TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 25 Kwi 2012 20:56 #29991

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Myślę, że wielu z nas lubi czytać :coffe: Propozycja moja : Polecajmy sobie te , które nas zaciekawiły.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni przeczytałam dwie książki tej samej autorki Rosamund Lupton. Pierwsza to "Siostra". Wciągnęła mnie !!! Ta druga to "Potem" i......wg mnie świetna!!!!!!!!!!!! Polecam obie :)
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Czytamy!!!!! 25 Kwi 2012 21:02 #29995

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Klasyka i myślę że wielu znana, ale mimo wszystko...
Pieśń Lodu i Ognia R.R. Martina.
Wg mnie serial się nie umywa, zwłaszcza że książki czytałam dużo wcześniej i jakoś już sobie wszystko w głowie poukładałam.
Wspaniała fantastyka. Główna zasada: nie przywiązywać się do żadnego z bohaterów ;)
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Odp: Czytamy!!!!! 30 Kwi 2012 21:01 #31357

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Ja jestem miłośniczką powieści G. Marqueza, M. Vargasa Llosy, jak mam doła lubię czytać Pratchetta serię "Świat dysku", dużo jest tych tomów, więc można często się oddołowywać :)
Polowałam też na każdą kolejną książkę A. Sapkowskiego, szkoda, że ostatnio nic nowego się nie pojawia :(

A w tej chwili to przeglądam coś o fotografii cyfrowej - niektórzy tak na tym forum podnieśli zdjęciową poprzeczkę, :bravo: że jak zobaczyłam swoją zaprzeszłą twórczość, to okazuje się, że nic ni ma :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1, kero

Odp: Czytamy!!!!! 30 Kwi 2012 21:57 #31396

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Przeczytałam niedawno "Żniwo gniewu" Lucie Di Angeli-Ilovan. Świetna!!! Polecam bardzo gorąco.
Czytałam do 2 w nocy, by następnego dnia wstać o 6 i kończyć. Dobrze, ze to była sobota :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Czytamy!!!!! 06 Maj 2012 20:46 #33258

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Czytam stale i różne pozycje, ale polecić mogę książki Krystyny Nepomuckiej z cyklu : "Małżeństwo niedoskonałe", "Rozwód niedoskonały" i dalsze części. Dla kobiet prawie w każdym wieku. Przetestowane na rodzinie i znajomych. Pierwsze czytanie - książki wypożyczone. Na drugie czytanie skompletowałam książki do prywatnej biblioteki :)
Obecnie czytam "Jądro ciemności" Josepha Conrada. Wydaje się być przereklamowana, ale .. każdy ma inny gust.

Odp: Czytamy!!!!! 08 Cze 2012 13:28 #45028

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Coś wątek zamarł , pracujecie w ogrodach i nie czytacie ?????? Ja czekam na kolejny tom "Pana Lodowego Ogrodu " Grzędowicza ( kolejny zresztą rok :hammer: :hammer: ) , a zimą pochłonęłam "Pieśń Lodu i Ognia" R.R. Martina i Marta ma rację nie przywiązywac się do bohaterów :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: ............... serial cóż zdecydowanie wole książki.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Czytamy!!!!! 08 Cze 2012 19:27 #45078

  • MaKu
  • MaKu's Avatar
Czytamy...ja wciąż w książkach Bunscha. Pan Karol miał nieprawdopodobna umiejętność ukazywania ludzkich cech i nadawał je swoim bohaterom. Wprost rozkochał moja rodzinę w dziejach Bolka Szczodrego czy Mieszka I. Mają: żony, kochanki, pasje i namiętność jaką jest nasz kraj. Kazimierz pomimo matki niemki i wygnania z kraju, miał serce pełne łaski i umiejętności wspierania ludzi w dojściu do celu, jakim było utrzymanie naszych wielmoży w "ryzach" i rozbudowa kraju. Rozterki jakie przeżywali sa takie same jak nasze, mimo iż obciążone większą konsekwencją. Przyjaciele z dzieciństwa i ci, którzy sie tylko nimi mienią...och.... :happy4:

Odp: Czytamy!!!!! 16 Cze 2012 19:58 #47698

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Kevin Poulsen
HAKER
Prawdziwa historia szefa cybermafii

A co mi tam, na naukę nigdy za późno :happy3:

Odp: Czytamy!!!!! 16 Cze 2012 22:08 #47733

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Żaden absolutnie autor nie wkurzył mnie nigdy jak R.R. Martin, Ci co przeczytali całość chyba wiedzą o czym piszę :teach: :mad2: :mad2: Jego Saga jest SUPER!! Tolkien mógłby być dumny z niego absolutnie... i powiem Wam, że czekam na ciąg dalszy, bo niw wierzę, że to koniec!!
Terry Pratchett pod każdą postacią jest przeze mnie polecany, ale również nasz rodzimy Pilipiuk, Ziemiański i Sapkowski-klasyk już.
A żeby nie było, że się zapodziałam w fantasy:
"Medicus z Saragossy" Noah Gordon - naprawdę poruszająca historia.
"Cień wiatru" Carlos Luis Zafon - piękna opowieść o zmaganiach młodego człowieka

PS
Zapomniałam napisać a'propos R.R Martina, że przywiązałam się do wszytskich postaci, do których nie powinnam... :mad2: :mad2: :mad2:
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2012 22:14 przez Andzia1. Powód: skleroza

Odp: Czytamy!!!!! 23 Paź 2012 14:15 #80312

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Chcę Wam polecić ujmującą opowieść na autentycznych wydarzeniach.
Czytając ta książkę łzy spływały mi po policzkach.
Żyjemy na jednej kuli ziemskiej a tak bardzo różnimy się kulturą i obyczajami.

Książka nosi tytuł: Kwiat pustyni. Autorką i bohaterką jest Waris Dirie.

W języku nomadów Waris znaczy kwiat pustyni. Zakwita z rzadka i na krótko na piaskach, kiedy spadnie deszcz - takie imię nosi bohaterka tej opowieści. Jej kariera jest naprawdę niewiarygodna i budzi zdumienie, że zdarzyła się naprawdę. Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu pustynnych wędrowców, wychowała się pośród kóz, bydła i wielbłądów, w otoczeniu dzikiej przyrody. W wieku 13 lat dziewczęta z tego plemienia są poddawane rytuałowi obrzezania i wydawane za mąż. Te dwa wydarzenia zaważyły na całym przyszłym życiu Waris. Dziewczyna ucieka z plemienia i rozpoczyna przedziwną wędrówkę, którą po wielu przygodach i drastycznych wydarzeniach kończy w Nowym Jorku. Obecnie występuje jako modelka obok Naomi Campell oraz Claudii Schoffer.




kw.jpg


Kwiat pustyni

Świat Książki, Wydawnictwo

18-11-2002
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2012 14:19 przez Danka1970.
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiap32, rozalia

Odp: Czytamy!!!!! 23 Paź 2012 16:19 #80322

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 501
  • Otrzymane dziękuję: 1211
Polecam Kurta Vonneguta. Na początek "Kocią kołyskę" i "Syreny z Tytana".
Jak ktoś lubi Pratchetta, to polubi i Kurta.
Pozdrawiam, Krzysiek
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, rispetto

Odp: Czytamy!!!!! 23 Paź 2012 19:26 #80347

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Kuhara dzięki .......... czas się rozglądac za jakąś przyjemna lekturką :wink2: :wink2:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Czytamy!!!!! 23 Paź 2012 22:51 #80484

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Ale ze mnie GAPA!!! Nawet nie zauważyłam latając po lasach grzybowych , że piszecie o książkach!!! :thanks:
Jutro polecę (nie mylić z lataniem po lasach) kilka wg mnie ciekawych!!! :)
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: Czytamy!!!!! 29 Paź 2012 12:38 #82276

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Wcześniej proponowałam książkę KWIAT PUSTYNI, natomiast teraz polecam Wam drugą część historii Waris Dirie
pt: CÓRKA NOMADÓW.

****************

W swojej nowej książce, Waris Dirie, pisze o głębokiej tęsknocie do ojczyzny, z której musiała uciekać 20 lat temu.

Po latach pełnej przygód tułaczki po Europie i Stanach Zjednoczonych, już jako sławna modelka postanawia odwiedzić ojczyznę, nękaną wewnętrznymi wojnami, by zobaczyć się z rodziną, a zwłaszcza z ukochaną matką.

Podróż do Somalii jest prawdziwą drogą przez Mekkę, ale spotkanie z bliskimi uświadamia jej, że nadal jest prawdziwą nomadką, związaną uczuciowo ze swym dzikim, nieszczęsnym i pięknym krajem. Córka nomadów wraca do domu... ale nie na stałe. Waris Dirie jest przedstawicielką ONZ-owskiej organizacji zwalczającej potworną praktykę obrzezania dziewcząt w Somalii. Stworzyła fundację Jutrzenka Pustyni niosącą pomoc dla dyskryminowanych i poddawanych rytualnym okaleczeniom. Mieszka z synem w Nowym Jorku.



WAR.jpg

Odp: Czytamy!!!!! 09 Lis 2012 23:42 #86288

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Po dwóch bestsellerowych książkach Kwiat pustyni i Córka nomadów, Waris Dirie napisała kolejną , bardzo osobistą i niezwykle poruszającą . Jako pierwsza kobieta zaczęła mówić o okrutnym rytuale obrzezania dziewcząt. Tej torturze, bardzo często zagrażającej życiu, poddawane są nadal dziewczęta nie tylko w Afryce i na Wschodzie, ale również w Europie. I właśnie o wydarzeniach, z jakimi zetknęła się w Europie, o spotkaniach z ofiarami i katami opowiada w swojej książce.



10570430.jpg

Odp: Czytamy!!!!! 11 Lis 2012 16:20 #86812

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A ja lubie fantastyke w szerokim pojeciu. Moge polecic pare ksiazek:

Rosyjskie autorki, piszace z duzym poczuciem humoru a la wczesna Chmielewska:

1. Olga Gromyko i jej cykl o wiedzmie: Zawod Wiedzma; Wiedzma Opiekunka; Wiedzma Naczelna i konczace opowiadanie "I ty, moj maz, mowisz mi takie straszne rzeczy" -Przeczytane wielokrotnie i dalej bardzo bawi :lol:
2. Aleksandra Ruda - jej ksiazki: " Odnalezc swoja droge " i "Wybor". Cykl o Oldze Lacha, poczatkujacej czarownicy; duzo humoru, wartka akcja.

Podobne sa, choc nie fantastyka, rosyjskie pisarki kryminalow: Daria Doncova (przy czym smaczkiem sa opisy wspolczesnej Rosji i kontrastow miedzy skrajna nedza a swiatem tzw nowych Rosjan) i Tatiana Polakowa.

Z fantastyki/kryminalu swietna jest seria o Bezdusznej, popelniona przez Carriger Gail, znana pod zbiorczym tytulem Protektorat parasola. Sa to cztery ksiazki, dziejace sie jakby w wiktorianskiej Anglii, ale obok zyja wampiry, wilkolaki, mechaniczni mordercy nakrecani kluczykami i tytulowa Bezduszna-kobieta urodzona bez duszy i poslubiona wilkolakowi, polsugujaca sie straszliwa bronia-parasolka wyposazona w rozne mechaniczne dodatki. Wszystko oczywiscie z duza doza humoru. Polecam.
Podobna jest tez seria o krolowej wampirow "Krolowa Betsy" MaryJanice Davidson Nieumarla i niezamezna; Nieumarla i bezrobotna; Nieumarla i niedoceniona; Nieumarla nieodwracalnie). Obejmuje cztery ksiazki; bohaterka jest typowa singielka z duzego miasta ktore budzi sie jako wampir, ma nienawidzaca jej macoche i ojca biznesmena, zwiazki i rozwiazki. Czyta sie swietnie jako odmozdzacz, kiedy nie chce sie nic wymagajacego duzego skupienia. Rowniez z duza doza humoru.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

Odp: Czytamy!!!!! 11 Lis 2012 17:48 #86849

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
polecam Sekret Klary i Potomkowie Klary autor Bourdin Francoise saga rodzinnalosy bogatej rodziny mieszczańskiej z Paryża
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

Odp: Czytamy!!!!! 10 Gru 2012 13:29 #100019

  • IzaLu
  • IzaLu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 128
  • Otrzymane dziękuję: 41
Polecam gorąco co mi ostatnio wpadło w łapki...
Stephenie Meyer- Intruz
wszystkie częśc Earagona:)
Niesamowitą trylogię Suzzanne Collins- Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia, Kosogłos
A na koniec cos w innym stylu, czyli ksiazka Grocholi- Houston , mamy problem oraz K. Michalak- Sklepik z niespodzianką, Bogusia.
Pozdrawiam Lu:)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.893 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum