TEMAT: Uprawa kwiatów w hydroponice

Uprawa kwiatów w hydroponice 09 Lis 2017 17:37 #573992

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
To są te wskaźniki ze stron, które polecałaś :bad-idea:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa kwiatów w hydroponice 09 Lis 2017 17:53 #573996

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Michał dokładnie tak, bo właśnie w tym sklepie zaopatruje się w akcesoria do hydro, :) .

Uprawa kwiatów w hydroponice 09 Lis 2017 18:02 #573997

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A ja właśnie zakupiłam sobie kilka kolejnych wkładów. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Lis 2017 16:33 #574126

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Oto kolejny powód dlaczego warto uprawiać kwiaty w hydroponice. Jak wiemy kwiaty w ziemi często przesadzamy ponieważ korzenie w doniczce bardzo się rozrosły,i zajmują sporo miejsca, roślina zaczyna marnieć.W hydroponice jest inaczej. Korzenie które wyrosły sporo poza wkład, po prosu się usuwa za pomocą nożyczek albo obrywa się palcami. Tak postąpiłam kilka dni temu z Reo meksykańskim.

001-3.jpg


002.jpg


005-5.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Armasza, Carmen

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Lis 2017 18:19 #574154

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19269
  • Otrzymane dziękuję: 79653
Tereso - to chyba nie odnosi się do wszystkich roślin?
Jak wspomniałam, mam teraz "na parapetach" praktycznie tylko storczyki, kilka próbuję hodować w keramzycie. To są egzemplarze w słabej formie, maja po kilka żywych korzonków. Trzymam je w zwykłych przezroczystych plastikowych doniczkach, w których "metodą gospodarczą" wyborowałam dodatkowe otwory - i jeśli któryś korzeń przechodzi na zewnątrz, tylko bardzo się cieszę, bo po pierwsze - żyje, po drugie - utrzymuje storczyka w stabilniejszej pozycji.
A może się mylę?
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Lis 2017 21:25 #574200

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Aniu obcinanie korzeni absolutnie nie dotyczy storczyków. Storczyk to kwiat z którym nie mam doświadczenia.w hydro.Sama usiłuję teraz reanimować pięknego storczyka którego dostałam ponad 3 lata temu. Po przekwitnięciu ani myślał o ponownym zakwitnięciu.Chodziłam koło niego ,czarowałam jak mogłam,przenosiłam na jakiś czas do chłodniejszego miejsca, zmieniałam nawozy a mimo to marniał w oczach :( .Korzenie zrobiły się bardzo brzydkie. Nie pozostało mi nic innego jak usunąć wszystkie korzenie (tak zrobiłam z pierwszym storczykiem 10 lat temu) i pozostawiłam tylko nowo wyrastające listki .Wsadziłam do hydro, ale bez wskaźnika ,ponieważ korzenie storczyka nie powinny stać w wodzie (tak mi powiedział pan w sklepie z akcesoriami do hydro). Należy go tylko co 2 tygodnie wsadzić z dziurkowanym wkładem na 10-15 minut do wody i wyjąć. U mojego storczyka tydzień temu zauważyłam nowo wychodzący listek :dance: . Postaram się wstawić zdjęcia kwitnącego storczyka z przed kilu lat. Musze tylko znależć w archiwum. Zdjecie w hydro muszę dopiero zrobić.
011-2.jpg
czyż nie piękny był?
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2017 21:30 przez Hydroponiczka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Lis 2017 21:41 #574205

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19269
  • Otrzymane dziękuję: 79653
Bardzo piękna ćmówka.
Moje doświadczenie z nimi jest takie, że wbrew obiegowym opiniom koniuszki korzeni (zdrowych) mogą dosięgać do wody. Byle większość nie była zalana.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 10 Lis 2017 22:14 #574210

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Tereso, swojego jak reanimowałem pięć lat temu przelewałem wodą i wsadzałem do osłonki. Dzięki temu, że reszta wody spłynęła do osłonki,
woda ciagle parowała. Co korzystnie wpływa na produkcję korzeni ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 11 Lis 2017 10:59 #574260

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Brawo Michał dzięki za uzupełnienie.Tez tak robię.Po wyjęciu wsadzam do osłonki.Jutro sprawdzę czy pojawiły sie chociaż zawiązki korzeni.
Jak miło że wywiązała się dyskusja :hug:
Ostatnio zmieniany: 11 Lis 2017 11:00 przez Hydroponiczka.

Uprawa kwiatów w hydroponice 11 Lis 2017 17:07 #574292

  • Mila
  • Mila's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 66
Tereska, ja oczywiście pytałam o wkłady przezroczyste, a nie osłonki :) Byłam w ogrodniczym i macałam storczykowe przezroczyste doniczki i pomyślałam, że fajnie byłoby widzieć korzenie przerastające keramzyt. A osłonki (zewnętrzne naczynie) oczywiście nieprzezroczyste. Te storczykowe doniczki były po 0,7- 1 zł. Mam do posadzenia kilkadziesiąt sadzonek papirusów, więc byłoby oszczędniej :happy4:
Nie mam wskaźników poziomu pożywki, bo nie uważam, żeby były konieczne. Podlewam inne kwiaty i podglądam czy te w hydro mają odpowiedni poziom.
Ostatnio zmieniany: 11 Lis 2017 17:09 przez Mila.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 12 Lis 2017 18:15 #574418

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Mila nastąpiło małe nieporozumienie z mojej strony :oops:. Ja napisałam że nie widziałam nieprzezroczystych wkładów, mając w tyle głowy typowe wkłady do hydro.Storczyki natomiast kupuje się w nieprzezroczystych wkładach i tak mogą sobie stać bez żadnych osłonek. Dla lepszej stabilności wkłada się do szklanych osłonek typowych dla storczyków (rozszerzające się ku górze) i one mogą być nieprzezroczyste. Ja mam własnie nieprzezroczysta osłonę. I tutaj masz rację, wskaźnik jest niepotrzebny, bo wszystko widać.Nie musisz robić dziurek w ściankach wystarczą te które są w dnie osłonki. Ja tak właśnie zrobiłam z reanimowanym storczykiem. Obiecałam wstawić zdjęcia ale pewne zawirowania zdrowotne sprawiły że wstawię je z leciutkim opóźnieniem.
Ostatnio zmieniany: 12 Lis 2017 18:22 przez Hydroponiczka.

Uprawa kwiatów w hydroponice 12 Lis 2017 18:27 #574421

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Mila wrote:
Tereska, ja oczywiście pytałam o wkłady przezroczyste, a nie osłonki :) Byłam w ogrodniczym i macałam storczykowe przezroczyste doniczki i pomyślałam, że fajnie byłoby widzieć korzenie przerastające keramzyt. A osłonki (zewnętrzne naczynie) oczywiście nieprzezroczyste. Te storczykowe doniczki były po 0,7- 1 zł. Mam do posadzenia kilkadziesiąt sadzonek papirusów, więc byłoby oszczędniej :happy4:
Nie mam wskaźników poziomu pożywki, bo nie uważam, żeby były konieczne. Podlewam inne kwiaty i podglądam czy te w hydro mają odpowiedni poziom.
Dziewczyny, a jaki to jest "odpowiedni" poziom? Ile tego powinno być?
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 12 Lis 2017 19:31 #574429

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Armasza to zalezy. Odpowiedni poziom ,kiedy należy podlać ,wskaźnik jest na najniższym poziomie (minimum).Kiedy wskaźnik jest na poziomie optimum tzn.że więcej wody nie należy wlewać. Chyba że wyjeżdzamy na dłużej wtedy podlewamy do poziomu maksimum i to tez będzie odpowiedni poziom.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Uprawa kwiatów w hydroponice 13 Lis 2017 17:57 #574560

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
011-3.jpg

Mila oto obiecane zdjęcia wkładu i osłonki w których reanimuję storczyka
Wkład do góry dnem (widać otwory)


023-2.jpg


024.jpg


Wyciagnięty z keramzytu "cień storczyka"niestety usychający :( nie ma żadnych zaczątków nowych korzeni

013-2.jpg

Obcięłam część usychająca i wsadziłam z powrotem do kermazytu

014-2.jpg


021-2.jpg


Dałam mu ostatnią szansę, nie mam złudzeń, chyba nic z tego nie będzie. Co sądzicie o tym?
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2017 17:59 przez Hydroponiczka. Powód: dodanie zdjęcia

Uprawa kwiatów w hydroponice 13 Lis 2017 18:26 #574568

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Ja bym usunął wszystkie stare pozostałości po liściach i sprawdził jaki jest trzon. Jednak kiepsko to widzę :unsure:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 13 Lis 2017 18:29 #574570

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19269
  • Otrzymane dziękuję: 79653
Hm, wyrzucić zdążysz zawsze - choć szanse nikłe... przynajmniej mnie raczej by się nie udało go ocalić :(
Ale trzymam kciuki za reanimację.
A propos reanimacji- mamy tu taki dział. Zaglądałaś tam, Teresko?
Za tę wiadomość podziękował(a): Hydroponiczka

Uprawa kwiatów w hydroponice 13 Lis 2017 18:32 #574571

  • Hydroponiczka
  • Hydroponiczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Ciesz się tym co masz.
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 102
Oto jak wygląda nawóz w granulkach i ściąga dozowania. Nawóz sprzedawany jest w malutkich saszetkach i w pojemnikach, w środku malutka podziałka

007.jpg

009-3.jpg


002-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Uprawa kwiatów w hydroponice 13 Lis 2017 23:40 #574619

  • Mila
  • Mila's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 66
Tereska, teraz jasne :) Storczyki powinny mieć dostęp światła do korzeni, to i wkład i osłonka w miarę przezroczyste. Dla innych roślin to niewskazane.
Haniu, ponieważ nie mam wskaźników , staram się utrzymać poziom pożywki tak ze 3 cm poniżej górnej powierzchni keramzytu, aby część korzeni miała powietrze.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Hydroponiczka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.304 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum