TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 27 Lut 2015 19:58 #343788

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Margo2 wrote:
Dobrze, że doczytałam, że te zdjęcia są sprzed 8 lat, bo zaczynałam się zastanawiać, czy to aby na pewno ta wysoka drabina :happy: ...
O ja.... to ja tu mieszkam już ponad 8 lat :woohoo: Strasznie stare dzieje :happy4: Muszę aż chyba obfocić tą drabinę przy kolejnym cięciu, bo faktycznie wysoka, przynajmniej jak dla mnie.

Kiedy na nią wchodziłam przypomniała mi się wyprawa do Słowackiego Raju - tam to były drabinki :devil1:

Raj1125.jpg


Raj1129.jpg


Raj1155.jpg


Raj1159.jpg


Raj1096.jpg


Tudzież inne atrakcje

Raj1070.jpg


Raj1076.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 27 Lut 2015 20:07 #343795

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
elsi wrote:
Piękne zdjęcia zimowe z wietrzną mgłą (?)
Aż się zadziwiłam czemu Ty mi zimę jakąś wspominasz, jak ja zimy w tym roku nie widziałam. Cofnęłam się i faktycznie - jednak miałam zimę przez jakieś 2h :P i to nawet zimę w górach :wink4: Było niesamowicie!!

Farba po wyschnięciu zatraciła większość plam, choć część niestety została. Są jednak w takim kącie, że nie rzucają się ostro na oczy, więc zostawiam jak jest. Nie ma co kombinować, bo można przekombinować. Gdy pod nową farbą zniknął piękny energetyczny jasny pomarańcz to nawet chłód kawy z mlekiem tak nie razi. Pokój jest "chłodniejszy" i nie tak "słoneczny" ale wygląda całkiem przyzwoicie. Już przywykłam :) Jednak dobrze dobrany kolor potrafi dodać pomieszczeniu radości. No cóż... następnym razem....
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 27 Lut 2015 20:36 #343813

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Widoki zapierające dech :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Zima jak to zima :happy: - boska :hearts: :hearts: :hearts:

Na wiejskim podwórku 27 Lut 2015 20:48 #343821

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Zwłaszcza jak nie za długa :happy4: Najbardziej mi odpowiada taka kilkudniowa w okolicy Bożego N. i niemroźna zbytnio :devil1:

Mam nadzieję, że przepowiednie o deszczu na jutro sprawdzą się tak jak te o słonku na dziś i będę mogła znów poleźć na drzewa. Planuję ostateczne cięcie jabłoni, zostały 2. A potem to nie wiem co mi wpadnie pod sekator. Może jeszcze co grubsze odrosty śliwkowe, bo mimo wycięcia w tamtym roku do gleby zawzięły się i rosną ze zdwojoną energią. Po mojej stronie siatki prysnęłam Kilerem jak na chwasty, ale za siatką miały sobie odrastać. Jednak nie w takim tempie!! Urobić się można po łokcie przy tych krzaczorach :lev:

aaa... wyczytałam na 1 stronie Twojego wątku, że lada dzień mamy 3 rocznicę powstania FORUM :woohoo: Świętujemy?
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2015 20:51 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 27 Lut 2015 20:56 #343829

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
No to masz! :whistle: :drink1:

U mnie dziś deszcze miał przechodzić w śnieg, ale była całkiem fajna pogoda - bez słońca, ale w porządku B)
Jutro ogródkuję :happy-old: :happy-old: :happy-old: bez względu na wszystko :happy3: W ostateczności pod jednym okapem, bo tam nigdy nie leży śnieg :devil1:

Na wiejskim podwórku 27 Lut 2015 21:12 #343841

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A ja ogródkuję delikatnie od poniedziałku, po pracy to się za bardzo przepracować nie można, bo ciemno zaraz ;) .
Nie wolno tak od razu za dużo, bez opamiętania :P .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Na wiejskim podwórku 27 Lut 2015 22:17 #343900

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Może to i dobry pomysł, by poświętować dziś, bo w środku tygodnia to gorzej ;) Wyciągnęłam nalewkę wiśniową.

U nas calutki tydzień było piękne słonko i lekki mrozek rano, a potem ponad 5 stopni. Gdy dziś umówiłam się z dziećmi na spacer słonko złośliwie wyjść nie chciało.

Też planuję jutro ogródkować, bo przecież ogłupieć można siedząc wciąż w chałupie. Już mnie ciągnie w krzaki :devil1:

Robię od pewnego czasu porządki w fotkach, ależ się tego naoglądałam... Pierwsze z kompa są z roku 2003, a potem im bliżej tym więcej. Jestem w 2007 :) Pozgrywałam sobie z płyt i pozmniejszałam, by mieć pod ręką, bo mój lapek nie ma szufladki na płyty i nie miałam do nich dostępu. Ileż to wspomnień....

Ktoś jeszcze tęskni za zimą??

P1140094.jpg


P1130940.jpg


P1130892.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2015 22:19 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 14:38 #343985

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja tam wolę taką zimę jak w tym roku. Chyba nasza zima pozła za ocean. Całe szczęście
Ty to lubisz ekstremalne przygody :)

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 17:28 #344025

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Image00015.jpg


P1080154.jpg


P1080284.jpg


P1080328.jpg


P1080421sonecznasmuga.jpg


P1080655.jpg

Ja też wolę taką jak teraz - 100 razy :)
Ekstremalnych nie lubię!! Miałam pietra jak nie wiem, ale udawałam przed córką, że się nie boję, bo inaczej obie byśmy nie przeszły. Nie spodziewałam się czegoś takiego, a na dodatek te ich drabinki bywały w fatalnym stanie technicznym.

Dziś sprzątałam nasze Taterki rok 2007 :)
Załączniki:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Amarant

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 17:33 #344028

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To nie na moje nerwy! :whistle:
Już w wyobraźni skręcam sobie kark, po drodze łamiąc nogi, ręce i co tam się jeszcze nawinie/zawinie :silly:
Ech te Twoje kończyny! :eek3:
Pozdrawiam - Gosia

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 18:25 #344045

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
O swój kark to ja się obawiałam balansując dziś na drabinie w jabłoniowych koronach :wink4: Ale udało się, wszystkie jabłonie przycięte. Zostało trochę wilków, które były poza zasięgiem mojego sekatora. I tak pięknie mi poszło, bałam się, że będzie dużo gorzej.

Widzę, że namieszałam w poprzednim swoim poście. Notka wylądowała na końcu, fotki śmignęły na początek... wkleiło się 6 z 10-ciu. Nie sprawdziłam od razu to już tak zostanie :)

P1080217_2015-02-28.jpg


P1080547_2015-02-28.jpg


Dziś wybrałam się na spacerek za jezioro. Fajowo było mimo mżawki. Jednak ja bez ruchu żyć nie potrafię, bezruch odbiera mi energię i dołuje. Zrobiłam z kijkami ok 5km, szkoda, że sama.
Eluś, myślałam o Tobie po drodze. Wróciłaś już do kijów?
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 19:14 #344066

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Jaka śliczna długonoga taterniczka :) Na taką drabinę to nawet dla syna bym nie wlazła, ale mój młodszy to woli liny od drabiny :devil1:

Wczoraj przekopałam trzy wątki zanim znalazłam o ukorzenianiu hortensji i winorośli, oczywiście wbiłam sobie do głowy, że o tym było u innych koleżanek :club2: a potem odkryłam Twoje zdjęcia i info w topiku hortensjowym :jeez:

Przymierzam się do eksperymentu z ukorzenianiem w trocinach z podgrzewanym dnem wiadra, syn mi robi taką płytę grzewczą z regulacją, miało być na dziś, ale wszyscy ulegliśmy wiosennemu przesileniu i okupujemy łóżka :mad2:
Lucynko, jaką metodę Ty byś dziś wybrała: w wodzie, ziemi czy trocinach ?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 22:09 #344161

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Super fotki :thanks: :thanks: :thanks:

A z mojego ogródkowania nie wyszło nic :happy3: Poranny śnieg i objawy choroby skutecznie zatrzymały mnie w łóżku do południa, a potem, cudownie uzdrowiona, przyjmowałam i odwiedzałam znajomych :devil1:

I tak jest zawsze z moimi planami :devil1: Nie mogę wypowiadać ich głośno lub publikować :silly: Fatum nade mną wisi :happy4:

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 22:25 #344169

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Siberia wrote:

I tak jest zawsze z moimi planami :devil1: Nie mogę wypowiadać ich głośno lub publikować :silly: Fatum nade mną wisi :happy4:

Ja nawet myśleć nie mogę, bo kiedy mam mieć kilka godzin wolnych przed południem to pogoda zapowiada się nieogrodowa. Moje objawy chorobowe ujawniły się około południa i zdecydowanie się nasilają, rozprzestrzeniają się nawet na pozostałych członków rodziny :( .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 22:47 #344177

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Krzysia wrote:
Przymierzam się do eksperymentu z ukorzenianiem w trocinach z podgrzewanym dnem wiadra, syn mi robi taką płytę grzewczą z regulacją, miało być na dziś, ale wszyscy ulegliśmy wiosennemu przesileniu i okupujemy łóżka :mad2:
Lucynko, jaką metodę Ty byś dziś wybrała: w wodzie, ziemi czy trocinach ?
Nieźle musiałaś poryć :devil1: Ważne, że znalazłaś.
Nic się nie martw tym, że jeszcze nie wystartowaliście, bo jeszcze jest czas. Ja co prawda pierwszy raz nie mogłam wytrzymać i zaczęłam ukorzenianie po 15 lutego, ale zalecane jest rozpoczęcie koło 15 marca.
Wybrałam w trocinach, choć i w ziemi ukorzeniały mi się dobrze. Nie ukorzeniałam natomiast w wodzie, potrafią zagniwać końcówki, efekty są na ogół gorsze, choć niektórzy ukorzeniają tak z dużym powodzeniem.
Najprościej ukorzenia się w ziemi. Wsadzasz patyk obcięty pół cm pod dolnym oczkiem, oczko ścinasz, korę kaleczysz, wtykasz w pojemnik i po kłopocie.
W trocinach się trzeba trochę pobawić, bo najpierw siedzą hurtem w trocinach aż puszczą korzonki, a dopiero potem się sadzi osobno do pojemników.
Nigdy nie robiłam instalacji grzewczej, bo mam podłogówkę w łazience i tam stoją do ukorzenienia.
W ubiegłym roku część wetknęłam w wiadro, tak by końcówki sięgały blisko dna i postawiłam je w piwnicy na ciepłej rurze od pieca :) Szybciej się ukorzeniają, gdy mają ciepło w"nóżki", ale stoją w chłodnym pomieszczeniu, by zbyt szybko nie pękały pąki.
Ukorzeniałam także z powodzeniem wtykając bez żadnych zabiegów patyki do ziemi w warzywniku w połowie kwietnia. One rosną jak chwasty.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 22:51 #344178

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Siberia wrote:
A z mojego ogródkowania nie wyszło nic :happy3: Poranny śnieg i objawy choroby skutecznie zatrzymały mnie w łóżku do południa...
Siberka Ty to lubisz krakać!!
Śnieg poranny?? To jeszcze gdzieś pada śnieg? Masakra!! Co prawda bywa i u nas nawet w kwietniu, ale człek się odzwyczaił od myśli, że może spaść. U nas była jedynie chwilami siąpiaca mżawa, ale w dobrym tempie maszerując nawet tego nie czułam.

Dobrze, że choróbsko się rozmyśliło :teach: Wyczuło chyba, że nie trafia na podatny grunt. Trzymam kciuki za pozytywne jutro :) :hug:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 22:54 #344181

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Krzysiu :) współczuję!!!
Nie dawaj się, oby to był krótkotrwały atak! Mój M też próbował chorować, ale go zbeształam, że goły latał i sam się prosił. Wystraszył się chłopina i szybko mu przeszło :supr3:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Na wiejskim podwórku 28 Lut 2015 23:01 #344187

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A mnie też coś pobiera. :(
Jednak ja bym w ogóle sie nie zdecydowała na takie wspinaczki.
Wole płaskie tereny ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.763 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum