TEMAT: Żurawkowe RODOS Igora

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 17:20 #131671

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja dziś w ogrodzie też pracowałam w bluzie :P - ale fantastyczne uczucie :woohoo: . Igor, Ty już rabatki poszerzasz? :fly: ... jejku, to co Ty będziesz w sezonie robił? :happy:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 18:09 #131683

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Dzisiaj znów piękny, słoneczny dzień. Poszerzanie rabatek ciąg dalszy :laugh1:
Chyba za bardzo poszalałem z falami Dunaju :happy4: miało być łagodniej.
Tylko jak trawa urośnie i żurawki to nie będzie tak widać. Jeszcze nie przesadzam żurawek, bo mają nadejść lekkie mrozy.
Zrobię to pod koniec marca. Wtedy też przyjdzie około 30 odmian to będę miał wybór, aby posadzić w odpowiedniej kolorystyce
żeby nie dwie ciemne nie rosły obok siebie itd.
Jeszcze trochę mi zostało "za zakrętem" do wyrównania do jednakowej szerokości i to będzie koniec.
Teraz już tylko zajmować się będę sadzeniem i przesadzaniem. Koniecznie muszę kilka wierzb szczepionych kupić.
One dadzą trochę efekt "zadrzewienia" a są w miarę tanie.
Muszę się wyrobić ze wszystkim do 7 kwietnia, bo wtedy jadę do Lilii wodnych na praktyki :garden1:

Dorciaj, ja już od 3 dni ciężko pracowałem :cool3: w pięknej słonecznej pogodzie.
W sezonie to będzie sadził i pielęgnował, oraz robił maaaaaasę zdjęć, bo już teraz mógłbym fotografować wszystko co zielone
a najlepiej kwitnące, ale mało tego :ohmy: na razie...

Martina u mnie od 3 dni pogoda idealna do prac ogrodowych. Ciesze się, że tak wcześnie udało mi się
ogarnąć w grubsza działkę i poszerzyć rabaty jak jeszcze rośliny nie wyszły z ziemi, mniejsze szanse na uszkodzenie.
hmmm dla mnie najlepsze są te plastikowe płotki, dość trwałe, nie rzucają się w oczy, ale właśnie trochę drogie.
Możesz w ogóle nie robić obrzeży, a zafundować sobie nóż do obcinania brzegów trawinka i będzie pięknie, no ale to wymaga trochę pracy.

Gosiu, dziękuję bardzo :) sporo się trzeba na wyginać, żeby zrobić dobre zdjęcie takim maluchom :happy4:

Mariolu, niska trzmielina może być ok, u mnie to nie ma miejsca na takie obrzeża :)
ja gdybym miał więcej cegieł to bym własnie tak zrobił, pięknie to wygląda.
Podniesienie śnieżki też może przynieść dobry efekt :wink4:

Patryk, rekolekcje miałem, ale jutro już do szkoły :crazy:
jednak ścieżkę zrobiłem z płyt potłuczonych, a tamte równe wykorzystam gdzie indziej.
Zawijasy wyrównałem i lepiej to wygląda :)

wczoraj jeszcze tak było:



a dzisiaj już takie fale Dunaju :D i zrobiona śnieżka w oddali :fly:







Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 18:30 #131688

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
No ja też jutro do szkoły, dziś tez rekolekcje miałem, chwilkę grzebałem w ogródku i na tym koniec, teraz wieczór będę zakuwał na jutro :dazed:
ładnie, ładnie wyrównałeś, muszę spisać co gdzie i kiedy kupuje bo wiosna tuż, tuż, a jeszcze nie wiem ile wydam.
Praktyki widzę fajowe ja będę miał maj/czerwiec ale jako geodeta to raczej w jakimś nudnym biurze :dry:
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 19:04 #131711

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jestem ciekawa kiedy ta ścieżka będzie jeszcze chudsza? :P :devil1: - Ubywa jej sukcesywnie :whistle: .

Jutro już podobno tak pięknie nie będzie :dry: , a szkoda, dokończyłabym grabienie trawnika ... nadziei nie tracę, może im się prognozy jednak nie sprawdzą :bad-idea: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 19:13 #131719

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Och, jakby mi się przydał taki Igor do szybkiego usuwania trawy ;) :tongue2:
Idzie Ci to piorunem :woohoo:
Ach, młodość :teach:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 19:16 #131721

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękne to zdjątko z przebiśniegami :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 20:18 #131765

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Fantazja Cię poniosła z tymi falami :rotfl1:
Rozumiem, że w razie ewentualnych poprawek, przy okazji okroi się jeszcze nieco trawnik? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 21:02 #131793

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Igor ty faktycznie już prawie nie masz trawnika :woohoo: , ale fale super , już widzę je obsadzone żurawkami ale będzie pięknie :whistle:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 21:05 #131796

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe no fale super no i jakoś magicznie się trawnik skurczył przy tym :rotfl1:
ale praca rwie...... :bravo:
ja liczyłam na weekend i chyba nic z tego.....bo niby zapowiadają ochłodzenie :cry3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 21:31 #131806

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Shirall, trawnik się skurczył? niemożliwe :rotfl1:
to po prostu "fale" go zalały ;)
U mnie teraz ochłodzenie...i dobrze! bo muszę się wziąć za naukę trochę...ostatnio jakoś zupełnie mi nie po drodze.

Katik, tak! obsadzone żurawkami będą piękne, i nie będzie tak widać tych fal...
teraz trochę za wcześnie na przesadzanie, może pod koniec miesiąca się za to wezmę...

Gorzatko... tutaj na początku własnie za dużo tych fal :rotfl1:
miałem poprawiać ale musiałbym dorabiać kawałek trawnika z jednej strony, żeby wyrównać do jednej większej fali, więc
to zupełnie nie było w planach, i zostało tak. Może za rok będzie tylko szerokości kosiarki, więc ten rok zostanie tak :rotfl1:
Jak żurawki urosną i trawka to zasłoni i nie będzie widać tak tych fal.

Anabuko, mnie też się podoba :happy4: w końcu spełniły się moje marzenia o aparacie, ale wciąż
się uczę jak zrobić dobrze zdjęcia. Przy takich maluszkach niestety najlepiej leżeć na ziemi plackiem :rotfl1:

Markita, nie na widzę tego...!!! z przyczyn technicznych muszę każdy kawałek darni oskubać z ziemi, bo nie mam
potem czym uzupełnić, i tak kawałek po kawałku się zdziera trawkę, nieraz mam już dosyć, ale idę odpocząć minutkę i znów :garden1:
teraz już tylko trochę mi zostało w 2 części działki.
No ale trzeba przyznać, że szybko mi to poszło... 3 dni :silly: ale działka inaczej wygląda.

Dorciaj, ja tam się cieszę z ochłodzenia, nie będzie mnie ciągnęło na działkę, może się pouczuę trochę?
ale to by mi musieli chyba dostęp do Oazy zablokować :crazy:
Ścieżka może za rok się zmniejszy, ale nie mogłem już teraz bardziej uszczuplić, bo tata by zawału dostał
jak wróci na święta z Niemiec :D teraz gdy tam pracuje, mam wolną rękę, bo jakby był na miejscu nie poszalałbym chyba aż tak...
on uważa, że mam stanowczo za dużo wszystkiego, czyli wprost przeciwnie niż ja :happy:

Patryk, ja już się nie mogę doczekać tych praktyk, lepszych nie mogłem sobie wymarzyć :dazed:
Ja mam tylko dwa zamówienia ale za to takie, że strach wymówić kwotę :rotfl1: pierwsze przyjdzie pod koniec marca...
a w nim 64 rośliny.


pisałem dzisiaj plan mojej działalności gospodarczej...na przedsiębiorczość, poszalałem trochę :rotfl1:
ale miało być kreatywnie i dowciapnie :happy4: - kawałeczek pracy:


Gardenia to nowoczesny obiekt skupiający w jednym miejscu centrum ogrodnicze,
firmę zajmującą się projektowaniem i realizacją ogrodów przydomowych, parków, zieleńców miejskich
oraz kompleks restauracyjno - wypoczynkowy, gdzie świeże dania podaje sama Magda Gessler .
W mojej firmie zatrudnieni zostaną absolwenci kierunków przyrodniczych, architektonicznych i biologicznych.
Klienci będą mogli zaopatrzyć się w najlepszej jakości materiał roślinny : drzewa, krzewy,byliny, rośliny wodne oraz egzotyczne,
pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów, środki ochrony roślin,specjalistyczne nawozy i stymulatory wzrostu.
Dodatkowo mamy w asortymencie bardzo duży wybór narzędzi i maszyn niezbędnych do pielęgnacji ogrodu.
W każdy weekend przewidywane są pokazowe kursy dla całych rodzin, związane z uprawą roślin, układaniem kompozycji okolicznościowych,
sadzenia i przycinania drzew, komponowania roślin do nasadzeń na balkonach i tarasach,
jak również będą prezentowane ciekawostki z życia ogrodowej fauny i flory.
Ciekawym sposobem zachęcania klientów do naszej oferty będą „tanie piątki” – gdzie wszystkie usługi będą tańsze o 10%,
dodatkowo wprowadzone zostaną karty oszczędnościowe, na których będą zbierane punkty za zakupy, które potem będzie można wymienić na towar.
W każdy pierwszy weekend miesiąca organizowana będzie zbiórka baterii, makulatury, puszek oraz butelek,
w zamian odebrać będzie można bezpłatnie określoną liczbę drzew lub krzewów.

jakby ktoś chciał się zatrudnić :rotfl1:


Wymagania wobec pracowników:
- ukończenie studiów o kierunku ogrodnictwo, architektura krajobrazu, biologia, botanika oraz inne pokrewne z profilem działalności.
- posiadanie prawa jazdy kat. B i T
- umiejętność obsługi komputera
- solidność, kreatywność, samodzielność
- znajomość języka angielskiego – biegle , niemieckiego –podstawa

Reklama to podstawa :rotfl1:

Strategia reklamowa:
Nasza firma postawi na nowoczesną reklamę, która trafia do, jak największej liczby potencjalnych odbiorców.
Będziemy współpracowali z największymi i najbardziej cenionymi programami ogrodniczymi („Maja w ogrodzie”, „Rok w ogrodzie”)
oraz czasopismami („Działkowiec” „Mój piękny ogród” „Kwietnik” ,Przepis na ogród”) w których to nasz wykwalifikowany personel
będzie udzielał profesjonalnych rad i odpowiadał na pytania czytelników.
W telewizji będą wyświetlane spoty reklamowe, w całości opłacane przez sponsorów znanych marek narzędzi ogrodniczych.
Lokalna prasa i radio stale będzie powiadamiało mieszkańców o organizowanych imprezach i wydarzeniach odbywających się w naszym centrum.
Powstanie strona internetowa firmy, na której będzie można dowiedzieć się wszystkiego o naszej działalności
a ponadto skorzystać z fachowych porad, które na bieżąco będą zamieszczali nasi pracownicy.
Centrum będzie miało także profil na portalach społecznościowych typu Facebook ,
ponieważ to teraz najbardziej przystępna do młodych ludzi forma przekazu reklamy.

:ouch:
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2013 21:35 przez Igor.
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 21:45 #131811

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wprowadź poprawkę do swojej pracy ;) , "Kwietnik" już wypadł z rynku.

A z tym zrywaniem trawy mamy podobnie :lol: , też tego nienawidzę :evil: , też wytrząsam całą ziemię, chociaż najlepiej robi to mój pies :rotfl1: . Szkoda tylko, że potem najwięcej tej ziemi mam na głowie zamiast na rabacie :evil: :happy3:
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 21:47 #131813

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Tutaj treści akurat mogą być dowolne, pani i tak się za grosz nie znam na "tych sprawach" :paper:
Jak kiedyś będę zakładał ogród przydomowy, to 10000 razy się zastanowię przed założeniem trawnika, chyba
że działka będzie miała minimum 4000m, to mogę kawałek zostawić :happy3:
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2013 21:48 przez Igor.
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 21:50 #131816

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No tak, jak pani nie odróżnia derenia od oczaru, to o znajomość rynku wydawniczego pism ogrodniczych też jej nie podejrzewam :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 21:52 #131817

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
To inna pani :devil1: , a tamta nadal uważa, że to oczar :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: nie wierzy mi :laugh1:
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 22:12 #131828

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
No Igor, ja pisałem właśnie i juto oddaję tez biznes plan, tylko musiałem wybrać jako działalność gospodarczą zakład fryzjerski, a głupot tam nawpisywałem, że masakra.
Mnie ciekawość chyba zeżre co do tych moich praktyk, bo doczekać tez się nie mogę.
Architekci mają praktyki związane z roślinami, ja tylko z działkami na których mają rosnąć :dry:
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 22:14 #131832

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No nie mów :woohoo: :rotfl1:
Kto to dziś uczy w tych szkołach :teach: , same niedouczone :happy-old: , całe szczęście, że Ty mądrzejszy jesteś od tych pożal się Boże "nauczycielek" :crazy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 22:15 #131834

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Każdy powód, żeby się pouczyć, nie jest zły! ;) Może być i oziębienie! Tylko dlaczego dla wszystkich? :mad2: Dla tych, co się uczyć nie muszą też? :(
Fale Dunaju super, ale ja jak robię takie fale, to od razu wały przeciwpowodziowe w postaci kamiennych obwódek wytwarzam! :rotfl1:
A na tym oddarnionym kawałku pewnie się z 10 roślin zmieści! Pozostaje jeszcze znaleźć miejsce dla stu dziewięćdziesięciu! :rotfl1: Co to dla Ciebie! :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor

Działka Igora - sezon 2013 06 Mar 2013 22:23 #131840

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Igorku dobrym jesteś przedsiębiorcą chętnie bym się u ciebie do pracy przyjęła...tylko jest kilka przeszkód ...języki dwa a ja mam jeden...ukończone studia a ja samouk ogrodowy no i wiek już trochę nie ten... :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.323 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum