TEMAT: Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Sie 2014 16:47 #293930

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Małgosiu, Nutkowa Pańciu. Mam nadzieję, że Nutka wybaczy mi, że zwracam się do Ciebie, mimo, że to Jej ogród. Zaglądam i podglądam Nutkowy ogród od dawna, ale dziś zostawiam ślad, bo mam identyczny fragment ogrodzenia z betonowych paneli i widzę, że obsadzasz go jakimiś pnączmi. Co to za roślina (milin?)i czy nie zniszczy płyt? Zdania są podzielone, szukam osób, które mają własne doświadczenia, info ogólne niewiele mi dają, a eksperyment wydaje mi się zbyt kosztowny.
Twój mur jest skierowany na południe? Mam kłopot z 'drugą stroną' muru :jeez: i nie chodzi mi tylko o strony świata.
Miłego wieczoru :bye: :bye: Nutko, ucho jest drapane :hearts:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka


Zielone okna z estimeble.pl

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Sie 2014 16:58 #293933

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Masz wybaczone :bravo:
Piękne zdjęcia zrobiłaś: wyraźne, z kontrastem, podobają mi się.
Ja wciąż nie jestem zadowolona ze swoich, robionych z perspektywy.

Czy okrągłą rabatę, a której powstanie łezka, już zasiliły róże? Chyba mówiłaś mi, że przesadziłaś... ale nie pamiętam. Za dużo tych zmian :)

Nutkę wygłaskaj!

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Sie 2014 17:01 #293934

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej.........no za takie zdjęcia to masz wybaczone, przebaczone itp :hearts:
w trzecim zdjęciu od końca to się zakochałam :oops:
po prostu bajka :hearts:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Sie 2014 18:04 #293949

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Nooooo :happy-old: Żeby mi to ostatni raz.
Mój Okami za nic sam nie chce biegać po ogrodzie. To niezwykle towarzyski pies :rotfl1: Ale i dziur nie mam. Twój ma misję, więc pańcia tylko by mu przeszkadzała.
Milin zachwycający :hearts: A ta czerwona róża na prawo od niej? Znasz nazwę odmiany :dry:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Sie 2014 18:43 #293968

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Haniu, myślę że Nutka nie będzie miała Tobie tego za złe :lol: Ona nie zna się na krzakach, jej specjalność to dziury :happy4:
Jedynie z tym do niej :happy: Jeśli chodzi o płot i nasadzenia przy nim, to muszę się przyznać że nie zastanawiałam się nawet czy milin coś mu zrobi :silly: Rośnie już około 6 lat i póki co żadnych szkód nie widać. Na drugim końcu muru rośnie wisteria, tyle samo czasu i również póki co (tffffu...tfffffu... odpukać... ;) ) nic się nie dzieje.
Mój mur jest skierowany na zachód, jest tam słonko od południa do końca dnia. Róże i inne roślinki mają się tam chyba dobrze, jednak beton bardzo pije wodę i trzeba często podlewać.
Aguś, ja nad swoimi zdjęciami nie zastanawiam się zbyt długo ;) Ustawiam jedynie odpowiednie naświetlenie i staram się o ładny kadr :lol: Czasami wyjdzie, czasami nie wyjdzie :whistle: :wink4: W okręgu zostały już posadzone "LO" i "Reine". Nie chciałam wynosić ich za daleko od wejścia głównego, gdyż uwielbiam ich zapach :hearts: "Comte" została przeniesiona pod okno pokoju. Chce wszystkie pachnące mieć jak najbliżej :)
Martuś, dzięki :) Ciszę się, że zdjęcia się podobają i mam wybaczone :lol:
Aniu, Nutka również jest nadzwyczaj towarzyska, jak już wypełni swą "dzienną misję", nie zawsze jest to kopanie, może być śledzenie kreta, bądz zwierza w krzakach u sąsiada, to łazi za swoim ludziem i co jakiś czas domaga się wpuszczenia do domu. Niestety to wpuszczenie jest na chwilę, poleży posiedzi, pożebrze o coś smakowitego i chce znowu na dwór... i tak w kółko :devil1: Gdyby jej pozwolić, to trzeba by robić za odźwiernego czasami pół dnia :happy3:
Jeśli chodzi o różę, to jej jedynie dotąd nie zidentyfikowałam, póki co to "Marketowa NN" ;)

Nutka wyczochrana :silly:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Sie 2014 18:57 #293974

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- powrót na forum po długiej przerwie i to w jaki stylu! Pięknie u Ciebie :hearts: I ja zwróciłam uwagę na milina- uroczo kwitnie! Czy pachnie..?

Twoja Nutka doły kopie, a moja łaciata gapa też nieźle sobie poczyna- głownie w upalne dni podkopuje krzaki, żeby zrobić sobie przytulne legowisko. W niektórych miejscach nawet dobrze wykopał, bo mam od razu dołek do podlewania ;)

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 24 Sie 2014 21:26 #294044

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No nareszcie się odezwałaś
Już się zastanawiałam co z Tobą się dzieje
I czytam, że powrót to zasługa Agi :)
Pilnuj jej Aga, żeby znowu na tyle nie znikała

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 27 Sie 2014 19:10 #294784

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Moniko, cieszę się że zdjęcia się spodobały :)
Co do milinu, to niestety nie pachnie a szkoda ;)
Tak to z psiakami i kopaniem jest... no ale coś te sierściuchy muszą w końcu robić. Każdy dla rozrywki robi co lubi :silly:
Gosiu, witaj :bye: To fakt, że długo nigdzie mnie nie było. :oops: No ale wróciłam i na forum i do ogródka :lol: Nadrabiam ogrodowe zaległości. Mam nadzieję, że zrealizuje wszystkie plany.

Oto dowód na to, że już się nie obijam :rotfl1:



Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 27 Sie 2014 19:51 #294811

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgosiu,
fajnie, że wychodzisz z ogrodowego i forumowego niebytu :hug:
Czy to róże od Agusi? Oby się przyjęły po tak wczesnych wykopkach..trzymam kciuki! Zwłaszcza, że pozostałe wspaniale Ci rosną - widać, że masz do nich rękę ;-)
Milin imponujący :woohoo:
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 19:55 przez Robaczek.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 27 Sie 2014 19:58 #294818

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Miałam chrapkę na milina- tak pięknie wygląda. Właśnie widziałam fotkę dorodnego milina w jednym z wątków- jaki z niego gigant :woohoo: Poprzestać muszę na oglądaniu fotek u Ciebie :hug:

Fajnie, że Agnieszka Cię wyciągnęła z ogrodowego marazmu.. i proszę.. szast-prast, rabata gotowa! Z tego co widzę, to krzewy bogato rozgałęzione- będziesz mieć piękny pokaz w przyszłym roku :dance:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 27 Sie 2014 20:04 #294823

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gosia, brawo! Jesteś niestrudzona, naprawdę.
Niektóre z krzewów musiałam mocno skrócić, więc dorodnie nie wyglądają, ale z Gosi ręką do róż wszystkie świetnie sobie poradzą, jestem przekonana.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 27 Sie 2014 20:06 #294825

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Kasiu, jakoś się wygramoliłam z tego ogrodowego dołka :silly:
Tak to róże od Agi. Myślę, że nie powinny mieć problemów z przyjęciem się. Pogoda jest w sumie sprzyjająca. Te z zeszłego roku się przyjęły, więc mam nadzieję że i te dadzą radę. :garden1:
Moniko, nie miałam wyjścia ;) Aga prawie zagoniła mnie do roboty :rotfl1: :happy4: Co do milinu, to najgorsze jest to, że tak długo trzeba czekać na kwiaty. Ja dostałam sadzonkę ze starszej już rośliny i zakwitła po 5 latach. Ponoć czasami trzeba czekać i 7 lat.
Aga, nie zapeszaj :evil: No a i z tym niestrudzeniem nie przesadzaj ;) Strasznie mozolnie mi ta praca idzie :lol:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 20:08 przez Nutka.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 27 Sie 2014 22:48 #294938

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Gosiu widzę że i Ty powoli powracasz na forum :drool:
Spora liczba tych różanych krzaczków zmieniła ogródek i oby pięknie kwitły w przyszłym sezonie :flower2:
Co do milinu, to najgorsze jest to, że tak długo trzeba czekać na kwiaty. Ja dostałam sadzonkę ze starszej już rośliny i zakwitła po 5 latach. Ponoć czasami trzeba czekać i 7 lat.
Milin to okropny chwast który po wielu latach zajmuje coraz więcej miejsca w ogrodzie - nawet parę metrów od miejsca posadzenia wybija pędy od korzeni, miesiąc nieuwagi a zarośnie milinem cały ogród :mad2:
Jakbym to wiedziała kilkanaście lat temu to wcale bym go tak nie hołubiła :crazy:

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 27 Sie 2014 23:28 #294956

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Małgosiu, :bye:
O miln,,ja też go mam ale inaczej poprowadzony ;)
Piękne róze , te kwitnące :)
A i hortensje masz śliczne, uwielbiam je :hearts:
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 23:29 przez anabuko1.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 28 Sie 2014 21:15 #295187

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czyżbyś podzieliła ogród?
Czy to działka sąsiada?

Sporo dostałas róż, ale Aga miała rację. Lepiej będą pasowały u Ciebie

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 29 Sie 2014 22:23 #295516

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Majeczko, więc mówisz że milim mi "wyjdzie bokiem" niedługo? :whistle: ;) Może więc lepiej się go pozbyć z tego miejsca, póki czas? Widzisz, ja gdy go sadziłam, też nie wiedziałam o tym że tak się rozrasta. Teraz już od którejś osoby słyszę, że strasznie się on panoszy. Tylko problem w tym, że ja mam go posadzonego tam, gdzie jak wiesz robiłam ten murek z kamienia i wyłożyłam spód siatką. On już na pewno poprzerastał mocno przez te 5 lat i wyciągnąć go byłoby niesamowicie trudno. Zaczynam się obawiać, czy jak zacznie się rozłazić to nie zrujnuje mi kostki brukowej :dazed:
Aniu, ja też uwielbiam hortensje. Z roku na rok coraz bardziej :) A jak prowadzisz swój milin, bo nie pamiętam? Muszę zerknąć do Ciebie. :)
Gosiaczku, ogród podzielony został już dawno. Obie strony to nasza działka. Jedna strona (z przodu domu) jest ogrodem ozdobnym, tylnia strona będzie taka typowo użytkowa. Choć oczywiści i o nią kiedyś zadbam ;)Z różani jeszcze nie koniec. Szykują się plany na kolejną rabatkę :happy4:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 12 Wrz 2014 22:30 #298564

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jakoś nie odnotowałam tego podziału. Wydawało mi się, że tam za siatką ma być oczko.
Ciekawe jakie masz plany różane
U mnie miało już nie być nowych róż, a w tym roku dokupuję jeszcze 5
Fakt, że 2 są na miejsce tych, których u siebie nie chcę.

Witamy w Nutkowym ogrodzie! :) 14 Wrz 2014 22:49 #298960

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór!
Jak minęła niedziela?
Miały być foty, szkice, burze mózgów, a tymczasem... cisza.
Czyżby Cię rozłożyło do końca, Małgosiu? :(


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.811 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum