TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 19:14 #862181

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31834
Dzisiaj rekordowa u mnie temperatura-36 w cieniu.
Przez ponad dwie godziny była porządna ulewa,porywy silnego wiatru.Grzmoty i błyskawic oddalały się i powracały.Teraz jest cisza.
Warzywnik i rabaty kwiatowe solidnie podlane.


20240711_185406.jpg


20240711_185626.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, CHI, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra, EwG, Grzebuła, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 11 Lip 2024 20:00 #862183

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1365
  • Otrzymane dziękuję: 9004
Najpierw zawiało, później zagrzmiało i zaczęło padać, i tak od ponad półgodziny.
Od rana gorąco i duszno, o 6 rano było ponad 20 stopni.

Wcześniej zrobiłem kolejne 2 słoiki ogórków.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2024 20:01 przez najemnik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 08:01 #862216

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Wczorajsza burza nie trwała długo. Obyło się bez gradu. Wiatr jednak był na tyle silny, że w miasteczku połamał trochę drzew, w okolicy dodatkowo zerwał kilka dachów. Strażacy mieli pełne ręce roboty.
Na wsi na szczęście obyło się bez szkód, ogród solidnie podlany.

Dzień zapowiada się parny i upalny :jeez: Na termometrze już 25 °. Dzisiaj według prognoz bez opadów.

Spokojnego piątku :bye:
IMG_20240712_072640.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2024 08:02 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 08:13 #862217

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 796
  • Otrzymane dziękuję: 5130
U mnie też wczoraj lało przez bite 3 godziny. Więc wody zapas i wszyscy szczęśliwi...
Ślimaków nalazło, więc puściłam wieczorem kaczuszki na żer. Jedna bidulka chciała chyba dostać jednego zza płota, bo znalazłam ją z głową w ogrodzeniu, a w dziobku mnóstwo ślimaków. Niestety nie dała rady : :placze:

Dziś zapowiada się kolejny gorący dzień. Możliwe burze.
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 09:32 #862219

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 6288
Celinko, ale z kaczuszką wszystko dobrze???

Wczoraj pod wieczór zachmurzyło się, odrobinę spadła temperatura, powiało, w oddali było słychać grzmoty i nic...
Przed szóstą poszliśmy podlewać :cry3:

Jet 26*, bezwietrznie, na razie jest fajnie, kolejny upalny dzień.

Lato, lato, lato, ach to ty...

Kolejna upalna noc za nami 26*.

To są takie bardzo krótkie chwile w życiu człowieka, kiedy czuć bezmiar otaczającej nas rzeczywistości... Ciemna, gorąca, pachnąca noc, świetliki przemykające między drzewami i cisza, cisza która leczy duszę i ciało.


20240712_092456.jpg



20240712_092555.jpg



20240712_092611.jpg


Dobrego dnia :bye: :bye: :hearts:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 09:55 #862220

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6132
  • Otrzymane dziękuję: 28928
W środę gorąc jak u wszystkich chyba. Borówki obierałam z latarką czołową, bo w dzień się nie da.
Wczoraj lokalna burza, jeden dzień odpadło podlewanie.
Końskie muchy też są u mnie w ogrodzie od kilku lat, ale nie te wielkie gzy tylko takie kolorowe w kształcie trójkąta. Jak dopadnie człowieka, to się nie odczepi, staję wtedy nad beczką z wodą, w ręce klapka na muchy, mucha najczęściej siada na beczce i wtedy ją ciap, i tak do następnej...

U Celiny kosy, a u mnie też kosy, ale o ludzkiej twarzy. W bliskim sąsiedztwie pracuje ekipa remontowa, która 2 lata temu oberwała mi borówki, jak wyjechałam samochodem z domu na godzinę. W zeszłym roku pracowali, gdy nie było już borówek, ale na dach amator wyłaził by zaglądać na mój ogródek. W tym roku robotnicy są obecnie, wczoraj musiałam wyjechać na cały dzień i tak się próbuję przed nielegalnym zbiorem bronić ;), wczoraj pomogło, borówki są, a dziś już jestem na miejscu

20240712_092430.jpg

20240712_094907.jpg


20240712_094923.jpg


Celinko, zrozumiałam, że kaczuszka nie przeżyła, udusiła się?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2024 10:01 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, CHI, bietkae, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 10:01 #862221

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1557
  • Otrzymane dziękuję: 11955
U mnie dwa ostatnie dni z solidnym deszczem, ogród podlany, dzisiaj dużo chłodniej a słońce rozproszone za chmurami. Lekki wiatr, nie za gorąco, 20 stopni.
Resztkami sił:

IMG_20240621_185245.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 10:30 #862227

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2267
  • Otrzymane dziękuję: 10941
Wczoraj popadało może z pół godziny, pod wieczór dało się iść na rower, bo słońce zaszło za chmury i wiał miły wiaterek.
Dziś znów gorąco. O siódmej pojechałam z synem na badania, było przyjemnie. Teraz już się nie da wytrzymać na dworze. Jutro mam wyjazd do Katowic, oby było troszkę chłodniej.

IMG_20240708_101221-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 11:10 #862233

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7053
  • Otrzymane dziękuję: 43207
W nocy spadło 2l/m2 deszczu.Jest na razie wystarczająco mokro.Od rana było słoneczko a teraz od pewnego czasu słoneczko za chmurami.Chyba będzie padało.Wszystkim spokojnego dnia bez poprzednich "ekscesów" pogodowych a zboże niech zbierają kombajniści a nie wichury i ulewy. :( :( :coffe: :coffe: :jeez: :jeez:

003-534.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, CHI, bietkae, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 16:42 #862245

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31834
Taka pogoda to nie dla mnie. Upał, w południe 33 stopnie,obecnie 31.Zero wiatru.


20240712_162450.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 19:23 #862246

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 796
  • Otrzymane dziękuję: 5130
Alu i bardzo dobrze, że zabezpieczyłaś ogród. Co za łajzy!!!

Po południu przeszła głośna burza, ale w sumie za dużo nie padało. Idę zaraz wypuścić kaczuszki znowu, oby nie popadły w jakieś tarapaty.
Ta wczorajsza nie przeżyła, była cieplutka jeszcze, więc szybciutko ją obraliśmy i korpus był bazą do dzisiejszej warzywnej zupki, a na jutro planuję chili con carne z mielonej piersi. Przepraszam wszystkich wegetarian, też kocham zwierzaki.

Czy pijecie wywar z kwiatów wrotyczu? Chciałam zrobić gnojówkę z łodyg, a kwiaty zostawić. Są różne opinie, a nie chcę nam zaszkodzić.
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 20:16 #862247

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6132
  • Otrzymane dziękuję: 28928
Z wrotyczem b. ostrożnie, zdaje się, że w handlu jest zakazany. Musisz Celina wpierw się dokształcić, ja Ci nie pomogę, bo się nie odważyłam. Suszone kwiaty użyłam na wszawicę, którą wnuczka przyniosła z przedszkola kiedyś.

Mnie się kiedyś zaplątał młody baranek o dziczkę śliwki, tak że się udusił. Zrobiłam to samo co Ty Celinko, oprawiałam sama, bo nikogo oprócz mnie nie było w domu, uznałam wtedy, że to podobne do oprawienia królika i dałam radę. Najważniejsze żeby krew jeszcze odeszła. Mam nadzieję, że to nie jest zbyt drastyczny wpis, ale to życie.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2024 20:19 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, CHI, bietkae, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 22:45 #862260

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
Ależ niezła burza przeszła przed chwilą nad nami. Straszna wichura i wyładowania, ale na szczęście tylko deszcz, więc spoko ;) Teraz spokojnie pada, ale ja już deszczu mam po kokardkę :( Dzisiaj nic nie zrobiłam, bo nie lubię jak mi się ubranie do ciała przylepia, a tak było przez cały dzień.
Na dniach zdam relację z następnego spotkania ogrodowej braci, a dzisiaj tylko zwiastun :)

IMG_8090.jpg

Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 12 Lip 2024 23:12 #862261

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6132
  • Otrzymane dziękuję: 28928
U mnie ta sama burza co u Janki. Pierwsze uderzenie wiatru z deszczem - szkwał, bardzo silne, nie wiem czy czegoś nie połamało, teraz wyją syreny w oddali. Mogłaby ta pogoda się już uspokoić, ileż można.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2024 23:13 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Lip 2024 08:40 #862266

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2274
  • Otrzymane dziękuję: 9968
Babcia Ala wrote:
U mnie ta sama burza co u Janki.
U mnie też. ;) Poprzewracało donice, ale większych szkód nie zrobiło. Przynajmniej odpadnie podlewanie ogrodu, bo widać, że ziemia napita.
Udanego weekendu bez ekscesów pogodowych. :coffe:

20240712_215002.jpg

JaNina wrote:
Na dniach zdam relację z następnego spotkania ogrodowej braci, a dzisiaj tylko zwiastun :)
Zwiastun zwiastuje, że będzie owocowo :wink4:
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2024 09:00 przez mymysteryy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Lip 2024 08:59 #862267

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6132
  • Otrzymane dziękuję: 28928
Od rana porywisty wiatr. Już lepsze to niż deszcz, u mnie na razie za mokro, dolało wczoraj.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Lip 2024 09:08 #862268

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
U mnie bez strat. Teraz niebo zasnute jest chmurami, ale deszcz nie pada. Na termometrze 20*.
Spokojnej soboty :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Lip 2024 09:33 #862270

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7053
  • Otrzymane dziękuję: 43207
Wczorajszy wieczór bez telewizji i innych rozrywek poza potężną ulewą z grzmotami i błyskawicami.W krótkim czasie spadło 16 l/m2.W nocy lekkie pioruny i dalszy dodatek wody.Na ranem uspokoiło się zupełnie.Ranek był słoneczny a teraz kilkakrotnie ukazywało się kropidło.I to roszenie uniemożliwia koszenie trawnika.Lkko podwiewa wiaterek.Niebo jest przychmurzone ale i widać przejaśnienia. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

001-992.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2024 09:34 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.947 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum