TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 15 Lis 2014 11:01 #313547

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
No to jeszcze jedna

2014.20.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 15 Lis 2014 13:35 #313568

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Przepiękne!
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 20 Lis 2014 14:25 #314928

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Aleksandra wrote:
Nikt z Was nie robi kartek ? Naprawdę warto. To taki malusieńki prezent od serca na święta. Zapewniam , że sprawia zawsze dużą przyjemność po obu stronach (wysyłającemu i obdarowanym). Zwłaszcza jeśli dostaną kartkę przed świętami a nie po .. Najwyższy czas zabrać się do roboty . Ja już prace nad kartkami pomału kończę. W grudniu jeszcze tyle innej roboty domowej czeka ..

To prawda, sama się o tym przekonałam. Kartki świąteczne też zaczęłam robić, ale jeszcze nie skończyłam. :wink4:
Na razie pochwalę się kartkami, które robiłam wiosną haftem matematycznym. Na święta BN wykonuję kartki też haftowane, ale tym razem głównie metodą krzyżykową.

Olu, Twoje prace robią niesamowite wrażenie, ta różnorodność form i technik zdobienia jest oszałamiająca. Ja też coś tam składam z różnych materiałów. Sporą próbkę swojej "tfurczości" B) wstawiłam w wątku Igłą malowane.
006_2014-11-20.gif
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 22 Lis 2014 22:16 #315527

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Już pokazano tyle przepięknych kartek świątecznych .Dołączę kilka moich rękodzieł...
DSCN0434.jpg


DSCN0435.jpg


DSCN0438.jpg


DSCN0443.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01

Radosna twórczość 22 Lis 2014 23:24 #315544

  • Roma
  • Roma's Avatar
Olu,Ewo, Wasze kartki są przepiękne.Jak ja Wam zazdroszczę tych zdolności i dobrych oczu :teach:

Radosna twórczość 23 Lis 2014 10:17 #315582

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Viola, to do roboty :)
Basiu, Twoje matematyczne wyszywane karteczki są śliczne. Też kiedyś popełniłam kilka, ale jakoś papier do mnie bardziej przemawia.

Ewa, bardzo podoba mi się łączenie w karteczkach suszonych prawdziwych elementów roślinnych. Rameczki też są super :)

Roma, dziękuję . Z tymi dobrymi oczami u mnie już bywa różnie. Od pewnego czasu muszę się wspomagać dodatkową parą „oczu”, ale takie kartkowanie bardzo cieszy. Powoli jednak już kończę z nimi świąteczną zabawę. Niedługo …. Mam nadzieję wstawię moje łodzie do sushi z gliny. Jutro „pójdą do szkliwienia”.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953

Radosna twórczość 27 Lis 2014 09:49 #316699

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Nowa ulepianka. Pokryłam ją antyczną zielenią, bo ma udawać produkt z wykopalisk :P
antycznaamfora2014.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Radosna twórczość 27 Lis 2014 10:01 #316701

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Cudo! Tylko czy zamiast orzechów, nie powinny jej wypełniać... bo ja wiem... dukaty? :think: :happy3:
Pozdrawiam - Gosia

Radosna twórczość 27 Lis 2014 21:30 #316824

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Gosiu, świetny pomysł :woohoo: Zdaje się, że będę musiała dalej poprowadzić jakieś badania archeologiczne. Może gdzieś natrafię na sakwę lub mieszek z dukatami :whistle:

Tymczasem z innej beczki czy raczej łódki :) Nie wiem czy wspominałam o moich zamiarach popełnienia łodzi do serwowania sushi w sylwestrową noc :whistle: Musiałam "zagęszczać" ruchy, bo czasu na takie ekstrawagancje było mało. Tymczasem odebrałam flotyllę przyboczną z szalupą ratunkową na której umieściłam koło ratunkowe. Zdaje się, że świetnie sprawdzi się w roli świecznika. W tych łódkach zamierzam podawać imbir i takie tam dodatki do sushi. Łódź główna będzie w przyszłym tygodniu :) :)

2014od1.jpg


2014d4.jpg


2014d5.jpg

Radosna twórczość 29 Lis 2014 15:47 #317435

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Jak się odgrażałam, wstawiłam świąteczne kartki, ale w wątku "Igłą malowane... B)

Olu, Twoja twórczość jest taka różnorodna, jesteś "złotą rączką" :)
Ewo, kartki śliczne, kolorowe i gustowne. Bardzo mi się podobają i chociaż nie lubię sztucznych kwiatów na tych kartkach wyglądają bardzo naturalnie. :)
Obie z Olą tworzycie kartki przestrzenne, wysyłacie je w specjalnych kartonikach?
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953

Radosna twórczość 06 Gru 2014 20:02 #319232

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Basiu, pięknie dziękuję za pochwały :hug:
Swoje karteczki wysyłam w kopertach bąbelkowych mając nadzieję, że docierają w dobrym stanie do adresatów. Właśnie się zastanawiam czy te okienkowe też dadzą radę tylko w kopercie. Ano zobaczymy.

Radosna twórczość 04 Sty 2015 13:48 #325452

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Na początek , na dobry początek nowego 2015r życzę Wam wszystkim dużo kreatywności oraz zadowolenia z wykonywanych rękodzieł oraz wszystkiego dobrego w pozostałych dziedzinach Waszych poczynań .

Ostatnio wzięło mnie na powrócenie do zarzuconego już w zamierzchłej przeszłości - szycia . To znaczy zamierzam się za to wziąć i na razie rozpoczynam zakupy materiałów.Przeglądam dziesiątki stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji. Zakupiłam dwa wydania "Burdy" i "Anna Moda na szycie". Kiedyś, kiedy ja coś sobie w młodości szyłam, nie korzystałam z wykrojów gazetowych. Raczej tak na wyczucie. Zresztą wtedy byłam jakaś bardziej wymiarowa i wszystko łatwiej było dopasować ;)
Teraz widzę, że z gotowych wykrojów nie da się tak po prostu, bo moje wymiary mieszczą się w trzech numeracjach :dry:
Od moich początków z przygodą na szycie minęło tak wiele czasu,że będzie mi potrzebna pomoc osób już doświadczonych i liczę na Was kochane(i)
Mam nadzieję zacząć już coś szyć w nadchodzącym tygodniu. Dzisiaj zmierzę się z wykrojem papierowym na sukienkę. Kusi mnie uszycie kostiumu w stylu Chanel. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Materiał na kostiumik zakupiłam już w necie. Pozostaną mi do uzupełnienia dodatki (podszewka, guziczki, zamek i lamówka w odpowiednim kolorze i materiale).
Właściwie powinnam sobie zrobić manekin na własną sylwetkę, ale zobaczę czy to szycie naprawdę mnie wciąąąąąągnie. Dla zainteresowanych podaję stronkę z instrukcją jak zrobić własnego manekina www.burda.pl/poradniki/artykul/manekin-na-miare-1
Za tę wiadomość podziękował(a): viola, beataogrodniczka, halgla

Radosna twórczość 10 Sty 2015 11:15 #327721

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Witam w Nowym Roku. :flower1:
Te kilka dni nie rozpieszczało nas (pogrzeb w rodzinie), ale mam nadzieję, że "pierwsze śliwki robaczywki" i dalsza część roku oszczędzi nam takich dramatów.
Żeby zająć myśli i ręce wpadłam na ambitny pomysł wyszycia portretu mojej ulubionej siostrzenicy na jej 30-te urodziny. Przygotowałam on-line schemat i zamówioną mulinę. Mam miesiąc czasu, aby wyszyć ten portrecik: :eek3:
krzyzyki.jpg
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Radosna twórczość 10 Sty 2015 11:44 #327730

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Basiu, oby ten nowy rok przyniósł nam wszystkim więcej chwil radosnych …. Nowy rok, nowe wyzwania, nowe nadzieje …..

Taki portret jest ogromnym wyzwaniem i to w tak krótkim czasie. Ciekawa jestem postępu prac.

Radosna twórczość 30 Sty 2015 13:44 #335120

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Jako, że zamówiona mulina miała przyjść z opóźnieniem zmieniłam wersję, żeby zdążyć na czas. Przerobiłam zdjęcie na czarno-białe i zaczęłam wyszywać w odcieniach szarości z nici jakie miałam, tym bardziej że akurat miałam wyszyć (tej samej osobie) czarny napis na białym tle do dużej ramy, będzie więc komplet.:)

IMG_0001a1.jpg
Pozdrawiam serdecznie - Basia

Radosna twórczość 01 Lut 2015 15:45 #335910

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Odcienie szarości, to także wielkie wyzwanie. Wiem coś o tym, bo także robiłam portret właśnie w odcieniach biało-szaro-czarnych.
Jak będzie już coś widać, to się Basiu pochwal :)

Ja zabrałam się za szycie, ale jakoś idzie pod górkę. Zbyt długo maszyna służyła mi tylko do poprawek, podwinięć i takich tam ..upereli. Zaczęłam teraz po wielu, wielu latach przymierzać się do uszytków ubraniowych. Zaczynam od spodni, ale kiedy je skończę .. kto to wie ;)

Radosna twórczość 01 Lut 2015 15:56 #335914

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Olu, to już jest kanwa wyhaftowana :wink4: wyszło zbyt kontrastowe zbliżenie, w rzeczywistości w pewnym oddaleniu wygląda to całkiem nieźle. Dość specyficzne są te ramy (tyły amatorskich obrazów), ale takie się podobają i przeznaczone są do pracowni... na pewno ten napis, bo o portrecie portretowana jeszcze nie wie. B)

IMG_0002_2015-02-01.jpg
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 16:04 przez Barbaara.

Radosna twórczość 01 Lut 2015 16:53 #335944

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Świetny portret :bravo:
Basiu, czy białą muliną też haftowałaś, czy tylko szaro czarnymi ?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Barbaara


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.820 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum