TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 10:42 #862077

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1798
  • Otrzymane dziękuję: 13152
Jak dla mnie deczko za gorąco. Już jest 31 stopni w cieniu.


DSC_00712.jpg


:hug: :bye:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, Termaj, JaKasiula, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 11:11 #862081

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1365
  • Otrzymane dziękuję: 9004
Dziś rano na Mazowszu (wg georadarów) pojawiły się 2 chmury z opadami, i jedna z nich sięgnęła mnie. Kilka razy zagrzmiało, obyło się bez wiatru. Popadało ze 20 minut, ale bez przerw i konkretnie podlało. Teraz świeci już słońce i zrobiło się parno. Na najbliższe dni zapowiadane są bardzo wysokie temperatury i burze.

Podobnie jak Ewa dopiero zaczynam sezon ogórkowy, na razie wczoraj wstawiłem tylko małosolne, ale widziałem, że kolejne rosną.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, Termaj, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 11:52 #862087

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31834
30 w cieniu. Dobrze,że od czasu do czasu powiewa wiaterek.


20240710_113037.jpg



Dobrego dnia


20240710_092259.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2024 11:53 przez koma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, Termaj, ewakatarzyna, gregon, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 13:39 #862093

  • Termaj
  • Termaj's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Termajteytt
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 1152
U mnie leje i grzmi .wieje nie za mocno .temperatura spadła jest 21 stopni.
Termaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 14:21 #862097

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
Ciepło B) Na prace wszelakie zbyt ciepło. Pozamykaliśmy wszystkie okna i drzwi i włączyliśmy klimatyzatory, więc w domu jest przyjemnie. Może wieczorem uda się coś podziałać. Lato jest, więc i ciepło jest.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, najemnik, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 14:44 #862100

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1027
  • Otrzymane dziękuję: 4941
Godz. 13 36* w cieniu . Lubię ciepło ale to deczko za dużo . :rotfl1: :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 16:42 #862115

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1557
  • Otrzymane dziękuję: 11955
U mnie leje, wieje, trzaska gradem i grzmi. Temperatura obniżyła się o 15 stopni, jest 20. Podlewa mi suchy ogród i napełnia beczki.
Super, tęskniłam za deszczem, bo w głowie jeszcze tak:

Wochy2.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2024 16:46 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, leszek0921, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 10 Lip 2024 17:42 #862117

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7053
  • Otrzymane dziękuję: 43207
Dziś był piekielny dzień do godz.16.Krótko po 16 zaczęło wiać i chmurzyć się na poważnie.Do tego ostrzeżenia telefoniczne więc spdziewałem się ostrej burzy.Ale wszystko odbyło się spokojnie Mocno padało i w sumie spadło lekko ponad 5 l.wody.Fajnie się ochłodziło i jest czym oddychać.Było mało błysków a grzmiało w dalszej odległości.Teraz nawet wiatr ucichł.Wszystkim spokojnj życzę nocki. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :) :)

001-990.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 08:06 #862136

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3258
  • Otrzymane dziękuję: 9695
Dzień dobry Wszystkim :flower2:
Włocławek prawie ugotowany, od ilości alertów kręci się w głowie, ale wczoraj rozpętało się piekło - już po 19tej zrobiło ciemno, przeszły potężne burze i ulewy. Z opadów się cieszę bo Kujawy od kilku lat pustynnieją... Nie wiem co zastanę na działce po takim armagedonie, bo u nas pozalewało ulice...
Spokojnego dnia życzę :coffe:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 09:00 #862137

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 796
  • Otrzymane dziękuję: 5130
U mnie przeszło bokiem, ale za Jeziorem Żywieckim wczoraj mocno dawało.
W nocy mocno wiało, ale tym razem poszło na Bielsko. Więc sucho, ręka mi drętwieje od podlewania.
Może dziś coś popada, oby nie za mocno.

Teraz ok 25 stopni, niebo zachmurzone.

Janko napisz coś więcej o tych klimatyzatorach. Czy trzeba kuć w ścianie na te rury? Czy one grzeją zimą? I ile prądu biorą?
Mogłabym jechać do sklepu, ale popchną nam co chcą sprzedać....
Łatko mieliście burzę? Jak tam?

Co do ogórków to zaczynam dopiero. Na razie jemy na surowo.

Spokojnego dnia!
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Szafirek, ewakatarzyna, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 10:00 #862142

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2156
  • Otrzymane dziękuję: 12120
:bye:
Wczoraj wieczorem czarne chmury, grzmoty, błyskawice i... bardzo skąpe opady deszczy. Z dużej chmury mały deszcz.... :devil1:
Poranek spokojny, niebo częściowo zachmurzone, aktualnie na liczniku +27,1°C, w ciągu dnia prognozowane są lekkie, przelotne opady.
Polska aktualnie znajduje się w strefie wpływu niżu, którego ośrodki zlokalizowane są nad Skandynawią oraz Morzem Północnym.
Prognoza pogody na czwartek, 11 lipca, zdecydowanie nie napawa optymizmem. Zapowiedzi synoptyków sprawiają, że zapewne większość osób najchętniej zostałaby w domu. Niestety Polskę po raz kolejny czekają ekstremalne warunki atmosferyczne. Fala upałów przynosi ze sobą gwałtowne burze, a nawet grad.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej rano wydał nowe ostrzeżenia na czwartek, 11 lipca. Jak z nich wynika, cała Polska objęta jest strefą zagrożenia. Obowiązują ostrzeżenia 1, 2 i 3 stopnia przed burzami oraz upałami.

20240711_pog.jpg


Spokojnego dnia !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, CHI, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 12:21 #862150

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 6288
Kolejny gorący dzień, uwielbiam takie upały :P

Trochę gorzej mają roślinki, liście smętnie zwisają, nie dają rady, te 32* nie służą im wcale.
Nie padało, dziś kolejne podlewanie, jak napisała Celina ręce drętwieją, a kręgosłup wysiada :rotfl1:

Nalałam wody do baseniku, wakacje czas zacząć :happy4:


20240711_113118.jpg



20240710_104315.jpg



20240710_201120.jpg


Dużo odpoczynku w te upalne dni :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, najemnik, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, gregon, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 12:37 #862152

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2267
  • Otrzymane dziękuję: 10941
Wczoraj piekielnie gorący dzień. O 20-tej nadal było powyżej 30 stopni. Około 23-tej zaczęła się ulewa oraz błyski i grzmoty z oddali. Niestety, nie przyniosło to żadnego ochłodzenia. Nadal gorąc. W cieniu 30 stopni.

IMG-20240709-WA0018.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, najemnik, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 13:10 #862153

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 796
  • Otrzymane dziękuję: 5130
Grzmi niedaleko, ale czy przyjdzie? Gooorąco.
Chyba ugotowały mi się borówki amerykańskie :club2: przykryłam przed ptakami i niestety przedobrzyłam...

Ewuś u mnie jest sporo tych końskich much. Mam nogi jak takie zaniedbane dziecko, tylko strupów na kolanach brakuje. Ale to i tak nic, bo moje biedne kozulki są atakowane ze wszystkich stron, już nie mają siły się odganiać.


20240711_122758.jpg
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, najemnik, Szafirek, ewakatarzyna, gregon, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 13:31 #862154

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
W cieniu 33,2°.Jak dla mnie zdecydowanie za dużo :jeez:
Mam dzisiaj wolny dzień, ale nawet nie ma mowy, żeby cokolwiek w ogrodzie zrobić :sad2:
Dostałam już alert o możliwości wystąpienia burz, ulew i gradobicia :sad2: Na niebie coraz więcej chmur.Może być różnie :sad2:

Spokojnego czwartku, oby skończyło się na podaniu ogródków tam, gdzie potrzeba :bye:
IMG_20240709_141319.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2024 13:32 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, najemnik, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 15:13 #862163

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 6288
Celinko, znajoma kupiła specyfik z wrotycza i tym pryska krowy i to pomaga. Z krowy lały się strumienie krwi, a teraz nie podchodzą.

Jak już napisałam wcześniej, mam gnojówkę z wrotycza i pryskam, te miejsca, gdzie często przechodzimy i jest ich dużo mniej.
Na sobie wypróbowałam olejek waniliowy do ciast i roztarte liście mięty. POMGA!!!. Krążą, nie siadają i po chwili tracą zainteresowanie.

Co roku były, ale w tym roku jest ich tysiące, na bazarze ludzie prowadzili dyskusje jak się przed nimi bronić :mad2:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2024 15:15 przez lusinda.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 16:04 #862165

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7053
  • Otrzymane dziękuję: 43207
Wieczorem zaczłęło padać i rozpętała się potęężna burza wiatrowo-deszczowa.Ulewa przemieniała się w potężne zlewisko jakby mgły.Drzewa uginały się jak pręciki.Powtórka z silniejszymi grzmotam i błyskawicami ponownie wystąpiła ok.godz.2 w nocy.W sumie spadło 42 l./m2.Większych szkód nie ma jakieś pojedyncze złamania gałązek.Gleba uklepana jak po stadzie koni.Od rana grzeje słońce i momentami chowa się wtedy jest trochę lżej. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :coffe: :coffe: ;) ;)

001-991.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2024 16:06 przez Krecik stary. Powód: poprawki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, najemnik, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 17:39 #862172

  • EwG
  • EwG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 446
  • Otrzymane dziękuję: 1700
U mnie zaczęło padać jakieś pół godziny temu. Wreszcie, tyle czasu bez deszczu. Oby popadało dłużej. :)
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa

Podlasie
Strefa: 6b

Cierpię na nieprzerwany brak miejsca do uprawy, brak wolnych parapetów oraz brak czasu ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, najemnik, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.921 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum