TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 14 Paź 2014 09:38 #305716

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
kambodza5 wrote:
Kolejna bransoletka z muliny w kolorze tęczy, robię już kolejną taką samą na zamówienie :lol:





Piękna robota. Czy jest możliwość , bym dostała wzór?


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 14 Paź 2014 09:43 #305717

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Pochwalę się moją ostatnią pracą.



100_2757.JPG



100_2756.JPG



100_2755.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Radosna twórczość 15 Paź 2014 08:55 #305951

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Danusiu, wspaniałe afrykańskie klimaty :whistle: Położyć się w takich poduchach i posłuchać muzyczki z tamtych regionów ..hmmm rozmarzyłam się :)
Może Kambodża podpowie, ale mi się wydaję, że to jest robione na drutach (lewe). Dobór kolorów kojarzy mi się z muzyką reggae (a raczej z czapeczkami, beretami w podobnych barwach). Ależ dzisiaj mam muzyczne nastawienie.

Już połowa października. Czas zatem aby pomyśleć o świątecznych kartkach dla rodziny i znajomych. Ja zaczynam już kompletować materiały. Wkrótce zacznę się produkować karteczkowo, do czego wszystkich namawiam, bo nawet najprostsza kartka zrobiona własnoręcznie daje więcej satysfakcji i przekazuje więcej ciepła niż nawet najpiękniejsze i najdroższe "gotowce" ze sklepu. W nasze karteczki wkładamy cząstkę serdecznego uczucia do osób o których pamiętamy nawet jeżeli to jest dwa razy w roku. Gorąco namawiam do wysyłania karteczek własnej roboty.
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2014 08:56 przez Aleksandra.

Radosna twórczość 20 Paź 2014 14:23 #307099

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Po długiej nieobecności zajrzałem tutaj - cudności, co za pomysły i wykonanie wszystkich prezentujących swe prace!!!

Ola, jesteś niesamowita, po prostu coś przepięknego pokazujesz...
Pomysł i odpowiednie wykonanie to jedno bo poza zdolnościami manualnymi można poszukać wzorców, rad w necie ale...
to chyba zajmuje sporo czasu, by się spokojnie z materiałem rozłożyć i zrealizować koncept?

Dzisiaj wpadł mi pomysł do głowy na wykorzystanie papieru czerpanego do obdarowania kogoś...
Znalazłem w Poznaniu producenta, więc mógłbym nawet swój pomysł podrzucić, jakby co :) Choć wiadomo, największe wrażenie na Ukochanej zrobiłby własnoręcznie wykonany papier... Używając płatków kwiatów, źdźbeł traw itp. za każdym razem jest "loteria" jak się ułożą, prawda?
A w którym momencie robisz odcisk liścia, bo to efektownie wygląda (klonu czy paprotki?)

A czy próbowałaś na takim papierze coś napisać (hmm, tuszem kreślarskim?) albo namalować (no nie wiem, olejnymi farbami a może i pastelami?) - trzeba by chyba potem je czymś utrwalić?

Pozdrawiam serdecznie
zafascynowany wyobraźnią i umiejętnościami Adrian

Radosna twórczość 20 Paź 2014 18:12 #307129

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Ola, nie zaglądałam tu od dawna, dziś jestem pod ogromnym wrażeniem. Piękne prace pokazujesz. Papier czerpany to dla mnie mistrzostwo. Z gliną pięknie się rozwinęłaś, najbardziej podoba mi się schowek na zapalniczkę. Teraz już będę regularnie tu zaglądać.

Radosna twórczość 20 Paź 2014 18:37 #307135

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Piękne rzeczy pokazujecie, bardzo chciałabym umieć robic takie cudeńka z gliny porcelany metalu itp.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia

Radosna twórczość 24 Paź 2014 23:29 #308177

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witajcie ,
Cieszę się ogromnie, że zaglądacie i nawet dzielicie się własnymi pomysłami. Jest to wielce pobudzające do dalszego działania :)
Ja na razie papier czerpany odstawiłam na bok. Doba ma tylko tyle godzin ile ma, a ja jestem w ciągłym niedoczasie. Obecnie "pracuję" nad wyrobem ceramicznym. Forma : łódź do podawania suschi. W restauracjach podawane jest na łodziach drewnianych, a ja wymyśliłam sobie ceramiczną z elementami drewnianymi. Obawiam się , że trochę czasu upłynie nim "dzieło " będzie gotowe do prezentacji. Pomału też kompletuję wykrojniczki do kartek świątecznych i szukam pomysłów na nie.Niebawem pierwsze karteczki będą gotowe do pokazania.

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających życząc miłego wekeendu

Radosna twórczość 03 Lis 2014 09:41 #310110

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Jestem pierwsza przed wszystkimi marketami i zaczynam świąteczne karteczki kleić. Na dobry początek jedna

2014.1.JPG


Kolorki zostały trochę przekłamane na fotce. Napis jest wycięty na złoto i bardziej daje po oczach :) Jeszcze życzenia do środka i wymyśliłam sobie, że do każdej karteczki dołączę drukowaną kolędę zwiniętą w rulonik.
Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2014 09:44 przez Aleksandra.

Radosna twórczość 04 Lis 2014 08:41 #310412

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Mój sezon karteczkowy rozkręca się na dobre :)
Karteczki mi pewnie różnie wyjdą. Jedne na "bogato" inne całkiem skromnie. Cały czas szukam i eksperymentuję :-D Na fotkach niestety nie ma widocznego efektu złoceń i srebrzeń, kolor kremowy wychodzi jak biały, nasycenie barw też nie jest takie jak w rzeczywistości, ale w ogólnym rozrachunku widać co chciałam powyklejać.
Jak już wcześniej wspomniałam, w tym roku do każdej karteczki dołączam kolędę. Pokażę to na jednym przykładzie :
Karteczka z przodu

2014.2.JPG


Karteczka wewnątrz. Na jednej stronie będą także dołączone życzenia

2014.3.JPG



2014.4.JPG


I następne:

2014.5.JPG


2014.6.JPG


2014.7.JPG

Radosna twórczość 04 Lis 2014 09:00 #310417

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kartka z kolędą przepiękna :bravo:

Radosna twórczość 05 Lis 2014 09:52 #310627

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Roma, wielkie dzięki :kiss3: W tym roku wszystkie kartki dostaną bonus w postaci kolędy :)


2014.8.JPG



2014.9.JPG



2014.10.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Radosna twórczość 09 Lis 2014 11:18 #311870

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
2014.11.JPG


2014.12.JPG


2014.13.JPG


2014.14.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Radosna twórczość 10 Lis 2014 17:03 #312244

  • ABI50
  • ABI50's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 241
  • Otrzymane dziękuję: 81
Przepiękne :) wykonane z wielką precyzją i starannością kartki świąteczne . Będę tu zaglądać :) :) :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 11 Lis 2014 10:15 #312458

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Bardzo dziękuję dziewczyny. Dalej szukam pomysłów na kartki. Zainspirowała mnie forma kartki z okienkiem. I oto co mi wyszło :


2014.15.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Radosna twórczość 11 Lis 2014 10:48 #312463

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Inspirujesz cały czas. Właśnie wpadło mi do głowy, by namówić nauczycielkę córci ...do zrobienia spotkania dla rodziców i dzieci w celu wykonania kartek. Żadna z nas na codzień nie ma tego w głowie, ale w szkole może by się udało. Wiadomo, nie ma najmniejszych szans, by wszyscy rodzice mieli chęć, czas i możliwości, ale przykładowo z 3 klas - kilkoro rodziców mogłoby wziąść udział:)
A narzędzia w szkole są całkiem atrakcyjne, tylko każde z rodziców musiałoby sobie przynieść trochę kolorowego papieru technicznego:) i paru elementów:)

Radosna twórczość 11 Lis 2014 16:42 #312525

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ula, cieszę się bardzo, że choć trochę mogę inspirować :whistle: Masz rację. Dzieciaki bardzo chętnie podejmują się takiego rękodzieła. Mam w rodzinie siedmiolatka, którego "wkręciłam" wraz z jego rodzicami w robienie kartek. Oj,jak bardzo się cieszył gdy otrzymał podziękowania od cioć i innych członków rodziny obdarowanych jego karteczkami. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba dużych funduszy do wykonania kartek. Wystarczy klej,nożyczki,złotka po czekoladkach, blok techniczny, farby, kredki (czyli to wszystko co i tak uczeń posiada) oraz chęci do zabawy. Ja ciągle się bawię :whistle: W tym roku wszystkie karteczki dostaną kolędę w formie drukowanej oraz życzenia w formie cytatów , wierszy. Znalazłam ciekawą stronę pełną inspiracji www.zosia.piasta.pl/swieta/swiateczne.htm. Zatem bardzo dziękuję takim osobom jak Zosia, która udostępnia świąteczne perełki innym. Ja teraz zaczęłam wciągać się w karteczki z okienkiem. Bardzo mi się one spodobały. Jeszcze kilka zatem ich popełnię. Druga zrobiona dzisiaj

2014.16.JPG

Radosna twórczość 13 Lis 2014 18:32 #313202

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
2014.17.jpg

Radosna twórczość 15 Lis 2014 09:45 #313541

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Nikt z Was nie robi kartek ? Naprawdę warto. To taki malusieńki prezent od serca na święta. Zapewniam , że sprawia zawsze dużą przyjemność po obu stronach (wysyłającemu i obdarowanym). Zwłaszcza jeśli dostaną kartkę przed świętami a nie po .. Najwyższy czas zabrać się do roboty . Ja już prace nad kartkami pomału kończę. W grudniu jeszcze tyle innej roboty domowej czeka ..


2014.18.jpg


2014.19.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Lis 2014 09:46 przez Aleksandra.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.715 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum