TEMAT: Świat Dorci 2013

Świat Dorci 2013 10 Paź 2013 13:16 #197591

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe biedna łajza......ja jeszcze raz skoszę trawnik bo moja starucha coś ładnie kosi ostatnio - chyba się wystraszyła, że ją wyrzucę i kupię nową :rotfl1:
kolory wciąż panują w ogrodzie...no i ta pogoda :dance:
tylko czemu ja akurat w dzień wolny muszę siedzieć w domu i kuchnię szorować? :evil:
kominiarze byli i nam spuścili sadzę...a my mamy piec gazowy :hammer: :hammer:
nic tylko widzę sadzę i sadzę i jeszcze raz sadzę :hammer:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2013 10 Paź 2013 19:32 #197625

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Shirall wrote:
nic tylko (...) sadzę i sadzę i jeszcze raz sadzę :hammer:
Jak na ogrodniczkę przystało! :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 10 Paź 2013 20:48 #197648

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marysiu myślę, że berberys 'Maria' jest u Ciebie nieodzowny - po prostu musisz go mieć :happy4: . Ciekawa jestem dlaczego ktoś Ci odradził jego zakup :think: .

Martuś tak - wszystkie 18 dołów przygotowanych :woohoo: . Jutro będę szykowała ziemię do kopczykowania :fly: . Jak na razie wyprzedzam swój harmonogram prac :dazed: . Dziś znów grasowałam w ogrodzie. Spektakularnych zmian co prawda nie robiłam, porządkowałam po prostu rabaty. Zeschnięte lub ścięte przez przymrozek liście trafiły na kompost.
Berberys 'Admiration' mam w planach zakupowych. Bardzo mi się podoba i zdecydowanie muszę go mieć :wink4: .

Romciu, czy Ty zawsze jeździsz do fryzjera wtedy, gdy ważni goście przyjeżdżają? :think: Bo wiesz, ja wiem kiedy poprzednim razem byłaś :whistle: i bynajmniej nie na mój przyjazd :angry: .

Marta właśnie w tym rzecz, że ja w tym roku mało kosiłam :dry: , zdecydowanie więcej czasu poświęcałam na kopanie :fly: .
Przybędzie 18szt - a 17 odmian :P . Chciałabyś wiedzieć jakie? A nie powiem, przyjedziesz do Floribundy, to sama zobaczysz :funnyface: .

A dziś na przykład mi się dzień podobał - bo moje chłopaki zażyczyły sobie bycie na świetlicy :crazy: . Odebrałam towar prawie o 16 :dazed: i jeszcze byli wkurzeni, że za wcześniej :happy3: .

Dorotko ja berberysy chwalę i polecam każdemu. Dla mnie to krzewy piękne o każdej porze roku, również zimą :woohoo: . Zdecydowanie będzie ich u mnie przybywać :idea1: .

Jolu u mnie dziś też nie było słonecznie - no może tylko chwilami. Ale dzień ciepły i przyjemny :) . Fajnie się pracowało w ogrodzie.

Shiralciu tak, łajza biedna - niedługo pewnie zacznie sezon zimowy, no ale to już nie moje zmartwienie :whistle: , dla mnie już w tym roku nie będzie pracowała :happy4: .

Gosiu no właśnie ja nie wiem czego ona chce - przecież słowo "sadzę" to ulubiony czasownik każdego ogrodnika :woohoo: . Wiesz, ta dzisiejsza młodzież - jej nie dogodzisz :devil1: .




Kolejny pracowity dzień w ogrodzie :happy4: . Dziś czyściłam rabaty z zeschniętych liści. Wycinałam ścięte przez przymrozek liście host. Muszę przyznać, że praca przy bylinach stwarza mi trochę problemów. Sto razy muszę się zastanowić co przed zimą się przycina przy ziemi, a co nie :bad-idea: . Będę wdzięczna jak coś podpowiecie :flower1: .

Przy okazji mini sesyjka telefonem :oops: .

Tej się pory roku pomyliły :crazy:
DSC_0120.jpg


Ten sobie przypomniał o jeszcze jednym kwiatku :woohoo:
DSC_0122m.jpg


Ta wyglądała zachwycająco :hearts:
DSC_0127m.jpg


A tu powstało "czarne złoto" :woohoo: - jutro przesiewam :dance: .
DSC_0125m.jpg



:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 10 Paź 2013 21:25 #197664

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Najbardziej to Ci zazdroszczę tych dżdżownic w kompoście :dazed: , u mnie słabo przerobiony, bo nie podlewałam w lecie :hammer: . U Was jednak więcej deszczu było :dry:

Jak Ty to robisz, że dopiero się nie wyrabiałaś, a już wyprzedzasz harmonogram :ohmy: :tongue2:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 07:51 #197706

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta ten przerobiony kompost mam w tym plastikowym kompostowniku. Przerobił mi w tym sezonie :woohoo: , bo kupiłam go przecież wczesną wiosną. Deszcze nie bardzo miały w tym swój udział, bo z deszczu to niewiele tam dociera, no chyba, że tymi malutkimi dziurkami :dazed: . Nie powiem, raz na jakiś czas konkretnie podlewałam. Myślę, że i wiadro 10l gnojówki przynajmniej dwa razy w miesiącu też nie było bez znaczenia :fly: . W każdym razie od dżdżownic się roi :dance: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 09:18 #197724

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie w plastiku najbardziej sucho :angry: , no ale jak Ty tak go dokarmiałaś, to masz efekty :woohoo:
Muszę zwiększyć produkcję gnojówki w przyszłym roku, specjalnie na potrzeby kompostowe :silly:

Jedyne od czego u mnie się roi, to pędraki niestety :hammer: :jeez:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 10:03 #197731

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wiesz co, a ja bardzo dawno nie podlewałam, no może tylko tyle co wynosząc odpadki domowe na kompost zawsze dopełniam wiaderko 5l wodą. Otworzyłam dół kompostownika i wzięłam się za wybieranie. Wszystko bardzo wilgotne :woohoo: . Pięknie przerobione dwie taczki z jednej komory wybrałam :dance: . Pędraków brak :woohoo: . Dżdżownic zatrzęsienie :woohoo: ... może spakować i przywieść za tydzień? :wink4:
Dla Ciebie fotki mało estetyczne, ale za to jakie optymistyczne :happy: . Po takim dokarmieniu róże będą rosły w oczach :happy3: .
DSC_0086m.jpg

DSC_0087m.jpg


I jeszcze żeby nie było tak kompostowo :happy: to różyczki :)
DSC_0088m.jpg


Fotki ostatnio tylko z komórki, nie chce mi się taszczyć lustrzanki :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2013 10:04 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 10:16 #197735

  • Roma
  • Roma's Avatar
dorciaj wrote:
Romciu, czy Ty zawsze jeździsz do fryzjera wtedy, gdy ważni goście przyjeżdżają? :think: Bo wiesz, ja wiem kiedy poprzednim razem byłaś :whistle: i bynajmniej nie na mój przyjazd :angry: .
To jest cios poniżej pasa :hammer: ten "gość" zobaczył mnie po raz pierwszy i dlatego musiałam zrobić dobre wrażenie a Ty w końcu już od jakiegoś czasu należysz do rodziny :hug:
W moim kompoście też zatrzęsienie pędraków a dżdżownice jakieś takie czerwone.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 10:24 #197738

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nie śmiałabym poniżej pasa żadnych ciosów wykonywać :P , ja tylko stwierdziłam fakty :teach: :funnyface: .

Romka, u Ciebie są bardziej czerwone, bo ty masz więcej końskiego złota ;) i inny gatunek pewnie u Ciebie się rozmnaża.
W Polsce stwierdzono występowanie 32 gatunków dżdżownicowatych[3], wśród których pospolitych i często spotykanych jest zaledwie około 10. W większości środowisk strefy nizinnej kraju dominują przeważnie tylko 2–4 gatunki. Rozmieszczenie dżdżownic w glebie zależy przede wszystkim od cech poszczególnych gatunków, a w pierwszym rzędzie od ich wymagań pokarmowych. Niektóre odżywiają się na powierzchni i żyją w górnej warstwie gleby, dalej będą one nazywane powierzchniowymi. Osobniki tych gatunków posiadają wyraźne czerwone lub czerwono-fioletowe ubarwienie części grzbietowej oraz spłaszczony tylny koniec ciała. Drugą grupę stanowią gatunki typowo glebowe, które żyją w głębi ziemi, rzadko wychodzą na powierzchnię i nie posiadają zabarwienia – będą dalej określane jako glebowe albo glebożerne. Pośrednie miejsce zajmuje dżdżownica ziemna (Lumbricus terrestris) pospolicie nazywana rosówką – największy wśród pospolitych gatunków.
cytat z wikipedii
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 13:59 #197758

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No chyba, że w celach poglądowych mi przywieziesz odrobinę, żebym zobaczyła jak powinien kompost wyglądać :wink4: :rotfl1:
O tym dopełnianiu wiaderka wodą też sobie zapamiętam :P , może jeszcze coś robiłaś, a ja mogę zmałpować? :wink4:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 21:33 #197847

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
W ciągu roku taki kompost :supr3:

A co do miniaturowych berberysów to jest jeszcze ciemnoczerwona właściwie bordowa 'Bagatelka'
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 22:17 #197865

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dorciaj wrote:
A tu powstało "czarne złoto" :woohoo: - jutro przesiewam :dance: .
DSC_0125m.jpg

Chyba czarne błoto! :rotfl1: :happy3: I zupełnie nie wyobrażam sobie, jak Ty zamierzasz je przesiać! ;)
Dorcia, pełna podziwu jestem, żeby wszystko było jasne! ;) I jeszcze dżdżownic Ci Marta zazdrości, spakuj jej kilka do słoiczka! :lol: To już za tydzień! :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 22:19 #197869

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Żeby było jasne :wink4: :rotfl1: , u mnie dżdżownice też są, tylko nie w kompoście :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 11 Paź 2013 23:10 #197893

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia wpadłam się tylko przywitać :hug: o dżdżownicach nie będę rozmawiała :silly: :dry:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 12 Paź 2013 10:51 #197927

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
I jak te dżdżownice dodasz do ziemi, to róze będą ładniejsze?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 13 Paź 2013 09:01 #198107

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś, czy ja wiem, chyba nic więcej :think: . Odpady domowe standardowe. Nic ponad to co wyczytałam w necie i u nas w wątku kompostowym. Dżdżownice chciałam Ci przywieźć a nie kompost :happy-old: :funnyface: .

Iwonko, nawet w mniej niż rok :dance: , bo kompostowniki te z plastiku zaczęłam zapełniać wiosną :woohoo: . Dzięki za podrzucenie czerwonolistnego berberysowego malucha. Muszę na wrzosowisku dosadzić w przyszłym roku :woohoo: .

Marta, a żebyś wiedziała, że przesiewałam to "błoto" :P - ale jak nieco podeschło :funnyface: . Ja już przebieram nogami w oczekiwaniu na przyszłą sobotę :woohoo: .

Jolu, no właśnie dziś następuje zmiana tematu ;) - fotek z dżdżownicami nie będzie :happy: . Dziś będzie na różowo :happy4: .

Dorotko, ja nie dżdżownice dodaję do ziemi, tylko ziemię kompostową :happy: , ale dżdżownice mają w jej produkcji wyjątkowo duże zasługi :woohoo: .



Koniec o dżdżownicach i kompoście :P . Wczorajsza różowa sesyjka :whistle: .

DSC_3992.jpg


DSC_3993.jpg


DSC_3996.jpg


DSC_4003.jpg


Pojęcia nie mam co to za róża - ale kwitnie teraz najlepiej ze wszystkich - zresztą cały sezon kwitła.

:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 13 Paź 2013 09:18 #198110

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Hi, hi, sorry, ja też mam dużo kompostu, ale mi na tym kompoście porosło zielsko - gwiazdnica czy cos takiego i z tym kompostem rozniosłam sobie ją wszędzie. I co ja mam teraz zrobić z tym komostem? Pokaże ci tą gwiazdnicę póxniej, zrobię zdjęcie w ogrodzie, mam ja też pomiędzy rózami
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 13 Paź 2013 10:23 #198116

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bo różowe piękne jest :woohoo: , zawsze to mówiłam :happy4:
Też już myślami jestem w niedalekiej przyszłości :silly: :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.512 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum