TEMAT: Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 24 Sty 2020 20:20 #688911

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Celinko, jedyne, co mogę jeszcze dodać, to uważaj podczas sadzenia, aby nie zasypać stożka wzrostu, czyli tego "serduszka", z którego będą wyrastać następne listki. Dasz radę :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, bietkae, ewakatarzyna, renmanka


Zielone okna z estimeble.pl

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 25 Sty 2020 21:08 #689088

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 731
  • Otrzymane dziękuję: 4674
:flower1: Dziękuję :kiss3: przepikowałam 29 pelargusi - z sukcesem :dance: trochę się bałam, bo poszły od razu 'do słońca' - ale nie wywarło to na nich specjalnego wrażenia, zadowolone jak zwykle :cool3:

IMG_20200125_120021.jpg
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewa-s, Adasiowa, pszczelarz5, minohiki, bietkae, Carmen, Barborka, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 25 Sty 2020 21:40 #689095

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Wyglądają bardzo profesjonalnie :bravo:
Celinko, uważaj tylko na zbyt ostre słońce - tak młode, delikatne i świeżo przesadzone rośliny mogą nie nadążyć z transpiracją wody i będą więdnąć. Najlepiej byłoby przez pierwsze dni trzymać rozsadę w zacienieniu, przynajmniej w godzinach południowych.
Słońce zza szyby powoduje szybkie nagrzewanie się powietrza, a system korzeniowy świeżo przesadzonych roślin nie będzie w stanie dostarczyć wody części nadziemnej.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, pszczelarz5, bietkae, ewakatarzyna, renmanka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 26 Sty 2020 21:28 #689353

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Moje pelargonie cały czas stoją w szklarni z poliwęglanu,w domu nie ma miejsca.
Szklarnia dogrzewana tylko podczas minusowych temperatur.
Kiedy dzień jest słoneczny temp.dochodzi nawet do 26 stopni,ale w nocy często jest tylko 3 stopnie na plusie.
Niektóre próbują nawet kwitnąć.

IMG_20200126_154157.jpg


IMG_20200126_154217.jpg


IMG_20200126_154213.jpg


IMG_20200126_154204.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, Łatka, pszczelarz5, minohiki, bietkae, Carmen, Nimfa, Barborka, ewakatarzyna, renmanka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 26 Sty 2020 21:41 #689364

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Moje pelasie siane 1 stycznia chyba coś zaatakowało - zaczęły marnieć w oczach, zostało mi raptem kilka siewek. Trudno, czasem się zdarza. Mam już kolejne nasionka i w sobotę wysieję.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Armasza, pszczelarz5, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 27 Sty 2020 11:00 #689437

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Marzenko,a nie miały czasem za mokro?
Takie małe siewki mają jeszcze słabo rozwinięte korzonki i trzeba je oszczędnie podlewać,tak żeby podłoże szybko przesychało.
Szczególnie,gdy jeszcze dzień jest krótki i mało słoneczka.
Większa wilgotność powoduje gnicie,albo/i atak chorób grzybowych.
Jak teraz wysiejesz,spokojnie zdążą urosnąć i pięknie zakwitną.
Nawet wysiane w lutym dają radę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 27 Sty 2020 11:21 #689444

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Ewuniu na bank popełniłam jakiś błąd, chociaż rzadko mi się to zdarza w uprawie roślin. Trudno, nie wszystko musi się udać za pierwszym razem. Teraz wysieję w sobotę, 1 lutego.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, bietkae, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 27 Sty 2020 15:48 #689481

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79421
ewa-s wrote:
Moje pelargonie cały czas stoją w szklarni z poliwęglanu,w domu nie ma miejsca.
Ewuniu, ja nie mam ani szklarni, ani zasadniczo miejsca w domu. Nie mam też takiej niesłychanej ilości i różnorodności, jak Ty.Pelargonie przetrzymane, ile się dało na zewnątrz, poupychałam - też gdzie się dało. I są w różnym stanie. Najlepiej mają się te stojące cały czas na parapecie kuchni (niezbyt ciepłej, przeciętnie koło 16-17o, jak nic się nie piecze), na drugim miejscu - stojące na parapecie nieogrzewanego ganku, potem - w mrocznawej piwnicy, cieplejszej niż ganek. Najgorzej wyglądały stojące na ganku, ale na ziemi - pewnie mocno ciągnie od drzwi wejściowych, a co gorzej - światło tam mało co dociera. Dlatego zdecydowałam się przenieść te donice do kuchni, mimo gniewnych uwag małżonka ;)
Te przetransportowane jakiś tydzień wcześniej - już się "zabrały"



Te wniosłam dziś:



Musiałam powtórnie dość mocno przyciąć, bo wiele pędów było po prostu czarnych.
Ponieważ światła już jakoś tam przybywa, myślę, że kryzys za nami.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, ewa-s, Armasza, minohiki, bietkae, Carmen, Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 27 Sty 2020 20:44 #689582

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Marzenka wrote:
Ewuniu na bank popełniłam jakiś błąd, chociaż rzadko mi się to zdarza w uprawie roślin. Trudno, nie wszystko musi się udać za pierwszym razem. Teraz wysieję w sobotę, 1 lutego.
Oj tam zaraz błąd...z roślinkami tak już jest,wszystkie sobie pięknie rosną,w identycznych warunkach,a tu nagle jedna nie wiedzieć czemu "pada".
Luty to dobry termin do wysiewu,zanim roślinki wykiełkują i zaczną rosnąć,dni się będą wydłużać,będzie więcej słońca,a to dla malutkich siewek bardzo ważne.

Aniu masz rację,już nie ma zmartwienia,teraz z każdym dniem będzie więcej słoneczka i dzięki temu pelargonie będą wypuszczać dużo mocniejszych pędów.
Dobrze,że przyniosłaś je w cieplejsze miejsce.Temperatura w granicach 16-17* jest dobra.
Wyższa temp,przy obecnych niedoborach światła powodowałaby wybieganie pędów,a liście byłyby delikatne i blade.
Twoje pelargonie zapowiadają się bardzo dobrze :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 03 Lut 2020 19:34 #691057

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30033
To jest jedna z najładniejszych moich pelargonii wysianych 31.XII./czerwona/Najsłabsze są białe, ale one były póżniej wysiane.


20200203_132029.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Armasza, Łatka, pszczelarz5, Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Lut 2020 11:36 #692272

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30033
Słabiutkie są moje pelargonie.Może potrzebują jeszcze trochę czasu na wzmocnienie się.


20200210_103109.jpg


20200207_121402.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, ewa-s, Carmen, Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Lut 2020 12:55 #692283

  • amsiz
  • amsiz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 252
  • Otrzymane dziękuję: 325
Moje jeszcze mniejsze. Do maja jeszcze bardzo dużo czasu.
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Lut 2020 13:39 #692295

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12733
Moje też mniejsze :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Lut 2020 15:10 #692309

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2243
  • Otrzymane dziękuję: 8321
Dziewczyny :flower1: , a robicie już sadzonki ze starych pelargonii, moja już bardzo wyrosła i ma dużo młodych listów, chętnie bym je już ukorzeniła.
MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 10 Lut 2020 16:22 #692320

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12733
Znalazałam taki filmik;



Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): eldo, Carmen, MARRY, Nimfa, renmanka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 11 Lut 2020 09:51 #692426

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 731
  • Otrzymane dziękuję: 4674
Syn!!!! mnie namówił na jeszcze dwie paczki pelargonii, cóż dziecku się nie odmawia... więc posialiśmy 30 stycznia kolejną partię, we fioletowej na 6 nasion wzeszły wszystkie, w różowej na 14 mamy 12 siewek. Te starsze z 10 stycznia mają już pachnące listki :coffe:
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 13 Lut 2020 13:08 #692829

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1398
  • Otrzymane dziękuję: 11082
Pokażę Wam moje sadzonki pelargonii, które otrzymałam w końcówce lata od ewy-s
Richards Hodgson - przyjęły się wszystkie, Pamela Vaughan - również wszystkie, a bronze butterfly zostały mi dwie. Ewa udzieliła mi wskazówek, jak się z nimi obchodzić, stosuję je i widzę, że wychodzi im to na dobre. Po uszczknięciu wierzchołków, zaczynają się pojawiać nowe odrosty u podstawy.

DSCN3617.jpg


DSCN3618.jpg



DSCN3619.jpg


A to moje ubiegłoroczne zwykłe pelargonie, które późną jesienią znacznie poskracałam i zostawiłam w starej ziemi w ogrodzie zimowym. Teraz, kiedy zaczęły pojawiać się nowe przyrosty, poprzesadzałam do świeżej ziemi.

DSCN3615.jpg
Ogród - mój optymizm.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 13:10 przez Nimfa.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Armasza, Łatka, pszczelarz5, MARRY, ewakatarzyna, renmanka

Pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie i inne 14 Lut 2020 10:13 #692975

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Nimfa piękne sadzonki wyhodowałaś :)
Super rosną i ładnie się rozkrzewiają,widać,że dobrze o nie dbasz :garden1:

U mnie zaczyna kwitnąć półzwisła wielkokwiatowa


IMG_20200211_153344.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.670 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum