TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 07 Lip 2024 12:12 #861851

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3779
  • Otrzymane dziękuję: 31891
Zza licznych chmur na niebie często wychodzi słońce.Jest duchota,brak powiewu wiatru.Obecnie na termometrze:


20240707_120050.jpg



W/g prognozy,ok.godz.14 ma padać deszcz i mają być burze.

Spokojnego,pogodnego dnia.


20240707_094049.jpg
Maria
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 07 Lip 2024 12:33 #861854

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7064
  • Otrzymane dziękuję: 43290
Nad ranem trochę popadało w sumie 4l/m2.Poranek zacmurzony i chłodny.Tak trwa do tej chwili,choć był 10 minutowy pokaz słońca.Ale też kilkakrotnie spadło po ..aście kropel deszczu.Jest mokro i chłodno.Podwiewa lekki wiatrek.Wgląda jakby się przejaśniało.Wszystkim spokojnej niedzieli. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

001-989.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, CHI, koma, najemnik, Szafirek, Nimfa, Perełka, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 07 Lip 2024 13:11 #861855

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Rano upał i palące słońce, teraz temperatura spadła do przyjemnych 22°i od jakichś trzech kwadransów pada spokojny deszcz :dance:
Przyszły tydzień upalny, więc niech pada jak najdłużej.

Udanej niedzieli :bye:
IMG_20240707_083813.jpg


IMG_20240707_084508.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, Perełka, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, gregon, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 07 Lip 2024 15:14 #861871

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 1136
  • Otrzymane dziękuję: 4547
Dzisiaj chłodniej, od rana przelotne opady, 22 st w cieniu, non stop zachmurzone niebo. Ale za to ładniejsze ujęcia kwiatów po deszczu.
Lilie zaczynają swój czas, pachną na długi dystans.

IMG_20240707_150849.jpg
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 07 Lip 2024 20:48 #861924

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2267
  • Otrzymane dziękuję: 10941
Wczoraj upał i okropny wiatr. Dziś dużo chłodniej, spokojnie , pochmurno i czasem coś kropi. Zwariowana pogoda
Pojechaliśmy nad wodę, dosyć mocno lało, potem się uspokoiło.

IMG_20240707_163242.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Nimfa, Perełka, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 08 Lip 2024 06:24 #861946

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8208
  • Otrzymane dziękuję: 54100
U mnie była niedziela deszczowa. Nie padało cały czas, ale ogród solidnie jest podlany. Na floksach jest już mączniak. Na termometrze 15*. Roboty w ogrodzie co nie miara, ale jest za mokro. Mam jeszcze do zebrania porzeczki i agrest. Maliny się już kończą, ale zaczynają się jeżyny i tak bez końca :happy:
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 08 Lip 2024 06:35 #861950

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2159
  • Otrzymane dziękuję: 12144
:bye:

Rześki poranek, niebo prawie bezchmurne, aktualnie na liczniku +15,9°C, prognozowana maksymalna temperatura to +27°C, w zapowiedziach brak opadów.
Znowu żar będzie lał się z nieba :woohoo:
Od dzisiaj do Polski wrócą upały. Jak wynika z map publikowanych przez IMGW, w niektórych rejonach 34 kreski na termometrach będą normą. W części regionów od gorąca nie będzie ani dnia odpoczynku.
Ciepło, cieplej, gorąco...
Kto jest zmęczony gorącem musi uzbroić się w cierpliwość. O ile poniedziałek będzie względnie "chłodny" - z temperaturą sięgająca gdzieniegdzie 27 st. C - od wtorku słupki rtęci znów zaczną rosnąć, najcieplej w nadchodzących dniach ma być między środą a sobotą.
warto w tym czasie zadbać o dobre nawodnienie i unikać ekspozycji na słońce .


20240708_kw.jpg


Miłego poniedziałku !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 08 Lip 2024 07:00 #861954

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3779
  • Otrzymane dziękuję: 31891
W nocy musiało intensywnie padać,bo ogród solidnie podlany.
Od rana całkowite zachmurzenie, kropi drobny deszczyk,temperatura 16 stopni.


20240707_145009.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2024 07:08 przez koma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, CHI, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 08 Lip 2024 08:28 #861957

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2285
  • Otrzymane dziękuję: 10043
Łatka wrote:
mymysteryy wrote:
Zapowiada się ciepły dzień.....prawdziwe lato, takie jak lubię B)

Kasiu, niech Cię choć wirtualnie uściskam! :hug: :hug: :hug:
Wreszcie ktoś, komu miłe warunki naturalne dla człowieka, wszak wszyscyśmy z Afryki. B)
Odwzajemniam uściski. :) :kiss3:

W nocy padało i ogród fajnie podlany, teraz pełne zachmurzenie. Na razie umiarkowanie ciepło, ale podobno temperatura obiera kierunek na letnio-tropikalny. Tradycyjnie nie narzekam, bo lubię ciepełko. :wink4: A jak przygrzeje za mocno to najwyżej się schowam w kuchni, bo tam też mam co robić. ;)

20240708_074021.jpg


Udanego poniedziałku :coffe:
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2024 08:51 przez mymysteryy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 08 Lip 2024 10:31 #861960

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7064
  • Otrzymane dziękuję: 43290
Poranek był chłodny i lekko przymglony.Podwiewał nieprzyjemny wiaterek.Słoneczko szybko uspokoiło i podgrzało atmosferę do 40,6*C w swoich obęciach i 26* od strony zachodniej.Wieje lekki wiaterek,a w słońcu już jest upał.Dziś ponowny oprysk ogórków sodą,ponieważ wczoraj wieczorem po oprysku zaczęło rosić.W sumie napadało 1l/m2 ale oprysk pewnie zmyło pomimo krochmalu. :jeez: :jeez: :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

002-782.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, PaulaPola, CHI, Szafirek, Nimfa, del, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 08 Lip 2024 12:43 #861962

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 957
  • Otrzymane dziękuję: 6437
Niedziela była ciężka, uwielbiam upały, ale jak jest taka wilgoć, że siedząc w basenie, kapie Ci pot z nosa, to nie, za taką pogodą już nie przepadam.
Późnym wieczorem od zachodu nadciągnęła czarna chmura i słychać było potężne grzmoty. Na szczęście burza szła daleko bokiem, a u nas padało kilka godzin. Nad ranem też padało i chyba jeszcze coś ma kropić.

U mnie sytuacja jak u Józka, wczoraj ogórki popryskane, dziś muszę poczekać, aż wszystko obeschnie, zerwać i znów popryskać.
Na razie chłodno, niebo założone grubą warstwą chmur, jest 19*, bezwietrznie. Przed oknem mam parę hektarów pszenicy, zaczyna dojrzewać i pachnie chlebem :yummi:

To wczorajsza nadciągająca burza.


20240707_205202.jpg



A to jest Przegorzan Kulisty, zakupiłam go do wabienia pszczółek do mojego ogrodu :P


20240708_112838.jpg



20240708_113139.jpg



Dbajcie o Siebie w tych gorących dniach :hearts: :coffe: :coffe:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2024 12:44 przez lusinda.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 08 Lip 2024 20:41 #861979

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 9036
Dzień gorący, bez opadów. Jutro ma być 30 , pojutrze 33 stopnie.
Opryskałem ogórki PW+HT, na papryce zauważyłem kolejne zawiązane owoce.

IMG_20240708_200014.jpg
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, PaulaPola, CHI, Szafirek, Nimfa, del, ewakatarzyna, renmanka, gregon, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 09 Lip 2024 06:52 #861992

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2013
  • Otrzymane dziękuję: 13620
Dzisiaj pochmurno.
Wczorajszy popołudniowy spacerek nad morzem - Orzechowo.


orzechowo-3.jpg
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, PaulaPola, CHI, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 09 Lip 2024 08:09 #861994

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2267
  • Otrzymane dziękuję: 10941
Wczoraj ciepło, momentami gorąco. Dziś też się zapowiada gorący dzień.

IMG-20240704-WA0032.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, PaulaPola, CHI, Nimfa, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 09 Lip 2024 09:08 #861997

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2285
  • Otrzymane dziękuję: 10043
Na razie niebo zachmurzone, 24*C , ale ma być dużo więcej.

20240709_090504.jpg



Miłego dnia i dużo cienia ;) :coffe:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Szafirek, Nimfa, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 09 Lip 2024 09:29 #861998

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1559
  • Otrzymane dziękuję: 11975
Dzień dobry wszystkim moim wirtualnym znajomym. Wróciłam z niewielkiego podróżowania po Europie, do Was i mojego ogrodu, który w przeciwieństwie do mnie nie leniuchował. Jednak o tym w tematycznych wątkach.
Po zderzeniu się z zupełnie innym klimatem, naszły mnie myśli, żeby jednak przestać uprawiać rośliny śródziemnomorskie, bo nijak nie można było ich urody zestawić z tam rosnącymi. Potem moje myśli okrzepły, przyzwyczaiły się do "szatańskich" widoków całych zacienionych plantacji jabłoni, chronionych przed nadmiernym słońcem plantacji pomidorów etc.
Zaglądałam dyskretnie ludziom do ogródków, interesowałam się lokalnymi wyrobami i cały pobyt okazał się bardzo interesujący, a chwilami nawet zabawny.
To, co my staramy się usilnie wyhodować w doniczkach, chuchając, dmuchając, - tam rośnie w najdzikszych miejscach, często pozbawione opieki, zdane tylko na naturę.
I !! jest piękne.

wlochy1.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2024 09:32 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, CHI, Szafirek, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 09 Lip 2024 13:51 #862013

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
30°w cieniu, delikatny wiaterek, na niebie trochę obłoczków.
Dla mnie trochę za ciepło, więc dzisiaj leniuchuję :funnyface:
Niedzielny deszcz pięknie podlał ogród, więc i bieganie z konewkami odpada. Żeby było jeszcze łatwiej, cześć grządek wysciółkowaliśmy słomą
IMG_20240707_092915-2.jpg

W weekend przykrywamy kolejne.

Udanego, spokojnego wtorku :bye:
IMG_20240702_064455.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2024 13:54 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, gregon, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 09 Lip 2024 16:13 #862025

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 957
  • Otrzymane dziękuję: 6437
Do 10 wytrzymałam w ogrodzie przy pieleniu i skapitulowałam. Obecnie 32* i ogromna wilgoć. Zawiewa leki wiatr, ale nic to nie pomaga, lato w pełni :P

W domu też coraz cieplej. Pierwsze ogórki na zimę w słoikach, mam nadzieję, że opryski pomogą i jeszcze będę zbierać kolejne...
Widziałam wpisy, że niektórzy zakończyli przerób ogórka, tylko pozazdrościć, u mnie to początek :tongue2:

Mam pytanie do wszystkich, czy w waszych miejscach zamieszkania są takie problemy z gzami, zwanymi też muchami końskimi?
Od ostatnich upałów jest ich tak dużo, że bez smarowideł i oprysków nie da się wyjść z domu. U nas są duże i wielkie. Te wielkie jak ugryzą, leje się krew i ciężko zatamować, a potem puchnie to miejsce i bordowa poducha utrzymuje się przez ok 2 tygodnie.
Przypomniałam sobie o wrotyczu, który został z wiosny i pryskam wszystko w miejscach gdzie chodzimy, jest trochę lepiej. Syn niedługo przyjeżdża z narzeczoną, będą musieli zrobić kilka pułapek na te paskudne owady :mad2:


20240709_151150.jpg



20240709_121231.jpg



20240709_121143.jpg


Dbajcie o Siebie w te gorące dni :coffe: :garden1: :garden1: :drink1:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, gregon, JaKasiula, Grzebuła


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.858 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum