TEMAT: Uprawa kwiatów w hydroponice

Uprawa kwiatów w hydroponice 08 Maj 2018 17:14 #605149

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
O sorki wielkie.... Jak to nikt????? Ja, to niby ''nikt''?!!!? ;) Na okrągło tu włażę i czekam i czekam kiedy to moje kochane i uzdolnione dziewczę się pojawi i wrzuci nam tu jakieś cykanki na pocieszenie naszych gałek. A tu panna nam nawiała i trzyma w napięciu wszystkich podglądających jej wąteczek. :whistle: :funnyface:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa kwiatów w hydroponice 08 Maj 2018 20:41 #605205

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
No sorki wielkie :).. ja się pochwaliłam posadzoną moringą i czekałam na reakcję, żeby nie powiedzieć że na pochwałę :sleep: :P codziennie zgladałam a tu figa z makiem ,nikt nic nie pisze.Nikt mnie nie lubi pomyślałam.Panna nie nawiała tylko czekała i się doczekała :happy2: Krysia mnie lubi :funnyface: ,ale nic nie pisze na temat mojego eksperymentu. Nie mam nowych roślinek więc nie mam się czym pochwalić. Chyba że wstawię cudnie rosnące reo meksykańskie i stromante trikolor, ale to dopiero jutro.

Uprawa kwiatów w hydroponice 08 Maj 2018 22:38 #605261

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ależ skarbie mój to właśnie tak jest że jak się rozpoczyna sezon ogrodowy to niemal wszystkich wymiata do ogródka i szaleją pośród rabatek i wpadając w zachwyty własnych kompozycji ogrodowych zapomina się o wątkach doniczkowych. Ja zawsze do Ciebie wchodzę i podglądam twoje nowości i poczynania, a już na bank Ci w nich dopinguje. Jest dużo osób które twój wątek podgląda. Jestem oczywiście ciekawa twojego rea, a na stromante tricolor będę czekała z utęsknieniem. Kiedyś je miałam, ale z braku wiedzy i doświadczenia udało mi się je ukatrupić. Mawiają że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i ja się o prawdziwości tych słów szybko przekonałam.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 22:38 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 09 Maj 2018 21:13 #605417

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Przepraszam, dzisiaj wielkie zamieszanie w domu,jutro wstawię zdjęcia.

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Maj 2018 06:23 #605480

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nie ma sprawy, poczekamy. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Maj 2018 07:18 #605488

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79691
Tereso, Krysia ma racje, większość uczestników ma ogrody, w których w tej chwili ma miejsce po prostu erupcja wegetacji - i ludziska nie wiedzą, w co górne kończyny włożyć - mnie by się przydała dodatkowa para rąk od natychmiast. Twoje eksperymenty są bardzo ciekawe - i jak najbardziej pisz o nich, ale hm, dla ogrodnika uprawiającego kilka arów pieniących się obecnie kwiatami czy młodymi warzywami - odrobinę "niszowe", co do mnie - doświadczenie mam na tym poletku nikłe i trochę zniechęcające. Z parapetowców przerzucam się na monokulturę hippeastrów - a i te jakoś zeszły w ostatnich dniach na margines wobec zewnętrznego szaleństwa.
A na marginesie - zapraszam do naszych ogrodów :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Maj 2018 16:23 #605542

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Kochana Tereniu, będę jak zawsze czekała na twoje relacje i foty, bo my ''parapetowcy'' musimy się trzymać jakoś razem. :kiss3: :hug: No, ale zajrzeć do ogrodów też można, a nawet trzeba, a nuż-widelec jakaś nam nowa pasja się w sercach rozwinie? :think: Podglądam dziewczyny na ogrodówce z wielką przyjemnością, ale ich dialekt jest dla mnie czasami mało zrozumiały i czytając ich wypowiedzi (hihihihi....!) czuję się tak, jakbym czasami słuchała mowy ufoludka. :rotfl1: Ale te ich wyczyny i piękności ogrodowe, to już jest u mnie sfera marzeń - jak na razie - niedoścignionych. :funnyface: :whistle: ;)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Maj 2018 19:23 #605566

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Krysiu,Łatka jesteście kochane,dzieki za za miłe słowa.Ja oczywiście żartowałam o nielubieniu mnie.Nie mogę się porównywać z moimi skromnymi parapetowcami z pracą na prawdziwych działkach.W ziemi mam tylko na balkonie o wymiarach 1,5m na 1mtroszkę ziółek i posadzone pierwszy raz pomidorki koktajlowe :dance: .Z kwiatków w skrzynkach zrezygnowałam bo wiatry i bardzo silne słońce na 9 piętrze niszczyło moja pracę.

007-4.jpg
stromante trikolor ma już roczek

014-4.jpg
reo też ma roczek
015-3.jpg
widok z góry
009-5.jpg
uratowana paprotka


001-6.jpg

002-5.jpg

004-5.jpg

moringa najlepiej smakuje jogurtem lub kefirem(trzeba dodać cukru)

A tak kwitną ponownie , po dwóch miesiącach odpoczynku fiołeczki
006-4.jpg
Moj pierwszy fiołek odnawiany od 14 chyba lat
008-5.jpg


025.jpg


024-2.jpg


026-4.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2018 19:31 przez Hydroponiczka.

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Maj 2018 19:29 #605568

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
A to mój balkonowy ogródek. Pomidorki na razie stoją na dole, po 20 maja skrzynki powieszę.

011-5.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2018 19:29 przez Hydroponiczka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Łatka

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Maj 2018 21:08 #605587

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79691
Tereso, powiem Ci szczerze, że bardzo długie lata wystarczało mi tyle ziemi, co w doniczkach - ba, grzebanie w guncie, pełnym wstretnych robali i generalnie niehigienicznym :lol: było katorgą mojej wczesnej młodości. Nigdy, przenigdy nie posądzałabym siebie 25 lat temu o dobrowolną harówkę po 8 godzin wśród badyli, jak to ma miejsce w ostatnich dniach. :jeez:
Twoje rośliny są śliczne, zwłaszcza te kwitnące - taki mam gust prosty, że "kwiat" oznacza coś kwitnącego, najlepiej mocno kolorowo, najlepiej porażająco pachnąco. :oops:
Saintpaulie kiedyś kolekcjonowałam, choć to było w czasach, gdy nie wymarły dinozaury - i możliwości pozyskania takich wyrafinowanych odmian były żadne.
Ale te lazurowe są też kochane, prawda?
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 11 Maj 2018 21:52 #605760

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Fajne i ciekawe roślinki, zadbane jak trzeba czyli po prostu super!! Ja już od pewnego czasu się rozglądam za stromanthe tricolor, ale bez skutku. Reo masz fantastyczne. I tak sobie pomyślałam, że w towarzystwie stromanthe i reo pięknie wyglądałaby gynura. Byłby fajny widoczek. :hearts: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 12 Maj 2018 23:12 #605926

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Oj Krysiu, Krysiu jak Ty się rozglądasz kobieto :P Masz blisko stromante więc jaki to problem , szepnij słówko :P a stromante będzie Twoje. Pomysł połączenia reo ze stromante świetny.Jak sadzisz można już ją rozdzielać?

Uprawa kwiatów w hydroponice 12 Maj 2018 23:37 #605929

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Sądzę że już można, przynajmniej nie widzę żadnych przeciwwskazań. I co, połączysz obie w jedno? :think: :whistle:
Tereniu kochana, nie śmiałabym zawracać Ci głowy, ale to jest fakt że szukam stromante, lecz kupię go sobie gdy przyjdzie zwrot podatku. :whistle: Dobra, zmykam do łóżeczka, bo zaraz zasnę na klawiaturze. :happy: Do juterka, Tereniu. :kiss3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Uprawa kwiatów w hydroponice 13 Maj 2018 18:23 #605998

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Krysiu, mówisz ze za zwrot podatku kupisz? Nie masz nic ciekawszego do kupienia za te pieniążki? Może jakiś ciuszek albo buciki nowe B) :P A kawałek stromante mogę Ci odciąć. Ciężko się wycina w keramzycie, ale może nie uszkodzę jej bardzo.Muszę się teraz uporać z pewnymi sprawami które ostatnio zajmują mi sporo czasu i nerwów :( .Co do połączenia reo i stromante, to wiesz muszę dojrzeć do tego :P , pomysł mi już zakiełkował, do tego gynura? Musiała by być spora doniczka no i trzeba by gdzieś kupić tą gynurę.Podglądnęłam w internecie w internecie jak wygląda i baaaaaardzo mi się spodobała.Chyba zacznę likwidować fiołki :supr3: ,żeby zrobić miejsce :jeez: Powiedz mi jeszcze czy campakta żyje?

Uprawa kwiatów w hydroponice 13 Maj 2018 18:49 #606000

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Skarbie, nie ciachaj stromante bo co roku są u mnie w kwiaciarni, ale go nie kupowałam bo nie czułam parcia na taką potrzebę. Jutro wsadzam compactę do doniczki docelowej i będzie w uprawie hydroponicznej. Dzisiaj do jednej doniczki wsadziłam dwa filki czyli hastatum i lemon lime - mi się podobają w takiej kompozycji. Zdjęcia wstawię jutro bo muszę jeszcze naszykować paczki do wysyłki, więc dzisiaj jestem bardziej na doskok.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Uprawa kwiatów w hydroponice 19 Cze 2018 16:51 #613902

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Dawno nie miałam nic nowego, ale los zawsze tak nami pokieruje że nie potrafimy się oprzeć. Tak było wczoraj w Lidlu gdzie miałam kupić coś do jedzenia.Ale na samym początku stało coś takiego samotnego :( i wołało weźże mnie, nazywam się kroton B) .Marzyłam o nim od dawna,brak miejsca zawsze mnie jednak powstrzymywał :club2: . Tym razem się skusiłam :dance: i mam kroton w hydro.
001-7.jpg

005-8.jpg


006-5.jpg


A tak wygląda na dzień dzisiejszy Moringa.Przyhamowała z błyskawicznym wzrostem, pożółkły i odpadły jej dolne gałązki zarówno w ziemi jak i w hydro.Obecnie w ziemi ma 22cm w hydro 17cm.Dopóki nie padną, będę o nie dbała

014-5.jpg


009-6.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2018 17:25 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Uprawa kwiatów w hydroponice 08 Lip 2018 16:00 #617282

  • Mila
  • Mila's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 66
Teresa, czy fiołki ukorzeniasz w keramzycie zalanym wodą? Udało mi się kupić w przecenie piękne o pełnych kwiatach i chciałabym je rozmnożyć.
I jeszcze jedno pytanie: czy uprawiałaś w hydroponice begonie doniczkowe?

Uprawa kwiatów w hydroponice 08 Lip 2018 16:33 #617288

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Mila fiołeczki jak i pozostałe kwiatki ukorzeniam w szklanym naczyniu (szklance, słoiczku) ponieważ w każdej chwili mogę sprawdzić czy pojawiają się korzonki. Wtedy mam uśmiech od ucha do ucha :dance: ,czekam aż ogonki osiągną kilka centymetrów i hop do hydro :). jedynie grudnika ukorzeniam w ziemi bo 2 próby ukorzeniania metodą w wodzie nie powiodły się, po prostu mi gniły.
Kilka lat temu zrobiłam eksperyment z begonią, ale wypadło to bardzo marnie. Roślinka urosła, niestety szybko zmarniała. Robiłam to w okresie letnim (w lipcu przywiozłam z wakacji przepięknej urody szczepkę begonii). Urosła nawet dosyć szybko ale zmarniała .Jeżeli Ci się uda, proszę pochwal się, wstawiając zdjęcie.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.297 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum