TEMAT: MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 08 Kwi 2013 01:31 #142563

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dziękuję za wyczerpującą i szybką odpowiedź :kiss3: Tak myślałam,że jest to Migdałek.Czy zdradzisz mi nazwę tego powojnika?, bardzo proszę :)
Magdo-czy karmisz sunię suchą karmą? ja naszej Biance(seniorce) podaję specjalną szwedzką karmę dla seniorów i nie dość,że pięknie schudła to od dłuższego czasu waga trzyma się na tym samym poziomie.


Zielone okna z estimeble.pl

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 08 Kwi 2013 07:24 #142580

  • Jatra
  • Jatra's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 25
:woohoo:

Wspaniały ogród ,a właścicielka nisamowita ,szybko zaznaczam wątek b mi nie umknął. :woohoo:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 08 Kwi 2013 07:26 #142581

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
ach ja też chciałabym aby było już ciepło ,zielo,kolorowo ;) A te krokusiki śliczne :)

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 08 Kwi 2013 08:42 #142612

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Romko - powojnik to właśnie 'Princess Diana' z Grupy Texensis , dlatego pisałam,że muszę się do niej dokopać, żeby ją przyciąć tuż nad ziemią. Powojniki z tej grupy są bylinami pnącymi, ich pędy zimą zamierają i trzeba je wyciąć tak gdzieś pod koniec lutego. Zawsze tak było...do tego roku , gdy początek kwietnia a suchy kołtunek powiewa wplątany we włosy migdałka.

Bojka też jest na suchej karmie. Nie weterynaryjnej wprawdzie ...ale tylko z bardzo prozaicznych ( przyziemnych ) powodów. Kiedyś jadała Royala, ale i kryzys w kraju nie był tak dotkliwy :happy: No cóż. A jak kształtują się ceny tej karmy dla Bianki , o której piszesz ?

Teresko - witam nareszcie i u mnie ! :bye: Ja Cię już odwiedzałam w Twoim wątku na FO[/url] , ale pewnie nie pamiętasz, bo dużo tam masz gości. Twoje chryzantemy udowadniają,że wspaniale potrafią ożywić jesienny ogród, gdy inne rośliny fazę swojej świetności mają już dawno za sobą.

Aniu - aby do środy ! Podobno ma być już kilkanaście stopni. Na plusie !!! :happy3:
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2013 16:46 przez Hiacynta. Powód: usunięcie nieaktywnego linku

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 09 Kwi 2013 22:09 #143540

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Magdo witaj :hug: Ty czekasz do środy - ja już dziś przechodziłam ogrodowy chrzest bojowy :ouch:
Ale nie narzekam - spodziewałam się spiętrzenia robót, a dostawa róż tylko mnie zdopingowała. W ogrodzie roboty co niemiara. Co ja robiłam jesienią? Zima mnie "zaskoczyła" - tak powiem na usprawiedliwienie :tongue2: Tak było - śnieg pojawił się znienacka i już pozostał na długie miesiące. Krokusiki rozczulające ... a gdzie moje??? :think:
:bye:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 10 Kwi 2013 10:41 #143707

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Margolciu , a co Ty robiłaś z różami ? Wsadzałaś do doniczek ?

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 11 Kwi 2013 12:58 #144201

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
U mnie już jest, jeszcze senna, ale jest :dance:





tylko jeszcze stale w objęciach zimy zakątek wokół rowu, bo tu dominuje cień


A to roślinka nad którą się mozolimy. Może ktoś z Twoich Gości rozpozna ją?

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 11 Kwi 2013 20:45 #144394

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Firletka wrote:
Margolciu , a co Ty robiłaś z różami ? Wsadzałaś do doniczek ?

Madziu :hug: utknęłam w ogrodzie na dobre :tongue2: Dziś było 15 stopni i od rana sadziłam moje róże prosto na rabatki. :wink4: Jestem szczęśliwa, że nie muszę ich przetrzymywać w donicach - już sobie rosną tam gdzie trzeba . :flower2:
Czy u Ciebie równeż wiosenne temperatury?

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 11 Kwi 2013 20:53 #144398

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
U mnie tez było 15*,fajnie,ciepełko to mi się podoba :P Śniegu to masz jeszcze,tak samo i ja :unsure: Krokusiki śliczne :)

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 12 Kwi 2013 10:28 #144629

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu - śniegu , to ma Wandzia, u mnie parę dni temu było jeszcze tak :


Chyży wyszukiwał miejsc , gdzie jeszcze można było ochłodzić brzuch . Niedługo z taką samą determinacją będzie szukał cienia. :happy4:

a teraz jest tak:

to prawdziwe ! Z ziemi ! Nie z donicy .





Margolciu - ale masz fajnie ! Róże posadzone! Ja na moje czekam - mają być w przyszłym tygodniu, bo prawdę powiedziawszy u mnie jeszcze wczoraj była spora warstwa śniegu , ale na szczęście w ciągu dnia prawie wszystko się stopiło.
Teraz dopiero okazało się ILE jest do zrobienia !....

Wandziu - no za nic nie wiem, co to za bylina. Szukałam jej wczoraj i nic. Ale dałaś mi zagadkę !
Na drugim zdjęciu to przebiśnieg taki pokręcony w lokach ?

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 27 Kwi 2013 20:52 #149961

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wyszło spod ziemi , co się na świat nie prosiło , a czuje ,że musi gnać i zdążyć wydać następne pokolenie zanim się je dyskretnie … (?) z ogrodu wyprosi .
Wszystko nareszcie ruszyło jak wypuszczone z bloków startowych. Piwonie z dnia na dzień wyższe. Serduszka rośnie w oczach., jak mały dinozaur. Rano miała 15 cm wysokości , po południu 20 ! Czyżby chciały nadrobić stracony miesiąc ?...





Wpuściłam do ogrodu trochę koloru . Lubię te dwuletnie i jednoroczne, które pomagają czekać na kwitnienie bylin. To długie oczekiwanie na barwy , tęsknota spotęgowana monotonią bieli i szarości po stopnieniu śniegów skończyły się wraz z pojawieniem się na bazarku bratków.









Mimo ,że jeszcze przed trzema ogrodnikami kuchenne okno przybrałam już w pachnące surfinie. A co tam ! Podobno przetrzymują nawet do -3 , ale tego to nam chyba pogoda już oszczędzi ?...




Ruszyły tulipany , choć w tym roku trochę zdrobniały .Nie wykopuję ich po kwitnieniu. Może dlatego.










Czyż nie są cudowne ? Kocham je :hearts: za wytrwałość i niezłomność z jaką co roku pojawiają się w najbardziej zadziwiających miejscach .Wędrowniczki - Cebulica syberyjska Scilla siberica



I dzisiejszy nabytek :Zawilec wdzięczny ( grecki) Anemone blanda . Dla mnie bardziej wdzięczny niż grecki. :)

Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Gosia

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 27 Kwi 2013 21:05 #149971

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Magdo :hug: piękna wiosenka u Ciebie się rozgościła. Dzisiejszy nabytek super. Delikatny, subtelny zawilec - bardzo trafnie nazwany wdzięcznym. :)

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Kwi 2013 22:50 #150951

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Dziewczyny ! Chłopaki !
Dojechały lilie od Rozanki ! Cudne ! Wielkie ! Dorodne !
Jejku ! :fly: Ile radości miałyśmy z Koralką przy rozpakowywaniu paczki. "To dla mnie , to dla Ciebie, to dla mnie , dla mnie , dla Ciebie ", a policzki płonęły z emocji !
Jakby przyjechał Święty Mikołaj. Dobrze ,że już śniegu nie ma ! :happy:

Nie mogę się doczekać, by Wam pokazać te liliowe drzewka ! :bye:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 30 Kwi 2013 08:35 #151045

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bratki ładniutkie kolorki, a i tulipanki ładne odmiany :bravo:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 30 Kwi 2013 13:39 #151103

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Firletko, masz rację - roślinki starają się nadrobić stracony czas i rosną jak na drożdżach!
U mnie też wszystko kwitnie na raz i nie wiem, co podziwiać, w którą stronę głowę zwrócić :)
Tak jak Ty już zaprosiłam do ogrodu jednoroczne, licząc na łagodnych trzech ogrodników i Ciepłą Zośkę :whistle:
Lilie? Oj, jak ja je kocham :hearts: Sporo już ciekawie wystawiło zielone czubeczki, ale na kwiaty trzeba jeszcze trochę poczekać...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 01 Maj 2013 23:32 #151607

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Trzeba poczekać, ale by jakoś przetrwać ten czas zeszłoroczne liliowe wspomnienie :

lilium asiaticum Spring Pink


Concha d'Or



Muscadet


Rialto


Rialto i Carolyn


W tym roku ogród wzbogacił się o 14 nowych odmian :

Orania
Big Brother
Ovatie
Pink app
Burlesca
Pink Palace
Flashpoint
Venezuela
Pretty Lady
trąbkowa biała nn
Baferrari
La Reve
Vivendi
Menton

...niektóre już wychylają pióropusze. :fly:
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2013 23:33 przez Firletka.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 03 Maj 2013 00:05 #151966

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Lenko! Zobacz co mi zakwitło teraz, przed chwileczką!!!
Od razu pomyślałam by z Tobą i Twoimi Gośćmi podzielić się radością.
Otwiera się coraz szerzej, otwarciej, nieoczekiwanie pięknie z każdą minutą - więc pewnie dziś jest ta noc, kiedy nie wypada spać by cudu nie przeoczyć :fly:



MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 03 Maj 2013 08:50 #151999

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Jejku ! :woohoo: Czy to narodziny , czy całe życie jedną noc będą trwały ?
Szukamy w przyrodzie spokoju i zwolnienia tempa , tu jednak też rządzą nieubłagane reguły czasu , mierzone inną skalą niż nasze ludzkie życie. Cykl to okres ciepła i dostatku wody. Ale dzięki tej powtarzalności tak często możemy cieszyć się nowym istnieniem. Co roku przeżywamy te emocje , oczekiwania , euforie. Niech tak będzie. Mimo dzisiejszego deszczu. W nim świat też pięknie wygląda. :hearts:



Dwie ‘brunetki’ wczoraj się opalały , bo dzisiaj biorą już prysznic:

Monikowa darowana zakwitła od razu , bez ociągania:



I moja , kilkuletnia ( variegata) , pod którą notorycznie przechodzi kret i nie daje jej się ukazać w pełni


Dla bergenii czy słońce , czy deszcz – akceptują i nie marudzą:



Armia spiczastonosych szykuje się do natarcia:



Bodziszkowi żałobnemu Sambor się nie chce wojować. Rozłożył się kopiasto na rabatce niczym szerokospódniczna baba na bazarku :



Wandziu ,czy nocą zdarzyły się jakieś cuda ( oprócz tego narodzin oczywiście ) ?
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.568 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum