TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 05 Paź 2013 23:11 #196781

  • Poll
  • Poll's Avatar
Siberko, az wstyd przytaczać, bo to kawał z rodzaju tych, za ktore Kain walnął Abla. :woohoo: Ale chcesz, to masz:
Kapral do szeregowego słuzby zasadniczej- Kowalskiego:

- Kowalski, widzicie to drzewo?
- Widzę, ale nie lecę.
:dry: Pfffffffff...gdybyś mnie teraz widziała...Śmieję sie w głos od lat z tego dowcipu i jestem najgorszą opowiadaczką anegdot i kawałow, jaka można sobie wymarzyć...Często nie jestem w stanie dokończyć opowiadania, bo nagłe salwy śmiechu zatykają mnie i nie moge sie dłuuuugo uspokoić. :oops: :rotfl1:
Myślę ,ze kiedy M zwolni Ci autko, to z kosa powinnaś pojechać na działeczkę? :evil: :evil: :evil: :evil: :lol:

Martuś, moze i prawda z tymi terminami kwitnienia??? W tym roku wszystko stoi na głowie, więc może i heptakodium zwariowało??? :blink: Musze tutaj wziąć w obronę paprotniki i nie popuszczę: one świetnie i super znoszą nasłonecznienie! Choc jako zimozielone, powinny :fly: teoretycznie :fly: miec chłodniejsze stanowisko, to naprawdę , dają radę w słoneczku. jesli więc, ciągnie Cie lekko w ich stronę serducho a jedyna przeszkodą jest brak cienia ( pamiętam, pamiętam sławną cieniowkę :lol: ) - to nawet się nie zastanawiaj. Kup z 2 i eksperymentuj. My będziemy sekundować. ;) Paprota, to Dryopteris cycadina (Nerecznica sagowcowa) , zero zbłaźnienia :bravo:

Elu, zapewne masz setki innych roślin, ktorych ja nie mam.I dobrze...ja będę podziwiać Twoje ( tylko pokazuj :lol: ), Ty moje a może kiedys zadziałamy coś z wymianką. ;) Pozdrawiam zwrotnie. :hug:

Tabazello, no i nie wiem, czy zazdrościć, czy współczuć . :silly: Zazdrościć, chyba jednak, bo choc kłusem i przelotem, to jednak zerknełaś na ogród a ja wcale. :mad2: Przyznam,ze nad doborem róż, siedziałam chyba z 2 godziny, czasem łapałam się za klawisz 'Enter', ale ostatnia przytomnością Pani Na Szrekowisku, cofałam rękę. :lol: Zadawałam sobie pytanie: No Polluttonie, gdzie Ty to posadzisz??? Kupowałam bowiem rozyce pod określone miejsca, które muszę obsadzić. Czasem odpowiadałam sobie: :laugh1: - Aaaaaaaaaaaa, gdzieś wepchnę. :happy3: Udało mi się jednak ograniczyć do tych 6 szt, ale wołam gromkim głosem "Śniegu, spadnij!!!", bo jak tak dalej pójdzie, to przymusowe uwięzienie może znacznie obniżyć moje morale , co skończy się setkami zimujących na przyszopiu doniczek , z których 1/2 ma szansę przeżyć. :hammer: Czu Twoja pięknota, to cudne Polystichum 'Shiny Holly'?? :hearts:

żeby nie było,że nudzę paprotami... Tak wygląda większość moich host, tu: Lakeside Paisley Print



i Sagae _+ 2 jej sporty - Fields of Fire i Super Sagae ...I to ma być ten ciepły, zgniły Zachód. :blink:



....tymczasem na murku skalnym, Polypodium cambricum/australe, rozwija sie w najlepsze



Widok na skraj starego hostowiska , na pierwszym planie berberys Thunberga 'Harlequin'

Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2013 23:39 przez Poll.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 06 Paź 2013 18:51 #196867

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Powiem Wam w sekrecie, że zakradłam się dzisiaj do Jędrzejówki w wiadomym celu, a tu zonk :placze: Cerber w osobie Frau Blucher z trzcinką w dłoni czuwa nad wszystkim :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 06 Paź 2013 20:24 #196882

  • Poll
  • Poll's Avatar
Madziorku :kiss3: , tak mi poprawiłaś humorek swoją wizytą,że nawet sobie nie wyobrażasz. :kiss3: Po Twoim wyjeździe, Frau Blucher poleciała ( kuśtyk - kuśtyk) na tereny kanionośne i ku swojemu zdziwieniu, znalazłam ich tam 3! Zostajesz więc rozgrzeszona z kaniowania. :hug:

Przy pięknym dniu, słoneczku i ciepełku, Jędrzejówka, choć zaniedbana :jeez: powitała mnie tak pięknymi barwami,że szybko zapomniałam o pieleniu, kartonowaniu, haczkowaniu i tym podobnych bzdetach. :lol: Cudne kolory, cudne zapachy...Taką jesień, mogłabym przezywać nawet 100 dni w roku. :lol:

Moja najnowsza miłość - miskant chiński (Miscanthus sinensis) 'Ghana' ,powala mnie za każdym razem , gdy na niego spojrzę :hearts: Do tak pięknego wybarwienia, potrzebuje słonecznego (w pełni) stanowiska



Widziany z każdego miejsca, woła 'Patrz na mnie, podziwiaj!'



Wszystkie kaliny na słonecznych stanowiskach, przybrały niesamowity, czerwony kolor...



...a pęcherznice, niesamowicie pomarańczowy.



Wrzosowisko, nadal ładne, choć juz nie tak bardzo kolorowe

Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2013 23:06 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 06 Paź 2013 20:51 #196889

  • Roma
  • Roma's Avatar
Cudowna jesień w Jędrzejówce :thanks: Polluś czy na Twoim wrzosowisku rosną trawy?
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 06 Paź 2013 22:32 #196937

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
He, he czułam że Frau Blucher wraz z prezesowskim palcem mit dem Bus nach Jędrzejówka fahren. Słoneczko było, pogódka i się nie wysiedziało. :wink4: :happy3: Miskancika trza było popodziwiać i jesienne listki. Ze szczególnym zrozumieniem podchodzę do sprawdzenia terenów kanionośnych. :wink4: :rotfl1: Toż Mag czuwa i sprawdza. :wink4: :rotfl1: :drool: Ja się dzisiaj trochę pobałam - wizja epoki lodowcowej wieszczonej przez szanowanego ponoć klimatologa spowodowała że o mało co a zadławiłabym się porannym jajeczkiem mit Majonäse. To ja tu właśnie magnolkę nową zimozieloną zamyślam sprowadzić do Alcatrazu a uczony że Tamiza też zamarznie ( co mnie wcale nie pociesza, choć polskim zwyczajem powinnam z satysfakcją i zadowoleniem pławić się w lubych obrazach zdechłych albiońskich ogrodów i zastępować zawistnym zadowoleniem własny smuteczek ). Przeczytałam że ów uczony ma 72 lata i teraz trzymam się tego że wiek ma swoje prawa i może szanowany uczony już trochę bredzi. :wink4: :crazy: :rotfl1: Pożyjemy, zobaczymy. Dziś znów fruwałam nie całkiem tam gdzie chciałam ale udało mi się spędzić w Alcatrazie całe 20 minut, co wskazuje na to że jest pewien postęp w ogrodowaniu. Alcatrz straszliwie zachynszony , no ale na to niestety nic teraz nie poradzę. Rozumiem Pollutku co to znaczy cieszyć się ogrodem mimo chwastów i innych zapuszczeń. :hug: Teraz foty.









Nie wszystkie moje hosty są pomrożone, niektóre nadal bardzo dziarskie. :supr:



Co do paprociuma trafiłaś bezbłędnie.
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 07:54 #196966

  • takasobie
  • takasobie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 393
  • Otrzymane dziękuję: 778
Oj Poluś! Widzę, że nie tylko ja lubuję się w zapachu jesieni. Trochę to nienormalne, bo to zapach butwiejących liści i tak jakiś grzybowy, choć niekoniecznie pochodzący od prawdziwków. Lubię jak szaleści, szumi suchym lisciem. Ja lubię nawet nie pograbić trawnika, żeby tylko bylo trochę dywanu jesiennego przez chwilę...
Pozdrawiam!
Miłka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 09:32 #196986

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Hej Miłko, witaj w klubie kochających jesień :hearts: Kto jeszcze?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 10:05 #196993

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Taką złotą polską to ja baaardzo :hearts:



pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF, Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 12:20 #197030

  • danutal
  • danutal's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 1269
Ja też kocham jesień za jej barwy.... ale musi być ona słoneczna! !!:)

P1110606.JPG
Pozdrawiam.Danuta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 12:28 #197032

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
U mnie też jesień zagościła na dobre.


100_2337.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 19:10 #197069

  • Poll
  • Poll's Avatar
Romciu, na wrzosowisku, to nie, ale tuz przed nim, znajduje sie wężowa rabata z miskantami i liatrami.To własnie czubki tych miskantow są widoczne na fotce. :hug:

Wiesiu, Danusie , sliczna, ciepła i kolorowa jesień na Waszych fotkach, oby jak najdłużej.Miłko, Mag, dziewczyny ! :bravo: Klub Kochających Jesien... Piękna nazwa. :dance: teraz tylko trzeba petycję do p. Prezydenta napisać, aby taką sliczną aurę zabezpieczał nam jak najdłużej. :lol:

Tabciuś, Pollutton nie z tych, coby sobie głowinę zaprzątały tym, na co i tak nie mają wpływu. :lol: TV wek, radio...? Czasem, w aucie. :lol: Co ma być, to będzie i nasze martwienie się na wyrost nic nie da ( prócz bolu własnej głowy ;) ) Okresy zlodowaceń i ociepleń od zawsze nękały Matke Ziemię, tyle,że wtedy...nie było TV, rozdmuchujacej te rewelacje. :kiss3:

Dziś bezdziałkowo, bo w ramach rekonwalescencji , udałam się na pierwszy, samodzielny spacerek. Brodzenie po liściach, przysiadanie na ławeczkach, z których jedna była świeżo malowana :woohoo: ... Powolutku, statecznie :blink: , w zwolnionym tempie, dostosowanym do dzisiejszej ciepłej, choć nieco zachmurzonej, poniedziałkowej pogody.

Kilka jesiennych , jędrzejowkowych fotek z wczoraj

Nerecznica samcza zielenieje wśrod pożółkłych host i kokoryczek



kalina 'Watanabe' , kwitnie nieprzerwanie od końca V



...mimo przymrozków, tereny kanionośne nadal pracują pełną parą :lol:



...idziemy ze starego hostowiska na polankę, gdzie , otoczone trawami, znajduje się miejsce do 'ogniskowania' i zawiśnie bujak



...na koniec cos niebieskiego i szyszkującego :happy3:

Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2013 19:52 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 21:25 #197114

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pollutku straszą mnie przez internet bo przez TeVałkę i radyjo to już od dawna nie mogą. Myślę że to spisek :think: :wink4: :rotfl1: i po prostu kombinowali jak by mnie tu zadławić jajeczkiem mit Majonäse. Oni spiskujący to rzecz jasna Marsjanie i nadają z lodówki. :crazy: :wink4: :devil1: Dziś było pracowicie rano i miło popołudniem bo przyjechał Sylwik i świętowałyśmy jej przybycie z Mamelonem. Jutro harówka ale co mi tam - był tak zwany zrzut. Sylwik przywózł roślinki i my teraz z Mamelonem przeżywamy. Zaraz lecę do katalogu Blytha ( prównywalne z otwieraniem sklepiku u Fransena na początku stycznia :wink4: :rotfl1: ).
Pozdrówcznki szybkie - szybkie
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 21:40 #197122

  • Poll
  • Poll's Avatar
No masz...nawet nie napisała,co przezywają i co zostało przywiezione. :placze:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 21:51 #197130

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ja tam lubię jesień, o ile nadchodzi tak około listopada... ;)
Polu, tak się akurat składa, że wiem, gdzie są do nabycia właśnie paprotniki w liczbie dwóch odmian! :) To może i nabędę i potestuję...
A cóż to za katastroficzne wizje Imć Tabaaza snuje... Tamiza niech zamarza, byle Wisła, Odra, a zwłaszcza Bug :lol: swobodnie do morza płynęły...
Jesienne hosty w odcieniach żółci prezentują się pięknie, o ile nie są przypalone, a tylko zwarzone...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 07 Paź 2013 23:59 #197164

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Polu, hosty może i powoli dogorywają, ale nawet wtedy w żółtościach pięknie prezentują się na fotkach.
W ubiegłym roku miałem dwie, może trzy kanie na hostowisku, w tym roku ani jednej. Tylko maślaki nie zawiodły.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 08 Paź 2013 07:48 #197177

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Oj Poluś ale masz piękny kawałek ogrodu. Jest i miejsce do zabawy i cieszące oczy. Te wszystkie rosliny aż bym chciała je na żywo zobaczyć. O wielu słyszałam, innych nawet nie. Taki zaczarowany ogród. Trochę tajemnicy, trochę smaku, Polusiowej ingerencji i ogród jest! :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 08 Paź 2013 09:13 #197205

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)Poll wrote:




Oj, oj takie klimaty marzą się Jej Obłości. Z nowych roślin to przybyło trochę bodzichów - między innymi mój wytęskniony G.pratense 'Plenum Violaceum' i następny wallichjańczyk 'Crystal Lake' , stado pierwiosnków ząbkowanych, żurawka ( spokojnie :wink4: :devil1: :rotfl1: ) z tych małych ( botanicznych? ), asterek 'Lovley' który obecnie się nazywa Symphyotrichum lateriflorum 'Lovely' ( poprzedni egzemplarz oddałam zauroczonej nim osobie ), z tej samej grupy marcinków pojawił się też w Alcatrazie 'Prince'. Do towarzystwa dla host przyjechały mniejsze żółtolistne trzykrotki, no i jeszcze, jeszcze różnoty bo i Mamelon ma swoje łupy. A w ogóle to pogaduchy były o trawach, szybki przegląd krzaczków ogrodowych i oglądanie mamelonowego ogrodu o zmroku. W każdym razie jest duuuużo do sadzenia a ja dopiero jutro po południu będę miała na to czas. :tongue2:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2013 20:09 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 08 Paź 2013 09:20 #197209

  • takasobie
  • takasobie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 393
  • Otrzymane dziękuję: 778
Kań zazdraszczam zdecydowanie! Mam olszówki i jakieś gąski i z zawiścią spogladam za płot :search: , gdzie sasiadowi Januszowi muchomory rosną! Są taaaakie piękne!
Zwisłe żółtości też w moim guście. Nawet czekam aż z moich dereni liście pospadają, bo mam w 4 kolorach gałęzi :happy:
Pozdrawiam!
Miłka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.456 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum