TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Maj 2014 19:37 #257093

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Aniu i mnie zauroczyła kępa irysków... takie delikatne :hearts:
Czy przypadkiem pąk tego rodka nie podmarzł? jakoś tak dziwnie wygląda, ale może to tylko przekłamanie zdjęcia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Maj 2014 21:34 #257234

  • anym
  • anym's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 4
Aniu witaj :hug:
I oglądam boćki po raz kolejny :wink2:
Pozdrawiam :bye:
Pozdrawiam
ANYMKA
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Maj 2014 23:13 #257335

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piekna fotorelacja bociania. A wiesz, że coraz mniej bocianów wraca do kraju :cry3: Ponoć w "ciepłych krajach" polują sobie na nie dla zabawy. Też w Polsce jest im coraz trudniej. Obsiane pola rzepakiem to dla nich brak jedzonka. Można pomóc. Jest taka fajna stronka www.bociany.pl/
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 09:27 #257492

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Fajne spotkanie z bocianem, jak to dobrze mieć aparat pod ręką ;) Mnie też podoba się ten drobniutki irysek. Warzywnik masz już nieźle zarośnięty warzywami :supr3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 09:33 #257497

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Fajny bocian my ostatnio obserwowaliśmy boćka chodzącego po rzece i patrzymy a on wciąga węza mój mały był przerażony :supr3: :supr3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 09:59 #257519

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
terlica-Ewo; Sweety-Aniu Dziękuję :kiss3: Jakoś sama ta historyjka bocianowa wyszłam,jest mi miło,że podobała się :wink2:
Hosta 'Stiletto'

Hosta ( Funkia ) Golden Tiara


moni-Moniczko;Monik-Moniczko;Shirall-Marto Dziękuję :kiss3: fotorelacja bocianowa wyszła jakoś spontanicznie :)
zabobonna ani przesądną to ja nie jestem.Działkę mamy już od 8 lat tam.W pierwszych 2 latach tylko ogrodzenie powstało i łąka zastąpiona trawą.Na początku tez nie wiele tam się działo.Dopiero od 4 lat,,bardzie wszystkiego przebywa i czasowo tam jestem częściej i dłużej.A bociany jak pamiętam to zawsze tam były,więc już jak coś to działoby się ale nic takiego nie miało miejsca u nas przynajmniej.Ale sąsiadom ,którzy tam też mieszkają na stałe od x lat,urodzi się synuś w lipcu :P
lawendowe iryski to Iris lactea ;)
Pewnie 1 hosta zawsze się gdzieś zmieści,ale War Paint to duża hosta,piękna jest wiosną.Łatem przebarwia się cała na zielono,tylko ta falbanka jest bardziej widoczna ;)
Warzynik za domem to idealna sprawa.Monik-Moniczko My mieliśmy na końcu działki,krzaki i drzewa ,wszystko karczowaliśmy i za siatką daleko,żeby mi w ogrodzeniu nie były te krzaki i brzydactwa.Za siatka tez mam kawałek warzywnika jak było widać,.Mam tam ogórki ,fasolkę,cukinie i kilka drzewek owocowych. :)
Hosta ( Funkia) Fire and Ice ma z 5 latek i dopiero zaczyna się rozratać,siedziała jak zaczarowana :evil:

Hosta ( Funkia ) Paradise Glory


Dalu Bocianie gniazdo to ja widzę z tarasu, czyli ciągle jak tam jestem.Ale faktycznie fajnie tak obserwować te wspaniałe ptaki.Ja myślę,że docieplają gniazdko z powodu jaj,żeby było im ciepełko ;)
Ja mam jedną azalkę i jednego rodka. Pewnie już nie raz kusiło mnie kupić ,już nie raz miałam w rękach jakoś tą roślinkę.
Ale to nie sztuką kupić,sztuką jest gdzie to posadzić później i uwzględnić dla nich większe miejsce,bo przecież z latami się rozrosną ;)
Hosta ( Funkia ) War Paint

i chyba Francee


dagmarazap-Dagmarko Czarnego bociana widziałam tylko raz.Ptaków rożnych wokół mnie jest sporo,ale te z tylko migną i nie zdążę ich uchwycić w kadr,a czasami nawet zobaczyć ,co to było :huh:
bratusie :hearts:



AGNESS Lubię tam spacery wokół zalewu,czy po lesie,czy po łąkach. Raz mnie strasznie sarny wystraszyły,bo za kurakiem były dosłownie metr ode mnie i jak nie wyskoczyły,bo usłyszały moje kroki,A ja wystraszona do góry i WAW!!Ale fajnie móc sobie tak oglądać je z bliska ;)
Azalka moja jest u mnie dopiero 3 rok.Więc pomału zaczyna być bardziej widoczna w ogrodzie.Jeszcze mam wielką ochotę na żółtą,ale z miejscem gorzej.


mrówa-Beatko Dziękuję :kiss3: To prawda, ludzie powinni brać przykład czasami ze zwierząt ,oni nie wariują ani nie wynaturzają różnych rzeczy. :hearts: też.

mag-Magdziu Iryski oczywiście były małe.Ale w przeciągu 3 lat się rozrosły w sporą kępkę.Można je już dzielić.
Rodek nie przemarzł,to może tak za zdjątku coś nie tak wygląda. Wszystko.Wszystko ok,tylko ,nie otwiera paków i nie pokazuje kolorku :pinch:



anym-Aneczko Witaj,kochana,miło i tu Cię gościć.I zapraszam do odwiedzania mnie jeszcze .
Kamasja


iwa27-Iwonko Dziękuję, cieszę się,że fotorelacja podobała się. :kiss3: Jadąc do nas na działkę c wiosną,obserwowaliśmy przylatujące bociany.Na innych gniazdach już były.
A na " naszym " jeszcze nie.Tez baliśmy się m,że może ich zastrzelili ,te " nie mądre "ludzie.Ale przyleciały kilka dni później od innych,ale są.Bociany zawsze wracają w swoje miejsce,to ładne prawda?? Dziękuję za stronkę.
Cieszmy się, bo już odchodzą do historii

podobny ale nie taki sam;


colli28 Oj to dziwna historia z wężem i z bociankiem na oczach dziecka.Ale spryciule zobaczą co my nie widzimy.
A dziecku,trzeba tłumaczyć,że przecież boćki rożne gady,płazy jedzą.




eda_s-Edytko No tak,dobrze,że akurat był aparat w torebce,póki go wyjęłam ,ale jakoś zdążyłam.A czasami nie zdążę ,albo nie mam w ręku aparatu i nie uchwycę tyle tam jest pięknych ptaków, nawet nazw nie znam.Ale jest na co popatrzeć,oj jest :eek3:
Irysek faktycznie drobniutki ale faktycznie ładny i ładnie się rozrasta.
Warzywnik to dzieło i doglądanie mojego eMa bo to Jego domena...Ja mam w opiece tylko lub aż roślinność ozdobną. ;)
Iris Lactea


Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2014 10:03 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 11:00 #257550

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
U ciebie jest tak jak u mnie warzywniak to m działka a moja działka to wszystko co dookoła stroi działkę śliczny irysek mój tez się szykuje do pokazania:)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 11:59 #257586

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
colli28-Olu No jakieś podziały na pracę musza być,Bo inaczej zajechałabym się z tymi moimi pomysłami i tym co się stworzyło,trzeba jakoś to utrzymać :tongue2:
Ja jeszcze syberyjskie iryski lubię już mają pąki :)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 12:11 #257592

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aniu ależ cudne są te brateczki.... moje też jeszcze w świetnej formie.... tak ładnie wyglądają w donicach, że aż szkoda mi przenosić je na rabaty.... Twoje widzę od początku w ogródku :P
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 13:51 #257650

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Aniu, pamiętasz moje hosty do identyfikacji :unsure: Mam lepsze zdjęcie. Może to coś da?



Te ostatnie iryski bardzo ładne. Co to za jedne?
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2014 13:52 przez Sweety.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 16:01 #257719

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
AGNESS-Aguś Brateczki to takie małe uśmiechy ogrodu.
U mnie już od 2 lat się same wysiewają w rożnych miejscach na tej rabacie żurawkami, bo tam pierwotnie były,Teraz zbieram i sadzę je w inne miejsca.a kolorki nawet wyszły takie ,jakich nie było, to fajnie nawet :)

Sweety-AniuRób zdjątko z góry też tak lepiej widać strukturę i ubarwienie.Moim zdaniem to może być Hosta Antioch :blink:
Ale jeszcze zrób jej rzut z góry i pokaż wówczas.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 18:02 #257769

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Witaj Aniu :bye:
Historyjka boćkowa świetna ...uwielbiam takie fotki :hearts:
Dziekuję za nazwanie mojego irysa ...tyle lat był nn :devil1:
Hosty masz urocze ,dla mnie spamiętanie ich nazw jest niemożliwe :supr3: Tak próbuje przypasować ,ale mam podobne jednak zupełnie inne chyba będziemy wymieniać :happy3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 18:18 #257791

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wspaniała kolekcja host!

Aniu te iryski to jakaś miniaturowa odmiana - czy tylko na zdjęciu sprawiają takie wrażenie?
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 18:51 #257825

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Iryski prześliczne, mam tylko syberyjskie i uwielbiam ich kolorek :flower2:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Maj 2014 19:23 #257845

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aniu, ach te iryski - cudo, po prostu cudo! Hostki też śliczniutkie ...och ta war paint warta "grzechu"
Warzywnik macie wypasiony ....naprawdę M się nim zajmuje :supr3: niesamowite ale super !
miłego wieczorku
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Maj 2014 06:36 #258140

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
dana1s Dziękuję i cieszę się,że historia boćkowa się podobała :hug: Ja te ptaki widzę od siebie z tarasu i mogę na nie przyglądać się do woli :)
Fajne te Iriski Lactea,widzisz ja czasami tez u kogoś zdefiniuję jakoś nazwę,roślinki.Zaleta forum :) W hostach mam kilka pomyłek,już tak od szkółki kupionych i do dziś nie wiem co to jest.Ale może w tym roku uda mi się dać do zdefiniowania resztę.To fajnie,że mamy różne,przyda się mam :P
Clematis Kaiser;



Moniczko Dziękuję :hug: Host chciałoby się więcej ale miejsca mało.Te iryski są z niższych ale wyższe od tych co miniaturek,rosną jak widać kępiasto.
Narcyz Actea,
bardzo je lubię :hearts: przypominają mi dzieciństwo



mrówa-Beatko Ja iryski lubię wszystkie,tych dużych nie mam za dużo.Syberyjskie tez ma,Mają już pąki.Także jeszcze trochę i je będziemy oglądać :)
Clematis Vyvyan Pennell już się szykuje


moni-Moniczko Widzę podobają się te iryski prawie każdemu,owszem,pięknie w tej kępie wyglądają.Hostę War paint polecam ,śliczna jest.Tylko latem zielenieje.
Warzywnik do dzieło i zajęcie mojego męża.Tak,naprawdę nim się zajmuje i pomocą wydziabywania trawy wokół kamieni.

ogród o poranku z rosą :hearts:



lilia o ciemnych liściach








Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Maj 2014 07:31 #258146

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Piękne ujęcia :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Maj 2014 07:47 #258153

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Narcyzy 'Poetica' jeszcze Ci kwitną :woohoo: Po moich zostało tylko wspomnienie...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.701 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum