TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 23:42 #444344

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Też kiedyś miałam włókninę w truskawkach :happy3: , do czasu aż nastał pies :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 23:49 #444347

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Nie załamuj mnie, bo ja planuję w tym roku właśnie na włókninie nasadzić.
W sumie, to chyba nie mam się czego obawiać, bo Bura nie lata luzem od kiedy zadusiła sąsiadowi koguta. Dziś wyjątkowo dałam się jej wyszaleć, bo zmienialiśmy siatkę w kojcu na solidniejszą. Kiedy malowałam słupki zapalikowałam ją przy warzywniku i to z dala od sadzonek hortensji, bo wiedziałam co będzie :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 07:21 #444369

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Nieźle sobie poczyna Twoja Bura!
Widzę, że bez kompleksów sobie radzi i jako ogrodnik i jako pływak!
Za każdym razem szeroko się uśmiecham gdy piszesz, że znowu się wykąpała ;-)
Przypomina mi się moment, gdy po pierwszej zimie Sary, lód na oczku się roztopił, a psina weszła jak gdyby nigdy nic, a tu niespodzianka!
Przepłynęła dookoła lekko zszokowana, ale to był jej jedyny raz ;-)
Słupki śliczne... ale będzie warzywniak!

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 07:56 #444375

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Kachna :)
Żeby to ona chciała pod zamówienie robić. Specjalnie ją tak przypięłam, żeby mi trawnik pod nową grządkę zryła, a ta starą siatkę przeskoczyła sobie i poszła na łatwiznę. Dobrze, że choć te truskawki machnęła przy okazji.
Oczko wodne w planach? Gratulacje :) Mnie jakoś do tego nie ciągnie, bo mam 200m do jeziora, a zaraz obok drugie, ale mam prywatną ogrodową wannę kąpielową

P1270327.jpg


A właściwie to Bura ma, bo w czasie upałów kąpała się w niej kilka razy dziennie, mimo że ledwie się do niej wdrapywała. Oczywiście potem jej tak zostało i wskakiwała do niej nawet jak już zimno było.

Aguś :)
W wodzie poczyna sobie coraz lepiej. Początkowo tylko wpadała i wypadała, a teraz wypływa coraz dalej. Sara jak widzę, że zapałała miłością do pływania, może złą porę roku wybrała na naukę :wink4:

Mam nadzieję, że słupki już wyschły i będzie je dziś można osadzić, niech tylko nie pada pliss!! Musimy także rozciągnąć nową siatkę, dopiero Bura się zdziwi... albo ja, jeśli ją pokona ... :devil1:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 09:07 #444396

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Twoja wanna ogrodowa jest cudowna!!!
Prawdę mówiąc, nie powinnam się tak jej widokiem ekscytować, ponieważ jako mała dziewczynka wraz z siostrą, wpadłyśmy obie do takiej wanny... dziadek nas za nogi wyciągał, a płaczu było!!! A potem śmiechu w rodzinie ;-)

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 11:18 #444450

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Nie przypadkiem Bura zryła pod workami, pod ściółką żyjątka w obfitości więc i ryjące od razu,
pies czując taaakie zapachy, próbował do nich dotrzeć.
Dałaś trawnik do rycia a co tam atrakcyjnego może być? chyba, żeby krecik wyłaził.
Psy niczego nie robią tak sobie, bez sensu, tylko nie zawsze my to rozumiemy ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 13:09 #444486

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nad włókniną pod truskawki mocno bym się zastanowiła.Wszystko zależy od ziemi i czy odwiedzają nas krety i inne "gady" Kilka ładnych lat temu zainwestowałam w specjalną matę,już pokratkowaną ,tylko wycinać otwory i sadzić.To co zobaczyłam wiosną doprowadziło mnie do płaczu,obraz księżycowy,same górki i nijak to wyrównać bo mata.Ze złości zerwałam matę i od nowa sadziłam truskawki.

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 16:12 #444545

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguś :)
Bardzo lubię tę wannę, a na dodatek jest bardzo przydatna. Kiedyś taka w domu to był luksus, ileż to trzeba było trudu by się wykąpać! Wylać z niej wodę też wcale nie łatwo, pewnie wiadrami wynosili na dwór.

Niezłą miałyście przygodę, wierzę, że wesoło Wam nie było.

Elu :)
Ja doskonale wiedziałam, że trawy nie ruszy, zawsze lubi ryć tam gdzie pulchna gleba. Kopce krecie też ryje zawzięcie jak tylko ma możliwość.

Romciu :)
Mówisz, by zrezygnować? Może chociaż paski grubej czarnej folii w międzyrzędziach... zawsze to mniej plewienia. Truskawki potrafią nieźle zarastać, koszmarna z nimi robota.
A wracając do oprysków, znalazłam proporcje na Amistar z Folpanem. 0,75 Amistar +1,25 Folpan na 1l wody. Tym samym pryskamy zarówno przed jak i po kwitnieniu. Niestety nie dostałam Folpanu w ogrodniczym, muszę poszukać gdzieś indziej, ale do kwitnienia jeszcze kupa czasu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 16:43 #444563

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
No niezły kopacz z tej Burej :rotfl1: a że siatkę przegryzła to się nie dziwię. Matka Mili w młodości rozszarpywała każdą siatkę jaka jej założyli na kojec, teraz kojec ma z tzn emki spawany mocny i w końcu jest spokój. Za to ojciec Mili potrafi przeskoczyć taką normalną siatkę 1,5 m i zwiać. Dobrze że Mila nie skacze tak wysoko, ale płotek w przedogródku pokonuje regularnie w pogoni za przechodniami, wszystko stratowane na trasie biegu, a na dodatek rozszarpuje wszystkie kępki traw. :angry:
Ciekawa jestem jak się spodoba Burej jej nowy apartament :wink4:

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 22:15 #444755

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Bura widziała jak Ty ciężko pracujesz i chciała Ci pomóc.
Miał dobre intencje :devil1:
Myśle, że jeśli nie przegryzie kolejnej siatki to zacznie robić podkopy, żeby się wydostać.
Raczej bądźcie na to przygotowani.
To pies kochający wolność i niezalezność

Na wiejskim podwórku 13 Mar 2016 22:37 #444766

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Majeczko :)
Ja się nie spodziewałam, że może siatkę przegryźć, ale faktycznie trochę licha ona była. Teraz wygląda to dużo solidniej. Nowa siatka jest wkopana na 15cm w ziemię. Na szczęście Bura nie jest tak duża, by ją przeskoczyć. Mila ma solidny kojec, nawet dechy na podłodze, więc solidna zabudowa, nie do pokonania. Burej zrobiliśmy dość duży ten wybieg. Ma 3m na 6m długości, na gdzie pobiegać. Została dziś na godzinę, potem poszłam sprawdzić co wykombinowała, były tylko 2 małe jamki, ale na środku. Siatki jak na razie nie atakowała. Wydaje mi się, że już się trochę przyzwyczaiła i nie walczy o wolność tak bardzo jak w pierwszych dniach.

Gosiu :)
Dałam jej się wyżyć, póki warzywnik pusty. Siatki raczej nie przegryzie, na razie na dole gdzie wkopaliśmy siatkę położyłam grube dechy, by nie miała szans powyrywać brył ziemi z trawą, które wcześniej wykopaliśmy, wkopując siatkę. Dziś nie wykazała nimi zainteresowania, ale jak zostanie tam na dłużej to pewnie spróbuje kombinować.

Tak cy siak jestem zadowolona ze zmiany, bo ta siatka solidniejsza, no i zdecydowanie ładniejsza. Słupki też pomalowane, wszystko wygląda o niebo schludniej i porządniej. Nawet wygrabiłam w kojcu :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 14 Mar 2016 16:22 #444926

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
Wanna ekstra, u nas już takich nie uświadczy. Chciałabym zamontować na sezon/lato (upalne oczywiście) prysznic ogrodowy, dla ochłody, ale muszę wymyślić jakiś zbiornik/beczkę dla wyrównania temperatury, bo jak by mi taka zimna woda prosto z wodociągu na plecki lunęła to zawał murowany, ewentualnie właśnie wanna obudowana deskami na modłę balii drewnianej, bo ceny oryginalnych zwalają z nóg i nie tylko, chociaż są piękne. Jakbym w totka trafiła to bym sobie taką "trzasła" www.balia-drewniana.pl/galeria/beczka.html

Na wiejskim podwórku 14 Mar 2016 17:53 #444963

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Coś pięknego taka balia!!
Fajnie macie z tymi upałami, zupełnie inny klimat niż tu. W tamtym roku spędziłam lipiec koło Wrocławia, coś pięknego. U nas w tym czasie bywało różnie, może nie aż zimno, ale czasem deszczowo i upałów niestety nie było. Na szczęście jak wróciłam to sierpień był piękny. Mi ciągle mało ciepła, tyle człowiek czeka na lato, a jak przyjdzie to parę gorących dni, a reszta taka, że szkoda gadać - masakra!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 14 Mar 2016 18:20 #444972

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ach, zapomniałam się pochwalić, że po pracy się zmobilizowałam i poszłam do ogrodu mimo fatalnej pogody.
Dokończyłam wyznaczanie nowych granic warzywnika, pięknie zrobiłam obwódkę, wykopując ziemię na szerokość cegły. Muszę jakoś oddzielić grządki od trawnika, by trawa nie wrastała. Widziałam się z sąsiadem, mam jutro zaznaczyć gdzie mają być słupki i będzie je wkopywał :dance:

Przy okazji rozrysowałam sobie plan zasiewów, bo czas byłoby już siać groszek i marchew, sadzić cebulę. Zabrałam do szkoły zasiewy pomidorowe, bo trochę mi się gęsto na parapetach zrobiło i tylko patrzeć jak się kocica w to wpakuje!!

Kojec Burej wykończony, na dole siatka wkopana, uszczelniona trawą i na wszelki wypadek deskami. Dziś trochę poprawiałam, bo jakoś krzywo się siatka na dole ułożyła i głupio to wyglądało. Wyrwałam poutykaną trawę i ułożyłam ponownie, bardziej równomiernie po obu stronach. Oczywiście pewnie nikt by tego poza mną nie zauważył, ale je widziałam :devil1:
Myślę, że ma warunki full wypas, zwłaszcza jak widzę większość kojców na podwórkach - 2 na 2m. Bura ma można by powiedzieć - wybieg :wink4: 3,20 na 6m. Wreszcie jestem zadowolona.
Szaleje z zabawkami, nosi butelki plastikowe uwiązane na sznurku i na szczęście nie atakuje siatki. Albo doceniła nasze starania :cool3: albo zauważyła, że sąsiedzi mają taką siatkę wokół ogrodu i jest nie do pokonania nawet dla dużo większych psów, więc nie ma sensu się wysilać!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 15 Mar 2016 10:09 #445246

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
U nas dzisiaj pogoda na sianie że hej, śnieg zalega, śnieg pada i zimno, wiosna ma nas najwyraźniej w...głębokim poważaniu.
Też muszę ogrodzić przyszłe dyniowisko, ale mi wystarczy płotek półmetrowy, bo u mnie piesy niskorosłe ;), a plan zasiewów zmienia mi się co chwilę, tylko papryki i pomidory stabilne.
Dzisiaj pogodą ducha trzeba nadrabiać widoki zaokienne, ale słabo mi to idzie

Na wiejskim podwórku 15 Mar 2016 19:33 #445428

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Śniegu to my nie mamy brrr, nawet sobie nie wyobrażam!! Jutro ma być pięknie, słonko i 8 stopni. Oby!! Jeśli się uda osadziły słupki w warzywniku.

Bura jednak dziś zębami dorwała się do siatki. Tak szarpała, że wyciągnęła od dołu jeden drut, ale nie wylazła :)
1:0 dla nas :dance: Podejrzewam, że wkurzyła się na kury sąsiada, które bezczelnie paradują po naszym podwórku. Chyba ją puszczę luzem, niech się sąsiad ogarnie wreszcie.
Wyłazi mi wreszcie sałata, trzecia próba! I to jak szybciutko! Poprzednia nie daje znaku życia.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 15 Mar 2016 20:47 #445460

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Myślę że złudne są twoje oczekiwania Sunia i tak sobie z tym ogrodzeniem poradzi zobaczysz jak cię zadziwi Twoja sunia to taki mały :evil: :evil: I z tą twoją siateczką nie będzie miała problemu :(
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Na wiejskim podwórku 15 Mar 2016 21:01 #445472

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witaj :)
Bywam tu , bywam i podczytuje po cichu ,jakie Ty masz słodkie utrapienie z Burą :)
Film można nakręcić z nią w roli głownej :rotfl1:
A te kury sąsiada , faktycznie bezczelne spryciule :rotfl1:

Miło było , tak oficjalnie zagościć w Twoim wątku :)
Pozdrawiam Agnieszko :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.451 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum