TEMAT: Rozmowy o liliowcach

Rozmowy o liliowcach 24 Sty 2018 22:35 #585689

  • Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 384
  • Otrzymane dziękuję: 1540
Marylko, bardzo dziękuję za podpowiedź, ale ja mieszkam w zachodniopomorskim ;) Już zamówiłam sobie w Sadzawce. Tak się rozpędziłam, że wyszło na ten moment 14 sztuk. Liliowce zimozielone i tak muszę hodować w donicach, bo miałam kilka i w gruncie u mnie nie dają rady Ponieważ sklep nie chce od razu pieniędzy, tylko płaci się dopiero przed wysyłką, no to pozwoliłam sobie na dodatkowe liliowce. Pani w mailu do mnie napisała, że będą wstawiali jeszcze nowe rośliny to można sobie domówić, a oni wysyłają za jedną opłatą kurierską. Do kwietnia zanim przyślą to może jeszcze domówię :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozmowy o liliowcach 25 Sty 2018 13:05 #585762

  • 123mokry
  • 123mokry's Avatar
Witam mam pytanko jakie odmiany są w typie liliowca liliowiec 'Stella de Oro' mam na myśli gęstość oraz długość kwitnienia
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 25 Sty 2018 15:10 #585782

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Elizo, kwiaty liliowców są piękne .... ale najpiękniejsze są na zdjęciach ofertowych sprzedawcy. A w ziemi, to bywa różnie. Nie chcę się wymądrzać ponieważ na forum są o niebo lepsi znawcy liliowców ode mnie.... ale. Mam ponad 60 odmian i widzę różnice w rozwoju i kwitnieniu nie zawsze oczekiwaną, chociaż liliowce bardzo starannie wybierałam. Pochwal się, jakie odmiany zamówiłaś, to będziemy mogli Ci doradzić lub odradzić. Jeszcze masz czas na zamianę , rezygnację lub domówienie. Nie oceniam Sadzawki, ponieważ nigdy u nich nie kupowałam ... ale są forumowicze, którzy tam kupowali i Ci doradzą. Kupowanie roślin przez internet zawsze wiąże się z ryzykiem. :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Eliza52

Rozmowy o liliowcach 25 Sty 2018 15:32 #585787

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
Merlin, w moim poście na poprzedniej stronie właśnie podałam Elizie swoją opinię o Sadzawce.

Eliza, też chciałam Cię poprosić abyś się pochwaliła odmianami, które zamówiłaś. Sadzawka poza paroma przekolorowanymi zdjęciami, większość ma prawie naturalne bo przecież kolorystyka kwiatów bardzo zależy od pory dnia, słońca lub cienia i oczywiście od rodzaju aparatu a właściwie to jego matrycy.
Pozdrawiam
Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Eliza52

Rozmowy o liliowcach 25 Sty 2018 16:14 #585792

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
123mokry
w typie Stelli to może być Mini Pearl, Little Grapette (to właściwe czyli wysokość do 35 cm a średnica kwiatu 5 cm), Little Missy, Eenie Alegro, Eenie Wenie, Eenie Fanfare, Little Anna Rosa, Madeline Nettles Eyes, Just My Sizes, Bertie Ferris...
Pozdrawiam
Katarzyna
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 25 Sty 2018 19:58 #585839

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Jest jeszcze liliowiec Ruby Stella, ponoć czerwona siostra 'Stella de Oro'.
Ja zakupiłam kilka liliowców w Albamarze. Jak przyjdą to będę mogła ocenić ich wielkość. W zeszłym roku zakupiłam jednego w Bylinowym Raju i otrzymałam maciupstwo - 2 listki 10 cm. Mam nadzieję, że Albamar wysyła konkretniejsze sadzonki
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 26 Sty 2018 19:10 #586024

  • Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 384
  • Otrzymane dziękuję: 1540
Merlin i Kiki, chciałam dopowiedzieć, że ja nie jestem całkiem zielona w liliowcach. Liliowce, które mam też kupowałam przez internet. W Sadzawce zamówiłam nie po kolorach kwiatów, ale wcześniej miałam listę jakie liliowce chciałabym mieć . Ponieważ tylko u nich były wszystkie moje wymarzone no to zamówiłam. Tak jak pisałam, nie ma problemu, jak będą inne odmiany to zareklamuję i tyle.
Zamówiłam:
Awesome Bloosom , Jamaican Me Crazy
Lavender Tutu , Mulberry Freeze
Spacecoast Sea Shells , Ruby Claire Mims
Startle , Snaggle Tooth
Blizzard Bay , Storm of the Century
Diva's Choice , She's Got the Look
Excellent
Get Jiggy
Marzę jeszcze o: Bestseller i Darla Anita
8 sztuk z zamówionych jest zimozielona, na pewno będą rosły w donicach.
Prawie wszystkie cuda w ogrodzie mam zamówione przez internet, inaczej nie kupię. Susan Pritchard Petit i Daria. Z internetu mam też Tiger Blood, Night Embers , Daring Deception i wiele innych
101_0094-2.jpg


100_0225-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2018 19:16 przez Eliza52.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Rozmowy o liliowcach 26 Sty 2018 19:31 #586030

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Elizo, nikt nie kwestionuje Twoich wiadomości o liliowcach. Miło mi czytać, że spełniasz swoje "liliowcowe marzenia". Życzę Ci aby wszystkie się spełniły. Piękne masz liliowce. A Liliowiec Darla Anita pięknie u mnie kwitnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Eliza52

Rozmowy o liliowcach 26 Sty 2018 22:03 #586071

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
Eliza52- mam pytanko, czy liliowce pokazane na Twoich ostatnich zdjęciach to Susan Pritchard Petit i Daria? Miałam Susan Pritchard Petit i ona wyglądała zupełnie inaczej. Twoja bardziej przypomina odmianę Cappuccino. Darii nie mam, więc się nie wypowiadam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Eliza52

Rozmowy o liliowcach 26 Sty 2018 22:09 #586072

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Mam Cappuccino i właśnie tak wygląda.
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 26 Sty 2018 22:17 #586074

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
No właśnie Elizo nasunęła mi się taka sama odpowiedź jak merlin
Nie mniej zastanów się nad kupnem liliowca Startle. Ładnie wygląda tylko na zdjęciach w katalogach. Na 5 lat jego kwitnienia u mnie to tylko ok. 10 kwiatów było "prawie normalnych". Z reguły jest źle wybarwiony i nie zawsze ładnie czyli normalnie ukształtowany.
Możesz to jeszcze podmienić w Sadzawce. I opinia o tej odmianie nie jest tylko moja.
Przykładowe kwiatki te byle jakie i te "najlepsze"

P1520451zz.jpg
P1520016zz.jpg


P1510440zz.jpg
P1530084zz.jpg


P1310595zz.jpg
P1310372zz.jpg
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2018 22:18 przez Kiki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): babaewa, merlin, Eliza52

Rozmowy o liliowcach 26 Sty 2018 22:25 #586075

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
W międzyczasie Grażynka elagrano wstawiła post. I właśnie ten pierwszy liliowiec to Cappuccino a drugi to po tym zdjęciu trudno zdecydować.

Moja Daria. W rzeczywistości jest jeszcze ładniejsza niż na zdjęciach

P1490734zz.jpg
P1520050zz.jpg


A Susan Pritchard Petit to u mnie wyglądała w tym roku tak

P1500761zz.jpg
P1510966zz.jpg


P1510965zz.jpg
P1520434zz.jpg
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2018 22:26 przez Kiki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Eliza52

Rozmowy o liliowcach 26 Sty 2018 22:55 #586083

  • Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 384
  • Otrzymane dziękuję: 1540
Tak prawdę mówiąc to zamawiałam Cappucino, ale na forum ktoś powiedział że to nie jest Cappucino tylko Susan. Jak by się nie nazywał jest przecudny . Czekałam żeby zakwitł 2 lata, bo przesadzałam go 3 razy, a on ze złości nie kwitł :flower:
Z kolei Startle, znajoma ma na ogrodzie i jest wspaniale wybarwiony, w ogóle jest zupełnie inny, właśnie taki jak na zdjęciu w sadzawce.
Moja Daria też kwitła 1 rok, może dlatego jest trochę mniejsza
100_0297.jpg


100_0512.jpg
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 27 Sty 2018 16:06 #586185

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
Kiki wrote:

Moja Daria. W rzeczywistości jest jeszcze ładniejsza niż na zdjęciach

P1490734zz.jpg
P1520050zz.jpg


A Susan Pritchard Petit to u mnie wyglądała w tym roku tak


.................................


Ta Susan Pritchard petit od Kasi Kiki wygląda właśnie tak, jak powinna wyglądać. Moja zakwitła marnie i żaden kwiat nie miał oznak dubelta.
Najładniejszy kwiat wyglądał tak:


SUSANPRITCHARDPETIT.jpg



Co do Startle, to potwierdzam opinie, że najładniej wygląda na zdjęciach w ofertach. Dla potwierdzenia opinii wklejam dwa zdjęcia najlepszych z tego roku.


STARTLE2.jpg



STARTLE1.jpg



No i na koniec sprawa odmiany Daria. Prawdę mówiąc to i na zdjęciu Eliza52 i Kasi-Kiki, najprawdopodobniej wcale nie jest ta odmiana. Wyglądem przypomina bardzo odmianę Longfields Exellent, wiem bo akurat mam i nie ukrywam, że w realu jest faktycznie dużo ładniejsza niż na zdjęciach. Aby od razu obalić argument, że to kwestia zdjęć, itp., itd., podam, że wg opisu w AHS Daria ma złoto żółtą obwódkę, marszczona, a LE ma kremową i lawendowe halo, o którym wcale nie wspomina się w opisie dla Darii.

Mój Longfields Exellent z tego roku.


longfieldsexcellent60991.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiki

Rozmowy o liliowcach 27 Sty 2018 18:16 #586246

  • Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 384
  • Otrzymane dziękuję: 1540
Elagrano nawet nie będę dyskutować na temat Twojej autorytatywnej odpowiedzi. Moje liliowce kupowane są u uznanego liliowco-znawcę.
Z takich opinii mój Capuccino został Susan a teraz okazuje się że nie mam Darii, hahaha. To na tym polega rozmowa o liliowcach? A gdzie Twoja Daria?
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2018 18:17 przez Eliza52.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiki

Rozmowy o liliowcach 27 Sty 2018 18:38 #586253

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
Elizo, bym się chwilę zastanowiła zanim coś napiszesz. Moje podziękowanie dla Twojego postu, to sorki ale pomyłka i nie mogę tego wycofać a szkoda. Miało się znaleźć u Grażyny (elagrano)
A możesz zdradzić tego uznanego liliowco-znawcę. Może i my byśmy mogły u niego coś nabyć.....
Pozdrawiam
Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): elagrano

Rozmowy o liliowcach 27 Sty 2018 18:48 #586258

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
Kasia-Kiki- daj spokój, nie można wszystkich ''uszczęśliwiać na siłę''. Ja i Ty swoje wiemy, a czy inni w to uwierzą? Ich problem.
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 27 Sty 2018 18:55 #586262

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
Grażynko, zasiałaś mi poważne wątpliwości co do Darii lub Excellenta.
W tym roku sadzona na wiosnę maluśka sadzonka (kupiona w Lilypolu) miała cztery kwiaty. Jak na Darię to rzeczywiście ma nie taki kolor lamówki ale jak na Excellenta to lamówka jest za szeroka i zbyt pomarszczona.
Nie pozostaje nic innego tylko poczekać aż pokaże w tym roku swoje kwiaty.
To jeszcze jedno zdjęcie ale zrobione w słońcu

P1510103zz.jpg
Pozdrawiam
Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): elagrano


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.571 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum