TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 20:39 #442527

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
No normalnie wandal nie psica :woohoo: może udałoby się ją czymś innym zainteresować :unsure:
Mila uwielbia wszelkiej maści kamienie, patyki, porywa nawet butelki plastikowe do gryzienia, strasznie lubi zabawy ze zdechłymi piłkami bo wszystkie poprzegryzała, ale takich podkopów nigdy nie robiła.

Trzeba było pędzić bimber z tych śliwek :drink1:


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 20:51 #442534

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
futrzasta wrote:
I takie historyczne śliwki wyciąć?! :happy: Ja mam u siebie podobny śliwkownik tylko znacznie gęstszy, bo dziczki rosną jak chcą na około 3 metrowym pasku ziemi. Uwielbiam je, bo przynajmniej chronią przed wiatrem.
Sama byłam w szoku słysząc taką historię :) Czego to się człowiek nie dowie zupełnie przypadkiem :)
Kochana, część tych śliw zostało, może po moim westchnieniu, że strasznie łyso będzie..... sąsiad oszczędził te, które są dokładnie "między" naszymi domami. A może czasu im brakło i zostawili je na kolejną sobotę... nie wiem, faktem jest, że te za moim malinowym chruśniakiem ocalały

IMG_6089.jpg


Oj taki 3m szpaler śliwkowy to mam i ja, ale od zachodniej strony (ten był od północnej, więc mi nie zacieniał wcale, a sąsiadowi pole coraz mocniej). 2 lata temu walczyliśmy z nim przy pomocy drugiego sąsiada.

IMG_0364.jpg


IMG_0369.jpg


IMG_0412-2.jpg


Za siatką bujnie odrasta, choć ciągle skracam z góry. Zależy mi by była tam zielona ściana, chroniąca przed wichrem z pól, ale musieliśmy pociągnąć siatkę, bo wdzierały się zwierzęta, no i dziczki były już za wysokie, zaczynały mi zacieniać warzywnik i sad. Z naszej strony płotu spryskałam 2 razy randapem i już nie odrastają.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 20:53 #442536

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja swoją na spacerach ciągam od kopca do kopca i każę kopać :happy3: . Ustaliłam komendę "szukaj myszy", a ona nauczyła się reagować :happy3: . Do tego wynajduję w lesie korytarze nornic, różne podejrzane dziury i wszędzie każę jej szukać myszy :rotfl1: . Jak wracamy, jest taka wykończona, że nie chce jej się tropić gryzoni na działce, a poza tym przy okazji nauczyła się, że kopie się tylko na komendę "szukaj myszy" :woohoo: :happy3:

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 21:00 #442542

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Maju :)
Widziałam u Ciebie chyba własnie taką siatkę, tylko u góry zakończoną "pałąkowato". Też bardzo ładnie się prezentuje na obrzeżach rabatek. To chyba dokładnie ten sam gatunek.

Żebyś wiedziała, że wandal! Ostatnio krecimi kopcami zasypywałam co większe dziury. Bura też dostaje dużo samoróbnych zabawek. W domu ma gumowe gryzaki, stare maskotki, a na dworze właśnie plastikowe butelki przywiązane do sznurków, piłeczki, patyki i co się tylko da :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 21:05 #442545

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Martuś :)
Ona ma póki co niespożyte pokłady energii i nawet jak się na spacerze wyszaleje to i tak nie odpuszcza. Kopce krecie też z zapałem rozgrzebuje. Robi tyle kilometrów w pędzie, że powinna być padnięta, ale wszystko na nic. Teraz puściliśmy ją luzem, niech się wygania, będzie przynajmniej spokojnie spała całą noc.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 21:18 #442550

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Może Ty ją za dobrze karmisz :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2016 21:18 przez Monika-Sz.

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 21:33 #442560

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
aguskac wrote:
Martuś :)
Ona ma póki co niespożyte pokłady energii i nawet jak się na spacerze wyszaleje to i tak nie odpuszcza. Kopce krecie też z zapałem rozgrzebuje. Robi tyle kilometrów w pędzie, że powinna być padnięta, ale wszystko na nic. Teraz puściliśmy ją luzem, niech się wygania, będzie przynajmniej spokojnie spała całą noc.

Haha wypisz wymaluj moja Yoda. Kiedyś wybraliśmy się na piechotkę z naszej wsi do naszego miasta (35km) oczywiście z psem. Żeby nie było, że tacy z nas piechurzy zatwardziali wyjaśnię, że przerwy na odpoczynek były ale nie dla psa. Ona wciąż biegała! Gdy dotarliśmy, my byliśmy tak padnięci, że ani ręką ani nogą nie dało się ruszyć. Mnie tylko nałóg tytoniowy zwlekł z łóżka - skoro chciało się palić to trzeba było się ruszyć po papierosy. Gdy tylko wstałam i podeszłam do drzwi wyjściowych ona była już gotowa do wyjścia na spacer a na dworze wciąż biegała jak gdyby nie zrobiła tych kilometrów z nami :happy: My zrobiliśmy ich ponad 30 ona z całą pewnością jednak więcej :happy:
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2016 21:34 przez futrzasta.

Na wiejskim podwórku 07 Mar 2016 21:56 #442573

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
aguskac wrote:
Przy okazji wycinki dowiedziałam się, że kiedyś, kiedy jeszcze w Bornem Sulinowie stacjonowali Rosjanie, sąsiedzi wiadrami wozili te śliwki do Bornego na handel i Sowieci pędzili z nich bimber :woohoo:

Czyli robili śliwowicę :) Zacny trunek :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2016 15:54 #442770

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ty powinnaś podziękować Burej
Dzięki niej będziesz miała niezłą kondycję :happy:

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2016 19:39 #442826

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Monika-Sz wrote:
Może Ty ją za dobrze karmisz :rotfl1:
Właśnie widząc jak sąsiadka tuczy swoje psy staram się unikać przekarmiania. Czasem mam wrażenie, że podług tabel je za mało, ale jakoś na jedzenie się nie rzuca, więc chyba jest ok.

Jaguś :)
Jak byś o Burej pisała :devil1: Jej się nie zdarza nie chcieć wyjść na dwór. Nie będę chwalić, bo znów zapeszę, ale wspomnę tylko, że ostatnio wieczorem sama wraca do domu bez namawiania. W sumie nie byłam z nią jeszcze na tak długim spacerze, bo latem była za mała, a potem było za zimno i mnie nie ciągnęło na dwór. Ciekawa jestem jak się zachowa kiedy wybierzemy się gdzieś dalej w plener, w zupełnie nie znane jej tereny.

Piotrek :)
Faktycznie wychodzi na to, że śliwowicę, a ja tak prostacko ją nazwałam :wink4:

Gosiu :)
Żebyś wiedziała, gdyby nie ona to by mnie pewnie nikt wołami na spacer nie wyciągnął :silly:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 08 Mar 2016 19:48 #442831

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Donoszę z linii frontu :
1. Sąsiedzi wycięli pozostałe śliwy, czyli cały szpaler padł! Widocznie wtedy się po prostu nie wyrobili. Ale jest łyso!! Niech się jak najszybciej robi zielono!!

2. Moje słupki na płotek warzywny już pięknie przycięte :dance: Jeszcze tylko M. "zawleczki" przyspawa, żeby było gdzie przeciągnąć drut i będę malować :)

3. Z okazji Dnia Kobiet zostałam zaproszona do ogrodniczego :P Wybrałam sobie piękny nowy sekator Fiskarsa, trochę nasionek i chemię na różne "zarazy". Pierwszy poleci Miedzian, a po nim Promanal.

Oooo cholipcia... zapomniałam o Betoksonie, no ale na to jeszcze czas. Pomidorki sobie mistrzowsko zwaliłam z parapetu, więc z tego co ocalało mam prawie wszystkie NN. Dobrze, że to była pierwsza, maleńka tura.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 11 Mar 2016 22:49 #443898

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ad 1)
Ale łyso..
Trochę śliwkowego drewna

IMG_6095.jpg


Czekam na pogodę, by drobne gałęzie pomiksować.

Ad 2)
"Zawleczki" przyspawane :) Jutro postaram się słupki przeszlifować, bo to rury z odzysku i potem pomalować na ciemny brąz. Potem może uda mi się wyznaczyć nowe granice przez wykopanie rowków i osadzenie cegłówek, które spełniają rolę zabezpieczenia przed trawą, próbującą się wedrzeć z trawnika do warzywnika. Sama jestem ciekawa efektu, mam nadzieję, że nowy płotek będzie się dobrze prezentował.

Wredna sałata nie chce mi wzejść!! Pierwsza tura mogła być przeterminowana, ale nasionka prosto ze sklepu też nie wychodzą :mad2: Ile kiełkuje sałata? Trzymam ją w chłodnym pokoju, bo chyba za ciepło to nie lubi.

Naszykowałam się duchowo na prace ogrodowe jutro, a tu pada gruby śnieg :unsure: Mam nadzieję, że nic z niego do rana nie zostanie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 17:58 #444104

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Pracowicie dziś było :) Jak to dobrze, że nie padało, szkoda jedynie, że cieplej nie było, ale co tam :)

Jako, że Bura niezmiennie dostarcza nam dużo atrakcji, to i w tym tygodniu nie mogło być inaczej. Ogrodzenia kojca okazało się niewystarczające. Mało tego, że się na nie rzucała jak opętana, to jeszcze zaczęła szarpać zębami. Udało jej się rozerwać siatkę i zwiać. Jak zwiała raz, to spróbuje i kolejny.
Tak myślałam, że ta siatka trochę za delikatna, ale akurat taką mieliśmy... poza tym nie przyszło mi do głowy, że rzuci się na nią z zębami.
Rad nierad trzeba było kupić nową grubą siatkę i grodzić od nowa. Tamtą siatkę zdjęliśmy i postanowiłam od razu pomalować słupki. Do tej pory nie były pomalowane, bo czekałam na lepszą pogodę. Nowa siatka jest ładna, zielona, więc brzydko by było, gdybym ja pomazała brązową farbą.

Postaram się zaraz zgrać fotki i coś wkleić.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 18:25 #444120

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Właśnie kocica wróciła podejrzanie zajeżdżająca koniem.... Po oględzinach okazało się, że jest wytarzana w końskim oborniku, który dziś sąsiad zrzucił mi do kompostownika. Bura też oczywiście była zachwycona, a że na czas moich prac wokółogrodowych była zapalikowana w pobliżu z ochotą rzuciła się na obornik i dalej go w najlepsze jeść i się w nim tarzać :evil:
Dobrze, że byłam blisko i mogłam natychmiast odciągnąć ją od tych "frykasów".

Rozpatroszony kojec i pięknie pomalowane słupki :P

IMG_6140.jpg


IMG_6143.jpg


A w szklarni słupki rosną jak grzyby po deszczu :)

IMG_6131.jpg


IMG_6133.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2016 18:26 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Amarant, edulkot

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 20:02 #444179

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 293
Pięknie Lucyno :)
Nawet słońce miałaś do towarzystwa. :woohoo:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 22:59 #444319

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ewcia :)
Słonko wyszło dopiero pod koniec prac, ale dobre i to :) Przynajmniej fotki wyszły weselsze, bo jeszcze tak ponuro wokół.

Kachna :)

Oj poszalałam, ciekawe co na to gnaty jutro :whistle: Przy takich tykach żaden pomidor nie próbował by nawet się chwiać :devil1: To moje symboliczne ogrodzenie warzywniaka. Ma mieć 60cm wysokości. Stare jak widać się już rozeszło.
Bura zołza była dziś bardzo pracowita. Podczas, gdy ja malowałam słupki ona zajęła się spulchnianiem gleby na grządkach. Teraz tylko zagrabię i można siać :wink4: a bez grabienia, to nawet od razu sadzić, dołki gotowe

IMG_6134.jpg


Zajęła się także plewieniem w truskawkach, zauważyła, że pani ździebko je zapuściła. Usunęła część worków z międzyrzędzi i zajęła się chwastami. Sprawdziła też czy jakaś nornica lub podstępny kret nie próbuje dobierać się do krzaczków.

IMG_6136.jpg


IMG_6137.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2016 23:00 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Amarant

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 23:30 #444339

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
Niezły kopidołek z tej Burej :supr3:

Na wiejskim podwórku 12 Mar 2016 23:35 #444342

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Całe podwórko poryła jesienią, ale teraz już nie biega luzem, więc ma mniejsze możliwości.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.881 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum