TEMAT: Świat Dorci 2013

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 08:52 #199644

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ale w Twojej opowieści chyba jest i podpowiedź :wink4:
W sreberka to ja powinnam zawinąć te wszystkie róże, które przywiozłam :whistle: , w celu zabezpieczenia przed czynnikami złośliwymi - ale nie zawinęłam i dzięki temu ciśnienie mi dziś skoczyło :mad2: . Szczegóły zdradzę dopiero jak będę pewna, że z opresji wybrnęłam :oops:. Jak mnie Romcia z Martusią wydadzą to zamorduję :whistle: .



Posadziłam dziś 6 z moich nowych róż. A przywiozłam ich 19 :woohoo: . Tak więc przebiłam Martusię o jedną sztukę - a być może nawet o dwie :whistle: ... jak ulubienica Pioruna jednak okaże się żywotna :oops: .
Zrozumiałam, że Piorunek bardzo był zainteresowany co mu Pani przywiozła ;)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 09:07 #199646

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marysiu, rzecz w tym, że on był zainteresowany tym co Pani przywiozła nie sobie :placze: i z ponad dwudziestu róż wybrał akurat tą najtrudniejszą do dostania :hammer: . Ale już wiem, że kurier już wiezie drugą :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 09:19 #199647

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Dorotko :hug: imponujące zakupy :woohoo: Wybrałaś kilka moich typów na wiosenną listę. Dopiero co skończyłam sadzenie swoich róż - na razie kurierom STOP.
Psia "pomoc" choć prosto z serca mnie też wiele razy doprowadzała do szału. Na szczęście Dianka zrozumiała i przestała przesadzać :hammer: zakopywać :evil: rozkopywać :mad2: i przenosić w sobie tylko wiadome miejsca :club2:
Wybacz Piorunkowi :lev:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 09:48 #199663

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
dorciaj wrote:
Marysiu, rzecz w tym, że on był zainteresowany tym co Pani przywiozła nie sobie :placze: i z ponad dwudziestu róż wybrał akurat tą najtrudniejszą do dostania :hammer: . Ale już wiem, że kurier już wiezie drugą :woohoo: .
To współczuję. Imię - jak widać - ma bardzo adekwatne ;) .
Ostatnio zmieniany: 22 Paź 2013 09:48 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 11:21 #199683

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czyli załatwił ją... piorunem! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 15:02 #199714

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Dorcia, ja tu zaglądałam, ale teraz oficjalnie wpisuje się - bo bardzo się cieszę, że mogłam Cię poznać w realu.
dorciaj wrote:
Bo mi żal tych wszystkich roślin co ich nie kupiłam :happy: .

Zawsze żal :( . Wymienić? - miskant, pierwiosnek, berberys, ale twardym trzeba czasem być .
Liczę, że jeszcze będzie okazja a jak nie to się ją stworzy ;) .
Mój psiak też nieobliczalny, staram się przeciwdziałać zniszczeniom, ale nie zawsze się udaje.
A Piorun to piorun, może imię trzeba zmienić??? :woohoo:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 18:51 #199732

  • Roma
  • Roma's Avatar
Znam Piorunka osobiście i śmiem twierdzić,że jest to niespotykanie miły i spokojny doberman.Skoro wybrał ę jedną jedyną z całej dwudziestki to widocznie wiedział co robi :P :devil1: :devil1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 18:58 #199735

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Bo to trzeba dać pieskowi Tofik na imię ,a będzie grzecznie chodził po ścieżkach
i nie niszczył kwiatków :)
Dodam tylko ,że w "papierach" miał ...Kapral. :blink:

Ale na serio -mam szczęście ,nigdy niczego nie zniszczył mi w ogrodzie.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 19:28 #199740

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Małgosiu na chwilę obecną nie planuję zakupów różanych wiosną. Na razie muszą wystarczyć te co są, chyba, że wypadnie jakaś po zimie :pinch: . W przyszłym roku skupiam się na innych roślinach - pewnie będą to lilie :woohoo: .
Małgosiu rzecz w tym, że moje psiaki nigdy nic nie niszczyły i nie podkradały - aż do wczoraj. Jedyne zniszczenia jakie czynią to siuranie na rośliny, ale to akurat normalne przy dwóch samcach. Tym razem Piorunek przegiął :evil: . Od wczoraj nie zwracam na niego uwagi i przypominam mężowi, że to jego pies :whistle: .

Edytko imię Piorunkowi nadał mój starszy synek. Jak Piorunek był malutki (taki świeżo przywieziony z hodowli) był pomysł żeby nazwać go Fakir - bo kupiliśmy go w "promocji" z gwoździem w przewodzie pokarmowym gratis :jeez: . Nie zdecydowaliśmy się na zmianę imienia, żeby nie prowokować więcej takich historii :whistle: . Jak widać, trzeba było, bo gwoździa nie byłoby mi szkoda :tongue2: .

Gosiu załatwił ją zębami :P - ale trzeba przyznać, że pioruńsko szybko :rotfl1: .

Elu bardzo się cieszę, że się odezwałaś :kiss3: . Mi również było miło Cię poznać :) . Już pisałam, że na kolejny szkółking z Wami jestem chętna :woohoo: . Następnym razem nadrobimy te zakupy ;).

Romka nie przeginaj, bo tym razem to ja patelni użyję :hammer: . Poza tym przecież wiesz, że to nie mój pies :whistle: .

Magda następny pies będzie się nazywał Nierusz :happy3: .



Melduję uroczyście, że wszystkie róże posadzone :woohoo: :dance: . Trochę mi ziemi na kopczyki zabrakło, więc będę musiała to ogarnąć :silly: .
Nowych zdjęć z ogrodu nie mam :oops: . Ale mam inną fotkę -zdecydowanie w tematyce różanej B) :woohoo:

DSC_4125.jpg



:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 19:33 #199741

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
.........ooooo takie róże to nawet ja mogę mieć , nie mam nic przeciwko :P :P ....... nawet poszukam , żeby nie było , że nie mam róż :silly: :silly:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 19:36 #199742

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A mój kubeczek jeszcze nie ochrzczony :whistle:

Też wszystko posadziłam :woohoo: , oprócz jarząbka :tongue2: . No i wciąż oczekujących cebul :happy3:

Mówisz lilie w przyszłym sezonie? :woohoo: Bardzo słuszny wybór :bravo: , popieram :bravo:
Ostatnio zmieniany: 22 Paź 2013 19:37 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 19:39 #199743

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
mirdem wrote:
nawet poszukam , żeby nie było , że nie mam róż
A to tylko dlatego, że kubków z daliami w sprzedaży nie uświadczysz! :rotfl1:
Historia "Fakira"... mrożąca krew w żyłach :dazed:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 20:57 #199762

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Mmmmmm...
Ale ta kawa smakowicie pachnie !
I tak do pełna nalana :)

Muszę w końcu zeskanować zdjęcie mojego psa z nożem w pysku (bo je znalazłam).
Z niego też był numerek :jeez:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 21:04 #199763

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Znaczy Piorun gust różany ma wyrobiony, wybiera najcenniejsze! :rotfl1:
Dorcia, historia z miskantem musi mieć swą dalszy ciąg, jako że wszyscy lubią szczęśliwe zakończenia, w następnym odcinku kupujesz dużo miskantów! :rotfl1: Kiedy ten następny odcinek? Bo jak wiadomo ;) , miskanty najlepiej szadzić w maju, czerwcu... Ustalone zostało, że daleko nie masz...
A miejsce pod trawy już wybrane? Bardzo cieszy mnie Twoje zauroczenie, wiedziałam, że ten czas kiedyś nadejdzie! Bardzo dobry wybór!
Od wiosny zaczniesz kopać doły i latem przyszalejesz! A efekt będziesz miała równiutko za rok! :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 21:34 #199775

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
artam wrote:
Od wiosny zaczniesz kopać doły

Dorcia :)

Perspektywy wspaniałe :happy3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Paź 2013 22:16 #199784

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Czytając o Twoim... o przepraszam psie Twojego M :lev: , mam poczucie, że wcale tak daleko od tego gwoździa nie odszedł. Różane kolce dla niewielu w końcu są atrakcją :happy3: .
A tak w ogóle to zdradź może co to za cenna róża była :blink: .
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 23 Paź 2013 12:08 #199846

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Przeczytałam o poczynaniach Pioruna i zaraz przypomniał mi się mój od dawna wymarzony i wytęskniona sosna Winter Gold - przywieziona z Sulejowa. I w bardzo atrakcyjnej cenie była.... no tak była, bo zanim ją zakopałam to na drobne strzępy rozerwał ją Guinness :sick: no cóż nie pisana mi była :funnyface:

Już ci zazdroszczę tej Nataszy - muszę ją koniecznie mieć i już nawet wiem gdzie by mogła zamieszkać. A Coronita w sumie bardzo podobna do Golden Ring, tylko wg. opisu u Kurowskich - trochę mniejsza. Jeżu kolczasty ile on tam ma pięknych odmian berberysów muszę zapisać sobie tę stronkę :comp:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 23 Paź 2013 12:23 #199850

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Miscantów nie oddam, bo posadzone :funnyface: Swoją drogą, jak mamy jechać do Romci wiosną to coś tam możemy podrzucić, aby Cie zachęcić do ponownego przyjazdu :hug:
Właśnie jaka to róża przepadła :cry3: A wiesz, ze i mój próbował z worka wyciągać :club2: Pogoniłam do drewutni, tam większe kawałki :rotfl1: :rotfl1:
Posadziłaś juz wszystkie róże :woohoo: a ja żadnej :blink: A po co im już kopczyki :think: żeby zaczęły rosnąć do grudnia :blink:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.379 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum