TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 05 Lut 2023 15:24 #822759

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Melduję się ponownie :) Po Mortce trafiło na Magdalenę Kubasiewicz i jej cykl o Wilczej Jagodzie :) Wczoraj zaczęłam trzeci tom - aktualnie najnowszy. Lekka i przyjemna urban fantasy. Nawet nie sądziłam, że tak mi podejdzie :) W kolejce jeszcze antologia "Inne nieba". A potem będę myśleć co czytać.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Darotca


Zielone okna z estimeble.pl

Czytamy!!!!! 05 Lut 2023 20:59 #822794

  • Darotca
  • Darotca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 480
Wróciłam właśnie z podróży w czasie - Operacja Dzień Wskrzeszenia Andrzeja Pilipiuka. Lubię jego przewrotne poczucie humoru. Powieść może nie najnowsza, ale ciągle na czasie - o przeroście ambicji, o idealistach i zwykłych ludzkich ułomnościach i podłostkach.
Pozdrawiam Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Łatka, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 08 Lut 2023 15:21 #822952

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Kubasiewicz przeczytana. Tez antologia "Imne nieba" inspirowana pracami Jakuba Różalskiego. Równocześnie na czytniku "leci" ebook "Wyspy Naftalinowe" - pierwszy tom trylogii. Aktualnie PRL na wesoło oczami 8-miolatki ;) Kolejne tomy to będzie już starsza.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 08 Lut 2023 20:51 #822966

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Cześć wszystkim wielbicielom ogrodów i książek :bye:

Moja propozycja została zaakceptowana i za Kasionka pozwoleniem ( moderatora wątku sprzedażowego) założyłam wątek sprzedażowy książek ogrodniczych, dla wszystkich :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...ki-ogrodnicze#822965

jeśli macie książki, które Wam zbywają to zapraszam do rozruszania nowego wątku :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 17 Lut 2023 23:07 #823709

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
No i teraz kolej na "Z mgły zrodzony" - postanowiłam się zanurzyć w uniwersum Sandersona. Dla rozrywki czytam po 1-2 rozdziały jeszcze "Nietypowa Matka Polka" - w końcu nie samą fantastyką człowiek żyje ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 21 Lut 2023 22:07 #824022

  • Lila25
  • Lila25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 433
Barbara Wysoczańska
- Narzeczona nazisty
-Świat na nowo
- Siła kobiet


Polecam
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 21 Lut 2023 22:30 #824029

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Anna Karenina.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, Herbatnik, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 22 Lut 2023 19:45 #824081

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Anna Karenina piękna książka :) Ja na półce mam do przeczytania też Tołstoja - ,,Początek końca '' i czekam na ,,Królestwo Boga w Tobie ''.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 22 Lut 2023 23:37 #824102

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Piękne przeżycie, czytać prawdziwą literaturę. Aleksy Tołstoj też świetny.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27

Czytamy!!!!! 23 Lut 2023 09:24 #824117

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Lew Tołstoj, napisał w Annie Kareninie - chłop rosyjski ma stopień rozwoju, między małpą a człowiekiem....
Za tę wiadomość podziękował(a): Kgolebiowski, jagodka27

Czytamy!!!!! 05 Mar 2023 17:20 #825002

  • Darotca
  • Darotca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 480
Zmęczyłam się psychicznie czytając Czerwone gardło autorstwa Joe Nesbo - wojna, neonaziści, zbrodnicze i chore umysły... Chyba czas na coś lżejszego.
Pozdrawiam Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27

Czytamy!!!!! 05 Mar 2023 21:57 #825053

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Co kto lubi, ja osobiście zacząłem przygodę z Harrym Hole właśnie od trzeciego tomu ,, Czerwone gardło '' , a potem było już po kolei czyli - Człowiek Nietoperz, Karaluchy, a potem to już było super- Pierwszy śnieg ( tak niewiele brakowało to Świętego Graala kryminału ), Pancerne Serce, rewelacyjny tom Policja , Pragnienie to istny majstersztyk !Bardzo dobry był Nóż, a już teraz Czerwony księżyc to dno. Mimo wszystko to wspaniała była przygoda prawdziwy rollercoaster jazda bez trzymanki :woohoo: Widzę jednak wypalenie literackie Jo Nesbo. Są momenty kiedy trzeba zakończyć daną serię i pożegnać się ze swoim bohaterem inaczej kolejne tomy to będzie niestety tylko porażka tak ja osobiście uważam. Czytelnik.

Ostatnio to u mnie różnie literacko było. ,,Pani Bovary''- Gustave Flaubert, ,,Wołyniacy '' Jan Kuriata - książka w formie rozmowy z ojcem. Bardzo dobra. Zmęczyłem pierwszy tom Marcela Prousta - ,,W stronę Swanna '' . Antoni Gołubiew - dwa tomy za mną , kolejne przede mną. A tak poza tym to mam kilka książek w planach jak potanieją tudzież pojawią się ponownie w sprzedaży. Elżbieta Chereźińska - ,,Sydonia. Słowo się rzekło'' co do Chereźińskiej jako wytrwały skończyłem całą pentalogię z serii ,,Odrodzone królestwo ''. ,,Listy na wyczerpanym papierze '' Osieckiej , ,,Rozmowy z katem '' Moczarskiego ( była reedycja ale krótko ), Powrócił Komisarz Kruk w szóstym już tomie ,, Ćma '' Piotra Górskiego. Na tapecie Gorotesky Gabriel - ,,Dzienniki Majskiego '' , ,,Zdrajcy wyklętych '' Szymon Nowak.
Simon Sebag Montefiore napisał bardzo ciekawą dwutomową biografię Stalina. ,,Młody Stalin '' oraz ,,Stalin. Dwór czerwonego cara '' pisarz ten pisał także o rodzinie Romanowów. ,,Romanowowie 1613-1918 '' ( tą pozycję mam w planach ).
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, jagodka27, ewakatarzyna, Zefirka, Babcia Ala

Czytamy!!!!! 29 Maj 2023 20:46 #833570

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Ale tu cichutko... U mnie mimo sezonu ogrodniczego książki dalej "schodzą" z czytnika. Co ja tam ostatnio ciekawwzego czytałam? Wszystkie książki Moniki Rzepieli (kocham jej klimat - niezależnie która seria). Kolejny tom Sagi Wiejskiej (i czekam na kolejny). "Pokrzywa i kość" Kingfisher - takie prawdziwe fantasy z elementami darka, aż szkoda, że to już koniec. Teraz pierwszy tom "Czerwonej królowej", bo dzisiaj dotarł tom drugi przedpremierowo. Nie wiem dlaczego, ale jakoś mi przypomina Larssona i aż żal, że nie doczekał napisania większej ilości książek...
IMG_20230529_195759_475.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 30 Maj 2023 07:48 #833598

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79657
Czytamy, czytamy...też na czytniku, "Dziady i dybuki" Jarosława Kurskiego. Wiele interesujących wspomnień, przy tym napisane sprawnie, stare zdjęcia. Przypadkowo usłyszałam chyba ze dwa odcinku czytane w radiu i się zachęciłam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, renaa, jagodka27, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 19 Lip 2023 14:34 #838615

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Chyba pora odświeżyc wątek ;)
Dzisiaj dotarła przedpremierowa sztuka:

IMG_20230719_131529_249.jpg


Na czytniku mam "Gdy ucichną miasta" - fajne, chociaż widać, że druga korekta by się przydała. Ale dla fanów postapo leciutki debiut (chyba) polskiej autorki.

A co zeskoczyło z czytnika ostatnio?
-Mamczur Maria "Gruba.Reportaż o wadze i uprzedzeniach." - niby reportaż, ale autorka ma jeden punkt widzenia i nikt nie może mieć innego, dodatkowo wyłapac można brak konsekwencji i logiki (np raz pisze, że otyłość jest np z choroby prxzewlekłej, leków, a kawałek dalej, że otyłość nie bioerze się z chorób czy leków, bo takich co powodują otyłość jest "na sztuki"). Akurat temat mi bliski, bo od lat walczę z nadwagą i dopiero teraz skutecznie.
-Mortka Marcin "Maleficium" - przygoda z fantasy w czasach odleglejszych na Malcie. Co tu rzec? Czekam na dalsze części (mam nadzieję, że- będą).
Michalski J.M.R. "Gronhold" - udany początek serii polskiego autora, takie dość klasyczne fantasy. Tylko czy doczekamy się kontynuacji...
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2023 14:35 przez Lilith.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, jagodka27, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 19 Lip 2023 17:56 #838629

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79657
Jako wakacyjną lekturę, pełną zapachów i smaków Morza Śródziemnego, polecam nieustannie serię "prowansalskich" kryminałów "Verlaque i Bonnet na tropie", napisaną - a jakże - przez Angielkę, M.L. Longworth.
Nie są to specjalnie krwawe historie, choć trup, owszem, pada w każdym tomie. W każdym mnóstwo się je (i pije ;)), ale na wakacjach można sobie pozwolić na lampkę różowego przy lekturze...
Właśnie ściągnęłam sobie na czytnik najnowszy przetłumaczony tom, "Zapomniane muzeum przy Rue Mistral". Podleję ogród i zabiorę się do czytania, już mi leci ślinka. :lol:
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2023 20:07 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Kajtkowa, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 19 Lip 2023 19:46 #838634

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Aniu, dziękuję za informację o nowej książce Longworth :hug: Już wylądowała w czytniku :)
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Czytamy!!!!! 22 Paź 2023 21:34 #844629

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Zsuzsa Bánk - ,, Jasne dni ''

'' W małym południowoniemieckim miasteczku wschodzą i zachodzą jasne dni dzieciństwa. Seri spędza je z Karlem i Ają, córką węgierskich artystów, która wraz z matką mieszka w prowizorycznej chatce na obrzeżach.

Ale pozornie idealny czas dzieciństwa lat sześćdziesiątych kryje dramatyczne rysy. Ojciec Seri zmarł wkrótce po tym, gdy przyszła na świat. Ojciec Aji jest cyrkowcem i w domu pojawia się tylko raz w roku. Brat Karla pewnego błękitnego dnia wsiadł do nieznanego samochodu i nigdy nie wrócił.

Zsuzsa Bánk opowiada historię trzech rodzin i towarzyszy jej młodym bohaterom, gdy pokonują prądy i mielizny życia, szukając jego głębi. Pokazuje, jak uczą się odwagi. Odmalowuje miłość i zdradę, winy i przebaczenia młodości, '' - piękna książka o prawdziwej przyjaźni, o rodzinie i o tym, że czas biegnie nieubłaganie u należy jak najlepiej go zwyczajnie wykorzystać......


Krzysztof Bochus - ,,Dolina gniewu '' pożegnanie z radcą prawnym Christianem Abellem. ( bardzo dobra pozycja z serii kryminał retro ).

Leopold Tyrmand- Dziennik 1954. Polska Rzeczpospolita oczami Tyrmanda z formie dziennika ( nie mylić z Dziennikiem Telewizyjnym ;) ).

Robert Małecki - ,,Urwisko '' drugi tom o przygodach i nieprzygodach Archiwum X Marią Herman i Olgierdem Borewiczem. ( ciekawa pozycja ) .Małecki powraca z nową książką - ,,Zrost ''to czwarte już spotkanie z Bernardem Grossem.

Antoni Gołubiew- cykl Bolesław Chrobry - absolutny klasyk polskiej literatury. Dążę do zakończenia serii. Piąty tom za mną w oczekiwaniu na przyjście paczki z tomem szóstym.



Mariusz Krzysztofiński- ,,Komuniści na Rzeszowszczyźnie 1918-1944/45 ''


George Eliot- ,,Młyn nad Flossą George Eliot '' ,,Oparta na wątkach autobiograficznych historia niezwykłej dziewczyny, która swą wyjątkowość, wrażliwość i inteligencję przypłaciła tragicznym konfliktem z otoczeniem: purytańską społecznością prowincjonalnego miasteczka. '' - książka przepiękna :)


Mariusz Nowik- ,,Palmiry. Zabić wszystkich Polaków ''

Sporo czytam różnego rodzaju książek historycznych, dokumentów. Ciężka jest to lektura, a tym bardziej ciężka, że Polska i Polacy nie uczą się na błędach i historia lubi się niestety powtarzać.

Także czasem potrzebuję lżejszej lektury do zatapiam się w wiktoriańską Anglię czy też w polski kryminał. Komisarz Kruk wraca w siódmym tomie ,, Pułapka na szczury '' Marek Krajewski - Komisarz Edward Popielski ,, Pasożyt '' tom 12 ( nie skomentuję....).
oraz jego najnowsza książka ,, Ostra ''.

W przyszłości - Maria Rodziewiczówna - ,,Dewajtis '' , Charlotte Mary Yonge -,, Dziedzic z Redclyffe '', Zbigniew Lubieniecki - ,, Odwet. Polski chłopak przeciwko Sowietom 1939–1946 ''.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Lila25, Łatka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.845 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum