TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI 2013

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 18:29 #147236

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Moja skrzydlinka po zimie nie wyglądała zachwycająco i nie wiem czy doczekam się w tym roku jej kwiatów .Czyli zapowiada się hortensjowy kącik jak masz tyle sadzonek
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 19:00 #147255

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
E tam :funnyface: na wniesionej większość kulek :rotfl1: po cóż tam wlazły alpinistki jedne :club2:
Dzisiaj wertykulacja w całym ogrodzie, wiec mam nadzieję uciekły :silly:
Czy spotkamy się jutro na szlaku ;) o której planujecie być we Floribundzie?
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2013 19:04 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 20:19 #147307

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Etatowa spóźnialska melduje się :lol: Sześć nowych odmian hortensji :whistle: zazdroszczę.Mój trawnik też nie prezentuje się najlepiej. Są miejsca, że nawet grabienie nie bardzo pomogło :sick:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 20:42 #147315

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Martusia :hug: piękna wiosna u Ciebie :bravo: Trawnik pokaż za tydzień - już będzie zieleniutki. Wdzę, że nie tylko mnie zaszczyciły nornice w tym roku. :evil: Zamierzam wypróbować Twój patent z sierścią :wink4: niechby podziałał -ku zgubie nornic - ja dwa zwierzaki długowłose mam :happy4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 21:43 #147356

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jakieś mam dziś problemy z internetem, ale może się uda :dry:

Dorcia ja ŻADNYCH lilii nie wykopuję :teach: , choć mam same orientalne i orienpety, które są ponoć wrażliwsze na mróz ;) . Według mnie cała sprawa rozbija się o podłoże w którym rosną. Żadne cebule nie lubią stojącej wody, a lilie najbardziej nie lubią jej zimą i wiosną. Ponieważ u mnie jest piach, nie mam problemów ze stagnującą wodą, bo wszystko ładnie wsiąka, na innych glebach zalecany jest drenaż :P
Kup sobie kilka cebul na próbę, ale tych spektakularnych o ogromnych kwiatach i obłędnie pachnących :tongue2: , zobaczymy czy nie wsiąkniesz :happy3:
Polecam odmiany Nymph, Triumphator, Gizmo lub Big Brother - same kolosy :silly:

No dobra, wróćmy do trawnika ;)
Tak wyglądał przed grabieniem :jeez:


DSC_5098.JPG


A tak po :huh:


DSC_5154.JPG


I obiecane plany unicestwiania trawy :evil: . Na razie takie delikatne ;) . Tu kawałek pod różę od Elsi :P


DSC_5152.JPG


a tu plan powiększenia warzywnika, bo się brokuły nie zmieszczą :rotfl1:


DSC_5155.JPG


A tu poszerzanie "języczka", ten kawałek już wydarty :woohoo: , pierwsze dwie taczki do przodu :dance:


DSC_5160.JPG




Paweł toteż właśnie napisałam, że nie wykopuję ;)

Łukasz no to teraz juz zrozumiałam swoją porażkę z kobeą :evil: , stare nasiona, oczywiście :jeez:
Ja swoje też zebrałam, ale jakieś takie jasne są :oops: , może były jeszcze niedojrzałe? :think: . No i kupiłam w sklepie jakieś starocia :hammer:
U pana Marka zamówiłam strasznie dużo :lol: : maki Perry's White i Bolero, płomyki All in One, Bright Eyes, Amethyst, Laura, pysznogłówkę Cambridge Scarlet, serduszkę Candy Hearts, krwawnik Lilac Beauty, przegorzany Veith's Blue i Ritro, dzwonek Loddon Anna, liliowce Grape Velvet, Destined to See, Lacy Doily, Lawender Deal, jeżówki Double Decker, Green Jewel, Profusion, Fatal Attraction, Milk Shake, Pink Double Delight, bodziszki Laura, Espresso, Striaton Akaton, Himalajski Plenum, Phaeum, Salome, Summerskies i irysy syberyjskie Ewen, Dance Ballerina Dance i Teal Velvet :tongue2:

Marto lilie "robiłam", ale nie skończyłam ;) , jeszcze 10 cebul zostało, ale te przynajmniej jeszcze nie rosną ;)
Róż tym razem 13, przynajmniej tak wygląda zamówienie na dzień dzisiejszy :P

Jadziu może jeszcze daj skrzydlince trochę czasu ;) , niech się biedaczka zregeneruje :silly:
Jeszcze nie mam sprecyzowanego planu co do hortensji, bo jak pisałam, dostałam więcej niż się spodziewałam :woohoo: , ale postaram się je godnie wyeksponować :P

Jolu może one myślały, że Ty tam coś ukrywasz :rotfl1:
Jutro we Floribundzie planujemy być około 11 ;)

Iwonko witaj :bye:
Na moich fotkach widać, że grabienie w wielu miejscach też niewiele dało :unsure: , właściwie to drapałam już po ziemi :pinch: . Ale nie załamuję się, bo posiana tam trawa generalnie jest bardzo ekspansywna, zwłaszcza tam, gdzie nie trzeba :evil:

Margolciu dziś to wręcz lato było :woohoo: , ale tylko do 14 :huh: , potem nagle temperatura spadła o 10 stopni :ohmy:
Ciekawa jestem, czy patent z sierścią podziała u Ciebie, będę podpytywać :P

I jeszcze nowości wiosenne


DSC_5157.JPG



DSC_5167.JPG



DSC_5169.JPG
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2013 21:47 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 21:49 #147360

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czyżby psina, jak Rejtan, zamierzała bronić tego kawałka trawnika? :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 21:53 #147366

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko bronić? ależ skąd :happy3: , wywalanie trawy to jej ulubiona rozrywka, a juz wytrząsanie to po prostu sama rozkosz :happy4: . Szkoda tylko, że wytrząśniętej ;) nie wrzuca do taczki, tylko roznosi po całej działce :tongue2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 21:56 #147372

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Lało :blink: a u mnie nic, a nic. Ale się ochłodziło wieczorkiem, bo wiatr powiał.
A widzę, że kulki jakieś brązowe się robiły?
Nic nie pytasz co z tym zrobić?
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2013 21:57 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 22:05 #147382

  • Grzesik
  • Grzesik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 668
  • Otrzymane dziękuję: 563
markita wrote:



A tu poszerzanie "języczka", ten kawałek już wydarty :woohoo: , pierwsze dwie taczki do przodu :dance:


DSC_5160.JPG

Kituś, półwysep helski Ci nie potrzebny, wykrój troszkę więcej, będzie naturalniej, a i miejsca na roślinki więcej :)
A co do pleśni pośniegowej, to też miałem taki sam problem dwa lata temu, po wygrabieniu ładnie odrosła, więc pewnie u Ciebie też się zregeneruje :)
Pozdrawiam wiosennie :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 22:06 #147383

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jolu napisałam gdzieś, że lało? :dazed: . Nie lało, ale też się ochłodziło i to porządnie :dry:
To nie kulki, tylko świerki białe :evil: , w zeszłym roku też tak wyglądały, ale jakoś się zregenerowały. A w ogóle to już chyba nie podobają mi się :oops: , jakaś wybredna się zrobiłam :whistle: , muszę je gdzieś do kąta przesadzić :happy3:
W każdym razie Promanalem pryskane były, może się załapią na jakiś antygrzybowy :think:

Grzesiu witam nowego gościa :bye:
Właśnie doszłam do takiego samego wniosku ;) , szerszy będzie bardziej naturalny i jak raz zrobi się miejsce na kilka nowych róż, które już jutro się pojawią :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2013 22:09 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 22:10 #147385

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Marta moja kobea też miała jasne nasiona i wzeszła. Jeśli masz jeszcze te nasiona to posiej kilka w ramach eksperymentu.
Zamówienie od P Marka imponujące :eek3: Teraz pozostaje czekać aż to całe towarzystwo zakwitnie :flower2: ja zamówiłem troszkę mniej ale wszystkie rośliny dostałem podwójne :woohoo:

Bardzo dziękuję za paczuszkę :thanks:
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2013 22:11 przez luki.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 22:24 #147403

  • Roma
  • Roma's Avatar
Widzę Martuś,że praca u Ciebie wre na całego.Dzisiaj między innymi sadziłam wilce i tak sobie myślałam,że przydałby się jeden dzień deszczu. :P
Plecy bolą,wszędzie zakwasy a w domu bałagan,że pożal się Boże a do tego jeszcze kopce do prasowania i kosze do prania.Jednym słowem armagedon :teach:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 19 Kwi 2013 23:21 #147429

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Tylko psa nie unicestwij razem z trawą :tongue2:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Kwi 2013 12:16 #147493

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś widzę, że u Ciebie w szybkim tempie kurczy się trawniczek i przybywa duuuużo miejsca na nowe roślinki.... tak trzymać :woohoo: Bardzo mi się podoba taki plan :P
Wiosna u Ciebie śliczna, czy pamiętasz nazwę tulipanków, które tak ślicznie zaczynają kwitnąć??? Chcę dosadzić kilka odmian takich właśnie wcześniutkich...
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Kwi 2013 17:23 #147513

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Mniej koszenia ,a więcej pielenia ;) Masz rację Martuś ,że raz a dobrze i ile miejsca na nowe radości .U mnie Conica też nie chce ładnie rosnąć i myślę co z tym fantem zrobić ;)
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Kwi 2013 18:35 #147518

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Martula - coś mi się wydaje, że jeszcze skubniesz trochę miejsca trawnikowi - i tak wielki jest a pamiętaj, że p. Marek wysyła wielkie a do tego podwójne sadzonki :woohoo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Kwi 2013 19:34 #147530

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
I jak tam inauguracja sezonu? Nic się nie chwalisz :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Kwi 2013 21:00 #147579

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Łukasz muszę zatem wypróbować własne nasiona, relację zdam :P
Ja się nie dziwię, że Twoje zamówienie od pana Marka mniejsze ;) , przecież Ty wszystko masz :happy3:
Choć taką małą paczuszką mogłam się zrewanżować ;)

Romciu u mnie w domu to samo :rotfl1: , a jutro M wraca :dazed: , trzeba się szybko brać za ogarnięcie tego bałaganu :happy3:
Deszczu u mnie też nie ma, choć mocno się ochłodziło. Ależ dziś zmarzłam na szkółkingu :jeez:

Paweł pies mi będzie pomagał :supr: , na swój psi, bałaganiarski sposób ;)

Aguś z tym tempem to troszkę przesadziłaś :whistle: , idzie to zdecydowanie za wolno, a zwłaszcza teraz, kiedy ziemia jeszcze mokra, ciężka :jeez: . Ale wyjścia nie ma, róże z gołym korzeniem czekają :woohoo:
Niestety nie znam nazwy tych tulipanków :oops: . Kupowane trzy lata temu, na samym początku, kto wtedy myślał o znacznikach, albo chociaż o zachowaniu opakowań :oops:

Jadziu święte słowa :woohoo: :drink1: . To będzie moje motto "mniej koszenia, więcej pielenia" - bardzo mi się podoba :P . Też jeszcze nie wiem, co zrobić z tymi świerkami, ale stamtąd na pewno wypadną :think:

Margolciu ja mam na ten rok bardzo rozległe plany dotyczące likwidacji trawnika :evil: . Wszystko zależy od tego, czy moja siła fachowa w osobie pani Ewy zechce mi w tym pomóc ;)
Co do jakości sadzonek od pana Marka, to już się przekonałam :happy4:

Jolu też się jeszcze nie pochwaliłaś :funnyface:
Powiem szczerze, że dochodzę do siebie :dazed: , strasznie dziś zmarzłam i musiałam odtajać :jeez:
Nic nie zrobiłam, oprócz posadzenia w doniczki sadzonek fuksji od Eli :oops: . A muszę się brać za chałupę, bo jutro M wraca :rotfl1:



Za mną pierwszy poważny tegoroczny szkółking :woohoo: . W przemiłym towarzystwie Eli (elsi) i Uli (lawendy) spędziłam dzisiejszy dzień na zakupach nie tylko różanych :dance: :dance:
Najpierw oczywiście Floribunda :P , nasza ulubiona różana szkółka :hearts: , potem Kurowscy, szkółka Dębskich i kilka przydrożnych centrów ogrodniczych :rotfl1:
Jutro postaram się wstawić jakieś zdjęcia, dziś nie zrobiłam nic, a po powrocie nie miałam siły :jeez:
Na szlaku kilkakrotnie mijałyśmy się z Martą i Jolą, które podążały podobnym tropem ;)
Fantastyczny dzień, tylko dlaczego było tak zimno :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.443 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum