TEMAT: Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2020 20:48 #686246

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
:) rosną jak na drożdżach :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 06 Sty 2020 21:08 #686248

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Jutro, najdalej pojutrze te siewki przepikuję do jednej większej doniczki i tam pozostaną, aż do fazy 2,3 liści. Dopiero później trafią pojedynczo do większych doniczek. Pudełeczko z białą i łososiową trafi dalej na grzejniczek - liczę, że do końca stycznia coś wzejdzie. :garden1:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 13:27 #686288

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30032
Udało mi się kupić dzisiaj pelargonię białą i bluszczolistną/mix/.Już są wysiane.Gdybym wiedziała,że bluszczolistnej w opakowaniu jest tylko 5 nasionek,kupiłabym więcej.
A tak wyglądają pelargonie wysiane 31.XII.


006-9.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Marzenka, ewa-s, zielonajagoda, Armasza, Łatka, jurek49, Barborka, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 13:43 #686290

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
O jajku jajku, jakie wielkoludy, niech zdrowo rosną :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, koma, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 13:54 #686291

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ja swoim białym i łososiowym dam jeszcze tydzień, jak nie wzejdą to posieję następne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, koma, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 14:43 #686296

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Ja sobie obiecywałam wysiać tak jak Wy na przełomie roku, ale...dopiero dzisiaj wysiałam. Nasiona od Legutki, łososiowej i z paseczkami było po 10 sztuk, białej 14, ale jakie kolorki metaliczne te nasionka mają :supr3: jak biżuteria :)
Nie wiem czy coś mi wykiełkuje, bo ja nie mam ręki do siewu kwiatów, z warzywami trochę lepiej mi idzie.
....ale jak Fuksjana rozesłała ofertę, to się nie mogłam oprzeć i kilka odmian zamówiłam u nich, ten sezon będzie u mnie pelaśkowy :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, koma, Barborka, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 15:11 #686299

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19216
  • Otrzymane dziękuję: 79330
Iwonko, a co zamówiłaś? Mam nadzieję, ze nie coś, co możesz mieć za jeden uśmiech ode mnie. ;)
Ja u nich od kilku lat usiłuję kupić jakieś ostróżki ze strony - oczywiście prawie wszystkie od samego początku sygnowane jako wyprzedane.
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2020 15:14 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 15:43 #686301

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30032
Iwonko Nasionka,które kupiłam dzisiaj są tak jak u Ciebie otoczkowane.Piękny,zielony ,metaliczny kolorek.Trochę się zdziwiłam,bo wcześniej kupione z tej samej firmy otoczkowane nie były.Poczekamy,zobaczymy różnicę.
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Armasza, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 15:44 #686302

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Aniu, w zeszłym roku zamawiałam u nich kilka odmian pelargonii i fuksji, a w tym same pelargonie. Do ogrodu kwiatów już nie kupuję, bo nie ma kto przy tym robić, niestety ja odpadłam. Fuksje mam nadzieję, że chociaż część przezimuje, więc nie zamawiałam, tylko kilka odmian pelargonii. Mrs. Salter Bevis, Noel, Queen of Denmark, Star Flair, Orangeade, Turkish Coffe, Pink Fringed Aztec i ta która mnie zachwyciła Westdale Appleblossom. I mam również nadzieję że te które zimuję przetrwają, na razie wyglądają nieźle :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 15:46 #686303

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
koma wrote:
Iwonko Nasionka,które kupiłam dzisiaj są tak jak u Ciebie otoczkowane.Piękny,zielony ,metaliczny kolorek.Trochę się zdziwiłam,bo wcześniej kupione z tej samej firmy otoczkowane nie były.Poczekamy,zobaczymy różnicę.
Ja bym była cała happy jakby mi chocoaż 30% wykiełkowało. Nasionka śliczne :)
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 15:59 #686305

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Iwonko, ja też nie mam ręki do kwiatów z siewu i dlatego zrobiłam sadzonki, które dzisiaj miały sesję zdjęciową. Te. które za szybko rosną, skracam i mam kolejne sadzonki a skrócone krzewią się itd.
Ewuniu, może wypatrzysz swoje?


IMG_3340.jpg


IMG_3338.jpg


IMG_3337.jpg


IMG_3336.jpg


IMG_3285-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, ewa-s, zielonajagoda, Armasza, Łatka, pszczelarz5, koma, Barborka, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 07 Sty 2020 17:05 #686312

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dziewczyny właśnie te metaliczne wzeszły super - na 12 nasion mam 11 siewek. Nasionka były z firmy Legutko. Natomiast nasiona z firmy Rekwiat to porażka, na 20 nasion zero wschodów :evil:
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pszczelarz5, koma, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 08 Sty 2020 18:58 #686444

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
merlin wrote:
Iwonko, ja też nie mam ręki do kwiatów z siewu i dlatego zrobiłam sadzonki, które dzisiaj miały sesję zdjęciową. Te. które za szybko rosną, skracam i mam kolejne sadzonki a skrócone krzewią się itd.
Ewuniu, może wypatrzysz swoje?


IMG_3340.jpg


IMG_3338.jpg


IMG_3337.jpg


IMG_3336.jpg


IMG_3285-2.jpg

Marylko piękne są Twoje pelargonie :bravo: zieloniutkie zdrowe,ładnie się krzewią
Przycinanie bardzo im służy,właśnie teraz kiedy dni się wydłużają i słońca coraz więcej.
Boczne pędy które zaczynają wyrastać będą już silniejsze,bardziej krępe,a cała roślina nie będzie się wyciągać,a jeszcze korzyść w postaci dodatkowych sadzonek :)
No niestety,nie jestem wstanie rozpoznać po liściach,czekamy na kwiaty :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, koma, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2020 09:15 #686519

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30032
Nasionka wysiane 7.I dzisiaj już pierwsze wschody.


20200109_080738.jpg


U wysianych 29.XII pokazują się listki właściwe.


20200109_082353.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewa-s, Armasza, Łatka, pszczelarz5, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2020 10:37 #686533

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Marysiu piękne. Moje czerwone z serii Gama f1 też mają się dobrze, 2 pozostałe odmiany cisza w dalszym ciągu :mad2:
Jutro podjadę kupić kolejne, ale z innej firmy niż Rekwiat, bo to ewidentnie trefne nasionka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2020 12:10 #686543

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Marylko, łaaał imponująca ilość sadzonek :supr3: . Ja też porobiłam sadzonki z tych co miałam, aż z czterech odmian ;) dlatego domówiłam w Fuksjanie kilka nowych.
Te co posiałam rabatowe, faktycznie planuję posadzić w w gruncie, najwyżej potraktuję je jak jednoroczne. Oczywiście o ile mi coś z tego siania wyjdzie sensownego.

Marysiu, ja też siódmego posiałam i też coś już widać, ale Twoje przy moich to wielkoludy ;), dzisiaj koniecznie muszę karczochy wysiać.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 09 Sty 2020 12:12 #686544

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
O jejuniu, Marysiu, dopiero dopatrzyłam, że te Twoje dziubutki z końca grudnia mają pierwsze listeczki właściwe :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 11 Sty 2020 12:51 #686751

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Mój pierwszy sukcesik, teraz żeby tylko ich nie zabić :oops:

20200111_124645.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Marzenka, ewa-s, Armasza, Łatka, pszczelarz5, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.481 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum