum