TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2015 22:49 #346591

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jejuś... szkoda!!
Takie fajne odmiany. Może jednak odbiją spod ziemi. Może je tylko zadeptali i cudem wylezą ... Nie ma na to szans?? Agat to pancerna odmiana, jest bardzo wczesna, nie boi się mrozów i mączniaka. Wiktoria wrażliwsza, ale bardzo smaczna. Jeśli nie ruszą to będę musiała Ci ukorzenić, ale już nie w tym roku, bo krótko przycinałam.
Pomidorków posiałam jak zwykle kilka na początek. Miało być kilka :wink4: wylazły niestety :devil1: wszystkie i takim sposobem mam już 14 szt. Główne sianie po 15 marca.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2015 22:53 #346596

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Margo2 wrote:
Ja jakoś też nie mam serca do siewów w tym roku
Może to przez tą szybką wiosnę
Już człowiek myśli o wyjściu do ogrodu, a nie o siewach
W poprzednim sezonie o tej porze roku, żeby przyspieszyć wiosnę siałam.
No ale musze spróbować
Niestety trzeba się do siewów przymusić :) Bo jeśli chcemy pojeść lub podziwiać kwiatki, to wyjścia nie ma. Gotowych sadzonek pomidorów nie kupuję nigdy, bo zawsze lubiłam się z nimi bawić. Ten rok mnie jakoś rozleniwił.

Powinnam się także zmobilizować i wreszcie posiać rzodkiewki w szklarence. Może jutro... Nawet nasionka jeszcze mam ubiegłoroczne, nic tylko ruszać !
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2015 23:14 #346608

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ufff! Myślałam, ze jak ja zacznę siać, to Ty już ze swoich zupę pomidorową będziesz gotować! :dance:

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2015 23:29 #346611

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak się uprę to zrobię pomidorową botwinkę :happy3:

W tym roku moje plony nie mogą być przed 25 lipca. Nie wiem tylko co na to wiśnie, porzeczki, agresty, czereśnie... Obawiam się, że nie zechcą poczekać aż wrócę z sanatorium.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 09:51 #346708

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
aguskac wrote:
Gotowych sadzonek pomidorów nie kupuję nigdy, bo zawsze lubiłam się z nimi bawić. Ten rok mnie jakoś rozleniwił.

Zabawa swoją drogą, jak miałam jeszcze czas na warzywa, to najbardziej smakowały mi te amatorskie odmiany.
Aż poczułam zapachy liści i przypomniałam zielone paluchy...oj były to dobre czasy.

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 18:09 #346780

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hihi ... śmierdzące paluszki... a potem przy wyłamywaniu wilków, to nawet ręce po łokcie :wink4:

Dziś trochę podziałaliśmy w ogrodzie. Najpierw wyrywałam i wycinałam badyle. Przystrzygłam też 2 wrzosy, bo się akurat nawinęły.
Potem doszłam do róż i o ile rabatowych nie ruszałam, to pnące na domu zaczęłam ciachać, bo się rozpanoszyły niesamowicie. Niestety pracy nie dokończyłam, bo akurat na tę stronę snuł się leniwie dym z komina i po chwili miałam go dość.

Wycięłam stare bambusowe tyczki i miałam się wziąć za maliny, ale jakoś w inną stronę mnie poniosło.
Spacerkiem trafiłam do gruszy, która pozawijana była przeciw jeleniowo. Wyłuskałam ją z siatki, mam nadzieję, że już żaden wygłodniały jeleń tu nie zabłądzi. Przy okazji odgięłam gałęzie na bok, bo pionowo do góry rosły.

Potem wzięliśmy się za naprawianie ogrodzenia. Odpuściliśmy sobie w tym roku wymianę wszystkich słupków, bo zdawało mi się, że całkiem porządnie jeszcze stoją. Jednak po wymianie 2 i obadaniu reszty okazało się, że jednak kolejnych 5 się chwieje. Cóż... wymienimy tym razem jeszcze te 5 a całkowita zmiana ogrodzenia jednak za rok.

Poleżałam w hamaczku :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2015 18:12 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 18:38 #346787

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Tak było w tamtym tygodniu

IMG_3952.jpg


A tak dziś

IMG_3969.jpg


IMG_3970.jpg


IMG_3974.jpg


IMG_3978.jpg


IMG_3957.jpg


IMG_3958.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 19:02 #346807

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Zazdroszczę leżenia w hamaku. U nas dzisiaj też oczywiście piękne słońce i jak zwykle piździawka, która uniemożliwiała posiedzenie na zewnątrz.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 19:05 #346810

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
aguskac wrote:
Tak było w tamtym tygodniu

IMG_3978.jpg

Jeszcze może być tak jak w tamtym tygodniu. Aga, to brzoza? Tniesz ją, czy ma taki naturalny kształt korony?

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 20:33 #346872

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wiem, że tak jeszcze może być, ale dziś był taki piękny wiosenny dzień... oby zima już nie wracała.
Brzozę tnę zapamiętale :) Niby nie lubią, ale moje nie narzekają. Mam takie 3 :) Specjalnie je obfociłam, bo teraz widać jak fajnie się ukształtowały :dance:

IMG_3975.jpg


A to już grusza po moich zabiegach

IMG_3979.jpg


IMG_3980.jpg


IMG_3981.jpg


i jeszcze raz ranniki

IMG_3961.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2015 20:34 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 20:37 #346878

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ewcia :)
U nas wiatr był umiarkowany, a na hamaczku cudnie!! Tak cieplutko :) wyciągnęłam go, bo na tarasie nie dało się posiedzieć - miejsce zacienione to nie to!

Niestety oko do wieszania hamaka wrosło w drzewo, a raczej to drzewo je zarosło :wink4: M. próbował wykręcić i ukręcił. Teraz muszę kupić nowe :devil1: na dalsze bujanie w obłokach.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 21:07 #346904

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Piękne fotki! Muszę też tak zrobić moim młodym drzewkom owocowym. A te czerwone na gałązkach, to co to są? Bo wyglądają jak papierki po cukierkach :)

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 21:28 #346923

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
To mężowska stara koszulka :) Żeby sznurki nie raniły drzewka.

Jeszcze trochę fotek

Leszczynę mam kwitnącą na żółto i na bordowo

IMG_3971.jpg


Po przykrych doświadczeniach z mrozem w marcu ze 2 lata temu - po 15 marca było -20 przez kilka nocy, postanowiłam nie odkrywać jeszcze winorośli

IMG_3989.jpg


IMG_3988.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2015 21:29 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 21:35 #346928

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A ja wcale nie okrywałam winorośli, słoma na wszelki wypadek leży w garażu - od jesieni ;) .
Jak Ty to robisz, że pełnym przebiśniegom widać pełny środek? - moje wiszą jak dzwony. :dazed:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2015 21:35 przez elsi.

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 21:52 #346942

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
:happy4: Jak wyrywałam zielsko obok, to mi się 2 przebiśniegi urwały :oops: Specjalnie je tak położyłam, by było widać na fotce pełne środki. Patrzajcie no jak wypatrzyła :wink4:

Jaka z Ciebie przezorna kobietka... ja też miałam słomę w zanadrzu, bo nie chciało mi się porządnie okrywać. Cięłam świerki późną jesienią i w styczniu pomyślałam, że skoro gałązki nie osypały się, to wykorzystam. Ot i cała moja robota :)

Piszę PW :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2015 22:18 #346954

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Patrząc na długo terminową to zimy już nie bedzie. Do połowy marca przymrozki tylko nocami
Już niedługo u mnie bedzie kwitła forsycja
Znaczy się wiosna

Na wiejskim podwórku 10 Mar 2015 08:04 #347397

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Agusiu :)
Pozdrawiam serdecznie i cieplutko, w Poznaniu też coraz więcej słoneczka, aż wierzyć się nie chce, że to pierwsza połowa marca. Te miejsca, które pokazałaś na zdjęciach - pięknie wysprzątane, aż serce rośnie :) i te kwitnące leszczynki, i kwiatki .... bardzo porządna z Ciebie ogrodniczka :) trzymam kciuki za pomidorowe wysiewy i dalsze wiosenne prace. Ty Pracusiu, Ty ;-)
ściskam mocno ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Na wiejskim podwórku 10 Mar 2015 20:11 #347602

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Gosiu :)
U nas forsycja jeszcze uśpiona, zawsze kwitnie później niż w centralnej Polsce, jak wszystko zresztą. Z odkrywaniem roślin się nie spieszę, nic im nie będzie jak trochę poczekam, choć faktycznie zima chyba w odwrocie :)

Aniu :)
Wiesz jak to jest ... bałaganu na fotkach raczej się nie pokazuje. w sadzie mam do uprzątnięcia gałęzie po cięciu, sporo także jeszcze chaszczy po zimie na rabatach. Do pracusiów mi jeszcze daleko, zwłaszcza jak widzę zapał większości Forumowiczów :)
Pomidorków planuję w tym roku mniej wysiać. Tylko dla siebie, żadnego rozdawnictwa nie będzie, bo i parapetów nie mam już porządnych na zasiewy. Trzeba będzie sobie radzić na tych co są.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.574 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum