TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 06 Sty 2016 21:03 #422235

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Byś się zdziwiła ile do niego wejdzie :) Sam fakt, że ja się mieściłam bez problemu to już coś znaczy :happy4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 06 Sty 2016 21:15 #422243

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak ja nie cierpię zimy!!
Na samą myśl o paleniu w piecu mam dreszcze. Piec nam się dziś zapalił. Ponoć jakieś gazy po wrzuceniu świeżego węgla. Brrr Najpierw fuchnęło i szaro się w piwnicy zrobiło, potem zaczęło huczeć, ja cała w stresie, już się zastanawiałam co łapać, co ratować!! Tyle się o tych pożarach słyszy. Na szczęście komin był niedawno czyszczony i sadze w kominie się nie zapaliły. Tylko w piecu ta smoła na ściankach. Makabra, pietra miałam jak diabli, jeszcze mnie głowa boli. To nie na moje zdrowie!!!
Jak nie gotująca się woda w kaloryferach, to inne atrakcje. Co za koszmar!! Niechże się te mrozy chociaż skończą!!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 06 Sty 2016 23:01 #422307

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ze spaceru
To samo jezioro :)
Z Burą

14.jpg


po horyzont

572.jpg


W krę (a wiecie jak się dziwnie chodzi po takiej krze... ma się wrażenie, że zaraz się zapadnie)

10632.jpg


W kratkę

230_n.jpg


W ciapki

10406.jpg



lodowe fale

jezioro1.jpg


jeszcze większe lodowe fale

jezioro3.jpg


przybrzeżne lodowe fale

12507.jpg


lustro z rysą

jezioro2.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2016 23:04 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Amarant

Na wiejskim podwórku 07 Sty 2016 10:35 #422352

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
To Bura się zdziwiła, że nie może się... wykąpać. Tak, małe samochody potrafią być pojemne, mimo swego mikro-wyglądu. Ja jednak jak musiałam już zmienić samochód to kupiłam kombi. I to za mały czasem się okazuje, podpinam wtedy przyczepkę. Jednak nie wszędzie z przyczepką pojadę.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)

Na wiejskim podwórku 07 Sty 2016 17:25 #422412

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
ooo zdecydowanie koparka jej opadła, a nogi się rozjechały :happy4: Mieliśmy ubaw obserwując jak biega po lodzie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Sty 2016 17:37 #422415

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
W ogóle się nie zmieniłaś! :)
Ja zresztą też uważam, że to nasze dzieci się starzeją, nie my ;)

Piękne zdjęcia w konwencji black&white... klimat jak za dawnych lat!
Z przyjemnością oglądam... dla Burej głaski!

Na wiejskim podwórku 07 Sty 2016 17:43 #422417

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
To lodowe lustro robi wrażenie. Jesteście odważni wchodząc daleko od brzegu.
Skąd wiadomo tak na 100%, że lód nie załamie się?
Pamiętam niespodziewaną kąpiel brata w przerębli, ale tamten staw był mały.
Zanim do domu dobiegł, to ubranie na nim zesztywniało od mrozu.
Został natarty spirytusem, chociaż rozważano też doustne zastosowanie tego lekarstwa :happy:
Nawet kataru po tym nie miał.
Pod naszą Norą załamał się kiedyś lód na rzece [wodołaz, wchodziła do wody nawet zimą],
chyba się wystraszyła, bo potem unikała oblodzonych powierzchni.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Na wiejskim podwórku 07 Sty 2016 20:27 #422501

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguś :) nasze dzieci starzeją się z zastraszającym tempie, a jak ich dzieci zaczynają do nas wołać "babciu" to dopiero jest szok - jak to do mnie "babciu?" przecież babcia to jakaś staruszeczka jest :devil1:

Bura wyczochrana :) Dziś zrobiła włam na podwórko sąsiadów, nie mam pojęcia jak, bo są szczelnie ogrodzeni. :dry: Gdy wróciłam z pracy usłyszałam jakieś podejrzane piski. Pomyślałam, że to nie Bura, bo przecież zaraz by przybiegła, ale gdy weszłam do domu, a jej nie było wysłałam M. na zwiady. No i wytropił włamywacza B)

Elu :)
Lód jest bardzo gruby, ponad 15cm, widać było wyraźnie bąbelki, pęknięcia i pęcherze powietrza zamarznięte w lodzie. Pan wędkarz to potwierdził. Myśmy grzecznie przy brzegu chodzili, ale Bura była taka odważna, to i my za nią :wink4: Szkoda, że nie sfilmowaliśmy jej tańców na lodzie :happy:

Gdy jezioro zamarzało był silny wiatr, stąd te fale i pokruszona kra. Teraz między kawałkami kry było widać, że wszystko jest bardzo grubo skute. Zresztą kilka nocy poniżej -15 i kilka dni poniżej -10 skutecznie rozprawiło się z jeziorem. Dziś już tylko -7 za dnia.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 01:31 #422659

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3259
  • Otrzymane dziękuję: 9695
Aga to Ty odważna dziewczyna jesteś - ja nie weszłabym nawet,gdyby lód był 50 cm grubości :oops: Fajnie mieć takiego dużego psa? Bo ja też mam ,ale takiego małego Yorka -Tosia waży ze 2 kilo, w porywach 2,3 dkg :rotfl1:
Aguś co do borówek: ze swojej praktyki to powiem tak,że one mają delikatny system korzeniowy. Ja pod każdy krzak borówki - czy to u siebie czy u klienta kopię dół taki,żeby się zmieściło 80 l kwaśnego torfu ( nie używać żadnej ziemi do kwasolubów).Ja ten torf mieszam z drobniejszą korą,na samo dno dołka rozkładam warstwę obornika przerobionego. W tak przygotowane podłoże sadzę borówkę,delikatnie ugniatam,wysypuję korą i już. Ty swoje szarpałaś już 3 razy - a czy przycinałaś górę po takim zabiegu? Bo uszkodzony system korzeniowy nie wyżywi Ci rozbudowanej góry.Krzak nie ma sił na regenerację bo co się zakorzeni to Ty go ciach i sadzisz w inne miejsce.Borówka bardzo dobrze znosi cięcie - ja swoje i nie tylko- tnę co roku,tak prowadzone krzewy owocują bardzo mocno. Nie ma bata,żeby gdzieś mi się to nie sprawdziło ;) Pamiętaj: duży dół,obornik,80 l torfu(pod 1 krzak!) o ph 3,5 - 4,5 + kora,posadż,wymulczuj korą,przytnij po przesadzeniu.
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2016 01:35 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): grazyna255

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 21:23 #422942

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja wychowana nad jeziorem, co zimę jeździliśmy na łyżwach po jeziorze, więc dla mnie to normalka :) Nie weszłabym na rzekę, bo tam lód zdradliwy, ale jezioro jest bezpieczne, gdy lód odpowiednio gruby.

Nasza Bura niby nieduża, waży teraz 10kg, ale przy Waszej to faktycznie kawał psa :devil1:

Co do kwasolubów - mają u mnie zakaz wstępu. Nie będę się nimi katować. Znajomi bez problemu je uprawiają jedynie podsypując pod korzenie torfu i potem sypią nawóz do borówek. Rosną im jak dzikie bez wysiłku i są zdrowe. Mnie najgorzej wkurza to, że tak chorują. W tych ogromnych pojemnikach mają ziemię idealną dla nich, a prawie nie rosną. Toć szkółki w doniczkach 3 razy takie krzewy potrafią wyhodować. Przycinać to na nich nie ma co, bo każdej wiosny kolejne gałęzie schorowane muszę wycinać. Teraz to są już naprawdę mizeroty.
Zamiast nich uprawiam jagodę kamczacką. Rośnie mi wspaniale, bez problemu i bardzo obficie owocuje :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 22:01 #422962

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aga a co powiesz jak będziesz miała zostać prababcią? mnie to czeka najpóźniej za 3 tygodnie :jeez: Twoje zimowe fotki przywołały moje wspomnienia z dzieciństwa,kiedy to zamiast ze szkoły do domu,biegaliśmy na jezioro.Powrót nie był za wesoły,mokre ciuchy i mamy ściera na głowie :devil1: ach to były czasy :teach:

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 22:23 #422982

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Rozczuliłaś mnie tą ścierą :flower2: Też wracaliśmy z górek z mokrymi portkami :)
Ty prababcią? Ciekawe kto w to uwierzy :wink4:

Zajrzałam do Lidla (w necie oczywiście) bo ktoś tu wspominał o wyprzedaży cabulowych... Nic nie znalazłam, ale widziałam Bio jabłka :woohoo: Myślałam, że padnę - po dychaczu za kilogram!!!! Kurczaki, otwieram jabłkowy biznes jesienią!! Jaka ja durnowata!! Za darmo rozdaję moje bio jabłka :crazy: Nigdy niczym nie pryskane, na końskich kupach uprawiane!!
Już jesienią mną wstrząsnęło, jak w Biedrze były maleńkie zabiedzone Antonówki - pod nazwą "Reneta" zresztą!! Z dopiskiem, że polskie i ekologiczne i po 7 zeta chyba za kilogram, o ile dobrze pamiętam. Takich wypierdków jak oni sprzedawali za grubą kasiorę, to ja nawet spod drzewa nie zbieram :supr:

Mój sadek wiosną

P1110360.jpg


P1110426.jpg


Przycinanie wilków

P1110456.jpg


P1110361.jpg


P1110385.jpg


i moja ulubiona fotka

P1110468.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2016 22:24 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Amarant

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 22:25 #422983

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ooo!! Znalazłam moje borówki świeżo posadzone w wielkich dołach, nawet widać, że potem pięknie wyściółkowałam je korą.

P1110434.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 22:34 #422988

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dubelek :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2016 22:50 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 22:43 #422993

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Mój jesienny sad.
Tak wyglądają normalne Antonówki :wink4:

P1170669-2.jpg


P1130332-2.jpg


I inne jabłka

P1180683.jpg


P1130199-2.jpg


P1130200-2.jpg


P1130331-2.jpg


P1130573-2.jpg


P1130575-2.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2016 22:50 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): elsi, Alina-277, Margo2, chester633, Marzenka, Amarant, IwOnagn

Na wiejskim podwórku 08 Sty 2016 23:45 #423022

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ile Ty tego masz :woohoo:
Czy wszystko wykorzystujesz?

Na wiejskim podwórku 09 Sty 2016 01:18 #423039

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3259
  • Otrzymane dziękuję: 9695
Aga ... co tam borówki, skoro masz sad jak marzenie :woohoo: Jakie to odmiany tych jabłuszek? Dzisiejsze odmiany nie owocują juz tak obficie - nie ma to jak stary sad.

Na wiejskim podwórku 09 Sty 2016 10:17 #423092

  • Semper
  • Semper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 148
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witaj Lucynko :bye:
Dawno do Ciebie nie zaglądałem.
Widzę, że watek hula.
Pozdrawiam z Nowym Rokiem.

CAM00022.jpg

Trochę sie spóżniłem, ale byłem.
Pozdrawiam,
Jurek z Górek :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.744 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum