TEMAT: Mój [nie] wielki kawałek zieleni

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 27 Wrz 2015 19:30 #404562

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jeszcze pięknie :hearts: .Podobają mi się Twoje klimaty i rośliny w ogrodzie .Kiedyś kosmosy (onętki)
rosły u mnie w każdym zakątku .Teraz już nigdzie mi się nie mieszczą ,a ja tak je lubię .One i floksy to żelazny repertuar ogrodów zapamiętanych z dzieciństwa :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka


Zielone okna z estimeble.pl

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 27 Wrz 2015 19:30 #404563

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Na zdjęciach widać że po porannych mgłach nastało piękne słońce :)
Na pierwszych fotkach ogród wyglądał trochę groźnie i tajemniczo :unsure: Tak mi się skojarzyło bo ostatnio oglądałam film Kobieta w czerni :think:
Odpoczęłaś, wyzdrowiałaś więc jakie plany na przyszły tydzień?
Pytam tylko o te ogrodowe :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 27 Wrz 2015 19:42 #404566

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ewuś, mam je chyba pierwszy i na pewno nie ostatni raz.
Dorotko, plany ? na żywioł pójdę ale trochę jeszcze poprzesadzam bo cały czas nie jest tak jak chcę. Chyba już jestem zmęczona ogrodem i przymusem z nim związanym.Dlatego jeszcze jeden wysiłek i koniec.
Mroczny powiadasz- bardzo to lubię kojarzy mi się właśnie z książkami, filmami i niestety moja wyobrażnia jest za duża i wieczorem sama do ogrodu nie wyjdę.A jeszcze nasadziłam stosowne jałowce i świerk

024-29.jpg


025-32.jpg


026-27.jpg

strach się będzie bać :)

002-33.jpg


004-42.jpg


005-38.jpg


i jeszcze jesienne róże

028-21.jpg


031-17.jpg


033-26.jpg


035-18.jpg


040-24.jpg


044-19.jpg


042-20.jpg


030-21.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1, olga1234, Kalina

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 27 Wrz 2015 20:24 #404589

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Chyba bardzo wcześnie musiałaś wstać, żeby takie nastrojowo-tajemnicze zdjęcia porobić ;) Wyszły super :)

A jak tak patrzę na Twój ogród to się zastanawiam, w jaki sposób ograniczasz trawę, żeby w grządki kwiatowe sie nie wpychała? Ja próbowałam ją co jakiś czas podcinać i wyrywać ale wreszcie wkopałam plastikowe obrzeże bo już miałam dosyć. Przy takich dużych powierzchniach chyba sobie jakoś ułatwiasz?
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 27 Wrz 2015 20:48 #404605

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ewa,ostatnio przez pełnię nie mogę spać.U mnie obrzeża się nie sprawdziły i zostało wycinanie,pielenie przy brzegach.To jest też moja zmorą na szczęście nie jestem pedantką i nie zależy mi na idealnych liniach.Kamieni za dużo też nie mogę bo kosiarz na takowe najechał i kosiarkę zepsuł.Ale się nasłuchałam :jeez:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 27 Wrz 2015 21:07 #404621

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19277
  • Otrzymane dziękuję: 79763
Olu, dziękuję za "imię róży" :)
Popatrzyłam sobie na inne zdjęcia i rzeczywiscie, przebarwia sie różowo, a to już nie takie fajne. Musze byc grymasna wybierając większe rośliny, bo nie mam ani tak dużo terenu, ani - co ważniejsze - siły i czasu, by potem to wszystko pielęgnować. Właśnie skończyły sie akademickie wakacje, lądowanie w pracy twarde...
Zdjęcia mglistego ogrodu, "gotyckie", jednak mniej mi sie podobają, niż te słoneczne - oj, mimo tegorocznych narzekań zatęsknimy z słonkiem, i to wnet! Ja w górach już musiałam palić w kominku, bo było w domu +12 :blink:
Posadziłam takie same iryski bladobłękitne (i jeszcze sporo innych), to jedne z moich ulubionych kwiatków, zawsze czekam na nie z utęsknieniem, gdy zima nie chce sobie pójść...
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 27 Wrz 2015 21:21 #404627

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Olu,
Twój ogród ma naprawdę niesamowity klimat, a jesienna mgła tylko go potęguje - cudnie! Róże ślicznie Ci kwitną :woohoo: a hortensje to bajka :hearts: i wrzosy śliczne :)
Pisałaś, że nie wiesz co z trawkami robić ... a ile one mają i co to za trawki ? Wyglądają jak całkiem ładne młode kępy ...
Ja cebulowych jeszcze nie tknęłam i nie wiem kiedy się za nie zabiorę ....
dużo zdrówka :hug:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 28 Wrz 2015 17:17 #404762

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ja się kładę ostatnio spać taka zmęczona, że nawet pełni nie zauważyłam :happy:

Fakt, te plastikowe obrzeża piękne nie są, ani wieczne, ale chociaż jakiś czas trawy nie wpuszczają. I u mnie w tym roku trochę kreta zniechęciły. Ja też próbowałam cegły i kamienie ale pod spodem trawa i tak przerasta a i przy koszeniu mniej wygodnie. Współczuję Ci tego wycinania i wyrywania. Niezbyt miła to praca :flower:
Widziałam w jednym ogródku zrobione obrzeże z klinkierówki na posypce z suchego betonu zrobione równo z trawą a właściwie ziemią. Wyglądało pięknie. Ciekawe czy zdało egzamin :think: Tylko takie cosik nie pozwala na bezkarne poszerzanie rabat jak nikt nie widzi ;)
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 29 Wrz 2015 19:33 #404969

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Olu ,jak tam u Ciebie ? Czy klimat jesienny dobrał się do Twojego samopoczucia ,bo do mnie ostatnio się dobiera .Wkurza mnie to przemijanie dni i lat .Pory roku następują po sobie coraz szybciej .Jak dla mnie za szybko .W ogrodach jeszcze pięknie ,zwłaszcza gdy świeci słonko .U mnie tak zimno ,że zaczęłam w piecu palić ,a na grzejniku suszą się grzyby .Jesień całą gębą :coffe:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 29 Wrz 2015 20:01 #404978

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Aniu, ja lubię takie klimaty .Wichrowe Wzgórza i tym podobne są takie tajemnicze.Nawet popularna i lubiana przeze nie Saga Ludzi Lodu ma tez podobne klimaty.Ja po prostu chyba lubię się bać :jeez:

Moni, miałam zrobić trawkom zdjęcia :hammer: na razie rosną i nie kwitną [może nie muszą].Koleżanka ma dla mnie kolejne .Jakoś to będzie.Z cebulowymi skończyłam

Ewa, ładnie wyglądają wykończone klinkierem ale....wolę takie rozwichrzone nie jak spod igły.U kogoś będę podziwiać i "zazdrościć " ale sama nie dążę do ..doskonałości

Ewuś, nie czuję jesieni.U nas dzisiaj piękny dzień po mglistym poranku.Na tyle ciepły ,że posiedziałam z koleżanka na tarasie.Nie lubię jak w domu jest za gorąco więc chyba sezon grzewczy jeszcze długo nie będzie rozpoczęty.Grzyby w suszarce więc nawet nie czułam ,że się suszą .Taki ciepły prawie letni dzień.Jeszcze trochę energii mam.Poprzesadzałam i pogrupowałam hortensje,bukszpany przesadziłam.Jutro odpoczynek

001-32.jpg


009-37.jpg


014-36.jpg


jej wizyta przerwała mi prace i nie skończyłam rabaty.
039-17.jpg


Dopiero jak pojechała mogłam porobić.

Hortensje mnie niezmiennie zachwycają ale jestem tak zmęczona,że postanowiłam nic nie kupować więcej :evil: Chociaz jak tak patrzę to....

004-43.jpg


009-38.jpg


012-42.jpg


014-37.jpg


015-37.jpg


016-32.jpg


018-32.jpg


020-28.jpg


040-25.jpg


047-25.jpg


060-17.jpg


Posadziłam cebulowe,rozsadziłam byliny i już nie wchodzę do ogrodniczego.Jeszcze tylko uporządkuję rabaty i będę się rozkoszować myślą,że już nic nie muszę


024-30.jpg



orzechów laskowych było mało w tym roku.Za sucho ale nie narzekam.Jeszcze chodzę i zbieram

12038421_1030763206947414_5549822984234349783_n.jpg



Zostawiam Graham Thomasa- Ewuś, to dla Ciebie słoneczko

049-23.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1, wxxx-a, olga1234, Kalina, Łatka

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 29 Wrz 2015 20:10 #404984

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie zastawiony stolik ,aż mi się kawki zachciało :coffe: Tyle ,że o tej porze to raczej dla mnie nie wskazane .Fajnie ,że jesteś taka pogodna :kiss3:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 29 Wrz 2015 20:30 #404994

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Kawę piłyście jak prawdziwe damy, pięknie zastawiony stół, imponujący ogród, rozświergotane ptactwo, cudna porcelana :jeez:
Ja też patrzę co jeszcze w ogrodzie do ogarnięcia przed zimą, posadzę jeszcze cebule, wysadzę resztę z doniczek, dokończę zrywanie darni i ... odpoczynek ;)
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 29 Wrz 2015 20:41 #405000

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Asiu :bye:
Najpierw pochwale piękne wrzosowisko, hortensje i róże- bo piękne :P
Tak czas jesieni nieuchronnie sie zaczął i noce zimne i poranki nam przypominaja ,że koniec ciepełka i potem zima :angry:
ale póki co, cieszy każdy kwiatek, kolorek,,, zieleń .
tulipanki i narcyzki w ziemi.Grzybki się susza,I suuper!!
Miłego jutrzejszego odpoczynku :flower1:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 30 Wrz 2015 08:36 #405075

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ja też nie lubię wszystkiego pod sznurek ale u kogoś mi się podobało :) Na takie ogrody pod sznurek lubię u kogoś popatrzeć ale u siebie mieć nie chcę ;)

Zastawa prześliczna i lubimy to samo bo i ja mam identyczną. To Veroni? Tak mi się podobała, że długo ją kompleetowałam za to z dużym uporem. I mam :) Z takich ładnych kubków to wszystko lepiej smakuje :)

Różyczka śliczna. Podoba mi się jej żółty kolor- taki wyraźny ale nie rażący. Właśnie sobie ją kupiłam. Ciekawe jak moja się popisze w przyszłym sezonie :think:

A u nas orzechów jest dużo, mimo suszy, tzn u sąsiada a do nas spadają :) Majka biega z koszyczkiem i zbiera. A sąsiad dobra dusza, jeszcze jej gałęziami trzęsie.
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2015 08:38 przez jolifleur.
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 30 Wrz 2015 09:05 #405083

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Olu, przecudna, bardzo romantyczna zastawa kawowa :hearts:
Skrycie o takiej marzę i liczę, że kiedyś się jej 'dorobię' ;-)
Kawa w tak pięknym ogrodzie jest wielką przyjemnością... trochę już chłodnawo, ale w słońcu da się żyć :)
Miłego!
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 01 Paź 2015 18:48 #405298

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oluś wpadłam z wieczorną wizytką ,a tu cisza .Nie ma państwa w domu :) .Odpoczywasz trochę ?
Ja już wiele dziś nie pracowałam .Tu przycięłam ,tam wyrwałam i nawet umyłam okno w kuchni ,bo już słabo było widać :rotfl1: Bardzo szybko robi się już ciemno .Nie wiadomo ,jak te wieczory organizować .A Ty ,jak sobie z tym radzisz ? :flower2:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 01 Paź 2015 21:14 #405353

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dorotko, czasem trzeba a nie tylko łopata i grabie ;)

Aniu, oj zimno dzisiaj rano było...ale dzień już piękny

Ewa- Veroni, to prezent od syna .Ale nigdy nie pomyślałam o dokupieniu więcej.Mam pełne komody porcelany i już nie zmieszczę więcej ale tą lubię chociaż bardziej do mnie przemawia cienka delikatna .Ja tez chodzę i zbieram orzechy i cieszę się,że nie ma ich dużo więcej.Mam jeszcze w worku sprzed kilku lat

Aguś, pewnie jak Ci coś wpadnie w oko i powie "kuo mnie " to nie odmówisz sobie.Ja tak mam :jeez:

Ewuś, jestem, jestem ale dzisiaj miałam bardzo pracowity dzień.I dobrze bo głowa zajęta i nie myślę o chorobie wnuczki.Właśnie córka dzwoniła,że zawozi ją do szpitala, ręce mi latają i nockę mam z głowy
Trochę znowu poprzesadzałam ,podarniowałam i mój prawy kciuk jest już na granicy wytrzymałości.Ale posadziłam już wszystkie hortensje,cebulowe i teraz tylko resztę zielska z rabat.Ewuś okna mam na razie umyte 4 od ulicy.Reszta czeka na natchnienie, Jesienne wieczory, pewnie w końcu przeczytam to co kupiłam ,może trochę pofilcuję coś świątecznego. Właściwie to ja nie wiem co ja robię jak mam wolny czas :jeez:
Dzień był piękny.Niestety dalia już do wykopania.Nocny przymrozek zrobił swoje.Szkoda bo pąków jeszcze trochę miała
Popołudnie było piękne.Stanęłam w takim miejscu i aż mnie zatkało.Słońce owady tańczące w powietrzu...bajka

067-17.jpg


068-14.jpg


072-13.jpg


są takie chwile bezgranicznej szczęśliwości

dalia z rana,po południu widać było ,że już po niej

015-38.jpg


moja stara jabłonka niczym winorośl

046-23.jpg


Leonardo da Vinci - chyba lubi chłód

023-34.jpg


Herkules w chłodzie nabiera lawendowego koloru

021-36.jpg


wczoraj kupiłam sobie 2 małe cyklameny a obiecałam sobie "żadnych parapetowych" :hammer:

11204896_1031687226855012_3068563688846014675_n.jpg


12072615_1031687126855022_7757617636726701037_n.jpg


muszę poczytać jak się nimi zająć
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2015 21:16 przez Aszka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olga1234, Kalina

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 01 Paź 2015 21:20 #405357

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aszka cyklameny cyklamenami, ale te osłonki na doniczki :ohmy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.605 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum