TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :)

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 11 Wrz 2012 11:48 #68364

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosiu, a która różyczka wpadła Ci w oko ;)
Gieniu jakie daleko :blink: dla Ciebie przecież nigdzie nie jest za daleko ;) uwielbiasz podroże, wiec moze kiedyś obierzesz kierunek południowy :lol:
A wówczas zaplanuj wizytę w Mekce :funnyface:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 11 Wrz 2012 12:21 #68371

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Widzę, że nie tylko moje róże dają późno-letnie :woohoo: pokazy możliwości :flower2: . Jolu, ta 'Coral Place' to taka pomarańczowo-różowa? - bo tak jakoś na zdjęciu widzę :blink: . Piękna :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 11 Wrz 2012 13:45 #68378

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dorcia, ona jak sama nazwa wskazuje koralowa. Pięęękna :hearts: :hearts:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 11 Wrz 2012 19:44 #68420

  • afra46
  • afra46's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
Witam Jolu! Przerazilam sie jak czytam,ze jezowki juz wyciete.Mialam pisac pare dni wczesniej i przypomniec sie o nasionka ale inne sprawy byly wazniejsze.Moze jeszcze cos dla mnie znajdziesz.Ja mieszkam w Tarnowie to jest poludnie polski na wschod od Krakowa ,czy ta Krzywaczka o ktorej piszesz jest w okolicach Krakowa,Myslenic.Cos mi sie tlucze po glowie ze to niedaleko moich stron.Jak poda Ci moje namiary na wysylke nasion.Nie wiem jak to robicie na forum.Na wszelki wypadek podaje swoj adres to prosze napisz mi jak sie mam skontaktowac.Pozdrawiam serdecznie.Ania afra46 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 11 Wrz 2012 20:03 #68427

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Jakoś teraz dopiero zwróciłam uwagę na to, że takie mini-kulki zaczynasz kupować! ;)
Gorąco popieram pozbywanie się agro, ostatnio jestem zdecydowaną jej przeciwniczką, choć u siebie jeszcze trochę jej mam! :P
Co Ty się martwisz, że nie zdążysz do zimy znaleźć miejsca! Jeszcze na niejedne zakupy będziesz musiała! :rotfl1: Sezon wciąż trwa! :fly:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 11 Wrz 2012 22:33 #68488

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Jolu ta jeżówka jest cudowana.... i teraz będzie szukanie takowej do kolekcji :jeez:
Co do Ciebie zaglądam to nowe chciejstwa :lev:

Czy widzieliście już takie jeżówki :woohoo: zapomniałam zapisać nazwę :hammer:
Pozdrawiam
Aneta :)
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 09:04 #68535

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia wiele jest jeszcze pąków :dance: oby zdążyły przed nadejściem chłodów rozkwitnąć :think:
A moje datury :woohoo: wprost obsypane ogórkami, już się zapach roznosi na tarasie. Jak rozkwitną to będzie pięknie :hearts:
O różyczce opowiedziała Dorotka :kiss3: piękny koralowy kolorek, w przekwicie zaś :whistle: różowa zdaje się :silly:
Aniu wycięte są jeżówki purpurea i alba, dwie najzwyklejsze, które najwcześniej i najobficiej zaczęły kwitnąć. Mam jeszcze trochę odmianowych, te zaś jeszcze w kwiatach :dance: Postaram się nazbierać mieszankę różnych ;)
Najlepiej kontaktować się poprzez pw na forum ;) W prawym, górnym narożniku masz 'Prywatne wiadomości' pisz do 'pamelka' :bye:
Jak wskazują google do Krzywaczki masz niecałe 100 km :woohoo: co to dla miłośnika roślin jest :crazy:
To jest w powiat myślenicki, gmina Sułkowice.
Marta potrzebuję jeszcze dwóch ... trzech większych iglaków :think: po wydanych modrzewiach i kalifornijce. Jednak wciąż nie mogę się zdecydować jakich :jeez:
Z pewnością w głębi rabaty iglastej zagości także Pinus ponderosa 'Agnieszka' niech tylko nieco podrośnie w innym miejscu.
Ponadto potrzebuję ze dwóch ozdobnych krzaczków, a o tych myślę już od roku :think: Jak wiesz póki co dokupiłam Kalinę hordowinę 'Variegatum'.
Jak napisałam takie malutkie kulki to się wszędzie zmieszczą :happy4:
Myślisz o zakupach jeszcze :silly: ja tam wyłącznie o cebulach zaczynam :lol:
Sezon zakupowy ... o nie :jeez: zapomniałam o różyczkach :rotfl1:
Anetko jak miło, że znalazłaś chwilę :hug: Jak tam Twoje daturki? Moje zamówione wiosną, pełne zupełnie jeszcze nie kwitły :oops: Teraz się zbierają :happy4: dopiero.
Pokaż swoje cuda w wątkach bylinowych ;)
Jeżówka cudak, to prawda :lol: jednak jak się już pomyśli o mutacji :blink:
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2012 09:04 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 10:55 #68559

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Troszkę szerszego planu :funnyface: Kamienie zdaje się w nieładzie, ale tak ma być :silly: dopóki nie wymyślę jak zwieńczyć rabatę :rotfl1: A może jeszcze ja wyciągnę :rotfl1:












Wiele traw się jednak zebrało po ubiegłej mroźnej i bezśnieżnej zimie, bardzo się z tego cieszę, bo wiosną :jeez: pamiętacie, jakie mieliśmy obawy :oops:
Pinus parviflora 'Negishii Bonsai'
wiosną


i jesienią


Wygląda zupełnie przyzwoicie :think:
Najbardziej jednak zastanawia mnie nazwa na znaczniku ... :whistle: ... Burke's Bonsai, Schoon's Bonsai znalazłam w sieci ale ta :jeez: Może to po prostu Negishii :think:

Zauważyliście, ze słońce już zaczyna zachodzić inaczej :think: różowo-czerwone zachody nie wieszczą niczego dobrego :oops: Oby tylko jakiś nagły przymrozek nas nie zaskoczył /mam tu na myśli roślinki doniczkowe głównie/.
Na południu już jednej nocy było niewiele ponad 2 stopnie :dazed:



Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 11:18 #68565

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Ale pięknie trawy kwitną :eek3:
Co do nazw parviflorek to ja mam jeszcze "Bonsai". Mam nadzieję, że Ci ułatwiłem sprawę :rotfl1: W takim wieku to trudno coś wyrokować o nazwie ;) Wydaje mi się jednak, że Negishii ma dużo bardziej niebieskie igły.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 12:03 #68578

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dopiero zaczynasz myśleć o cebulach? :silly: . Ja już mam w domu ze dwie setki :whistle: . Chociaż głównie przeszukuję promocje ;) , dziś na przykład trafiłam w Leclercu spory wybór tulipanów w cenach biedronkowych :woohoo: i osiem nowych paczek mi przybyło :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 12:07 #68580

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Paweł także myślę, że to Negishii :think: poczekajmy zatem, chyba .... że miejsca zacznie brakować, bo to będzie żaden bonsai :rotfl1:
Trawy :hearts: zachwycają już w tym roku, co będzie w kolejnych latach :silly:
Trzeba będzie dzielić :rotfl1:
Marta spokojnie, spokojnie ;) cześć cebul w ziemi, reklamóweczka w składziku czeka na weekend, a ja dalej myślę :funnyface: boję się zajeżdżać do ogrodniczych nawet :rotfl1:
Muszę jednak poczekać na deszcz :jeez: sucho strasznie i jak tu dołki pod cebule kopać :sick:
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2012 12:10 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 14:04 #68604

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Joluś, u mnie dzisiaj popadało! W końcu będę mogła popracować w ogrodzie, a przesyłeczka z liliami i innymi cebulami już w drodze! Tylko temperatura zrobiła się iście jesienna - wczoraj 30 stopni, dzisiaj 14 :(
Widzę, że mina u Ciebie szaleje! Ja w tym roku nie mam i bardzo żałuję, bo to całkiem fajne pnącze :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 14:24 #68612

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
No to może jeszcze w sprawie cebul - dziś w Netto widziałam dośc korzystną chyba ofertę cebulową, np. 17 czosnków lub 17 hiacyntów, lub 45 mini żonlili za 15 zł :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 19:25 #68672

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś u mnie mina pierwszy raz :woohoo: ale nie ostatni. Jest dużo fajniesza niż kobea, jak się okazało :silly: Muszę jeszcze powoi spróbować za rok.
U mnie nie padało, ale jak patrzę na mapy ... to coś się zbliża z południowego-zachodu :whistle: Tylko czy zahaczy :think:
Do wieczora u nas temperatury letnie były, do teraz czuję, jak nagrzany taras oddaje temperaturę ;)
Anetko niestety nie mam Netto w okolicy :cry3: Będę szukała jakichś promocji, tylko gdzie ... :blink:
Kupuj cebule, bo ceny superowe :)
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 12 Wrz 2012 20:21 #68698

  • afra46
  • afra46's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
Jolu! Dziekuje ,przeslalam swoje namiary tak jak mowilas i mam nadzieje ze doszlo,troche jestem niekumata w poruszaniu sie po forum ale sie ucze.Przepieknie kwitna Ci trawy a zreszta nie bede nic pisac bo szkoda czasu,tylko ogladac .Jest pieknie,tylko zastanawiam sie skad masz na to wszystko czas.Pozdrawiam serdecznie Ania.Aha czy to ogrodnictwo w tej Krzywaczce ma jakas strone zeby sobie popatrzec co tam jest.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 13 Wrz 2012 10:32 #68865

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Jolu -to teraz idę do ciebie z tą sosną :P

Pisałaś u Pawła, że masz okolicznego dostawcę -ale wysyłają rośliny? O którą szkółkę chodzi?

W "szerszym planie" widać ,że masz już baaaardzo pokaźną kolekcję :P :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 13 Wrz 2012 10:39 #68870

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu wysłałam Ci pw :bye:
Magda niestety 'Daglezja' bo tam zaopatrywałyśmy się w całkiem spore egzemplarze 'Oregon Green' nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej :oops:
To jest naprawdę piękna, warta uwagi sosenka, właśnie gdzieś w archiwum szukam jej zdjęcia :think:
Może poczekaj do czerwca i przywieziemy Ci na zlot :funnyface:

Edit. Chyba najlepiej będzie, jak ją cyknę po południu jednak :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2012 10:59 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 13 Wrz 2012 18:10 #68969

  • afra46
  • afra46's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
Dzieki wielkie,Ania
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.424 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum