TEMAT: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 18 Wrz 2014 21:24 #299764

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Małgosiu, zgadza się za siatką jest oczko wodne. To znaczy przyszłe oczko wodne :silly:
Plany różane były u mnie odległą przyszłością, dzięki Adze (lub przez Agę ;) ) stały się w przyspieszonym tempie teraźniejszością :lol:
A jakie to plany... zaraz przedstawię je...
Małgoś, ja co roku sobie mówię "wystarczy róż", "nie wiem czy to dobry pomysł sadzić kolejne, tyle przy nich roboty" :happy4:

Aguś, widzisz tak mi jakoś szybko tydzień zleciał. Nie miałam kiedy nawet myśleć o zrobieniu czegokolwiek. W niedzielę miałam gości, więc upłynęła leniwie. Jednak dzisiaj za sprawą pięknego dnia... wszystko ruszyło z kopyta. B)
Co do samopoczucia, to już nie kaszle jak "dziadek PanaM" :silly: Jest nieco lepiej. Do lekarza nie poszłam, bo już nie ma sensu. Jakoś przetrwałam najwyraźniej :P

No a teraz kilka fotek, w tym szkic rabatki, który chciałabym poddać "burzy mózgów" :D Jest on moooooocno prowizoryczny....więc... :wink4:



Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Ostatnio zmieniany: 18 Wrz 2014 21:26 przez Nutka.


Zielone okna z estimeble.pl

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 19 Wrz 2014 08:12 #299854

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Na wyższe trawy polecam prosa, lub ostnice. A najpiękniejsze wg mnie to Panicum virgatum 'Straight Cloud' i ostnica Jana. Niskie to jakieś carexy lub molinie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 19 Wrz 2014 20:54 #299977

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Dzieki Wiesiu za rady. Na pewno przyjrze się tym trawkom ale to dopiero na wiosnę. Wybiorę sie z Aga na szkółking, to coś sie wybierze ;) :happy4:
Póki co posadzone będą jedynie róże. Reszta (jaka ona nie będzie) musi poczekać.
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 20 Wrz 2014 16:43 #300109

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Na ogródku prace w toku. Przerzuciłam dzisiaj szpadlem w sumie ze dwanaście taczek ziemi, żeby wyrównać poziom na rabatce. :ouch: Chyba się trochę zmęczyłam :silly:
No ale niedługo będzie już koniec i odpocznę. Póki co, rabatka wygląda tak ...

Oczywiście obrzeże z folii jest tymczasowe :lol: W przyszłym tygodniu zmienię je na razie na te plastikowe. W przyszłym roku, mam nadzieję wszystkie różanki wyposażyć w jakieś ładne, godne różanego towarzystwa. :whistle:
Zmykam teraz sadzić róże :garden1: ;)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2014 16:46 przez Nutka.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 20 Wrz 2014 20:15 #300168

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Ufff...wszystko posadzone. No może nie wszystko ale to co było zaplanowane na ten rok. ;)
Mam nadzieję, że teraz wszystkie różyczki ładnie się przyjmą. Wiosną nie będę mogła się doczekać kwitnienia i tych wszystkich zapachów.
Z dotychczas posadzonych różyc, jedynie dwie nie wypuściły jeszcze nowych listków. Reszta chyba się przyjęła (nie chcę zapeszać ;) ).




No to dzisiaj troszkę popracowałam sobie :) Ledwo żyję ale jestem niezmiernie szczęśliwa, że wszystkie różyczki siedzą już sobie w ziemi :)
Jutro cyknę parę zdjęć z ogrodu. Co nieco jeszcze kwitnie ;) Oby tylko było tak ładnie jak dzisiaj.
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 21 Wrz 2014 17:25 #300414

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Małgosiu, super efekty Twojej pracy!
Podziwiam za wydarcie takiego kawałka trawnika - nienawidzę szczerze tego paskudnego, męczącego darcia darni.
Rezultat jednak jest pierwszorzędny.
Moim zdaniem, podjęłaś świetną decyzję, by obrzeżyć róże bukszpanami i dosadzić im do towarzystwa trawy.
Jeśli będziesz miała ochotę, możemy się razem wybrać po trawiaste zakupy - ja też wiosną będę zmieniać.
Wyczekuję z Tobą kolejnego sezonu :)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2014 17:26 przez Aguniada.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 21 Wrz 2014 17:50 #300417

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Hej Aguś!
Powiem Ci, że drzeć darni najbardziej mi się nie chciało. Na szczęście M. spełnił obietnice i zrobił to za mnie :lol: Potem trzeba było przekopać, wyrównać, dosypać parę taczek ziemi, znów wyrównać... :jeez: Teraz jeszcze zostało zrobić solidne obrzeże przed zimą. No ale to już nie wymaga wielkiego wysiłku na szczęście :)
Co do bukszpanów wokół, to zajmie to trochę czasu. Będę musiała na wiosnę ukorzenić co nieco. Pewnie podczas przycinania dużych bukszpanów. A może wynajdę gdzieś niedrogie sadzonki. Zobaczymy wiosną. Co do zakupów trawiastych, to chętnie wybiorę się z Tobą. Co dwie głowy to nie jedna :happy:
Ty to cały czas coś zmieniasz, już mnie to nawet nie dziwi :happy4:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 21 Wrz 2014 17:53 #300419

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wszystko wymaga czasu, niestety. Gdybym wiedziała o niedrogich sadzonkach bukszpanowych, będę dzwonić :)
Zmieniać będę, owszem, ale już nie teraz - trochę mi skrzydła opadły. Może przez dzisiejszą smętną pogodę.
Miałabym ochotę na rozpalenie w kominku, ale zbyt ciepło jeszcze. Nastrój jednak kierunkuje się w tę stronę...
Oby jeszcze lato wróciło!

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Wrz 2014 17:34 #300711

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Aguś, mnie już zarówno ogród jak i budowa domu nauczyły cierpliwości ;) Kiedyś byłam w gorącej wodzie kąpana, teraz wiem że niektórych rzeczy "nie przeskoczy się" :silly: Tak, tak, miej na uwadze moje bukszpaniki, może we dwie prędzej znajdziemy niedrogie sadzonki. :)
Co do opadania skrzydeł, to wcale nie skrzydła Ci opadły. Po prostu za dużo na raz wzięłaś na siebie. Nie da się 10 rzeczy robić równocześnie. Prędzej czy później, na coś zabraknie siły. Odsapnij troszkę. Wiosną z nowymi siłami i pomysłami ruszysz do boju :)
W kominku, to sama miałam ostatnio ochotę rozpalić. Kto wie, być może na dniach tak też zrobię. :)

A to kilka ujęć z ogródka. Co nieco jeszcze kolorowego :flower2:




Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Wrz 2014 18:43 #300723

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Gosiu ależ wre u Ciebie praca przy nowych rabatach, sporo róż z odzysku dostałaś więc i trzeba był zabrać się za kopanie :drool:
Ta nowa rabata na środku trawnika ma fajny kształt i obiecujące nasadzenia, oj pięknie będzie wyglądać w pełnym rozkwicie :flower2:

Darcie darni to ciężka robota, ja muszę niestety sama zrobić wszystko na nowych rabatach ale jestem równie zadowolona co Ty :dance:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Wrz 2014 22:12 #300809

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja bym tam postawiła na byliny. Pasowałyby kłosowce, szałwie, kocimiętki, jeżówki, jarzmianki. Z traw dałabym tylko ostnice i proso.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Wrz 2014 22:45 #300816

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- gdybyś potrzebowała świeżo przyciętych gałązek bukszpanowych do ukorzeniania, to wiosną służę- u Mamy rosną 3 ogromniaste krzewy, to mogę nieco uszczknąć..

Rabata zapowiada się super! :kiss3:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 22 Wrz 2014 23:06 #300822

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Nowa rabata suuper!!
Widzę takie same 2 różyczki i ja zamówiłam i czekam na odbiór ;Rhapsody in Blue i REINE des VIOLETTES :)
I też będę sadziła tylko jeszcze nie wiem gdzie, bo nowych 7 przybędzie :dance:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 23 Wrz 2014 09:41 #300865

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosiu niezwykle pracowicie ostatnio u Ciebie :hug:
Nowa różanka :woohoo: noooo to będziesz miała widoki wiosną :happy4:
Ja się chyba z Margosią zgodzę :think: róże i trawy to trochę za smutno będzie :think: nie?
Byliny :teach: dosadziłabym nieco bylin :) i nieco cebulowych :silly:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 23 Wrz 2014 20:06 #301002

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Majeczko, oj róż "z odzysku" to dostałam caaaałą masę. Bardzo Adze za nie "nie"dziękuję :lol:
Zmobilizowało mnie to do rozpoczęcia prac w ogrodzie. Nie miałam wyjścia, gdy tyle pięknych okazów czekało pod moją wiatą :D
Kształt rabaty miał być inny, taka bardziej łezka ale po konsultacjach wiadomo z kim ;), doszłam do wniosku że łatwiej będzie rozplanować nasadzenia w klepsydrze. Zobaczymy teraz co wyjdzie z tego mojego sadzenia. Wiosną.
Całe szczęście że M pomógł mi co nieco z tym sadzeniem, bo ostatnio to i tak nie mam czasu odpocząć. Cały czas w biegu ;)

Małgoś, nie mam pojęcia co tam dosadzić. Nie chciałabym znów zrobić jednego wielkiego bałaganu. Tak jak zrobiłam na rabacie w kostce, tam gdzie rośnie Pashminka. Zacznę od traw, bo one koniecznie muszą się tam znaleźć. Potem będę (będziemy ;) ) myśleć co dosadzić. Myślę że białe i fioletowe jeżówki były by fajnym dodatkiem. Róże będą mianowicie w odcieniach od jaśniejszego różu do fioletu.

Moniczko,
dziękuję za chęć pomocy :hug: Mam jednak i u siebie w ogródku wielkie bukszpany. Dostałąm od mamy 3 okazy, mają jakieś 25 lat albo i więcej. Trochę mi ucierpiały w upały ale mam nadzieję że wiosną będą zieloniutkie. Jakby co, to zglzę się do Ciebie. :)
Cieszę się, że rabata się podoba. Zobaczymy wiosną jakie będzie efekt nasadzeń. :)

Aniu, mi to przybyło ze 30 chyba ;) "Reine" jest przepiękną różą. Nie pożałujesz tego zakupu. Ma cudny intensywny kolor a i zapach przepiękny. Bardzo lubię tą różę. Na pewno i Ty ją polubisz. Zobaczymy czy rabata będzie super, czy trzeba będzie znów coś przesadzać ;)

Joluś, ano popracowałam ostatnio, popracowałam :) Z niecierpliwością będę czekałą na te widoki. Może nawet założę w końcu różany wątek na forum :D Wiesz, co do tych bylin, to nie chcę znów za bardzo naćkać. Reine i LO okropniście się rozrastają, więc przy nich tylko trawy mają rację bytu. No ale wiosną będziemy myśleć... :happy4:



Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2014 20:23 przez Nutka.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, anabuko1

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Wrz 2014 08:05 #301094

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A co to za hortensja na pierwszym zdjęciu? Cudna jest :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Wrz 2014 09:06 #301119

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Wiesiu, zaskocze cię pewmnie ale na obu zdjeciach jest ta sama hortensja "Vanilla Frise" ;)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Wrz 2014 09:09 #301123

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dzięki za infoo różyce, zamówiona już jest :P

Hortensje cudnie wybarwione, i jak tu nim isię nie zachwycać,jak one takie cudne :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.711 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum