TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 26 Cze 2024 21:12 #861180

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1305
  • Otrzymane dziękuję: 8581
Upałów dzień pierwszy, bardzo słonecznie, palące słońce. Taka pogoda ma być do niedzieli, kiedy mają zacząć się burze. Po niedzieli ochłodzenie i opady deszczu.

Dziś popołudniu podlałem pomidory, zakwitł pierwszy kwiat dalii Arabian Night.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2024 21:52 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Łatka, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 08:27 #861202

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19593
  • Otrzymane dziękuję: 81392
Chyba wszyscy na wakacjach, bo przy tych temperaturach pewnie niewielu prócz mnie krąży po ogrodzie. B)
No chyba, że ktoś musi intensywnie podlewać, jak ja.
Wczoraj w trakcie naprawdę gorącego dnia, z temperaturą dochodzącą według wskazań samochodowego miernika do 32 stopni, robiło się coraz bardziej duszno, mocno się chmurzyło - i tyle. Późnym wieczorem znowu godzinka spędzona na laniu wody.

Dziś zapewne powtórka z rozrywki. Niemiec zapowiada jakieś opady, potem wycofuje się z obietnic...

W każdym razie - dobrego czwartku, zostawiam energetyczną angielkę L.D. Braithwait.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 08:46 #861203

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 30817
Aniu,ja też od rana/4.30/biegałam po warzywniku, bo tam nie ma końca prac,teraz skończyłam przegląd rabat kwiatowych.
Duchota,gorąco i sucho.Na termometrze w cieniu już 27 stopni.

Dobrego dnia.


20240626_184854.jpg
Maria

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 09:00 #861204

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2229
  • Otrzymane dziękuję: 9674
Nie wszystkim roślinkom upał przeszkadza. :wink4: Cytrusy wyglądają na zadowolone. :)
Zapowiada się kolejny tropikalny dzień. B)

20240627_084416.jpg


20240627_084143.jpg



Życzę wszystkim udanego dnia z odrobiną wytchnienia w cieniu :coffe:
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2024 09:02 przez mymysteryy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 09:03 #861205

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 761
  • Otrzymane dziękuję: 4907
koma wrote:
Od 5 do 8 pracowałam w warzywniku, teraz to już szukanie zajęcia w domu.

U mnie odwortnie. To zajęcia domowe usilnie mnie szukają...
Dzieci wysłałam za bardzo duże pieniądze na kolonie. Oby wróciły zadowolone. W tym czasie malujemy duży pokój. Nie ma kiedy odpocząć.

Pogoda: 22 stoonie, niebo zachmurzone. Kropi.
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Łatka, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 13:08 #861217

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1766
  • Otrzymane dziękuję: 12925
29 stopni w cieniu. Na niebie gromadzi się coraz więcej chmur. Przed chwila otrzymałam alert o możliwości wystąpienia burz. Oby bez dodatkowych atrakcji.


DSC_00701.jpg



Spokojnego popołudnia :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, Szczypiorek, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 14:54 #861218

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6966
  • Otrzymane dziękuję: 42494
Od rana było pełne słoneczko,duszno i podwiewał suchy i ciepły wiaterek.Od godziny sloneczko skryło się za chmurkami.Jednak dalej jest gorąco i pełna duchota.Nie ma czym oddychać.Wiaterek dycha coraz słabiej ale dalej gorącym powietrzem. :drink1: :drink1: :drink1: :coffe: ;) ;) ;)

001-987.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, mymysteryy, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 15:21 #861220

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3752
  • Otrzymane dziękuję: 19986
Jak dla mnie, za gorąco. Dobrze, że w pracy mogę wspomóc się klimą ;)
Zaokienny termometr pokazuje
IMG_20240627_151222.jpg

Oczywiście w cieniu :jeez:
Na niebie pojedyńcze obłoczki.
Do ogrodu będę mogła dotrzeć dopiero jutro wieczorem. Do tej pory musi sobie poradzić.

Spokojnego popołudnia :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 17:16 #861230

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1305
  • Otrzymane dziękuję: 8581
Ponad 30 stopni C w cieniu. Bedzie trzeba podlać ogórki i resztę warzyw.

Zużyłem ponad połowę wody z mauzera, ale są zapowiadane opady na jutro, w znacznej części już pada.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 20:23 #861237

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5873
  • Otrzymane dziękuję: 27929
Od piątku 31 maja prawie codziennie pada (kilka dni było bez deszczu) i codziennie burza, dziś znowu oczywiście mnie deszcz nie ominął, mam tej pogody po kokardy :pinch:
Wilgotność powietrza tak wysoka, że założone na ciało ubranie wydaje się nie wysuszone, zupełnie jak w tropikach.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2024 20:24 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 21:19 #861240

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8049
  • Otrzymane dziękuję: 53190
No popatrz, a u mnie nic nie spadło. Czekam na deszcz, bo chcę wykopać truskawki, a po trzech latach ziemia twarda jak beton. Wideł wbić nie idzie. Mam nadzieję, że jak będzie mokro, to da się radę. Było strasznie duszno. Pogoda do kitu.
Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, najemnik, Szafirek, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 21:52 #861244

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19593
  • Otrzymane dziękuję: 81392
Alu, może będziesz sprzedawać te opady - za niewygórowaną kwotę?
Około 6 wieczorem zaczęłam podlewać, jak zwykle i zdawało mi się, że lata dużo samolotów (faktycznie nade mną startują i schodzą do lądowania). Ale tym razem to były odległe pomruki burzy. Zrobiło się od wschodu czarno po prostu, ale nadal podlewałam, bo jak pisałam kilka razy, nie wierzę już w żadne opady naturalne. No i koło 7 (nadal lałam wodę z węża) spadły grube krople, ale tylko po zachodniej stronie, czyli od ulicy, taras po drugiej stronie domu nawet solidnie się nie zamoczył. Czegoś takiego jeszcze nie dawali. :supr3:
Tyle, że temperatura spadła prawie o 10 stopni, teraz 21.
Nadal coś pomrukuje i błyska, ale daleko.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 27 Cze 2024 22:06 #861247

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5873
  • Otrzymane dziękuję: 27929
A ja nie wierzę w słoneczne lato, z normalną wilgotnością powietrza. Tylko patrzę jak wszystko po kolei ma jakiegoś grzyba, a te pożądane pod brzozami nie rosną :crazy:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Cze 2024 05:54 #861255

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1305
  • Otrzymane dziękuję: 8581
Tropikalna noc za nami. Na dziś zapowiadane są burze z piorunami. Prognozy utrzymują upał do niedzieli włącznie.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Cze 2024 07:32 #861259

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3752
  • Otrzymane dziękuję: 19986
Kolejny upalny dzień. Teraz na termometrze 24°,później nawet ponad 30 :jeez:
Niektóre prognozy przewidują dzisiaj u mnie burze, niestety, znając życie do mnie nie dotrą. W sensie opady(niekoniecznie burze), więc wieczorem pobiegamy sobie z konewkami :garden1:

Spokojnego piątku :bye:
IMG_20240628_072547.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2024 07:36 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Cze 2024 09:12 #861263

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19593
  • Otrzymane dziękuję: 81392
We Wrocławiu po bardzo ciepłej nocy też niezbyt fajnie, bo mało że mocno świeci słońce, przewidziany silny wiatr, który do reszty ususzy wszystko. A deszczem to już nawet przestano mamić.
Zaś w niedzielę Niemiec zapowiada prawdziwy upał, czyli ponad 35 stopni, nawet dwie kreski ponad.
Gdybyż jeszcze trochę deszczu!

Nawet lilie słabiej pachną.



Za to pomidory, w tle, arcyzadowolone - bo podlewam po konewce dziennie. A to ciepłoluby przecież.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, najemnik, Szafirek, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, JaKasiula, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Cze 2024 14:36 #861268

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6966
  • Otrzymane dziękuję: 42494
Od rana słonecznie i gorąco.Kolejny dzień gdzie o wczesnym poranku termometr pokazywał 21,1*C(god.5 30).Rano jeszcze trochę podwiewało,teraz wietrzna cisza.Słońce chwilami chowa się ale niewiele to zmienia.Jest upał.Oba termometry wskazują ponad 32* w cieniu.Wszystkim spokojnego weekendu. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :drink1: :drink1: :) :)

002-779.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, najemnik, Szafirek, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 28 Cze 2024 15:37 #861271

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 761
  • Otrzymane dziękuję: 4907
U mnie wczoraj upał naprzemiennie z opadami. Dziś gorąco, ok. 14 przeszła burza, bałam się bo spore krople spadały, ale obeszło się bez gradu.
Teraz znów gorąco, ale na radarach widać opady dookoła. Ciężka ta pogoda dla nas i dla zwierząt.
20230616_195502.jpg
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, najemnik, Szafirek, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.859 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum