TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 15 Lip 2024 08:07 #862463

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2267
  • Otrzymane dziękuję: 10941
Nimfa wrote:
Tak, pijmy dużo wody i domowe izotoniki :)

Jak robisz domowe izotoniki?

Od kilku dni codziennie pada. Nagle przychodzi mocna ulewa, popada i przechodzi. Wczoraj pierwszy dzień, kiedy nie padało. Dzień też był przyjemniejszy, z mniejszą temperaturą. Nie wiem, ile było na termometrze, ale moje ciało czuło, że to poniżej 30 stopni, bo dało się funkcjonować.
Dodatkowo pojechaliśmy ochłodzić się na baseny.
Dziś słonecznie, ciepło, termometr w słońcu pokazuje już 32.

IMG_20240714_161036.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 15 Lip 2024 08:12 #862464

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7703
Po ostatnich ulewach wysokość grządek niemal zrównała się z poziomem ścieżek. :ohmy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 15 Lip 2024 08:43 #862468

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31834
Przed godz.6 rano rześkie poranne powietrze,temp.18 stopni.Dzień ma być upalny,obecnie 25 w cieniu.


20240714_193059.jpg


Dobrego dnia

20240714_162918.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 15 Lip 2024 09:11 #862471

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1557
  • Otrzymane dziękuję: 11955
Szczypiorku, to naprawdę proste, wypróbuj i się przekonaj, jakie to dobrodziejstwo, również, a nawet przede wszystkim dla dzieci. Woda, np.1,5l, sok z 1 cytryny, miód 2-4 łyżki i pół łyżeczki soli. Już.

U mnie więcej opadów, niż zwykle i chociaż przez Piłę jakiś czas temu przeleciała trąba i narobiła wiele szkód, w swoim miejscu zamieszkania jakiejś większej ulewy nie doświadczyłam. Pada często w nocy, przelotnie w dzień, są kałuże i to wszystko. Niemniej ogrodu podlewać nie muszę, ziemia mokra. Dzisiaj ranek chłodny, też 18 stopni, ale tak nie będzie, a nawet już nie jest.
Nie będzie można pracować w ogrodzie.

IMG_20240712_101257.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2024 09:12 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, ewakatarzyna, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 15 Lip 2024 10:00 #862473

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
Ciepło B) z prac ogrodowych nici. Jest bardzo wilgotno, co powoduje, że ciężko mi się oddycha. Trzeba sobie znaleść zajęcia w domu.

ACADC5B0-EA6C-4685-9EF4-5FF567FC0CA4.jpeg

Nie narzekajmy jednak, lato tak szybko odchodzi :(
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 15 Lip 2024 23:23 #862524

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 397
  • Otrzymane dziękuję: 4133
Witam wszystkich.
W Tromsø minal chlodniejszy tydzien, szczegolnie wieczory nie rozpieszczaja, 7-8st. Na szczescie tak bylo do dzis. Od rana czyste niebo i temp do 18 dobila, a od jutra dwojka z przodu :drink1: Ma byc cieplo conajmniej tydzien.
W warzywniku cieplolubne marudza, ale reszta daje rade. Podobnie jak szkodniki, ktore w tym roku nie rozpieszczaja. Tylko dzieki siatce kapustne trzymaja sie niezle.

P7142014.jpg


Udalo mi sie juz pomrozic dwa zbiory jarmuzu.

P7142051.jpg


Niezabezpieczona rzokdiewka wyglada tak

P7142015.jpg


Wraz ze sloncem aktywuja sie tez zmienniki. Z dnia na dzien przybywa na bobie, co roku dewastuja tez porzeczke i agrest.

P7142041.jpg


Do tego coraz liczniej pokazuja sie slimory, ale damy rade ;) Teraz czas cieszyc sie prawsziwym latem :)

P7142007.jpg


P7142011.jpg

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2024 23:27 przez gregon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, bietkae, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 07:02 #862529

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Ranek jeszcze pogodny a na termometrze przyjemne 22°.
Później temperatura ma wzrosnąć do 33°a po południu i wieczorem mają pojawić się burze.

Rano zrobiłam sobie na szybko bukiecik, który zasuszony będzie wspomnieniem lata.
IMG_20240716_065210.jpg

Udanego, spokojnego wtorku :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, gregon, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 08:54 #862535

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19851
  • Otrzymane dziękuję: 82674
Ogród za kręgiem polarnym nieodmiennie wprawia mnie w osłupienie.
Sunieczce za gorąco? :lol:

Moje wiekowe, ale tylko Lutnia szuka cienia i chłodniejszych, wilgotnych miejsc. Dziś od rana, bo po bardzo ciepłej nocy ranek znowu śródziemnomorski. Korzystają takie rośliny:



Karczoch nie pójdzie "do gara", czekam niecierpliwie na piękny kwiat.

Podobno po południu ma coś spaść z nieba - przyda się, niby jeszcze nie sucho, ale na przykład pojemniki tarasowe muszę znowu mocno podlać.

Też życzę udanego dnia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 08:57 #862537

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2156
  • Otrzymane dziękuję: 12120
:bye:

Poranek z częściowych zachmurzeniem, na liczniku już +25,8°C, duszno i bezwietrznie.
Po długim okresie z nawałnicami, w prognozach wreszcie widać zmiany. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu Polskę opuszczą fronty atmosferyczne, a ich miejsce zajmie pogodny wyż. Oznacza to, że zawita do nas gorące, słoneczne i spokojne lato bez groźnych zjawisk.
Przed nami bardzo dynamiczny wtorek. W tym dniu do naszego kraju napłynie niezwykle gorące powietrze, w związku z czym czeka nas solidny upał.


20240716_pog.jpg


Od środy szykuje się znacznie spokojniejsza aura. Burze mogą się pojawiać na południu, szczególnie w górach, ale będzie ich znacznie mniej niż ostatnio i nie powinny być zbyt gwałtowne. W dalszym ciągu towarzyszyć nam będzie bardzo wysoka temperatura, sięgająca ok. 25-30 st. C. Zmiany mają nadejść w niedzielę, kiedy to przez całą Polskę znów przejdzie burzowy front.

Miłego wtorku !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 09:53 #862540

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6783
  • Otrzymane dziękuję: 24990
:flower1: Nic nowego nie powiem .
U nas zaczyna się piekarnik na zewnątrz .Już jest .
Tak widzą kolejne dnie w Europie spece od pogody .
Pijmy dużo ,nie wychodźmy po za swoje mieszkania ,czyli do ogrodów .
Poczekają . :bye:

ZmY3MDFjdQw4UTt3aRF4GXsJby0vSHZPLBF3ZmlSal0hHCstKg8oCClcYyM0HyoMLkNjNCpFOx0wHDt1aQ4zHilfLD1pDzcPPFdic3NdbQtqCn9pfw9tDHQHeiYgRzsJYFdgJ3MObQs_BH11JQxsTyQ.jpeg


Europa do końca lipca prawdopodobnie .

DSC01622-3.jpg


Łagodzące w kolorze piękne dzieła . :)
DSC01557-3.jpg
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, gregon, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 10:03 #862542

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 6287
W nocy było 27*, nie dało schłodzić się domku. Ciepło od rana, w tym momencie 30*, prawie bezwietrznie.

Pszenica za oknem już bieleje, jakoś tak szybko te dni uciekają...

Wczoraj kilka godzin z M. podlewaliśmy, jest bardzo sucho, po dzisiejszym upale, znów pewnie trzeba będzie powtarzać te męczące czynności :(


20240716_095249.jpg



20240716_0953561.jpg


Miłego dnia :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 10:31 #862544

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7053
  • Otrzymane dziękuję: 43207
Poranek dziś jest bez deszczu z pięknym słońcem.Temperatura aktualna to 36,8*C.W nocy było 18,2*.Teraz słoneczko chowa się za chmurki.Jednak jest dalej duszno i czuć nadmiar wilgoci w powietrzu.Wygląda na ciszę przed burzami.Spokojnego dnia zyczę wszytkim ogrodnikom i urlopowiczo :coffe: :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye: m.

002-783.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 13:02 #862551

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2267
  • Otrzymane dziękuję: 10941
Duszno, parno, nie ma czym oddychać. Od rana co chwilę pada i grzmi, ale deszcz nie przynosi ulgi. Zapowiada się cały taki dzień.

IMG_20240715_083601.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, jagodka27, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 13:54 #862555

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31834
Na niebie słońce,temperatura 31- oczywiście w cieniu.Tak jak u Józefa, cisza przed burzą. Alerty informujące o zbliżających się burzach,opadach I silnych wiatrach.Nie wykluczony grad.


20240715_201006.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 17:41 #862574

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1365
  • Otrzymane dziękuję: 9004
Właśnie przeszła druga burza ze sporym opadem deszczu. Po jednej jak i drugiej sauna.


IMG_20240714_195007.jpg


IMG_20240713_121408.jpg
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, jagodka27, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 16 Lip 2024 19:14 #862579

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6132
  • Otrzymane dziękuję: 28928
Od rana jak w tropikach, po południu była burza z gradem, ogórki żyją, ale mają posiekane liście. Długo to jeszcze tak będzie? Trwa to u mnie chyba już 1,5 miesiąca.

Najdorodniejszy koper jest u mnie z kompostowego samosiewu, gdzie trafiają nasiona kopru z ogórków kiszonych, niektóre baldachy mają powyżej 20 cm średnicy
20240714_202739.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2024 19:18 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, jagodka27, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Lip 2024 07:12 #862604

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19851
  • Otrzymane dziękuję: 82674
Piękny koper - chyba jest wabikiem dla pazi królowej?
We Wrocławiu szykuje się kolejny dzień prawdziwego lata. Co prawda temperatura już nie dojdzie do trzydziestki, ale słońce już kilka godzin w robocie i produkuje czystą energię.
Zbierało się na burzę, zbierało - spadło dosłownie 10 kropli i sobie poszło. Słucham właśnie radiowych wiadomości o podtopieniach jak bajki o żelaznym wilku. Pewno dziś nie obędzie się bez podlewania.
Życząc pogodnej środy zostawiam kończącą kwitnienie Crown Princess Margarethe

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, jagodka27, Szafirek, ewakatarzyna, Babcia Ala, gregon, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Lip 2024 09:56 #862608

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 6287
Wczoraj po południu zaczęło grzmieć i padać i tak kilkakrotnie przewaliły się nawałnice do dzisiejszego ranka.
Kilka kilometrów od nas padał grad, pozwalane drzewa, zalania. Straż cały wieczór działała.

Powtórzę po poprzednikach, kiedy to się skończy???

Obecnie 21*, bezwietrznie. Jest mokro, chłodno i ciemnawo. Chwila odpoczynku po wczorajszych 34*.

Mamy gości, dobrze, że zrobiło się chłodniej. Ogórki muszą obeschnąć, aby je zerwać. Chwilowo odpoczynek i błogie lenistwo w chłodzie :happy4:


20240717_092527.jpg



20240717_092238.jpg


Spokojnego dnia dla wszystkich :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, jagodka27, Szafirek, ewakatarzyna, Babcia Ala, gregon, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.965 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum